31.1.2023 | Svátek má Marika


Diskuse k článku

GLOSA: Rusko už na Ukrajině prohrálo

Invaze na Ukrajinu už teď skončila pro Rusko fiaskem. Kreml to sice popírá, ale to je jediné, co může dělat. Tento závěr potvrzuje i uniklá zpráva z tajné služby FSB přiznávající ruské zoufalství.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Hašek 9.3.2022 13:35

Klídek! A pěkně vyčiňte manželce, že máte rusy ve špajzu.

Ale máte doma teploučko, co?

Hezké je se domnívat, že by Rusko položili nějací Frantíci! Na Sibiři, na Uralu. Zkoušeli to chlapci od Lipska, oholení, voňaví, vycvičení až do blba. Nakonec Sovětům tloukli silniční štěrk, hodně dlouho, až i paní Chruščevové jich začlo být líto.

Francie se bojí i kdejakého čmoud patnáctiletého hajzla na ulici v Lyonu. Francouzský chlapec by se possrral, kdyby neměl večer videtelefonát s maminkou a šli by na něho komáři z ruských potůčků.

Nejste, Velebo, reinkarnací jistého Pauluse? S Pepou Göbbelsem dohromady? Velebo, Velebo. Hlavně, že máte tu jistotu, tu měli Napoleon, Vilém. Hitler taky.

Je vidět, že poradcové Bidena ji už nějak nemají. A kancléř Německa má vítr z hospodyň, ze svojí asi taky.

M. Veleba 9.3.2022 13:39

Pěkné nervy...;-D. Já za to ale nemůžu, že jsou rusáci takoví matláci.

Š. Hašek 9.3.2022 13:57

Tak jsou matláky švábi nebo Rusové? Kórwwa.

Klídek, Velebo. Předpokládám, že už mašírujete. Manželku jste naučil štípat dříví a vařit něco z bruselského dotovaného margarínu. Bacha na uhlík!

Vy (krom jiného) nějak překopáváte český jazyk mateřský. Poněkud amatérsky.

Taky švábové by mohli být i Němčouři. Ty němkyně nejsou ovšem hospodyně, ale krysy.

Š. Hašek 9.3.2022 12:57

Je "přímo Boží sledovat", kterak se se světová politika dělá u Pekarové a v ČT09.

A herečka Holubová velí MIGům. A Pavel má pod sebou plynovody a SWIFT.

A. Renjascu 9.3.2022 12:12

Tak Rusko má téměř pět tisíc letadel, ohromné dělostřelectvo a baterie termobarů, přes milión vojáků a dva miliony rezervistů a nic z toho zatím moc nepoužilo, termobary dokonce vůbec, takže netuším, jak autor dospěl k názoru, že je snad Rusko v "koncích". Dle údajů OSN je k včerejšímu datu evidováno 474 civilních obětí a 871 zraněných civilistů, což evidentně svědčí o tom, že vojáci mají podstupovat s ohledem na civilisty, což potvrdil i válečný kameraman v sobotu na seznamu v článku i rusové bojují čestně a snaží se chránit civilisty, říká válečný kameraman. Žel tento název nepřežil noc a nyní se již jmenuje: " jak se stupňují boje,narod se sjednocuje, říká český kameraman...". Ale kdo by se trápil fakty, když kopnout si v souladu s převažujícím proudem je tak snadné. Pokud to srovnáte s ruským útokem na Sýrii, kde za tři týdny pět set rusů vyřešilo problém s islámským státem, který USA nedokázaly zvládnout za několik let a kdy létaly rakety z kaspiku a letadla nad Sýrií pomalu nešla spočítat se současným útokem, tak je vidět evidentní rozdíl. Zda vydrží nevím, ale momentálně tomu tak je. Ostatní bych jen opakoval z toho co jsem uvedl v komentářích pod článkem pana Kovanice: "Putin překonal Putina", který je na NP v Šamanovo doupěti či v komentářích po Astonem...

