16.5.2022 | Svátek má Přemysl


Diskuse k článku

FEJETON: Koho jsou ty karikatury

Další uříznutá hlava leží na chodníku a my, schovaní za pohraničními horami, si říkáme ještě že tam nebydlíme. Bezděky si připomínám písničku Potopa od Voskovce a Wericha.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Novak 5.11.2020 19:12

Mohamad spal s devitiletou Aisou, nechal vyvrazdit zidovsky kmen, basnici v Medine ho kritzovali a zesmesnovali, a mohamad je nechal zabit protoze slysel nejaky hlas ktery mu to rekl, spojil se s postnimi lupici saaliky a prepadaval poustni karavany.

Toto vse tvrdi muslimove, a berou to jako spravne, ale jinak byl mohamad sympatak.

Z. Žíkovecký 5.11.2020 18:46

Následky zasažení křesťanským, komunistickým a podobným vlivem jsou různé: někdo podlehne, jiný získá imunitu.

J. Jurax 5.11.2020 17:22

No, ale když Jean Effel před cca 60 lety natočil Stvoření světa, křesťané hlavy neřezali aniž byl filmový štáb postřílen ad majorem Dei gloriam ...

V. Kolman 5.11.2020 17:19

Mám dojem, že touze některých lidí ovládat masy se dříve říkalo "náboženství" a dnes se tomu říká "politika".

J. Pokoutný 5.11.2020 16:56

Myslím, že jste četl selektivně. Ani ve Starém, ani v Novém zákonu není nic o dobývání světa, který byl původně stejně křesťanský, ani o nenávisti k nekřesťanům a nutnosti jejich jejich vyhubení. Křesťanství také začalo převáděním na víru v rámci stávajícího státu, zatímco islám se vylil ze zadele světa a začal dobývat. Ono ale stačí porovnat osobnosti centrální pro Nový zákon a pro korán, a normální člověk má jasno..

R. Benýšek 5.11.2020 16:55

Jako i některé diskutující přede mnou, i mne překvapilo, že Aston dnes označil Mohameda za sympaťáka, jehož obraz a odkaz pokazili až ti, co ho nepochopili a zneužili ke svým cílům.

A jinak, nemohu si pomoci, ale považuji za dlouhodobě a opakovaně prokázané, že (možná) paradoxně se všem věřícím bez rozdílu nejlépe daří v sekulárním státě (který je tak jedním z největších přínosů Západu lidstvu), který z logiky věci založili a udržují v chodu ateisté, či možná přesněji agnostici, kterým osobně jsou všichni bohové šumák, a považují za důležitější jiné věci, než v nějakého věřit.

J. Pokoutný 5.11.2020 16:45

Uzřejměme si: O žádné zpotvoření islámu nejde. Islám je nábožensky se tvářící politický systém, který od svého vzniku kol r.620 škodí okolnímu světu.

P. Černý 5.11.2020 14:33

Nejde přeci o náboženství. I křesťané po stovky let mučili a vraždili za cokoli, co považovali za urážku jejich viry nebo za herezi. Jde o zneužívání náboženství k mocenským cílům.

Když byli islamisté Západem podporování v boji proti sovětské armádě v Afghánistánu, dalo se to ještě nějak pochopit. Ovšem fakt, že Západ otevřeně spolupracuje s teroristy a otrokáři (ve vztahu k ženám nejde v případě radikálně středověkého výkladu islámu o nic jiného) i dnes, a to i tehdy, kdy jsou v sázce zájmy a bezpečnost obyvatel například evropských zemi, je zcela jistě něco, co naprosto nelze při zdravém rozumu a alespoň přibližném vnímání reality akceptovat.

Téměř by se dalo říci, že čím svobodomyslnejsi západní demokrat, tím větší má potřebu úzce spolupracovat s nejhoršími tmáři, teroristy a masovými vrahy.

