7.5.2024 | Svátek má Stanislav


Diskuse k článku

FEJETON: Koho jsou ty karikatury

Další uříznutá hlava leží na chodníku a my, schovaní za pohraničními horami, si říkáme ještě že tam nebydlíme. Bezděky si připomínám písničku Potopa od Voskovce a Wericha.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Němec 5.11.2020 8:49

Neff se diví Halíkovi a já mám motanici v hlavě z Neffa!

Aspoň jednou poctivě přečíst Korán a snad se rozsvítí každému! I vol.vi! Nebo ne?

B. Rameš 5.11.2020 7:21

Dost možná, že si "vy křesťané" nemáte s islámem co vyčítat, to už ponechám na vašem uvážení, ale mě do toho "my", prosím, netahejte.

J. Jelínek 5.11.2020 8:34

Vy jste pohan? Nebo jste přišel "odjinud" nezasažen evropským křesťanským ( judaistickým, řeckým a římským) vlivem? Pan Neff asi užívá pojem křesťan v poněkud jiném , než "černoprdelnickém" kontextu, to snad lze pochopit.

Z. Žíkovecký 5.11.2020 18:46

Následky zasažení křesťanským, komunistickým a podobným vlivem jsou různé: někdo podlehne, jiný získá imunitu.

P. Král 5.11.2020 9:42

Máte pravdu, že někteří z té naší tisícileté kultury a vzdělanosti nepobrali skoro nic, nemusí/nemohou tedy se počítat mezi její pokračovatele.

Jako progresivisti mají kotvu někde ve své fantazijní utopii.

Z. Lapil 5.11.2020 11:10

Podle toho úryvku vypadáte na ateistu. Už jste někdy slyšel o ateismu vědeckém, zavírajícím kláštery úplně a mnichy do vězení :-P?

Jasně, že slyšel, a za vinu to vám osobně opravdu nekladu, já jen že jakmile se začne házet kamením, je lepší hlavu schovat než ji vystrkovat s voláním "mně ne, já jsem byl hodnej".

K. Kovařovic 5.11.2020 6:35

Mám informace jen z medií. Ve Vídni pomohli (chcete-li vražděným křesťanům) Turci. Byli to hlavně lidé, ale byli to snad také Muslimové ? Proč toto tema není na pořadu dne ?

P. Moravčík 5.11.2020 9:07

Pretože aj Hitler mal rád psov, priateľu! Výnimka potvrdzuje pravidlo. A ako základ na ďalšie mýlenie davov sa hodí aj ojedinelý dobrý skutok.

P. Král 5.11.2020 9:50

A jak víte, že toho teď třeba nelitují? Že pomohli káfirům proti svatému džihádu. A že mezi muslimy třeba nejsou zrovna za hrdiny?

Já to netvrdím, jen tak uvažuji... Situace byla nepřehledná. A tvrdit, že vidíte-li v Evropě vraždícího ozbrojence, musí vám být jasné o koho/co jde, by bylo patrně nemístné, nicht wahr?

R. Vacek 5.11.2020 5:58

Nacisté se napravili až když prohráli válku. Před tím se jim ustupovalo a jejich nároky se zdály oprávněné.:-)

J. Krásenský 5.11.2020 2:03

Herezí je umírněný islám. Už od zakladatele vraha, zloděje, pedofia mohameda. Už půl druhého tisíciletí,

J. Vintr 5.11.2020 0:55

Pane Nef, četl jste Korán? Asi ne, protože jinak byste nemohl napsat takovou hloupost, že někdo hnusně a zvráceně vykládá Mohamedovo učení. To nejde, protože samo Mohamedovo učení je tak hnusné a zvrácené, že víc hunusné a zvrácené být nemůže.

A mimochodem, docela by mne zajímalo, jak muslimové přišli na to, že ty karikatury představují proroka Mohameda, když Islám zakazuje zobrazování lidské podoby a podobu proroka Mohameda nikdo nezná?

