24.1.2022 | Svátek má Milena


Diskuse k článku

FEJETON: Koho jsou ty karikatury

Další uříznutá hlava leží na chodníku a my, schovaní za pohraničními horami, si říkáme ještě že tam nebydlíme. Bezděky si připomínám písničku Potopa od Voskovce a Wericha.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Laurencikova 5.11.2020 10:02

Presne tak to je. Jak sam Sarazzin rika, nezmenil se on, zmenila se strana. Socialni demokrate se uz davno nestaraji o svou puvodni klientelu - pracujici lidi, ale o exoticke mensiny a ilegalni imigranty. Nove vedeni Soc. dem - Saskia Esken se hrde hlasi k Antife... Levicovy extremizmus, feminizmus a liberalizmus. Islamizace a genderizmus (LBGT)... Jak to jde vsechno k sobe? Probuh, to dopadne!!

F. Kusák 5.11.2020 9:51

Já T. Sarazzina chápu tak, že on naprosto věčně popisuje všestrannou degeneraci německého národa a problémy s řešením pomocí imigrace lidí z jiného kulturního prostředí, tedy hlavně muslimů. To, že byl vyobcován z dnešní SPD, se ani nedivím, protože z původního programu této strany tam mnoho nezbývá, hlavní tezí je sociální liberalizmus. !!

P. Král 5.11.2020 9:50

A jak víte, že toho teď třeba nelitují? Že pomohli káfirům proti svatému džihádu. A že mezi muslimy třeba nejsou zrovna za hrdiny?

Já to netvrdím, jen tak uvažuji... Situace byla nepřehledná. A tvrdit, že vidíte-li v Evropě vraždícího ozbrojence, musí vám být jasné o koho/co jde, by bylo patrně nemístné, nicht wahr?

P. Král 5.11.2020 9:42

Máte pravdu, že někteří z té naší tisícileté kultury a vzdělanosti nepobrali skoro nic, nemusí/nemohou tedy se počítat mezi její pokračovatele.

Jako progresivisti mají kotvu někde ve své fantazijní utopii.

F. Kusák 5.11.2020 9:40

Víte, nejsem muslim, a tak mám zcela jiné vnímání světa, ale tvrdit, že z pozice jejich víry, nešlo o urážku, je naprosté nepochopení islámu.

P. Moravčík 5.11.2020 9:35

Tých 72 panien je hoax, ktorý vznikol nesprávnym prekladom zo staroarabčiny - správne je to len jedna, zato 72-ročná panna!

F. Kusák 5.11.2020 9:34

Z článku jsem pochopil jedno, že při vší úctě k panu Neffovi, neví o křesťanství mnoho, tím nemám na mysli historiografii, ale onu podstatu křesťanské viry, jinak by nemohl tato dvě náboženství takto vulgárně a technokratický srovnavat. Koneckonců, není v tom sám. Vím, že lidi s jeho viděním světa nepřesvědčím, a také nic proti nim nemám. A přesvědčovat je ani nebudu, stejně by to byla marnost nad marnost.

K. Wágner 5.11.2020 9:17

Už pět let si lámu hlavu, jak mohl člověk tak vzdělaný a osvícený, jako je Tomáš Halík, přistoupit po atentátu na Charlie Hebdo na tezi, že týdeník urážel Mohameda.R^

P. Moravčík 5.11.2020 9:15

Dovoľte, aby som Vaše tvrdenia priviedol na pravú mieru:

https://g.cz/muslimum-v-nebi-dochazeji-panny-dzihadiste-se-bouri-a-zakladaji-odbory/;-D

P. Moravčík 5.11.2020 9:07

Pretože aj Hitler mal rád psov, priateľu! Výnimka potvrdzuje pravidlo. A ako základ na ďalšie mýlenie davov sa hodí aj ojedinelý dobrý skutok.

D. Laurencikova 5.11.2020 9:07

Pane Roskota, "Islamismus" je vynalez Zapadu. Neni islam a islamismus, existuje pouze islam. Zeptejte se tureckeho prezidenta a spousty jinych islamskych velicin, ti se vyznaji lepe. Nekdo prirovnava islam a islamismus k alkoholu a alkoholismu, k tomu se priklanim.;-)

Co Bible se tyka uniklo Vam, ze Kristus prinesl pred ca. 2020 lety Novy zakon. Zlociny nejsou bibli - Novym Zakonem - legitimovane a kdo se jich dopousti, tezce hresi. Neceka je po smrti odmena, ale trest. Zatimco svaty Quaran je stale platny tak jako v 7. stoleti a jeho mucedniky - to jsou ti, co se vyhazuji do luftu - ocekava v raji, ktery pripomina luxusni pobyt v petihvezdickovem Wellness-hotelu, (ktery je ne nahodou v tomto zivote omezen na ca. 3 tydny) 72 panen. Chybi tady proste ta reformace.

