26.1.2021 | Svátek má Zora


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Pavel 18.8.2010 12:45

Re: Primitive Kejkrte! Neumíte ani číst?

Kejkrte! Nesnažte se zde chytračit ohledně své osobní agresivní primitivnosti a přenášet jí na mne! Samozřejmě jste oslovoval mne, protože jste reagoval na příspěvek, který zde byl právě a pouze ode mne a od nikoho jiného! Jinak k vašemu dalšímu jalovému žvanění o ME262 a dosažení rychlosti zvuku, nemám co dodat. Buďte tak laskav a zkuste si pozorněji přečíst a lépe pochopit zmínku o ME 262 a jeho pilota z dubna 1945 o překročení M1, alespoň z informace, kterou jste nám sem sám předložil, ano?

PS Vaše psychické problémy, tzv. "komplexy", které sdílíte společně s M. Komárkem o "nejlepším diskutérovi", řešit vůbec nehodlám. Je to váš problém, který nepokládám pro sebe vůbec za zajímavý.

J. Kejkrt 18.8.2010 11:27

Re: Primitive Kejkrte! Neumíte ani číst?

Nevím, co Vás - při Vaší zde tak často Vámi vyzvihované slušnosti a inteligenci (HA HA) vede k tomu, že si NA SEBE vztáhnete neadresné oslovení a počastujete mne urážkou v titulku. Zřejmě se ve skutečnosti tím nežitem cítíte být.

Ale k věci: ojedinělý, nepodložený a zpochybńovaný let nadzvukovou rychlostí NELZE považovat za obecný důkaz toho, že letadla v době 2.WW (nebo jen německá letadla, nebo jen Messerschmitty, nebo jen všechny Me 262 Schwalbe) létaly nadzvukovou rychlostí. To za prvé.

A za druhé, rychlost tohoto typu letadla, kterou jste použil níže v diskuzi jako důkaz "nadzvukové rychlosti ve vyšších výškách" je hodně pozadu za rychlostí zvuku skutečnou.

Pokud ovšem trváte na svém, viz z diskuze níže, že není pravdivé tvrzení pana M.Prokopa (cit.): I německé velmi úspěšné M 262 zdaleka nešly k Mach 1., pak už Vám to nebudu vyvracet a ponechám Vám v držení palmu vítězství pro nejlepšího diskutéra NP.

V. Pavel 18.8.2010 9:34

Primitive Kejkrte! Neumíte ani číst?

V dobrém odkazu z Wikipedie, který s obvyklou primitivní urážkou na mou adresu předkládáte, mj. stojí toto: 

Yeagerovo prvenství zpochybňuje a činí na ně nárok rovněž německý pilot Hans Guido Mutke, který tvrdil, že zvukovou bariéru překonal dne 9. dubna 1945 s letadlem Messerschmitt Me 262 Schwalbe. Toto tvrzení je však často zpochybňováno. Dalším člověkem čínícím si nárok na titul prvního nadzvukového pilota je George Welch, který měl překonat zvukovou bariéru 1. října 1947, tedy dva týdny před Bell X-1, v letadle North American XP-86 Sabre. Mohlo se tak stát však pouze při střemhlavém letu a na krátkou chvíli, protože ani Me 262 ani XP-86 nemohou překonat rychlost zvuku při vodorovném letu v jakékoli letové hladině /citace/.

Zmíněné datum 9. 4. 1945 je dnem trvání WWII.

PS Nechte si své Nežity pro sebe, PRIMITIVE!

J. Kejkrt 18.8.2010 9:27

Něco si vo tom přečti, NEŽITE!

K PŘIPOMÍNCE: ME 262 A1-a, ve výkonech udává 870km/hod v 6000m.... Machovo číslo se mění s výškou ... atd. JE SNADNÉ NAJÍT INFORMACE TADY.

Včetně hodnot Machova čísla při zemi a ve stratosféře a včetně možné doby údajného překonání 1M Me dvěstěšedesátdvojkou.

Je těžké se o tom bavit s trubkou, které chybí ta základní informace, t.j. že v době 2WW se nadzvukově NELÉTALO.

V. Pavel 17.8.2010 18:15

Re: Na Lidovkách se kdysi vyskytoval jistý IDOL.

Nováku! Kušte! Napadáte tady, pokud jste soudný, vy mně! Kvůli nesmyslům, kterými si vykládáte něco ze zdejší minulosti! Takže - "blbce k pohledání" si nechte až zase budete koukat na toho ze zrcadla! Kapišto?  

V. Pavel 17.8.2010 18:09

Re: " Američanům pozemní operace nikdy moc nešly "

Nováku! Brepto! Tohle je od vás hodně bolševicky hloupé! To nespravíte ani "bobříkem mlčení", kterým se zde dále, bůhsuď proč, trapně chlubíte vůči mně a nějakému Bidlu!  Američané samozřejmě do Normandie došli přes La Manche a Operace Overlord v 1944 opravdu nebyla žádná procházka! Jinak výchozí místo měli všichni samozřejmě původně v USA. V Anglii se na Overlord připravovali bojové jednotky US Army, jejichž příslušníci přežili  vylodění a osvobození Itálie!

