18.10.2021 | Svátek má Lukáš


Diskuse k článku

MIGRACE: Integrace muslimů se musí zdařit

Vepředu černovlasí muži snědé pleti, za nimi postavy, zahalené v šátcích a černých hábitech, kolem houf dětí jako stupínky. Tak vypadají – alespoň na obrazovkách - zástupy uprchlíků, směřující do Evropy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Maleček 10.10.2015 5:22

Lído námi kdysi milovaná - prober se, prosím

No sláva, tak přeci je naživu - ta naše Lída, jak jsme ji něžně a vděčně říkali v dobách komouši rušeného poslouchání Svobodky. Pak jsem ji potkal naživo, když dělala reportáže z do svobody se potácejícího tehdy ještě Československa.

Prvotní nadšení vyprchalo poté co jsem zjistil, že Lída, v rádiu odvážná a břitká kritička komunismu, je v reálu také velmi sebevědomá a nadřazená kazatelka univerzálního dobra, vše řešící rozkazy - musíte, musíte, musíte. Samozřejmě dle vzoru bezchybné západní demokracie.

Přesně tak, jak předvádí v tomto textu. Nadřazeně a panovačně nařizuje implantovat zkušenosti s několika vzdělanými a umírněnými americkými muslimy na masovou vlnu povětšinou nevzdělaných a v temně agresivní podobě islámu dosud žijících tvorů, těšící se na zahálčivý život placený makajícími Evropany.

No pokoušet se vševědoucí a velemoudré Lídě otevřít oči je asi marné. Znalci lidské duše takové zabedněnce prý nepřesvědčují, ale léčí otázkou. A tak Lído, kdopak to navedl letadla přímo do objektů Svět. obchodního centra či Pentagonu o dalších masových zvěrstvech nemluvě? Nebyli to náhodou ti skvěle integrovaní američtí muslimové, jejichž osvědčenou integraci teď doporučuješ Evropě?

J. Kovaříček 10.10.2015 6:00

Re: Lído námi kdysi milovaná - prober se, prosím

Naprostý souhlas. Vystihl jste osobnost Lídy R. přesně. Dobře a kultivovaně napsáno. Buďte pochválen!!!

L. Leonard 10.10.2015 9:14

Re: Lído námi kdysi milovaná - prober se, prosím

Paní Lída se v Česku ráda profiluje jako znalec a odborník, ale v Mnichově na takovou kariéru nemohla pomýšlet ani omylem. Dobře si vzpomínám na debatu RFE, kde se snažila o vlastní myšlenku, ale K.Kühnl ji dvěma otázkami k tématu usvědčil z naprosté přihlouplosti a ona se debat, kde musela čerpat z vlastní znalosti materiálu a nemohla se opírat o taháky, nadále neúčastnila. Vždyť také Karel Kryl se o ní v řecké restauraci shovívavě zmiňoval jako "o té naší hodné Lidce z rádia" na kterou se nemají klást nároky přesahující vaření kávy.

L. Křivan 10.10.2015 14:20

Re: v řecké restauraci

V Haidhausen ? Jak se tam hrály kuželky ?

L. Leonard 11.10.2015 10:45

Re: v řecké restauraci

No jasně,té hospodě se říkalo podle té zrzavé Řekyně - U Jutty. Ta hospoda byla sice jinak blbá, ale naproti aťasu Karla Frona a "vo to šlo".

Jinak 'Svobodka' se občas scházela v jiné řecké hosp. v Lotringenstr. a tam Lída také zrovna nezářila. Prostě Lída. Tady paní Všelépevědící.

L. Novák 10.10.2015 4:32

A nebude to nakonec tím, že v USA

mají podstatně vyšší míru svobody než v zemích EU?

J. Babička 10.10.2015 6:01

Re: A nebude to nakonec tím, že v USA

Spíše se to hodně zastírrá . I kdyby křičel Allah Akhbár a zabíjel lidi, stějne se uvede ve zprávách , že to nemělo s islámem nic společního. Toho sme byly svědky tolikrát. On si také každý rozmyslí o tom říci pravdu.

J. Vintr 10.10.2015 3:42

Integrace muslimů se zdaří

až budou mít ve společnosti většinu (stačí vliv, ne početnost) a společnost bude donucena se řídit muslimskými zákony. Jinak ten příklad s Amerikou jen dokládá muslimskou taktiku. Zatím je jich tam ještě málo, tak se chovají mírumilovně.

I. Dekyský 10.10.2015 3:14

Přiznám se,

že si o téhlé paní nejméně patnáct let nedělám žádné iluze. Takovou úroveň hlouposti a naivity jsem ale netušil.

J. Dvořák 10.10.2015 2:46

Vážená blbko!

Když jsi si nevšimnula jak nám muslimáci vyhlásili náboženskou válku tak zklapni zobák! To sice amíkům dělají taky psí kusy ale tam se nedostanou pěšky jako do Evropy!

L. Křivan 10.10.2015 0:24

Integrace muslimů

se nemůže zdařit a nesmí zdařit. Protože to znamená islamizaci země.

V. Grycz 10.10.2015 0:13

No jo,

ale do USA chodí migranti primárně pracovat, neboť tam nejsou dávky. Obávám se, že v EU to je jinak. Čest vyjímkám.

I. Dekyský 10.10.2015 3:27

Re: No jo,

Ale ano, sociální dávky tam existují, není jich málo a jsou také řádně zneužívány. Ale přece jen to mají novodobí dobyvatelé poněkud z ruky a Amerika přijde na řadu až za pár let, až po zničení Evropy...

J. Babička 10.10.2015 5:53

Re: No jo,

47 procent obyvatel USA pobírá nějakou formu státní pomoci. V některých státech jako třeba v Kalifornii, jsou ti co pracují v menšině. A muslimú je dosud málo aby mohli dělat takový bordel jako v Paříži. Jenže v černéšských getech dokáží udělat pěkný maglajs. Ovšem autorka si vzbírá jen  tz správné muslimy.