P. Nemec 5.11.2020 14:32

Mám z toho podobný pocit. Na začátku toho všeho se chtěl někdo zviditelnit. Kolik lidských životů a peněz za bezpečnostní opatření to od té doby stálo. Jako když člověk s napadeným organismem a sníženou imunitou neustále vyhledává styk s rizikovými osobami a pak si stěžuje, jak komplikovaná a drahá je léčba.

V. Malý 5.11.2020 14:21

"zneužití Mohamedovy svatosti a Mohamedova příkladného vlivu" Já se obávám, že tohle žádnému muslimu/Arabovi nevysvětlíte, protože pro to snad v arabštině ani nejsou pojmy a slovní obraty. Muslim/Arab takhle vůbec neuvažuje.

"ztotožnit islám s vraždou a expanzí: v tomto ohledu si historicky nemáme coby křesťané s islámem co vyčítat." Jen ignorant historie může tohle napsat. Evropa začala trochu reagovat, až muslim zabral celou severní Afriku a pak přes Pyrenejský poloostrov pronikl až k Tours; od východu pak až k Vídni. Jestli má autor na mysli křížové výpravy, tak ty byly jen dočasným návratem muslimy dobytého. Opravdu by bylo co vyčítat, a jednostranně. Ale ono se to moc nedělá a je to dobře.

Z. Žíkovecký 5.11.2020 13:53

"Člověk má mnohé schopnosti, ale jiné mu chybí: nedokáže vzlétnout silou svých paží jako pták"

- přinejmenším už dokázal vzlétnout silou svých nohou.

"a neumí se sjednotit jako to dovedou mravenci."

- tak se uměli sjednotit v nacistickém Německu, stalinistickém Rusku a v islámských státech.

"v tomto ohledu si historicky nemáme coby křesťané s islámem co vyčítat"

- tak to vysvětluje autorovy názory. Jestliže je křesťan, tak ho islám nijak podstatně neohrožuje. Až mu uříznou hlavu, tak to pro něj na rozdíl od nás nebude definitivní konec, ale naopak bude mít za mučednictví kladné body do posmrtného života.

D. Laurencikova 5.11.2020 13:43

Ani nenajdete, pane Kusak. AfD je demokraticka strana, strana zdraveho rozumu. Rekla bych, ze AfD-leri jsou ti nejnormalnejsi ze vsech. Nazyvaji veci pravymi jmeny, to je to.Bohuzel doba je nenormalni. Zdravy rozum dnes v Nemecku plati jako "extrem rechts"a je proti nemu veden boj ze vsech stran.

J. Pavlik 5.11.2020 13:42

to je velmi zajimava poznamka.

Mimochodem, videl jsem kopii toho platku charlie debo - maluji jak deti z prvni tridy skolky a ze by to bylo vtipne, mozna tak pro ty deti.

Zlatej dikobraz s Rencinem, BaPe a Vycitalem

M. Krátký 5.11.2020 13:36

moje mini vzpomínka z počátků mého 7letého služebního pobytu v Bulharsku od roku 1980 - zde jsem jezdil po fabrikách kde jsme oživovali čs obráběcí stroje. A na dálnici z Turecka přes Sofii se tehdy valily davy Turků do Evropy za prací a zpět na střeše ve stařičkých Oplech a pod vozili Turci zbytky techniky, kterou v Německu posbírali. Ale to byli ještě pracující Turci - dnes jsou v Německu již 4tá-5tá generace mladejch a ti nejenom, že moc nepracují ale ani se nesnaží naučit německy - natož - nedej Aláh přijmout naši kulturu - konec kázání R^R^R^

J. Ptáček 5.11.2020 12:48

Když se střetnete s nevěřícími, srážejte jim hlavy (súra 47, Mohamed, verš 4)

Je zakázáno městu každému, jež jsme zahubili, aby se obyvatelé v ně navrátili (súra 21, Proroci, verš 95)

Nejste to vy kdo je zabili, ale Bůh (súra 8, Pavouk, verš 15-17).

