11.5.2024 | Svátek má Svatava


Diskuse k článku

GLOSA: Veganka, liška a politická korektnost

Zvonkohra v německém městečku Limburgu hraje různé lidovky. Jedna z nich se jmenuje „Fuchs, du hast die Ganz gestohlen“ (Liško, tys ukradla husu).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Čábelka 18.2.2017 12:01

Fašismus je tu!

Ideologii sociáfašistů barvy zelené, oranžové i hnědé pomáhá každá anarchie k rozkladu společnosti a k uchvácení moci. Zneužívání a podpora každé úchylnosti vč. drog a jejích dealerství, tzv. rodinných alternativ, náboženského teroru se stalo základní mocenskou strategií "sociál inženýrů". Je příznačné, že ideologie socálfašistů je násilně šířena úplně stejně jako v Hitlerově nacistickém Německu SA many, tak dnes stejnou bandou agresivních feťáků drze sami sebe nazývající Antifou. Stojí za povšimnutí, kdo tuto ideologii šíří. Jsou to ideologové a pohrobci Hitlerova nacismu z SA, Hitlerjungent, komunismu z FDJ a SSM, Ksč, vyznavači maoismu, trockismu a polpotismu. Je to novodobá fašistická zrůdnost, se kterou je třeba už vážně bojovat!

V. Pavelka 18.2.2017 18:10

Re: Fašismus je tu!

Aby tě husa kopla Čábelka ,

Z. Čábelka 18.2.2017 19:10

Re: Fašismus je tu!

Už vím, je to ta tráva! :o)

J. Jurax 19.2.2017 18:38

Re: Fašismus je tu!

Husa?!? Pozor, Pavelka, pozor, aby to nebylo tejrání zvířete nutit jej k nakopnutí nějakého individua. Co kdyby si to zvířátko ublížilo? Aby si na Vás ochránci zvířátek neposvítili!

P. Rudolf 18.2.2017 10:41

Tak přesně takhle

fungují ruské hoaxy - trochu pravdy, pár polopravd a lží, a to vše okomentovat fatálním selháváním demokracie.

Pravda je přitom úplně jinde. V hessenském Limburgu si skutečně jedna veganka stěžovala starostovi, že ji při obědě ona píseň ruší. Starosta to pravděpodobně vzal jako velký fór a na karnevalovém zasedání zarecitoval něco jako "Kohout, kohout, ten není vegan a říká zcela otevřeně, tu husu ukradla liška". Samozřejmě v rýmu. Starosta se jmenuje Hahn (kohout) a tu písničku, jako milé gesto své občance, skutečně stáhl. Jenže, ta melodie je jedna z mnoha, které se hrají v různých sestavách a střídají se. A tak ji nahradí jiná. Dočasně. Neb v příští sestavě, za pár týdnů, ta melodie o myslivci, který tu lišku zastřelí, bude zas.

Ale článek je to velmi informativní - už víme, jací jsou Realisté lháři. A ještě k tomu hloupí, neb taková lež se dá dnes lehce a rychle ověřit. Ale na špečíček jim tady mnozí skočí, to zas jo!

P. Vaňura 18.2.2017 14:12

A co přesně v článku není pravda????

P. Rudolf 18.2.2017 15:35

Re: A co přesně v článku není pravda????

Věřím vám, že jste nepochopil nic.

S. Netzer 18.2.2017 16:16

Re: A co přesně v článku není pravda????

To sice ne, ale ví, že "humanrightismus" je škodlivý. Ta jistota mu stačí.

Já zase nevím, jak ta Robejškem nafouknutá marginální událost souvisí s "humanrightismem", "politkorektivismem" nebo dokonce fašismem, ale prý "kdo chce - pochopí".

F. Navrátil 18.2.2017 17:18

Re: Tak přesně takhle

Tvrdíte, že Robejšek lže. Že ta událost proběhla úplně jinak. Robejšek tvrdí, že si veganka stěžovala na zvonkohru s husou a starosta písičku stáhl z repertoáru zvonkohry. Vy to uvádíte na pravou míru s tím, že po stížnosti veganky starosta stáhl hru z repertoáru zvonkohry. Hledám rozdíly.

V. Pavelka 18.2.2017 18:43

Re: Tak přesně takhle

To je o nekonečném vybrušování demokracie až z ní nic nezůstane .

V. Kobetič 18.2.2017 19:13

Re: Tak přesně takhle

...Vaše nimrání se v nepodstatných detailech onoho příběhu, p. Rudolfe, je spíše kontraproduktivní a účelové a nemá tedy žádný smysl v kontextu příspěvku pana Robejška. A to nejenom proto, že se onen „problém“ znovu zopakuje (jak jste správně uvádíte). Starosta si tedy asi neměl dělat legraci z oné paní, která evidentně trpí obsesivní poruchou... A bylo by jistě vstřícnější a vhodnější (lidštější), kdyby jí poradil, zařídil, ev. zprostředkoval... spíše lékaře. (A to byste měl doporučit i Vaší fanynce pí Netzer, viz níže – Vás, zdá se, poslechne...)

V tomto kontextu bych pak neočekával, že dospějete k tak hloupému závěru – jako se Vám to povedlo...