F. De Winter 9.3.2022 12:47

Také si myslím, že ještě nesundali rukavice.

A. Renjascu 9.3.2022 13:08

Proto tvrdím, že je potřeba vzájemně jednat a zkusit si i naslouchat. Současná situacie, kdy spolu mocní tohoto světa na obou stranách již několik let odmítají mluvit a každý si trénuje svoje ego je až příliš podobná situaci před I WW, kdy se jim to nakonec vymklo z rukou. Vrtěti psem je stále aktuální...

P. Brecík 9.3.2022 14:38

474 ? Je mi líto i jednoho jediného. To hrdinná US Army v My-Lay zabila za pár hodin více než 500 vesničanů. Starců, žen a dětí. A kde byla tehdy genocida ? ? https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2419486-my-lai-utajovany-masakr-ktery-pohnul-americkym-svedomim

T. Kočí 9.3.2022 12:00

Víte všichni kulové, jaký je plán. A ten se plní!!!

M. Valenta 9.3.2022 11:44

Soudruzi putinovci, musím s jistým obdivem připustit, že vaše nadšení pro lumpárny kremelského pošuka, ač u většiny z Vás pouze internetové, přežilo bez větších nesnází i zběhnutí dosavadního vůdce vaší diverzní skupiny, pošuka z Lán.

R. Langer 9.3.2022 13:13

Ano, vidím, že máš konečně trefné hodnocení pro své Zelené soudruhy z Brusele, soudruhu! ;-D

P. Brecík 9.3.2022 14:41

Vždyť jste říkali, že je duševně nesvéprávný !! V tomto bodě se shodneme. K Bílému lvu mu zapomněl dodat meče a dubové ratolesti. Takových vyznamenání má UPA ve své síni slávy mnoho.

V. Kain 9.3.2022 11:31

Dzvěděl jsem se,že hrdina Volodymyr Zelenskij už je nějakou dobu ve Waršavě na us ambasádě,ale stále vysílá z obleženého Kyjeva.

M. Winklerová 9.3.2022 11:40

Melete hlouposti. To psali kde, vy konspirátore?

V. Zadák 9.3.2022 11:22

Pane autore zapomněl jste na oblíbené tvrzení, že Rusko je kolos na hliněných nohou.

R. Langer 9.3.2022 13:14

Hlavně neumí ani budík, na to je nutno upozornit! ;-)

J. Pankovic 9.3.2022 18:40

...a právě proto vyrábí raději plovoucí atomové elektrárny ;-)....

V. Kuhaj 9.3.2022 10:09

Tak já nevím. Obsazují Rusové jedno město za druhým včetně jaderných elektráren, nebo prohrálo a je zoufalé, jak vyplývá z "uniklých" záznamů?

Pane autore, já chápu, že v době válečného stavu jede válečná propaganda na plné pecky, ale to se dá dělat i jinak, že abyste z nás dělali voly.

V. Kuhaj 9.3.2022 10:10

...než abyste...

V. Čermák 9.3.2022 9:54

Tak přání pana autora se stalo otcem jeho myšlenky...

Š. Hašek 9.3.2022 10:06

No, ehm, ..... myšlenka asi vypadá jinak. ;-)

Ale jináč souhlas.

P. Pepax 9.3.2022 10:59

R^ trefné.

J. Ptáček 9.3.2022 9:53

Nevěřím, že V. Putin získá respekt a obdiv pro sebe a svou vlast rozstřílením škol, mateřských školek a sirotčinců na výsostném území cizího státu, byť sousedního.

