26.2.2021 | Svátek má Dorota


Diskuse k článku

GLOSA: Útěk ve stínu

Distanční výuka teď ovládá školství, a jak už to na internetu bývá, dost spočívá na obrazech. Což je sice zjednodušující, ale s nějakým výkladem to využít lze. Aktuálně třeba pro dějepis, politologii či všeobecný přehled.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Lukešová 27.11.2020 1:02

Ano, československé zbraně zachránily Izrael, jenže po obratu československé politiky k arabským státům začali "záhadně" mizet naší lidé, kteří cvičili izraelské piloty.

Teď z jiného soudku, izraelští politici byli v 50.letech svědky úžasné alíje jemenských Židů, respektive jejich záchrany, v Jemenu a Iráku jim hrozila záhuba, ti jemenští Židé, kteří před tím neviděli letadlo, když vystupovali z letadla na území Izraele, citovali proroka Izaiáše o tom, že se "Děti Izraele vrátí na Sion na orlích křídlech".

M. Grundmann 27.11.2020 1:07

Pokud jde o židovské uprchlíky, tak ani není důvod je litovat. Všichni si jednoznačně polepšili.

H. Lukešová 27.11.2020 1:15

Jenže Židé v muslimských zemí byli vražděni a přišli o většina z nich přišla o veškerý majetek. No taková arabská arizace. Ovšem palestinské uprchlíky rozhodně není důvod litovat.

Je zde jeden rozdíl. Židé v muslimských zemí se neúčastnili bojů mezi Židy a Araby během Války za nezávislost, byli naprosto nevinní, provinili se jen svým židovským původem. zatímco palestinští Arabové Židy v Izraeli surově zabíjeli. Válka je válka, začali ji Arabové a palestinští uprchlíci jsou za svou situaci zodpovědní jen a jen sami.

M. Grundmann 27.11.2020 1:19

Arabové dopadli jako Indiáni v Americe. Jenom nezemřeli na infekce z Evropy.

H. Lukešová 27.11.2020 1:24

Palestinští uprchlíci a obecně palestinští Arabové žijí z masivní podpory ze strany EU, muslimských států a dlouhou dobu z USA, k této podpoře, kterou Trumpovci zastavili, se Bidenovci vrátá. Bez sociálních dávek by se museli jinak snažit, ale nesnaží se. Svět se o ně postará. Indiáni žádné sociální dávky z celého světa nedostávají, ti ne. Palestinská elita je mnohem bohatější než většina Evropanů a Američanů.

R. Langer 27.11.2020 8:47

Vám připadá, že Arabové byli novou expandující rasou prakticky vyhlazeni, a veškerá jejich půda jim byla ukradena? Zajímavá myšlenka, kde jste se to dočetl? 8-o

L. Písařík 27.11.2020 5:34

Myslím, že NATO je organizace, která má za úkol obranu členských států. Dokážu si dobře představit ten řtev a kvílení, kdyby se NATO do těch nepřehledných poměrů zamotalo. Chcete příklad? Po válce jsme přišli o Podkarpatskou rus, pochopiteně podrazem z Moskvy, a kvíleli jsme? Ani v nejnenším. ( Uvedeno, jako příklad naší loyality k velkému dubovi.)

J. Pavelka 27.11.2020 10:55

ovšem pro to ultimátum musela být minimálně nějaká záminka...co byla dřív, vejce nebo slepice..

M. Grundmann 27.11.2020 11:21

NATO vyhlásilo v Rambouillet Srbsku ultimátum, že bude napadeno, pokud v Kosovu nevyhlásí referendum o sebeurčení Kosova. De facto ultimátum NATO po Srbsku požadovalo, aby se Kosova vzdalo.

Vyhánění Albánců z Kosova začalo až po tomto ultimátu, nikoliv před ním. Časová posloupnost je nesporná. Do té doby v Kosovu probíhala občasná partyzánská válka Albánců proti místním Srbům, Albánci byli vydatně podporováni ze strany Západu. Když se Albánci později pokusili o podobnou věc v Makedonii, tak je Západ rychle zastavil.

H. Lukešová 27.11.2020 0:20

Ano, Izraelci čelí palestinskému islámskému terorismu dennodenně. K dalšímu teroristickému útoku došlo dne 23.11.2020 během kterého Arabové vrhali kameny na projíždějící izraelský automobil poblíž komunity v Yitzharu. Auto havarovalo a 4 Izraelci byli zraněni, jeden z nich 20letý Izraelec utrpěl vážná poranění. Arabští teroristé pocházeli z města Burin pod kontrolou Palestinské samosprávy.

O pár dní později dne 25.11.2020 se palestinský arabský terorista pokoušel najet automobilem do skupiny izraelských hraničních policistů mezi Jeruzalémem a Maale Adumim. Terorista byl zastřelen.