H. Lukešová 17.8.2010 18:04

Re: Oprava . . .

A USA si neuvědomuje, jak je nutné vést válku proti terorismu. Jedná v rukavičkách. Nechápe, že stejným nebezpečí, ne-li větším jsou muslimské teroristické organizace Al Kaida, Hizballáh, Hamas, Egyptské bratrstvo, Jama Islamiah, Taliban... My s nimi jednáme soucitně, zatímco oni s námi žádné slitování nemají, viz případ Daniela Pearla, kterému muslimští teroristi uřízli hlavu... Jak lidské a ušlechtilé...

V. Pavel 17.8.2010 18:02

Re: Nebyl a dá se bránit.

Kejkrte! ME 262 A1-a, ve výkonech udává 870km/hod v 6000m. Machovo číslo se mění podle výšky, to jsem měl namysli, což jsi zřejmě opět zcela neopochopil, ale charakteristicky primitivně agresivně udeřil!

P. Janoušek 17.8.2010 17:55

Re: USA-PEACEMAKER!

Jestli voni nás v tom vosumašedesátom nepřepadli amíci převlečený za naše bratry.

H. Lukešová 17.8.2010 17:53

Re: Oprava . . .

To je naprostá pravda. Japonci si nevážili životů, bylo jim to fuk, byli stejní dobytci jako Hamasníci, pro ně život také nemá žádnou cenu.

V. Novák 17.8.2010 17:18

Re: " Američanům pozemní operace nikdy moc nešly "

Ale no jistě, že by - ono z Normandie je to taky do Berlína drobátko kratší cesta než od Stalingradu.

Kdyby otevřeli druhou frontu dřív, kdyby se v Itálii nenechali zaskočit, kdyby se znova nenechali zaskočit v Ardenách, kdyby Němci na západě jen zvedali ruce, kdyby se nenechali zblbnout propagandou o alpské pevnosti, kdyby byli ochotní bojovat o Berlín...

Obklíčení a čekání by přinášelo minimální ztráty. Američanům. Takže o popularitě býchom se mohli pobavit. Po Guadalcanalu nebo Iwo Jimě by to byl určitě oddych. Kdyby neměli Bombu... Jenže měli. Určitě se sešly všechny udávané důvody. Šetřit vlastní vojáky, vyzkoušet, co jsme to vlastně za takovou cenu vyvinuli, ukázat Stalinovi klacek... Pokud jaderné bombardování zkrátilo válku a srazilo japonské nacisty, ušetřilo víc životů - i japonských - než zničilo.

To, že by zastrašilo vojáky a politiky v době studené války, asi pravda nebude. Měli dost svých informací o svých zbraních, proti nimž ty použité byly prskavky. Věděli i bez Hirošimy a Nagasaki, jak by to dopadlo.

J. Pašek 17.8.2010 16:36

Oprava . . .

Jak bych mohl vysětlit rodičům padlých 1 milion amerických vojáků, kdyby se museli vylodit v Japonsku a bojovat s fanatiky dům od domu a já měl bomby válku ukončiu bez vylodění? . . .

Moje úvaha . . . kdyby se USA vojsko muselo vylodit a bojovat s Japonci vojskem a civilisty dům od domu, určitě by bylo zahynulo miliony, mnohem více Japonců, než kolik zemřelo v Hirošimě a Nagasaki . . .

J. Pašek 17.8.2010 16:30

Prezident Truman na otázku PROČ? odvětil . . .

Jak bych mohl vysětlit rodičům padlých 1 milion amerických vojáků, kdyby se museli vylodit v Japonsku a bojovat s fanatiky dům od domu? . . . . 

Moje úvaha . . . Kdyby Hitler či Hirohito měli takové bomby, ani vteřinu by neváhali je použít . . . .

M. Prokop 17.8.2010 16:04

Re: Jo jo, Oka...

Ale jistě, všechno to bylo podzvukové, ještě i v Koreji Sabry. K nadzvukovým se propracovávali (Sověti s pomocí německých zajatců) dlouho a pomalu.

M. Prokop 17.8.2010 16:00

" Američanům pozemní operace nikdy moc nešly "

Z Normandie byli v na Labi celkem rychle. I ten Berlín by stihli před azbuky, kdyby chtěli plýtvat vojcly.

Ono to coby kdyby nemá moc cenu. Pevninu mohli ponechat azbukům, ale to obklíčení a čekání by moc populární nebylo.

Souhlas s tím, že by to nejspíš znamenalo větší ztráty Japonců.

R. John 17.8.2010 15:39

Dojednáno na Jaltě

tři měsíce po skončení bojů v Evropě, SSSR vypoví válku Japonsku a zútočí na ně. Shodou okolností to vyšlo na den, kdy  spadly atomovky a bylo po válce. Tři měsíce po skončení války v Evropě proto, aby rusové mohli přesunout armády na východ. Tak zněla dohoda.  

V. Novák 17.8.2010 14:53

Na Lidovkách se kdysi vyskytoval jistý IDOL.