Na těchto zhruba 1400 let starých blábolech se snad ani parazitovat nedá. Na rozdíl od pana Neffa doufám, že nesvědčí o Mohamedově svatosti.

D. Vlk 5.11.2020 12:33

Viděl jste někdy typického muslimáka pocházejícího z typické pařížské (londýnské, madridské, ...) no go zóny, pane Neffe? Asi ne, protože pak byste nepronášel větu typu "ale možná je to tak proto, že jim to nikdo jasně neříká".

Jsou to lidé na myslitelské úrovni většiny těch, co bydlí v mosteckém Chanově či košickém Luníku. Je naprosto iluzorní očekávat od nich nějaké vlastní myšlení - jejich duševní pochody hravě zvládne jedno jádro intelovského procesoru z devadesátých let. A řadě lidí (včetně politiků) to takto vyhovuje - mají je jak ovládat (např. skrze začleňovací neziskovky, skrze dávky, skrze vykladače jejich víry), mají svou voličskou základnu a mají i ty, kteří vykonávají špinavou práci. Jistě, že politici nechodí na schůzku s hrdlořezy; stačí jen případnou vraždu "odsoudit a semknout se", to ostatní už vyplyne z jejich chování samo. Proto si muslimáci (i cigáni) tolik vyskakují. Protože vědí, že si to můžou dovolit.

A. Jaroš 5.11.2020 12:00

Já zase "nedokážu pochopit" pánové N. W. jak takový moudrý muž jako kardinál Duka se se soudí proto , že divadelní představení v Brně kde JCH Superstar znásilňuje moslimku s oduvodněním že ho to a nejen jeho,uráží jako věřícího křesťana. Co je na tom tak nepochopitelného? S p.Halíkem nesouhlasím téměř v ničem, ale když kdysi v reakci na toho Charlie Hebeda napsal, cosi jako , že svoboda slova nemuže být bezbřehá, že by měl existovat jakýsi vnitřní korektiv (škaredé slovo autocenzura) aby autor nezvřejňoval cosi, co smrtelně uráží ostatní okolo, tak to má muj souhlas. Jak mají ty miliardy muslimu na celém světě z těch idiotských maluvek proroka , ani trochu vtipných, poznat na koho tím autor míří, je to jenom pouhý exhibicionizmus plátku, který má nulový dosah a slouží to jen na rozvášnění davu. Nemusí to být ve stylu poručíka Lukáše:"Buďme Češi, ale nemusí o tom nikdo vědět" , ale přece normální člověk musí mít určité hranice dané výchovou tu kinderstube, že neříká vše a nekoná tak aby urážel všechny okolo, pokud ano, potom se tu všichni pozabíjíme. Ne všichni jsou tak spravedliví, že jdou s pocitem křivdy na soud, jako pan kardinál. Tak tedy, tak zjednodušeně "svoboda slova, ANO, ALE vocamcaď až pocamcaď" a ty hranice jsou dané výchovou a slušností. Howgh.

Z. Lapil 5.11.2020 11:57

Potoky krve etc. plodí jakékoliv náboženství zvrhnuvší se v ideologii. Možná dokonce v jedinou SPRÁVNOU ideologii. I komunistické (které se ke své ideologičnosti hlásí tak vehementně, že se odmítá nazývat náboženstvím), i ateistické.

Dokonce mě teď napadlo: Hitler a spol. se klidně mohli považovat za nadlidi a nikdo by proti tomu nic neměl, kdyby si neumanuli svět od nižších ras vyčistit.

