28.1.2023 | Svátek má Otýlie


Diskuse k článku

GLOSA: Rusko už na Ukrajině prohrálo

Invaze na Ukrajinu už teď skončila pro Rusko fiaskem. Kreml to sice popírá, ale to je jediné, co může dělat. Tento závěr potvrzuje i uniklá zpráva z tajné služby FSB přiznávající ruské zoufalství.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Diviš 9.3.2022 23:07

To je jen tovaryšč Gašek, on je úplně mimo.

P. Diviš 9.3.2022 23:05

Pan Ziegler ovšem nevěští ruské vítězství.

J. Kostelanský 9.3.2022 22:00

Pamatujete skazky komického Aliho během druhé války v Iráku? I když už byla americká vojska u bran Bagdádu, pořád na svých tiskovkách prohlašoval, že jsou to nesmysly a že Irák zvítězí...

Pan Ziegler mi toho komického Aliho velice připomíná. :-)

J. Farda 9.3.2022 21:41

Zato Vy zde přednášíte Slovo Boží ... :-P

J. Farda 9.3.2022 21:40

Tři roky za verbálku? Jste slabčák - v zemi, kde včera znamená zítra, se za velezradu spáchanou označením speciální vojenské operace na Ukrajiněza válku dává 10-15 let. Rv

J. Farda 9.3.2022 21:37

Zato Haška poplácá uznale na rameni, třeba i svatoondřejský metálek za věrnou službu předá ...

Š. Hašek 9.3.2022 20:39

Pozdě, pane Zieglere. Tu prohru jste objevil včera večer?

Dle ČT09 a Svěráka, Rusko vše prohrálo již za Puškina, nejpozději za Gogola.

Ukrajiny jsou tři, říkají to sami Ukrajinci. Ta jedna třetina je ruská. Ani když Vám helfne celá Letná, tak s tím nehnete. A tlusté černošky z USA Vám na pomoc nepřijdou, ty stojí frontu na socdávky.

Pište dál, Putin to dostane na stůl a zasměje se. Doufám, že nikoliv všem občanům ČR.

B. Rudolf 9.3.2022 20:14

Proto bude nutné neustále zesilovat sankce. Putinovo Rusko musí skončit na hodně dlouho ve středověku.

Neumíme se bránit jinak než sankcemi. Ty působí pomalu. Proto by měly být dostatečně tvrdé a měly by trvat dostatečně dlouho.

Jakmile bude uzavřeno příměří, tak v případě, že to nebude spravedlivé příměří, ale příměří vynucené brutalitou, budeme muset se sankcemi přitvrdit a vydržet. Jinak budeme další na řadě.

B. Rudolf 9.3.2022 20:09

Teď budeme asi těžko překonávat strach ze zavlečení do skutečné války. Jestli ho překonáme a budeme riskovat vznik třetí světové války, nevím.

Ale vím něco jiného. Že všechny brutality musíme Rusku sčítat a připomínat si je, až bude Rusko v ekonomických křečích. Neumíme bojovat jinak, než sankcemi. Tak alespoň to dělejme pořádně. Rusko patří do středověku a čím bude brutálnější, tím víc bude jasné, že tam musí být na hodně dlouho odesláno. Nezapomeňme na to, co nyní dělají.

Š. Hašek 9.3.2022 19:07

A měl byste i nějakou jinou pohádku? Docela Vám poradím, abyste se na Rusy vyssrráll. Ti si poradí.

Berte jako Moje cvičení strojopisu na wordech.

Mám takový dojem, že první, kdo se z toho všeho pesseerre, budou Vaše a Moje děti. Nikoliv však stejně. Záleží na tom, jak jsou bruselské. Nebo samostatné. Dle Palackého, nikoliv Šabatové.

Zkráceno. A nepochybujte! Pochybnosti jsou dnes velezradou a na tři roky. Jako štáb toho gaunera Hitlera, jedné noci v jednom červnu 1941, ten také nepochyboval.

Chodil jste do školy??? Tak mě napadlo.

J. Pankovic 9.3.2022 18:40

...a právě proto vyrábí raději plovoucí atomové elektrárny ;-)....

J. Gutvirth 9.3.2022 18:13

Proč diskutovat s P Trolem

P. Diviš 9.3.2022 16:37

Možná je neměli rádi, soudruhu Langere, ale nenávist teprve přijde.

P. Diviš 9.3.2022 16:35

"otevrisvoumysl" - ani není potřeba to otevírat a je to jasný. :-P

P. Diviš 9.3.2022 16:31

O jedné věci není pochyb: I pro Rusko ztráty převýší zisky. I kdyby vojensky zvítězilo. Jen to zatím ví ještě málo Rusáků.

D. Bystriansky 9.3.2022 16:12

"založit loutkový stát s obyvatelstvem, které je mu nakloněno."

Nakloněno tak, že údajně "ruský" Charkov hrdinně válčí a skrček putler jim na hlavy hází bomby...???

D. Bystriansky 9.3.2022 16:05

Můžeme poslat vojáky, letadla, zbraně/NATO/, jenom je třeba označit po putlerovsku jako "zelené mužíky".;-)

NATO se nesmí nechat vydírat a zastrašovat novodobím Hitlerem. Putler porušuje a kašle na všechno k čemu se jeho Říše zla zavázala. Případným obsazením Ukrajiny se stane výhledově jenom silnějším!;-O

Stejný názor má i velmistr Garri Kasparov!!!R^

Zabte tu KGBáckou swini i ten jeho režim.;-D

V. Kuhaj 9.3.2022 15:42

Za válečného stavu, a ten tady máme ať chceme či ne, je "poměrně přesné dokumentování a ověřování" stejně důvěryhodné jako příhody lišky Bytroušky, pane Velebo.

