31.3.2023 | Svátek má Kvido


Diskuse k článku

GLOSA: Rusko už na Ukrajině prohrálo

Invaze na Ukrajinu už teď skončila pro Rusko fiaskem. Kreml to sice popírá, ale to je jediné, co může dělat. Tento závěr potvrzuje i uniklá zpráva z tajné služby FSB přiznávající ruské zoufalství.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kostelanský 9.3.2022 22:00

Pamatujete skazky komického Aliho během druhé války v Iráku? I když už byla americká vojska u bran Bagdádu, pořád na svých tiskovkách prohlašoval, že jsou to nesmysly a že Irák zvítězí...

Pan Ziegler mi toho komického Aliho velice připomíná. :-)

P. Diviš 9.3.2022 23:05

Pan Ziegler ovšem nevěští ruské vítězství.

Š. Hašek 9.3.2022 20:39

Pozdě, pane Zieglere. Tu prohru jste objevil včera večer?

Dle ČT09 a Svěráka, Rusko vše prohrálo již za Puškina, nejpozději za Gogola.

Ukrajiny jsou tři, říkají to sami Ukrajinci. Ta jedna třetina je ruská. Ani když Vám helfne celá Letná, tak s tím nehnete. A tlusté černošky z USA Vám na pomoc nepřijdou, ty stojí frontu na socdávky.

Pište dál, Putin to dostane na stůl a zasměje se. Doufám, že nikoliv všem občanům ČR.

J. Farda 9.3.2022 21:37

Zato Haška poplácá uznale na rameni, třeba i svatoondřejský metálek za věrnou službu předá ...

B. Rudolf 9.3.2022 20:09

Teď budeme asi těžko překonávat strach ze zavlečení do skutečné války. Jestli ho překonáme a budeme riskovat vznik třetí světové války, nevím.

Ale vím něco jiného. Že všechny brutality musíme Rusku sčítat a připomínat si je, až bude Rusko v ekonomických křečích. Neumíme bojovat jinak, než sankcemi. Tak alespoň to dělejme pořádně. Rusko patří do středověku a čím bude brutálnější, tím víc bude jasné, že tam musí být na hodně dlouho odesláno. Nezapomeňme na to, co nyní dělají.

P. Diviš 9.3.2022 16:31

O jedné věci není pochyb: I pro Rusko ztráty převýší zisky. I kdyby vojensky zvítězilo. Jen to zatím ví ještě málo Rusáků.

Š. Hašek 9.3.2022 19:07

A měl byste i nějakou jinou pohádku? Docela Vám poradím, abyste se na Rusy vyssrráll. Ti si poradí.

Berte jako Moje cvičení strojopisu na wordech.

Mám takový dojem, že první, kdo se z toho všeho pesseerre, budou Vaše a Moje děti. Nikoliv však stejně. Záleží na tom, jak jsou bruselské. Nebo samostatné. Dle Palackého, nikoliv Šabatové.

Zkráceno. A nepochybujte! Pochybnosti jsou dnes velezradou a na tři roky. Jako štáb toho gaunera Hitlera, jedné noci v jednom červnu 1941, ten také nepochyboval.

Chodil jste do školy??? Tak mě napadlo.

J. Farda 9.3.2022 21:40

Tři roky za verbálku? Jste slabčák - v zemi, kde včera znamená zítra, se za velezradu spáchanou označením speciální vojenské operace na Ukrajiněza válku dává 10-15 let. Rv

P. Diviš 9.3.2022 23:07

To je jen tovaryšč Gašek, on je úplně mimo.

D. Bystriansky 9.3.2022 16:05

Můžeme poslat vojáky, letadla, zbraně/NATO/, jenom je třeba označit po putlerovsku jako "zelené mužíky".;-)

NATO se nesmí nechat vydírat a zastrašovat novodobím Hitlerem. Putler porušuje a kašle na všechno k čemu se jeho Říše zla zavázala. Případným obsazením Ukrajiny se stane výhledově jenom silnějším!;-O

Stejný názor má i velmistr Garri Kasparov!!!R^

Zabte tu KGBáckou swini i ten jeho režim.;-D

V. Podracký 9.3.2022 15:37

Autor vypouští svoje zbožná přání. Nic z toho není pravda a neodpovídá faktům. Putin poslal do boje minimum armády se zastaralou technikou. Zkušenosti z Afganistánu ukazují, že obsazení celé země a její držení je nesmysl, a Putin tuto chybu neudělá. Potřebuje dosáhnout některých cílů, zjistit jaderné a biologické zbraně, donutit Zeleňského k dohodě ohledně Krymu a Donbasu. Vždycky má možnost ustoupit k východu a tam založit loutkový stát s obyvatelstvem, které je mu nakloněno. Ukrajina nevyhrává, statečný odpor ve městech je sice realitou, ale celkem k ničemu, když Putin zničil podstatnou část vojenských cílů, města dobývat nepotřebuje. Zanedlouho začne hlad a žízeň.

D. Bystriansky 9.3.2022 16:12

"založit loutkový stát s obyvatelstvem, které je mu nakloněno."

Nakloněno tak, že údajně "ruský" Charkov hrdinně válčí a skrček putler jim na hlavy hází bomby...???

B. Rudolf 9.3.2022 20:14

Proto bude nutné neustále zesilovat sankce. Putinovo Rusko musí skončit na hodně dlouho ve středověku.