J. Pankovic 5.11.2020 11:39

Další důkaz ďábelské podstaty islámu ,neboť ďábel je ukryt v detailu:

těch panen je "náhodou"

(6+6)*6

;-)

V. Kuhaj 5.11.2020 11:32

Pane Lapile, Velká francouzská revoluce se s "nadvládou církve" světsky rozloučila potoky krve. I Sovětský svaz skoncoval s tmářstvím způsobem, který opravdu neopravňuje k názoru, že vrahy a války plodí zvrhlé křesťanství. Teď nám to myslím dokazují v Severní Koreji, a s pokračující sekularizací stále více i jinde. Ten problém bude jinde...

V. Kuhaj 5.11.2020 11:20

No já nevím, poslední karikatura se snad týkala Erdogana, ne? Ten se urazil, jak je u muslimů běžně zvykem, a protože urážku muslima lze odčinit jedině krví, tak je možné, že "mladý chlapec, který měl smůlu na kamarády", jak se teď hovoří o tom dobře vycvičeném mladíkovi, který se uměl krýt i přemísťovat tak perfektně, že útočil na šesti místech, mohl útočit klidně s tímhle motivem. Co by ne?

Z. Lapil 5.11.2020 11:18

Používal, a Slováci i Rusové ho používají natvrdo (polštinu si neuvědomuju), ale v češtině v tom slyším dost neúcty, někdy až zupácké LANGER, KE MNĚ!!! Říkám si, kolik v tom asi je rakouské armády.

Z. Lapil 5.11.2020 11:10

Podle toho úryvku vypadáte na ateistu. Už jste někdy slyšel o ateismu vědeckém, zavírajícím kláštery úplně a mnichy do vězení :-P?

Jasně, že slyšel, a za vinu to vám osobně opravdu nekladu, já jen že jakmile se začne házet kamením, je lepší hlavu schovat než ji vystrkovat s voláním "mně ne, já jsem byl hodnej".

Z. Lapil 5.11.2020 11:00

Myslím, že pan Neff netvrdí nic složitějšího, než že zvrhlý islám i zvrhlé křesťanství plodí vrahy a války.

Rozumím-li vám dobře, tak jste toho mínění, že se křesťanství - na rozdíl od islámu - nemůže zvrhnout "z podstaty". Myslím, že se zvrhlo iks-krát, od husitů přes čarodějnické procesy až po řekněme severoirské teroristy. Ano - možná to byla politika, ale náboženství používala jako "vyšší zdůvodnění".

A. Pakosta 5.11.2020 10:54

Nikdy bych nečekal, že vzdělaný člověk jako je pan Neff dovede spojit jméno Mohamed s pojmem "svatost".

A. Pakosta 5.11.2020 10:51

Výborný postřeh, plně souhlasím. Ty nejhnusnější činy machometánů jsou v přesném souladu s učením a osobním příkladem psychopata Mohameda. Lze se to dočíst v kanonických islámských textech.

F. Kusák 5.11.2020 10:42

Nelze se pak divit, že různá sociální témata a další věci, které pálí společnost přebírají jiní, třeba AfD. Koneckonců, přečetl jsem si jejich program a nic závadného, neřkuli extremistického jsem tam nenašel.!!

J. Krynický 5.11.2020 10:27

"zneužití Mohamedovy svatosti a Mohamedova příkladného vlivu"

Asi by nebylo od věci přečíst si životopis Mohameda.

Ne ti uřezávající hlavy, ale ti přátelící se s nemuslimy urážejí proroka.

P. Pepax 5.11.2020 10:23

Mohameda s tím jeho vymyšleným Islámem nelze urazit, kdybychom my takto reagovali na urážky, tak se tady navzájem povraždíme. Muslimů jsou prý 2 milardy, asi se pilně rozmnožují a jejich děti nemají na výběr, musí být opět muslimama, jinak ...

M. Pivoda 5.11.2020 10:16

Koho jsou ty karikatury? (to je nadpis článku)

Ty přece přirozeně přivedla Neviditelná ruka trhu.

Proč? Pokud chcete něco prodat, pak se musíte zviditelnit. Za každou cenu.