9.5.2021 | Svátek má Ctibor


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
boleslav1 30.1.2010 3:16

koren

problemu vezi,podle izraelskeho historika benny morrise v zachazeni statu izrael s palestinci hned po vyhlaseni samostatnosti.nejdrive byla proti nim pouzita methoda kolektivni viny behem operace DANNY v ramlu.tam byli smichani a vykopani vinni a nevinni palestinci ze svych domu,nekolik povrazdeno,znasilneno a vsichni byli okradeni.potom v rijnu stat napadl nevinne palestinske rybare v galiliee.bombardovani-jeden den odrinance 21 tun bomb.pritom nikdo do dneska nemuze dokazat temto palestincum nejakou vinu v ohrozovani zidu.nasledovalo to same co v ramlu.striktly pro zabrani lebensraume.operace HIRAM!tim se zidi dopustili te ORIGINALNI VINY zidu v palestine.a vytvorili utecenecke tabory,kde se rodi tisice a tisice novych bojovniku proti izraeli.jak pise danny rabinowitz v haaretz,izrael se s timto problemem musi nejak vyporadat.dobre by bylo zacit OMLUVOU a potom navracenim diaspory palestinske,prav,pudy,penez,pozemku a poctivych pan-palestinskych voleb.jak zde sami zidi uznavaji,mohou klidne zit mezi palestinci." dobrymi ".pro to ovsem musi neco udelat,aby palestinci zhodneli.jinak uvidi jak ARE THE CHICKENS COMING HOME TO ROOST.cha,cha,cha!shalom!

boleslav1 30.1.2010 7:56

Re: koren

izrael v puvodnich hranicich,ktere obdrzel od OSN,a jeruzalem mezinarodni mesto.tak to vse se statem izrael zacalo v roce 1948.cha,cha,cha!shalom!

Mablung 30.1.2010 8:52

Re: koren

A z lodi nevinných palestinských rybářů vzlétly traktory a opětovaly palbu :-)

boleslav1 30.1.2010 9:17

Re: koren

dalsi zblbly mozecek?jak je videt,propaganda si sve obeti nevybira.mel by jste vice cist,pred tin nez se pustite do diskuze.jak pise izraelsky historik benny morris,nikdo do dneska nedokazal obvinit palestince z galilee z nejakych podrazu vuci izraeli a zidum.naopak,co se dozvedel z minutek zasedani izraelske vlady bylo to,ze se projednavalo prevzeti galileee MIROVE od OSN.david ben gurion proti tomu planu ostre vystoupil.ukazal ostatnim,ze prevzetim galileee mirove by musel izrael prevzit i zive palestince.ty nikdo nechtel.tak je napadli a vykopali.o tom uz psaval a recnivaval david ben gurion od roku 1938.podle pana b.morris.cha,cha,cha!shalom!

Jap 30.1.2010 2:47

ZASE TEN PAN GERLOFF

Aston nam ho tady obcas /tak 2 x nebo 3x za rok / vystrci, aby ta proizraelska kanonada tady na Psu nevypadala tak jednostranna, ale je to stale 1:20, nebo 1:50 proti panu Gerloffovi a sam pan Gerloff si moc nepomaha, protoze tady vzdycky naprosto pravidelne a spolehlive vyvrhuje omletou levicackou evropskou protiizraelskou propagandu, ktera musi soudneho cloveka jenom popudit proti tem, ktere se pokousi hajit, takze pana Gerlofa je mozne zapocitat do proizraelske strany take, / a proizraelske lobby tady na psu / , presto, ze on sam by asi nesouhlasil. Takze nas mily "Pes" je vlastne proizraelsky skoro 100%."

Jen namatkou, pan Gerloff ma chybu hned v prvni vete, kdyz rika .

" Na první pohled se zdá všechno jasné: Izrael se stáhne na hranice z r. 1967, Palestinci dostanou stát a na zemi zavládne mír - tedy alespoň ve Svaté zemi. Tak nějak nebo podobně to vypadá z bezpečné perspektivy Evropy nebo Ameriky

"

Toto neni reseni zidovsko-palestinskeho problemu, toto je levicacka protiizraelska propaganda. Zelenou linii, tedy hranici na Zapadnim brehu z roku 1967 stat Izrael nikdy neuznal jako svoji hranici, uznal to, ze se vezme v uvahu, mebo se bude pouzivat jako zaklad, pri stanoveni konecnych mezinarodnich hranic, ale zatim neni nic rozhodnuto a podepsano.