V. Podracký 9.3.2022 15:37

Autor vypouští svoje zbožná přání. Nic z toho není pravda a neodpovídá faktům. Putin poslal do boje minimum armády se zastaralou technikou. Zkušenosti z Afganistánu ukazují, že obsazení celé země a její držení je nesmysl, a Putin tuto chybu neudělá. Potřebuje dosáhnout některých cílů, zjistit jaderné a biologické zbraně, donutit Zeleňského k dohodě ohledně Krymu a Donbasu. Vždycky má možnost ustoupit k východu a tam založit loutkový stát s obyvatelstvem, které je mu nakloněno. Ukrajina nevyhrává, statečný odpor ve městech je sice realitou, ale celkem k ničemu, když Putin zničil podstatnou část vojenských cílů, města dobývat nepotřebuje. Zanedlouho začne hlad a žízeň.

R. Langer 9.3.2022 15:01

Ukrajinci je doteď snad milovali? ;-)

P. Brecík 9.3.2022 14:41

Vždyť jste říkali, že je duševně nesvéprávný !! V tomto bodě se shodneme. K Bílému lvu mu zapomněl dodat meče a dubové ratolesti. Takových vyznamenání má UPA ve své síni slávy mnoho.

P. Brecík 9.3.2022 14:38

474 ? Je mi líto i jednoho jediného. To hrdinná US Army v My-Lay zabila za pár hodin více než 500 vesničanů. Starců, žen a dětí. A kde byla tehdy genocida ? ? https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2419486-my-lai-utajovany-masakr-ktery-pohnul-americkym-svedomim

Š. Hašek 9.3.2022 13:57

Tak jsou matláky švábi nebo Rusové? Kórwwa.

Klídek, Velebo. Předpokládám, že už mašírujete. Manželku jste naučil štípat dříví a vařit něco z bruselského dotovaného margarínu. Bacha na uhlík!

Vy (krom jiného) nějak překopáváte český jazyk mateřský. Poněkud amatérsky.

Taky švábové by mohli být i Němčouři. Ty němkyně nejsou ovšem hospodyně, ale krysy.

G. Onion 9.3.2022 13:48

;-D;-D

M. Veleba 9.3.2022 13:39

Pěkné nervy...;-D. Já za to ale nemůžu, že jsou rusáci takoví matláci.

A. Renjascu 9.3.2022 13:39

Zatím to vypadá, že s fakty si neděláte starost předně vy. Tohle je válka a ne vánoční večírek a domnívat se, že rusové budou lhát, zatímco západ bude produkovat jen ryzi pravdu je projevem toho, že mnozí chtějí slyšet jen to čemu již dopředu věří a při ověřování faktů jim hrozí, že jejich víra bude nabouraná a proto se tím neobtěžují.

Š. Hašek 9.3.2022 13:35

Klídek! A pěkně vyčiňte manželce, že máte rusy ve špajzu.

Ale máte doma teploučko, co?

Hezké je se domnívat, že by Rusko položili nějací Frantíci! Na Sibiři, na Uralu. Zkoušeli to chlapci od Lipska, oholení, voňaví, vycvičení až do blba. Nakonec Sovětům tloukli silniční štěrk, hodně dlouho, až i paní Chruščevové jich začlo být líto.

Francie se bojí i kdejakého čmoud patnáctiletého hajzla na ulici v Lyonu. Francouzský chlapec by se possrral, kdyby neměl večer videtelefonát s maminkou a šli by na něho komáři z ruských potůčků.

Nejste, Velebo, reinkarnací jistého Pauluse? S Pepou Göbbelsem dohromady? Velebo, Velebo. Hlavně, že máte tu jistotu, tu měli Napoleon, Vilém. Hitler taky.

Je vidět, že poradcové Bidena ji už nějak nemají. A kancléř Německa má vítr z hospodyň, ze svojí asi taky.

A. Renjascu 9.3.2022 13:35

A tento odkaz jsem nasel včera. Jak zaznělo na príma CNN, tak propaganda vesele frčí na obou stranách.

https://otevrisvoumysl.cz/paul-j-watson-prvni-obeti-valky-je-pravda/

M. Veleba 9.3.2022 13:34

I kdyby tam bylo, tak troll jako vy řekne, že ho tam nastříkali schválně. Já jsem Vás upozorňoval, že pro Vás ten odkaz není. Vy totiž nebudete věřit ani kdyby Vám ten tank vjel do baráku.

M. Veleba 9.3.2022 13:32

Vítězství můžete deklarovat po dosažení cílů. Cílem má být co, denacifikace? Jako nacisti se zatím chovají rusáci. Jediný výsledek celé hrůzy vidím zatím ten, že Ukrajince nakrkli tak, že je budou nenávidět ještě celé generace. A s rusáckem se nebudou x let (doufám) bavit ani dveře od hajzlu. To si Vládík pomohl, jen co je pravda. A pravděpodobně vehnal to náruče NATO Finsko a Švédsko. To je panečku stratég.