D. Laurencikova 5.11.2020 8:51

Autor se myli. Islamiste nezneuzivaji "mirumilovny" islam, oni ho naplnuji. Vsechno co delaji oni, delal prorok Mohammed - pro muslimy dodnes ten nejdokonalejsi z lidi. A Thilo Sarazzin? Sarazzin akribicky zpracovava themata a pise jen stroha fakta, ktera neprikrasluje. Nikomu se dosud nepodarilo tato fakta vyvratit, ale o to ani moc neslo. Sarazzin byl po ca. 45-letem clenstvi v Socialne demokraticke strane ve tretim pokusu proste vyloucen. Fakta dnes nejsou "hilfreich", jak se vyjadrila kanclerka Merkelova, aniz cokoliv od nej kdy cetla.

F. Navrátil 5.11.2020 8:50

Kdo si přečetl Mein Kampf nemůže rozlišovat nacionální socialismus na dobrý a špatný. Kdo si přečetl Korán, nemůže uvažovat jako Neff.

V. Němec 5.11.2020 8:49

Neff se diví Halíkovi a já mám motanici v hlavě z Neffa!

Aspoň jednou poctivě přečíst Korán a snad se rozsvítí každému! I vol.vi! Nebo ne?

J. Jelínek 5.11.2020 8:34

Vy jste pohan? Nebo jste přišel "odjinud" nezasažen evropským křesťanským ( judaistickým, řeckým a římským) vlivem? Pan Neff asi užívá pojem křesťan v poněkud jiném , než "černoprdelnickém" kontextu, to snad lze pochopit.

J. Roškota 5.11.2020 8:02

Já jsem tedy Korán četl. A četl jsem i Bibli. Pokud mohu srovnávat, řekl bych že i ve Starém zákoně se čtenář dozví ledacos neslučitelného s naším současným jemnocitem. Snad i ve větší míře než v Koránu.

Ten problém neleží v těch knihách. Problém je v tom jak je jejich poselství naplňováno. Za zmínku stojí, že za ty stovky let spoluexistence byl Islám vždy to tolerantnější náboženství. Dnes už ne. Křesťanství má 600let náskok ve vývoji. Podívejme se jak vypadalo křesťanství okolo roku 1500. I jindy tolerantní Budhisté se mohou stát vraždícími náboženskými fanatiky.

Domnívám se, že je nutné rozlišovat mezi islamismem a Islámem.

J. Basler 5.11.2020 7:32

Zníte dobře, zkusil jsem si to...R^

J. Vintr 5.11.2020 7:31

Mně zas zní u některých jmen pátý pád hodně hloupě. Včetně mého.

B. Rameš 5.11.2020 7:21

Dost možná, že si "vy křesťané" nemáte s islámem co vyčítat, to už ponechám na vašem uvážení, ale mě do toho "my", prosím, netahejte.

K. Kovařovic 5.11.2020 6:35

Mám informace jen z medií. Ve Vídni pomohli (chcete-li vražděným křesťanům) Turci. Byli to hlavně lidé, ale byli to snad také Muslimové ? Proč toto tema není na pořadu dne ?

J. Basler 5.11.2020 6:03

Díky za reakci, kterou jsem pochopitelně čekal. To bychom taky mohli ignorovat nabodeníčkou dlouhé, které zavedl Jan z Husi :-)

R. Vacek 5.11.2020 5:58

Nacisté se napravili až když prohráli válku. Před tím se jim ustupovalo a jejich nároky se zdály oprávněné.:-)

R. Langer 5.11.2020 5:50

Jo, to s tím pátým pádem slyším pořád, ale když se dívám na staré filmy pro pamětníky, tak se tam takhle lidé oslovují úplně normálně, je to tedy normální archaické "lidové" oslovení, i když je to třeba špatně. Řekl bych, že zrovna třeba Vlasta Burian ho velmi často používal. Poslouchaj, pane Basler. ;-)

J. Basler 5.11.2020 4:35

jj, četl jsem Korán, nic příjemného to není. Mimochodem, 5. pádem oslovujeme a voláme: pane Neffe... Zlobí mě, že to lidé v hojné míře pletou nebo špatně používají - vokativ se to jmenuje, pro ty z nás, co jsou starší :-)

J. Krásenský 5.11.2020 2:03

Herezí je umírněný islám. Už od zakladatele vraha, zloděje, pedofia mohameda. Už půl druhého tisíciletí,

J. Vintr 5.11.2020 0:55

Pane Nef, četl jste Korán? Asi ne, protože jinak byste nemohl napsat takovou hloupost, že někdo hnusně a zvráceně vykládá Mohamedovo učení. To nejde, protože samo Mohamedovo učení je tak hnusné a zvrácené, že víc hunusné a zvrácené být nemůže.

A mimochodem, docela by mne zajímalo, jak muslimové přišli na to, že ty karikatury představují proroka Mohameda, když Islám zakazuje zobrazování lidské podoby a podobu proroka Mohameda nikdo nezná?