Je to trochu jako s tim oteplovanim nasi planety. To ze nejakou zpolitizovanou levicackou propagandu opakuji do nekonecna trot.love v mediich , to jeste neznamena , ze je to pravda. Hranice palestinskeho statu a Izraele se musi teprve dojednat a Palestinci nejake uzemi ztrati, uz jen proto, ze Izrael se pravem citi ohrozen, ma pravo na sebeobranu / podle charty OSN /, a byl v minulosti Araby nekolikrat napaden. Palestinci proste udelali chybu, kdyz odmitli hranice navrhovane rezoluci OSN, v dobe vzniku Izraele, nyni dostanou daleko mene. Zelena linie v Palestine, je velice blizka byvale hranici uzemi nezakone okupovaneho Jordanskem, ktereho se pozdeji kralovstvi Jordansko uplne dobrovolne. A je to v postate hrani

Jap 30.1.2010 2:49

Re: ZASE TEN PAN GERLOFF

uplne dobrovolne. A je to v postate hranice primeri pri ukonceni valky v 1967, kdy se okolni arabske staty chystaly / a nijak se s tim netajily / novy stat Izrael, zlikvidovat a jeho obyvatelstvo "zahnat do more" , jak to sami vyhlasovali. Proc by ml Izrael tuto hranici brat, jako hotovou vec.

boleslav1 30.1.2010 3:25

jako

zaklad jednani by se mely vzit hranice z 1948,dane izraelu OSN.a cely jeruzalem byl tehdy mezinarodni mesto,nez cast zabral david ben gurion.galilee melo byt casti palestinskeho statu.cha,cha,cha!shalom!

Mard 30.1.2010 4:44

Re: jako

Problém je v tom že Palestinci jsou líná verbež, která řve co všechno jim chybí a jak nic nemají, ale peníze na náboje, kalašnikovy, rakety a bomby najdou hned. Kdyby se tak neštítili práce, tak se dávno mají lépe. Když jim Izrael vrátil část území, tak první co milí Palestinci udělali, bylo to, že rozbili tamní zařízení, včetně skleníků na pěstování zeleniny a závlahových zařízení. Se nedivím tomu ze Egypt staví proti Palestikcům ocelovou zeď zatloukanou 10 m do země, aby se nemohli podhrabat z Ramalláhu do Egypta a Jordánci po Palestincích vesele střílí na hranicích. Jedině, kde ještě Palestince snesou je Libanon, který je částečně pod Íránským vlivem. Ale samotní Libanonci už mají také Hizballáhu plné zuby.

Elvíra 30.1.2010 6:44

Re: jako

Omyl, Libanonci Palest.Araby nesnášejí už hodně dávno...jenže co s tím mají dělat?LAS rozhodla,že nesmějí dostat občanství...a všechny arabské státy se tím řídí, kromě Jordánska...:-))tam je to v podstatě samý "palestinec".Takže když se to vezme kolem a kolem, tak svůj stát v Palestině mají, pouze nemají ta "korýtka"

boleslav1 30.1.2010 7:49

Re: jako

skoro jsem se nechal take ja ovlivnit proti palestinskou propagandou izraela,ale potom jsem na vlastni vocicka uvidel,jak se palestinci cinili,kdyz po trech tydnech leteckych utoku na gazu opravili kolem 300 tunelu za jeden tyden.v USA se take cini.navstivte na jizni floride steak house panderosa a nebudete zklamani-palestinsky vlastnici a obsluha.cha,cha,cha!shalom!

čtenář 30.1.2010 8:08

Re: jako

Jordánsko je největším dílem původního území tzv. Palestiny, proto je každý Jordánec vlastně Palestinec.Římská provincie Palestina byla vytvořena ediktem císaře Hadriana poté, co předchozím ediktem nařídil vyhnání židů z jejich země.

boleslav1 30.1.2010 8:42

Re: jako

palestina-zeme filistincu se tahla od gazy po lebanon.wadi,askelon a dalsi 3 mesta tvorily konfederaci filistinu.namornici.daleko do jordanska.cha,cha,cha!shalom!

vědoucí 30.1.2010 11:33

Re: jako

Máš dobré informace a dobré srdce, boleslave. Mír s tebou!

čtenář 30.1.2010 11:55

Re: jako

Holt se musíš, voleslave1, naučit, že pokud chceš hovořit na téma Palestina, tak musíš vycházet z římských praktik. O území římské provincie Palestina totiž jde v dnešním sporu na SV.

jirka.s. 30.1.2010 9:56

Re: "...ale peníze na náboje, kalašnikovy, rakety a bomby najdou hned. "

Vždyť oni je ani hledat nemusí! Dostanou je z Bruselu jak na talíři!!!!

Ken 30.1.2010 13:20

Re: jako

Jestli někdo nemá autoritu ve světě, tak je to OSN, tak nevím, proč by zrovna rozhodnutí OSN mělo být svaté a navěky.

badaxe 30.1.2010 9:21

Re: ZASE TEN PAN GERLOFF

Pan Gerloff je buď hloupý, nebo záměrně lže, i kdyby se izrael stáhnul na hranici z roku 1967 (na počátku nebo konci roku?) nic by to nezměnilo na situaci palestinců, neměli stát ani před rokem 1967, takže co by se tím z pohledu palestinců vyřešilo? východní břeh by patřil Jordánsků, odkud byli ale vyhnáni po pokusu svrhnout krále, kam by tedy šli? k pamu Gerloffovi domů?

boleslav1 30.1.2010 9:47

nebyli

v jordansku zije 1 836 000 palestincu a 500 000 iracanu jako uprchlici.neLZETE,vasnosto.cha,cha,cha!shalom!