J. Rejzek 9.3.2022 9:45

Na autorovi článku by si J. Hašek smlsnul, a udělal by z něho dvojjedinou postavu wachmeistra Flanderky (nálada obyvatelstva Ia , naše vojska hrdinně postupují) a kadeta Bieglera, se svými návody na vedení války, který z jedné zprávy , ÚDAJNĚ uniklé z FSB a kterou zveřejnila IDNES.cz sesmolí zprávu z bojišť. Kde proboha autor zjistil, že Rusové chtěli bleskovou válku, že se Kreml přepočítal a čekal rychlou trestní výpravu, že padlo 6000 Rusů, že mají moderní zbraně pouze na přehlídkách a jiné uvedené bláboly. To je námět na telenovelu a ne článek v deníku. Takový článek by měl nést v záhlaví -POVÍDKA , aby to čtenáři, kteří povídky nečtou mohli přeskočit.

Š. Hašek 9.3.2022 9:37

Na tohle jste přišel jak? Už jen ten nadpis. Natáčejte Wochenschau pro Klepetku.

Východ Ukrajiny je ruský. Západ Ukrajiny Rusko buď "televizně nenávidí", nebo je jim egál, makají totiž na záhumencích, prorože máslo z brusele je drahé a přide jim takové ssrraččkovité. A pro jistotu ta západní třetina už dávno počítá s životem v Polsku, ČR, Maďarsku, ......... prostě jinde.

A všici Ukrajinci si nakonec koupí ruský jogurt a pšenici.

Nejste Vy, pane Zieglere, muzikologem? Na vedlejšák politologem?

Já jsem pouhým amaterským návštěvníkem Ukrajiny a Ruska. Nepotřebuji delegátku cestovky a klimatizovaný autobus. Ani dotace ani neziskovku. Zkráceno.

M. Stanovský 9.3.2022 9:36

Napadeni Finska v roce 1939 tzv. Zimní valka bohužel po cca půlroce skončila prohrou Finska, protože jim došly patrony. A nikdo jim nepomohl (to až Hitler v Pokračovací válce). Tehdy se války vedly jinými prostředky. Ukrajina je dnes v trochu jiné pozici.

J. Nevrkla 9.3.2022 8:46

Nemyslím si, že má Rusko ambici okupačne zvládnout Ukrajinu. Taková věc se nepodařila ani skvěle vyzbrojené a organizovane Americe v žádné zemi, kterou napadla. A že jich bylo.

Z. Velínský 9.3.2022 9:10

Myslíte, že těch útočných válek vyvolaných USA, bylo více, než útočných válek vyvolaných Ruskem? V případě ničím nevyprovokovaných agresivních vojenských akcí Ruska (SSSR) jsem jich od roku 1917 napočítal přes 70. A mimochodem, máme tu jedno stoleté výročí:

1917-1921 válka Ruska proti Ukrajině a jejím snahám o nezávislost

Optimista by se těšil, že se možná po 100 letech kruh uzavírá, a že třeba Rusko skončí tam, kde začalo.

R. Langer 9.3.2022 9:19

U VŘSR? To bych fakt nechtěl! 8-o

J. Nevrkla 9.3.2022 9:26

Pokud byste se vrátil o tisíc let zpět, tak zcela jistě, Amerika ani neexistovala. Nejvetsi válkou byla druha světová, tam Sovětů padlo 26 milionů, to je o dost více než Američanů, těch asi 0,45 milionu, při osvobozování Československa asi 150 tisíc Sovětů, amerických vojáků 120, ale to bych Sovětům zrovna nevyčítal. A po válce hlavně invaze Američanů do Vietnamu s více než milionem obětí. Pokud se bavíme jen o současnem Rusku, tedy po roce 1992, pak Amerika napadla Srbsko, Libyi, Irák, Afghánistán, malá angazma, jako třeba Somálsko, nepočítám. Ani Sýrii, kde bylo i Rusko, i když na rozdíl od Ameriky na pozvání syrské vlády. Mimochodem, zaregistroval jste při těch amerických invazích do států, od kterých jim nehrozilo žádné reálné nebezpečí, nějaké sankce? Chováme se stejně spravedlivě ke všem? Mně se nezdá.