P. Rudolf 18.2.2017 19:34

Re: Tak přesně takhle

No, já raději poradím vám, ať se do žádných složitějších akcí nepouštíte. Zůstaňte u dada, tam se možná úplně neztratíte. I když...

S. Netzer 18.2.2017 10:30

Začínám

mít pochybnosti ohledně znalostí německého jazyka pana Dr. habil. Petra Robejška.

Ve zdroji, na který se odvolává, stojí explicitně "Dahinter steckt kein ideologisches Motiv ..." (Za rozhodnutím zrušit zvonkohru nevězí žádný ideologický motiv.)

To ale nebrání dotyčnému, aby se na základě této nevýznamné události sáhodlouze rozepisoval o domnělé politické korektnosti a ochraně "nejmenších menšin".

A neposledně o "nás zaostalých Středoevropanech", kterým zvrhlý Západ vnucuje své nešvary.

P. Rudolf 18.2.2017 10:48

Re: Začínám

Předběhla jste mě. Na celém tomto hoaxu mne fascinule ta hloupost předpokladu, že o to nikdo nic neví nebo si nezjistí. Přitom o tom informovala média napříč Německa a i mnohde v cizině. Takže ne ten Západ, ale Robejšci z nás dělaj ty blbce.

S. Netzer 18.2.2017 11:17

Re: Začínám

Včera pan Mertl pod článkem kanadského krajana:

"Další nespokojený emigrant! A že jich je! Usilovně nenechávají na zemích, kde byli přijati, nit suchou. Buď jim tam něco udělali (třeba Dr. Robejškovi pro plagiátorství zakázali publikaci v odborném časopise a vyštvali ho z ústavu) nebo, co já vím, dále plní úkoly, se kterými tam byli vysláni."

V Hamburgu byl pan Robejšek hanseatičtější než nějaký rodilý Hanseat. Nyní sez něj stal mluvčí "nás zaostalých Středoevropanů". :-(((

P. Lenc 18.2.2017 13:57

Re: Začínám

Už spolu Rudolfe a "Sybille" chodíte na gender unisexové toalety?A pokud ano, tak přizvěte také Mertla.Můžete tam smrdět společně.

R. Tesařík 18.2.2017 14:13

Re: Začínám

Tak proč ji zrušili?

S. Netzer 18.2.2017 14:38

Re: Začínám

Místo zvonkohry mělo být melodii. Nahradí ji jinou.

J. Kombercová 18.2.2017 15:04

Re: Začínám

Tak ještě že tak.

P. Rudolf 18.2.2017 15:57

Re: Začínám

Komu není z hůry dáno, v apatyce nekoupí. Ztráta času.

V. Pavelka 18.2.2017 18:34

Re: Začínám

Netzer to je ubohé !

Z. Čábelka 18.2.2017 19:14

Re: Začínám

Tak to je vlastní gól :o))))))

Udělejte si tam pořádek! Jen hulejí a plácají nesmysly! :o))))

M. Prokop 18.2.2017 18:04

" ale Robejšci z nás dělaj ty blbce."

Nošení drva do lesa.

J. Schwarz 18.2.2017 21:16

Re: Začínám

Aha! Už to začínám chápat! Tak starosta kdesi v německu stáhl z obecního rozhlasu písničku o lišce a o této prosté a naprosto nezajímavé události "referovala média napříč německem a i mnohde v cizině". Fascinuje mne jak málo někomu stačí ke štěstí a pokud německé / a i některé zahraniční / udělaly z věci událost roku jeví se mi Němci být ještě výstřednějšími než jsem tušil.

J. Kombercová 18.2.2017 10:55

Re: Začínám

"Tento teroristický úrok nemá žádnou spojitost s islámem."

I to jsme četli. Možná taky špatně přeloženo.

Z. Lapil 18.2.2017 22:03

Re: Začínám

Je-li to přeloženo z němčiny, pak samozřejmě správný překlad zní: Tento teroristický útok má nulovou (keine) spojitost s islámem.

J. Kombercová 18.2.2017 23:49

Re: Začínám

To jsou právě ty nuance, z kterých vznikají ty překladatelské oříšky, jež nelze rozlousknout.

Z. Čábelka 18.2.2017 12:13

Re: Začínám

Komu tu fašounskou zhovadilost se zvonkohrou vč. ubohosti rozsudku nad žhářským útokem na synagogu tedy přisoudíte, partajní soudkyně Fleislerová?!

Z. Čábelka 18.2.2017 14:06

Re: Začínám

..... Freislerová

V. Braun 18.2.2017 9:42

Zájmy většiny nebo diktatura proletariátu?

I když souhlasím, že nic se nemá dohánět do extrémů, a příklad stažení písničky rozhodně extrémní je, tak mne nadzvedla věta z konce článku: Já, jako supermenšina, si ještě mlhavě pamatuji na demokracii bez

jakéhokoliv přívlastku, kde stát respektoval a uskutečňoval zájmy

většiny.

Já si pmanatuji na doby, kdy stát pod pláštíkem uskutečňování zájmů většiny tuto většinu pěkně šikanoval, říkalo se tomu diktatura proletariátu. Doporučuji na to pamatovat. Ochrana menšinových názorů ve finále chrání každého z nás.