1.6.2020 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

JAR: Seberte jim to!

„Čas smíření pominul,“ prohlásil po hlasování Julius Malema, duchovní otec návrhu. „Teď přijde spravedlnost!“ Vyvlastnění má být samozřejmě bez náhrad. V tomto smyslu bude upravena i jihoafrická ústava.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 110, poslední: 9.3. 2018 13:30, přehled diskusí

R. Gramblička 2.3.2018 9:48

Re: Jsem zvědvý kdy to odvysílá ČT24

jistěže! Prej kvůli vyváženosti investovali do laboratorních váh

P. Zinga 2.3.2018 7:21

Zimbabwe po zkušenostech

se schopnostmi vlastních zemědělců nabízí bílým farmářům pronájem půdy na 99 let.

Jsou ti bimbové z jihu krátkozrací? Vždyť to mají do Zimbabwe na dohled a mohli vidět, jak takováto akce dopadá?!

R. Gramblička 2.3.2018 7:43

Re: Zimbabwe po zkušenostech

kdo vidět nechce, ten nevidí

J. Lepka 2.3.2018 10:41

Re: Zimbabwe po zkušenostech

Přesněji řečeno - než se tak stane, tak si stihneme nahrabat!

P. Moravčík 2.3.2018 10:03

Re: Zimbabwe po zkušenostech

Spanielski a francúzski ľavičiari si tiež myslia, že komunizmus sa dá vybudovať hravo, akurát my sme takí blbci, že sme to spackali.

R. Mayer 2.3.2018 10:27

Re: Zimbabwe po zkušenostech

Koho chce Bůh potrestat, toho raní slepotou.

J. Nový 2.3.2018 7:20

Budoucnost

" může skoro šedesátimilionová země brzy zjistit, že nemá co jíst"

.

No tak od toho je OSNa Evropa, aby jim zajistili jídlo. přeci nemůžeme nechat ty nebohé lidi hladovět.

Mohli bychom je dovézt do Evropy a povinně rozdělit do všech zemí, ať se o ně starají. Ale ať si ty země nemyslí, že je umístí do nějakých "koncentračních táborů" mimo velká města? To v žádném případě. Uprchlíci budou mít právo na vlastní byty, aby si nepřipadali v "hostitelské" zemi jako občané druhé kategorie. Tito "uprchlíci" budou mít právo žít ve velkých městech, protože potřebují ke svému kvalitnímu životu i zábavu a tu by v odlehlých místech mít nemohli a docházelo by k frustraci. Z těchto důvodů budou "hostitelské" státy povinny jim zajistit peněžní dávky v přiměřené výši tak, aby jejich příjem odpovídal průměrnému příjmu obyvatel "hostitelské" země. Zároveň jsou všechny evropské země povinny přijmout zákony tak, aby ten, kdo vysloví nahlas nesouhlas s tímto přístupem, mohl být odsouzen nejen k pětiletému vězení, ale i propadnutí vlastního bytu nebo domu, který bude obratem poskytnut potřebným z Afriky.

Xenofobii, rasismus a nacismus v Evropě trpět nebudeme!!!

L. Popovský 2.3.2018 7:34

Re: Budoucnost

Pojďme to ještě rozšířit. Každá rodina, která má k dispozici více než 3 obytné místnosti (obývací pokoj, ložnice a dětský pokoj + příslušenství), musí jednu místnost poskytnout na ubytování migrantů.

Děda v 60. letech nechal jednu místnost v domě zkolaudovat jako sušárnu, protože kdyby z ní udělal pokoj, tak by jej musel uvolnit pro ubytování dělníků. Potom se naštěstí začaly stavět panelové domy...

J. Nový 2.3.2018 9:06

Re: Budoucnost

Jo, jo. Vím, že vám kdysi mohli umístit nájemníka do bytu, který byl "nadměrečný".

Novodobí komouši, kteří se nazývají demokraty nás jednou dovedou opět do té temné doby. Ale uznávám, že to dělají mnohem chytřeji, než jejich předchůdci.

J. Schwarz 2.3.2018 7:08

Ty naše debily

bychom měli přetřít na černo a poslat do JAR, aby se tam ucházeli o práci na těch zabavených farmách. Celé to jen ukazuje jak pitomý je levičácký "boj proti rasismu". Afrika jen pro černé, ale Evropa pro všechny, že. Ten antirasismus se dal pochopit když šlo o to, aby chytří a pracovití černoši neměli problémy se životem na západě. Ty časy, kdy západ vítal imigraci chytrých a schopných jsou pryč. Dnešní levičáčtí idioti si hrají na spasitele a vítají především chátru, blbce a úchyláky. Ostatně proč ne, vrána k vráně sedá!