Takové má Izrael partnera k míru. Údajně "umírněný" Fatah je stejně antisemitský jako otevřeně radikální Hamas. Holt teroristé v oblacích (Fatah), zatímco Hamasáci jsou takoví hadrníci. To vše EU přehlíží, stejně tak bude budoucí Bidenova administrativa.

M. Grundmann 27.11.2020 0:41

V době druhé světové války místní partyzáni útočili na Němce ve všech územích okupovaných Německem. Na vojáky i na civilisty. Němci je nazývali teroristy a zločinci, pro nás to byli hrdinové. Na okupovaném území Palestiny je situace stejná. A pokud by Izrael prohrál, byli by všichni osadníci odsunuti jako Němci z Československa. Pokud by to přežili.

H. Lukešová 27.11.2020 0:49

Za prvé neexistuje žádné "území okupované Palestiny", protože v dějinách žádný "Stát Palestina" neexistovala, existovalo pouze Izraelské království, které se později rozpadlo na Izraelské a Judské království.

"Západní břeh Jordánu" je ve skutečnosti území Judeje a Samaří, bylo a je to židovské území. A palestinští Arabové byli a jsou spojenci nacistů, nedávno v Německu neonacisté se shromáždili u synagogy vyjádřit podporu "palestinského lidu" a zastavit sionismus.

M. Grundmann 27.11.2020 1:04

Korán je ideově pravicový, proto mají nacisté historicky k muslimům blízko. Rozhodně mnohem blíž než ke křesťanství. Proto na tom není nic překvapivého.

H. Lukešová 27.11.2020 1:17

To máte rozhodně pravdu. Hitler se o islámu vyjadřoval obdivně, řekl, že křesťanský Bůh je slabošský, příliš jemný, slitovný, zatímco muslimský Bůh Alláh je silný a tvrdý a Mohamed pravým bojovníkem, který se nezahazoval s takovými slabošskými city jako je láska, soucit a slitování.

M. Grundmann 27.11.2020 1:28

Odklon některých Židů od tradičních židovských hodnot k nežidovským levicovým myšlenkám vyvolal silnou vlnu antisemitismu a výrazně Židy v Evropě poškodil. Jejich dobré vzdělání navíc vedlo k tomu, že se dostali ve velkém počtu do vedení těchto hnutí a Židé pak byli s těmito hnutími spojováni.

R. Langer 27.11.2020 8:57

Ano, zato dobré "německé" vychování vedlo k tomu, že se Němci ve velkém angažovali ve vedení "pravicového" nacistického hnutí a Němci byli pak s těmito hnutími spojováni. Páni, jak si je ale ta levice s pravicí neuvěřitelně podobná, co? Kdo by to byl řekl? ;-D ;-D ;-D

H. Lukešová 27.11.2020 9:55

Tak to je pravda, že příklon některých Židů k levicovým hnutím, jako byl bolševismus v Rusku, je totálně zničil a opět narostl antisemitismus. Tito Židé, kteří upustili judaismus, židovské tradice, chtěli být přijímání marxisty, jenže zapomněli, že pro ně i tak budou jen Židy...

I v současnosti se část amerických Židů snaží být progresivisty, ovšem za velikou cenu, progresivisté je nutí, aby se zřekli Izraele, sionismu a svých židovských tradic a když tak učiní, tak prakticky přestávají být Židy a dochází ke genocidě ducha, nacisté činili genocidu těla, neolevicoví progresivisté se snaží zničit židovskou duši, tak judaismus jako takový zanikne. Judaismus není bez sionismu vůbec nic. Sionismus je duší židovského národa.

M. Grundmann 27.11.2020 10:20

Mít vlastní stát je zcela legitimní cíl pro jakýkoliv národ. Sionismus není odlišný od českého národního obrození nebo hnutí za italské nebo německé sjednocení. Přesto bych radil Židům raději sbalit kufry a vrátit se domů do východní Evropy. V minulosti se udělalo hodně chyb na obou stranách, byly i špatné objektivní podmínky. Dnes je situace jiná, obyvatelstvo východní Evropy ubývá a Židé se svou pracovitostí, firmami, technologií i armádou by se tam dobře uplatnili. V Palestině je čeká věčná válka.

H. Lukešová 27.11.2020 10:45

No tak to tedy radíte špatně, východní Evropa není zemí Židů, tam byli Židé věčně zabíjeni a masakrování, zatímco Stát Izrael je vlastí židovského národa, tam je skutečný židovský domov, tam se zrodil židovský národ, to Židé udělali z Izraele klenot Blízkého východu. Nyní žije v Evropě méně než 1% židovské populace, kolem 1,3 milionu.

V židovské vlasti Izraeli již žije 6,8 milionů Židů a tyto Židy byste chtěl vyhnat? Ale jděte. Ti se vyhnat nenechají, je to jejich země, nikoho jiného. V Izraeli žije kolem 45% celkové židovské populace a časem dospěje situace tak, že bude v Izraeli žít drtivá většina Židů. Každých deset let přibývalo v Izraeli po milionů Židů.