Neumíme se bránit jinak než sankcemi. Ty působí pomalu. Proto by měly být dostatečně tvrdé a měly by trvat dostatečně dlouho.

Jakmile bude uzavřeno příměří, tak v případě, že to nebude spravedlivé příměří, ale příměří vynucené brutalitou, budeme muset se sankcemi přitvrdit a vydržet. Jinak budeme další na řadě.

J. Farda 9.3.2022 21:41

Zato Vy zde přednášíte Slovo Boží ... :-P

L. Severa 9.3.2022 13:25

Putin to podcenil. Zapomněl, že Ukrajinci bojovali proti bolševikům již v roce 1918, že Stalin nechal obyvatele Ukrajiny vyhladovět, že byly snahy o samostatnou Ukrajinu již za války a po ní. Putin vyzval ukrajinské vojáky aby šli ke svým rodinám a nechali jeho vojska uskutečnit prý mírovou misi. Jenže oni ho neposlechli, a tím že začal bombardováním, obrátil asi proti sobě i obyvatele Charkova, ve kterém žijí převážně rusky hovořící občané.

M. Veleba 9.3.2022 13:16

Tady se můžete podívat. Autoři stránky poměrně přesně dokumentují a ověřují. Odkaz neplatí pro vylízance odkojené Russia today, vy se zbytečně neobtěžujte. U jednotlivých položek jsou i odkazy na fotky. https://www.oryxspioenkop.com/2022/02/attack-on-europe-documenting-equipment.html

A. Renjascu 9.3.2022 13:30

Nepřihlížel jsem to vše, ale na tom co jsem viděl mi tak nějak všude chybí Z. Kampak se asi ztratilo?

M. Veleba 9.3.2022 13:34

I kdyby tam bylo, tak troll jako vy řekne, že ho tam nastříkali schválně. Já jsem Vás upozorňoval, že pro Vás ten odkaz není. Vy totiž nebudete věřit ani kdyby Vám ten tank vjel do baráku.

A. Renjascu 9.3.2022 13:39

Zatím to vypadá, že s fakty si neděláte starost předně vy. Tohle je válka a ne vánoční večírek a domnívat se, že rusové budou lhát, zatímco západ bude produkovat jen ryzi pravdu je projevem toho, že mnozí chtějí slyšet jen to čemu již dopředu věří a při ověřování faktů jim hrozí, že jejich víra bude nabouraná a proto se tím neobtěžují.

J. Gutvirth 9.3.2022 18:13

Proč diskutovat s P Trolem

A. Renjascu 9.3.2022 13:35

A tento odkaz jsem nasel včera. Jak zaznělo na príma CNN, tak propaganda vesele frčí na obou stranách.

https://otevrisvoumysl.cz/paul-j-watson-prvni-obeti-valky-je-pravda/

P. Diviš 9.3.2022 16:35

"otevrisvoumysl" - ani není potřeba to otevírat a je to jasný. :-P

V. Kuhaj 9.3.2022 15:42

Za válečného stavu, a ten tady máme ať chceme či ne, je "poměrně přesné dokumentování a ověřování" stejně důvěryhodné jako příhody lišky Bytroušky, pane Velebo.

M. Veleba 9.3.2022 13:06

Na hodnocení je brzo. Ale s jistotou lze říci, že to, co rusácká armáda zatím předvádí, je neskutečná blamáž. Po 14 dnech nemít ani volné nebe je ostuda, problémy s logistikou jsou k smíchu. Dobytí velkých měst v nedohlednu. Ztráty na technice a lidských zdrojích jsou neuvěřitelně vysoké. Rozhodně se nejedná o TOP armádu, jak se nám tady snaží x let namluvit. Nemít jaderné zbraně, skončí. Ta bombastická čísla o technice jsou zjevně jen na papíře, jak je ostatně u těch hovad zvykem už po staletí. Ukrajina pravděpodobně prohraje, ale rusáci mají z ostudy kabát už teď. Proti moderní vycvičené armádě západního stylu (UK, FR) by shořeli jak papírový čert.

A. Renjascu 9.3.2022 13:10

Vy máte nějaké ověřené informace? Tak to nám můžete třeba sdělit, proč mají rusové zatím většinu letadel zaparkovaných či proč už dávno nepoužili termobary, které mají na místě a na dostřel velkých měst.

R. Langer 9.3.2022 13:11

Co by za to spousta armád dala, kdyby měla z ostudy kabát, a přitom vyhrála. ;-)

M. Veleba 9.3.2022 13:32

Vítězství můžete deklarovat po dosažení cílů. Cílem má být co, denacifikace? Jako nacisti se zatím chovají rusáci. Jediný výsledek celé hrůzy vidím zatím ten, že Ukrajince nakrkli tak, že je budou nenávidět ještě celé generace. A s rusáckem se nebudou x let (doufám) bavit ani dveře od hajzlu. To si Vládík pomohl, jen co je pravda. A pravděpodobně vehnal to náruče NATO Finsko a Švédsko. To je panečku stratég.

R. Langer 9.3.2022 15:01

Ukrajinci je doteď snad milovali? ;-)

P. Diviš 9.3.2022 16:37

Možná je neměli rádi, soudruhu Langere, ale nenávist teprve přijde.

G. Onion 9.3.2022 13:48

;-D;-D