29.1.2022 | Svátek má Zdislava


Diskuse k článku

GLOSA: Obavy

Nejsem nevděčný parchant, který najednou úplně zapomněl na všechny zásluhy Spojených států amerických…

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Čulík 13.2.2015 9:37

Re: poznámka

Ano, souhlasím. V polovině osmdesátých let jsem viděl ve švýcarské televizi pořad o afghánských bojovnících proti sovětům, jak je decimují sovětské helikoptéry a jak by potřebovali Stingery. Kdo mohl tenkráte tušit, že džin, kterého vypustili sověti vpádem do Afghanistánu bude žít dál a bude vracet středověk.

Pokud jde o dodávky zbraní na Ukrajinu, tady to není černobílé. Co když smyslem hrozby USA s dodávkou zbraní bylo vystupňovat tlak na Putina? Buď podepíše, nebo eskalace bojů a pak bude vinen, že nevyužil šance na urovnání? Všichni o zákulisí víme prd, ale co víme, že na Rusy platí, je tvrdá ruka. Putin se sice tváří jako pokerový hráč, ale co drží v ruce, nemusí být nic moc a možná docela rád couvnul a toto mu dalo důvod.

A ještě buch rád věděl, co by asi tak řekli odpůrci zbraní, kdyby Rusové obsadili pobaltské země. Zase začít jednat, ale hlavně neeskalovat situaci?

E. Erat 13.2.2015 16:01

Re: poznámka

Saddám byl hlavně velký spojenec USA, a dělal užitečného idiota ve válce s Iránem.Chemickými zbraněmi byl taktéž vyzbrojen z USA.A pak se USA vymknul z kontroly, a chtěl si přivlastnit Kuvajt.Pán má možná jednoduchou odpověď,že za vše zlé může USA.Řada lidí má zase jednoduchou odpověď,že za všechno zlé může Rusko,a to je i váš případ.Takže v jednoduchosti myšlení si nemáte co vyčítat.Černobílé vidění světa,akorát v obráceném gardu.

J. Šimek 13.2.2015 16:51

Re: poznámka

No ale 40 let mého života v hajzlu způsobil Kreml, tak mám jistě právo tvrdit, že to mě nepodělalo USA.

E. Erat 13.2.2015 18:48

Re: poznámka

Jo,hlavně vám přispěchalo v roce 68 na pomoc,že.Čtyřicet let života v hajzlu nám způsobili Němci.Nebýt jich,tak nebyla 2WW atd.A pak se na nás všichni vysra,,,,,,,,,,,.

B. Rudolf 13.2.2015 5:50

Vaše obavy jsou na místě

Zbývá otázka: "Co byste na místě Američanů dělal Vy?"

Existují situace, kdy "dobrá řešení" prostě nejsou k dispozici.

S. Prosek 13.2.2015 1:38

vrahove z Wall streetu a autor

Autore jako obvykle "zatraceni Americani". Nemel by jste radeji sdelit verejnosti co "zatraceni Cesi"? Pokud hodlate publikovat nazory pana Vaclava Klause a jeho trpaslika Hajka o zajem Washingtonu o Ukrajinu a prilehle kolonie, tak jste dokonale mimomisu. Halt si to budete muset vyresit s Putinem sami , podle toho co se deje na Kapitolu, je to vetsiine uplne lhostejne vcetne plky o vyzbroji v EU regionalnim tisku. Nechteli jste radar, to je v poradku, nechcete ci chcete Putina, tak je to take v poradku. Amikum je to jedno, vsadte se :)!

P. Dvořák 13.2.2015 5:18

Re: vrahove z Wall streetu a autor

Není jim to jedno. Serou se do všeho.

M. Stuchlik 13.2.2015 0:45

Ukrajina, na rozdíl od ruska, Iráku, Afghanistánu

je evropský civilizační okruh. Pochybuji, že by odtud přicházeli zfanatizovaní teroristé. Ti fanatičtí teroristé jsou na východní hranici Ukrajiny a je potřeba pomoct Ukrajincům, aby se jim ubránili.

P. Dvořák 13.2.2015 2:27

Re: Souhlasím.

Ukrajina, na rozdíl od Ruska, Iráku, Afghánistánu, je evropský civilizační okruh.

Tak ať se do toho nesere ten americký muslim narozený ve východní Africe.

I. Schlägel 13.2.2015 7:42

Re: Souhlasím.

Ten Váš muslim a jemu podobní jsou jediní, kdo ještě dokáží držet vzteklého psa na krátkém provaze.

F. Lesniak 13.2.2015 8:38

Re: Souhlasím.

Ty to přece musíš vědět, ne?

I. Schlägel 13.2.2015 9:00

Re: Souhlasím.

Ale prd, na vědění máme odborníky z VUMLu, bolševiku.

V. Lacina 13.2.2015 0:34

Ad Irák...

...invaze byla nutná. Nedotažená byla okupace (měli dát půlku země kurdům a byl by pokoj). Co se týče stažení vojsk ze země, která se o sebe nedokáže postarat, to byl teprve ten pravý válečný zločin.

M. Stuchlik 13.2.2015 0:43

Re: Ad Irák...

SOuhlas

J. Babička 13.2.2015 6:05

Re: Ad Irák...

Kurdové de facto samostatnost měli, pouze oficiálně ne, Konflikt byl mezi shia a sunni. A tlak veřejného mínení, aby američané s Iráku odešli byl příliš silný,.