J. Basler 5.11.2020 4:35

jj, četl jsem Korán, nic příjemného to není. Mimochodem, 5. pádem oslovujeme a voláme: pane Neffe... Zlobí mě, že to lidé v hojné míře pletou nebo špatně používají - vokativ se to jmenuje, pro ty z nás, co jsou starší :-)

R. Langer 5.11.2020 5:50

Jo, to s tím pátým pádem slyším pořád, ale když se dívám na staré filmy pro pamětníky, tak se tam takhle lidé oslovují úplně normálně, je to tedy normální archaické "lidové" oslovení, i když je to třeba špatně. Řekl bych, že zrovna třeba Vlasta Burian ho velmi často používal. Poslouchaj, pane Basler. ;-)

J. Basler 5.11.2020 6:03

Díky za reakci, kterou jsem pochopitelně čekal. To bychom taky mohli ignorovat nabodeníčkou dlouhé, které zavedl Jan z Husi :-)

Z. Lapil 5.11.2020 11:18

Používal, a Slováci i Rusové ho používají natvrdo (polštinu si neuvědomuju), ale v češtině v tom slyším dost neúcty, někdy až zupácké LANGER, KE MNĚ!!! Říkám si, kolik v tom asi je rakouské armády.

J. Vintr 5.11.2020 7:31

Mně zas zní u některých jmen pátý pád hodně hloupě. Včetně mého.

J. Basler 5.11.2020 7:32

Zníte dobře, zkusil jsem si to...R^

J. Roškota 5.11.2020 8:02

Já jsem tedy Korán četl. A četl jsem i Bibli. Pokud mohu srovnávat, řekl bych že i ve Starém zákoně se čtenář dozví ledacos neslučitelného s naším současným jemnocitem. Snad i ve větší míře než v Koránu.

Ten problém neleží v těch knihách. Problém je v tom jak je jejich poselství naplňováno. Za zmínku stojí, že za ty stovky let spoluexistence byl Islám vždy to tolerantnější náboženství. Dnes už ne. Křesťanství má 600let náskok ve vývoji. Podívejme se jak vypadalo křesťanství okolo roku 1500. I jindy tolerantní Budhisté se mohou stát vraždícími náboženskými fanatiky.

Domnívám se, že je nutné rozlišovat mezi islamismem a Islámem.

D. Laurencikova 5.11.2020 9:07

Pane Roskota, "Islamismus" je vynalez Zapadu. Neni islam a islamismus, existuje pouze islam. Zeptejte se tureckeho prezidenta a spousty jinych islamskych velicin, ti se vyznaji lepe. Nekdo prirovnava islam a islamismus k alkoholu a alkoholismu, k tomu se priklanim.;-)

Co Bible se tyka uniklo Vam, ze Kristus prinesl pred ca. 2020 lety Novy zakon. Zlociny nejsou bibli - Novym Zakonem - legitimovane a kdo se jich dopousti, tezce hresi. Neceka je po smrti odmena, ale trest. Zatimco svaty Quaran je stale platny tak jako v 7. stoleti a jeho mucedniky - to jsou ti, co se vyhazuji do luftu - ocekava v raji, ktery pripomina luxusni pobyt v petihvezdickovem Wellness-hotelu, (ktery je ne nahodou v tomto zivote omezen na ca. 3 tydny) 72 panen. Chybi tady proste ta reformace.

P. Moravčík 5.11.2020 9:15

Dovoľte, aby som Vaše tvrdenia priviedol na pravú mieru:

https://g.cz/muslimum-v-nebi-dochazeji-panny-dzihadiste-se-bouri-a-zakladaji-odbory/;-D

P. Moravčík 5.11.2020 9:35

Tých 72 panien je hoax, ktorý vznikol nesprávnym prekladom zo staroarabčiny - správne je to len jedna, zato 72-ročná panna!

J. Pankovic 5.11.2020 11:39

Další důkaz ďábelské podstaty islámu ,neboť ďábel je ukryt v detailu:

těch panen je "náhodou"

(6+6)*6

;-)

J. Pokoutný 5.11.2020 16:56

Myslím, že jste četl selektivně. Ani ve Starém, ani v Novém zákonu není nic o dobývání světa, který byl původně stejně křesťanský, ani o nenávisti k nekřesťanům a nutnosti jejich jejich vyhubení. Křesťanství také začalo převáděním na víru v rámci stávajícího státu, zatímco islám se vylil ze zadele světa a začal dobývat. Ono ale stačí porovnat osobnosti centrální pro Nový zákon a pro korán, a normální člověk má jasno..

A. Pakosta 5.11.2020 10:51

Výborný postřeh, plně souhlasím. Ty nejhnusnější činy machometánů jsou v přesném souladu s učením a osobním příkladem psychopata Mohameda. Lze se to dočíst v kanonických islámských textech.

J. Pavlik 5.11.2020 13:42

to je velmi zajimava poznamka.

Mimochodem, videl jsem kopii toho platku charlie debo - maluji jak deti z prvni tridy skolky a ze by to bylo vtipne, mozna tak pro ty deti.

Zlatej dikobraz s Rencinem, BaPe a Vycitalem