Blbec k pohledání. Taky napadal kdekoho. Naštěstí narazil na druhého takového blbce, který vystupoval pod nickem Bidlo. Bylo přímo pošušňáníčko, když se tihle dva sprostí a agresivní magoři zakousli do sebe.

Nejvhodnější reakcí na oba (a obě hovádka prodifundovala až sem) se ukázala být žádná reakce. Ovšem důsledně. Chápu, že je to obtížné, zejména když si hovado samo sedá na lopatu - ale věřte, je to nejspolehlivější detrollisace..

V. Novák 17.8.2010 14:20

Jo jo, Oka...

Já o ní četl kdysi dávno v L+K a něco o změně ovladatelnosti při vysokých rychlostech tam určitě bylo, ale hádat se nebudu. Přece jenom je to dávno.

R. Langer 17.8.2010 14:16

Re: Překvapuje mě,

... i když jak tady v diskuzi vidím, tak s tím souhlasí naprostá většina. To je pro mě skutečné překvapení.

V. Novák 17.8.2010 14:14

A Němci a Japonci, že...

S kuantungskou armádou se muselo počítat a někdo s ní musel něco udělat. Američanům pozemní operace nikdy moc nešly a takové ztráty by se v USA těžko zdůvodňovaly, když Iwo Jima nebo Omaha Beach se berou jako obrovské tragédie. V každém případě Sověti ty operace zahájili, takže nešlo o nevěrohodný "soudružský slib", ale ten slib byl splněn. Navzdory obrovským potížím, kdy veškerá technika i lidé se museli přepravit od Berlína zničenou Evropou a po tenkrát jednokolejném transsibu s parními lokomotivami přes 9 časových pásem.

Japonské ostrovy nebylo třeba dobývat. Při absolutní převaze USA na moři a ve vzduchu bylo možné ostrovy zablokovat a vyhladovět. Japonsko nemá kromě uhlí žádné suroviny, nemělo dost mužů pro zemědělské práce, docházely pohonné hmoty i pro armádu, natož pro civilní sektor. Nejpozději koncem roku by se Japonci museli vzdát nebo vymřít hlady.

Ale to by znamenalo mnohem větší ztráty japonského civilního obyvatelstva než Hirošima, Nagasaki i s Tokiem dohromady. Obávám se, že řádově větší.

V. Novák 17.8.2010 14:00

Má, nemá...

Tehdy to zabránilo prodloužení války, které by znamenalo mnohem větší oběti než bombardování. To je, myslím, tehdy i dnes platný argument. Tenkrát se určitě uvažovalo hlavně o amerických vojácích a to, že delší válka přinese územní zisky SSSR, ale zachránilo to i mnoho Japonců, které by vlastní velení hnalo na smrt nebo k smrti zfanatizovalo jako na Guamu nebo Okinawě, kde celé rodiny páchaly sebevraždu, aby se nedostaly do rukou "zámořským ďáblům"...

Dopracovával jsem se k tomuto postoji dlouho a nesnadno. A nepříjemně.

Ty politické důsledky musíme nějak přestát - a koneckonců, japonský premiér se začal omlouvat. Ve srovnání s německým kancléřem o nějaké to desetiletí později, ale třeba i Japonci jednou pochopí, že kdo zasel vítr, sklidil bouři. A setbou nemyslím Pearl Harbor - ten už vyplynul z logiky dějů a dějin.

J. Kejkrt 17.8.2010 13:32

Re: Chtěl bych toho osla, který tvrdí, že nemuseli, vidět NAŽIVO.

Díky za tip, až pojedu do Prahu, zkusím si nějakého ulovit.

R. Langer 17.8.2010 13:13

Re: Chtěl bych toho osla, který tvrdí, že nemuseli, vidět NAŽIVO.

Já tedy takové vídám dnes a denně, a zkuste se poptat na nějaké "humanistické" univerzitě...

R. Langer 17.8.2010 13:09

Re: Překvapuje mě,

Ano, to je jasné každému rozumně uvažujícímu realistovi. V naší demokratické společnosti je to cca 10% obyvatel, víc bych si tvrdit netroufl.

J. Kejkrt 17.8.2010 12:53

Re: Nebyl a dá se bránit.

To nemá smysl. Pokud si myslí, že lítali nadzvukově, musí to být opravdický odborník.

M. Prokop 17.8.2010 12:40

Re: USA-PEACEMAKER!

Všelicí Linhari etc?

M. Prokop 17.8.2010 12:39

Re: Nebyl a dá se bránit.

Vy v tom máte také hokej?

J. Kejkrt 17.8.2010 12:32

Přátelé, pokuste se používat správnější termín kamikAZe.

Příponu -aDze, přestože se v tomto případě často používá, ponechme Gruzíncům. (viz Ševarnadze, Čiburdanidze .. atd.)

V. Linhart 17.8.2010 12:09

Re: USA-PEACEMAKER!

 Pane Prokop,měli by míň psát a víc číst.

V. Pavel 17.8.2010 12:03

Re: Nebyl a dá se bránit.

Prokope! Obávám se, že vám Machovo číslo není zcela jasné, jakož i výkony Me 262. Nepoučujte znalejšího Nováka! Vypadáte pak hloupěji, než je nezbytné.