Š. Hašek 2.3.2018 10:05

Re: Ty naše debily

Přesné.

R. Gramblička 2.3.2018 6:54

Chudák Botswana

Kam se jihoafričané vidají až spustoší vlastní zemi? Nejprve do prosperující Botswany, která má tu smůlu, že leží vedle zhrouceného Zimbabwe a hroutící se JAR. Vůbec jim to nezávidím

J. Sinnreich 2.3.2018 5:25

Rasove "usmireni"

Rhodesii a JAR doslova uskrtily sankcemi a medialni kampani "pokrokovych sil" Zapadni Demokracie. (Americke university, disinvestment ). Pri tom byla bile mensine zarucena bezpecnost, pravo vlastnictvi pudy, atd.... tak aby se rasovemu"usmireni" nebrania se zbrani v ruce. Nakonec, kdo neuprchl, tomu sloe doslova o zivot (Rhodesie). Vysledkem je hospodarsky kolaps, hladomor a totalni destrukce fungujici spolecnosti. Priklad hodny k nasledovani. V Africe uz podobna zeme neni, zbyva tedy Evropa.

J. Pospíšil 2.3.2018 2:31

Vyvlastňování podniků už napůl proběhlo dávno.

Každou firmu musí spoluvlastnit a na vedení se podílet nejméně polovina černochů. Byly s tím spojeny až humorné příběhy. Majiteli samošky byli dosazení jako spolumajitelé lidi z ANK. On byl rozhodnutý podnikat dál, prostě se smířil s tím, že bude mít jen polovinu. Za necelý týden šel ráno jako normálně do kšeftu a viděl, že mu vynášejí zboží a nakládají na náklaďák. Spolumajitel mu řekl, že je přece polovina jeho a že si bere ze svého trochu potravin a potřebných věcí pro rodinu.

Řidiče na českém konzulátu v Kapském městě dělal policista, bývalý komisař policie. Řekl, že pro něj jako bělocha byla práce už neperspektivní, některé věci nesměl vyšetřovat, žádný postup už prý nemohl očekávat a tak šel dělat pro Čechy.

V Kapském městě se vypíná elektřina, jak to bývalo za bolševika. Vzniklo to tak, že vláda vymyslela sociální ceny. Ti, co platili do určité částky, tedy černoši, měli ponovu elektřinu zdarma. Ti, co platili střední ceny, měli ceny nezměněné, a ti, co měli vysokou spotřebu, tak těm ceny ztrojásobili. Ti běloši si obstarali agregáty a přestali vlastně platit. Elektrárny neměli peníze na investice a tak s rychle rostoucí spotřebou, za kterou 80 procent spotřebitelů neměli vznikla nutnost toho vypínání po čtvrtích. To samozřejmě vedlo i část středně platících k tomu, aby si obstarali náhradní zdroje.

Dokonalý socialistický kruh vývoje.

P. Sulc 2.3.2018 1:14

V 67 roce , ve Vidni,

jsem tam chtel emigrovat. Nevzali mne, nastesti, jsem atheista a oni jsou hodne zbozni. Asi mam hodne silneho a proziraveho andelicka straznicka. Takze vysel NY. Zaplat pambu.

J. Brunner 2.3.2018 1:31

Re: V 67 roce , ve Vidni,

V NY to vydrží déle, ale jak se věci vyvíjí, míří to tam také.

P. Sulc 2.3.2018 1:50

Re: V 67 roce , ve Vidni,

Nepopiram, to ne! Vsenicici politicka korektnost i jine socialni inzenyrstvi vladne vsude, i zde. Ale nastesti je mi uz 80, takze se toho nedockam.

D. Šimáček 2.3.2018 11:41

Re: V 67 roce , ve Vidni,

no Vy jste z obliga, ale co děti? vnoučata? pravnoučata? za ty se teď musí bojovat!

J. Brunner 2.3.2018 16:01

Re: V 67 roce , ve Vidni,

Těžko v osmdesáti bojovat.

P. Sulc 2.3.2018 20:03

Re: V 67 roce , ve Vidni,

Kdyby to rekl Polak, Slovak, Srb, Madar, no dobra, to jsou bojovne narody. Ale Cesi, ti bojovali spise hubou v hospode u piva. A co se vnoucat tyce, ta maji zajem spise jen o penize, vyhody a nicnedelani, idealy jim schazi jako voda na Sahare. A slova jako rodina, zodpovednost, povinnost, to jsou pro ne prazdne pojmy, zato "pravo", to pouzivaji velice casto. Takze, vzacny pane, vem je cert, at se o svoji budoucnost postaraji sami.