V padesátých letech žilo v Izraeli 1 milion Židů, v šedesátých letech 2 miliony Židů, v sedmdesátých letech 3 miliony Židů, v osmdesátých letech 4 miliony Židů, v devadesátých letech 5 milionů Židů, roku 2000 6 milionů Židů a nyní 2020 6,8 milionů Židů. Lepší válka a hrdost, než život v ponížení zkrátka Židé mají svou zemi, svou milovanou vlast, kterou jim ani Arabové ani neomarxisté nevezmou, nikdo.

M. Grundmann 27.11.2020 11:29

Rozhodně nechci Židy vyhánět, pouze se bojím, že dopadnou jako křižáci před nimi.

Židé byli v Evropě nejúspěšnější etnikum, jak demograficky, tak ekonomicky a nakonec i politicky. Byli podle mě v druhé světové válce vražděni kvůli své přílišné úspěšnosti ve srovnání s ostatní populací. Dnes už jejich převaha není tak velká, proto by k podobným problémům nemělo ve východní Evropě docházet.

H. Lukešová 27.11.2020 11:43

Ale dochází. Dnes v Rakousku došlo k útoku na rabína. Žena se oháněla nožem a vykřikovala fráze "smrt všem Židům. Žena přibližně ve věku kolem 50 let kopla rabína, strhla mu klobouk, roztrhla kippu, vykřikovala antisemitské urážky...Zatím nevím více okolností o tomto antisemitském útoku. Židé jedině v Izraeli mohou dosáhnout hrdosti, mají silnou armádu, která je ochrání a zachrání. Jinde se neubrání, jinde ne.

M. Grundmann 27.11.2020 12:07

Rakousko není východní Evropa. V západní Evropě není situace Židů dobrá, zejména kvůli přistěhovalcům a jejich potomkům.

J. Lukavsky 27.11.2020 8:24

"Korán je ideově pravicový, proto mají nacisté historicky k muslimům blízko." Takže nacizmus je pravicový? I když se jmenuje "Nacionálně socialistická německá dělnická strana"? J.L. end

R. Langer 27.11.2020 8:53

Tohle dodnes tvrdí zarytí komouši, i když křičí, že žádní komouši nejsou. Podle toho se bezpečně poznají, nikdy totiž nepřipustí opak. ;-)

R. Langer 27.11.2020 8:51

Ideově "pravicový"? A co je na něm pravicového, stejně jako na tom nacismu, mohl byste to z historického hlediska nějak rozebrat, za předpokladu, že za základ pravicového směru pokládáme důraz na osobní svobodu, rovná práva a respekt k soukromému vlastnictví? Ovšem ještě můžete být komouš, protože ten o pravici lže přesně úplně stejně jako vy. Jste komouš? Skoro to tak vypadá...

M. Grundmann 27.11.2020 9:24

Mám možná trochu odlišnou definici pravice a levice. Pravice oslavuje vítězství, sílu, úspěch a reciprocitu, levice oslavuje porážku, slabost, neúspěch a nezištnost. Vidím ideový rozdíl pravice a levice podobně jako rozdíl mezi Starým a Novým zákonem a myšlenky Koránu jsou bližší Starému než Novému zákonu. Proto se také muslimové lépe integrují v pravicové východní Evropě než v levicové západní Evropě.

R. Langer 27.11.2020 9:33

Tak to máte naprosto ŠPATNOU definici pravice, protože to je přesně to, co sem vám napsal já. Například pravicovost se typicky rozhodně neprojevuje oslavami Vítězství, na rozdíl třeba od oslav VŘSR, co? Moc vám to neštymuje, soudruhu. ;-) A ano, Starý zákon je jistě pravicovější, než Nový zákon, což ovšem neznamená, že naprostá většina komerčních náboženství není těžce levicová, včetně jak Islámu, tak křesťanství. O nějaké skutečné "pravicovosti" si s vírou můžete nechat jedině tak zdát. Což ovšem neznamená, že ji jako politický směr nemůžete podporovat, to je ale zase úplně jiná věc. :-P

M. Grundmann 27.11.2020 9:44

VŘSR byla oslava vítězství slabých nad silnými, chudých nad bohatými. Levicová ideologie slibuje všem neúspěšným, poraženým a chudým porazit nakonec úspěšné a bohaté. Nový zákon to slibuje po smrti, komunismus a progresivismus již za živa.

R. Langer 27.11.2020 10:39

Ano, no vidíte, jak přesně jste vystihl podstatu levice (včetně toho náboženství), když jsem vám to srozumitelně vysvětlil. Takže - oslavy vítězství fakt nemají s levicovostí či pravicovostí fakt nic společného, že? Prostě - vítěz slaví (a bere všechno). Musíte si tu definici pravice upravit. ;-)

J. Jurax 27.11.2020 19:20

Ano.

Ale oba lživě.