7.2.2023 | Svátek má Veronika


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Historik 3.12.2007 8:47

Téměř každý, kdo není slepý si musí všimnout tiché kartelové dohody

mezi našimi bankami. Ty dělají takové praktiky, jaké se snad neděly ani za komunistů (pomineme li superzlodějnu zvanou "měnová reforma" roku 1953), totiž zavádějí na existující účty poplatky, aniž se obtěžují klienta vůbec informovat, natož s ním uzavřít novou smlouvu.

A podplacení politici nedělají téměř nic.

Kajda 3.12.2007 8:46

Re: Modrásci,

Takže můžeme doufat, že stejně jako u elektřiny a plynu došlo oddělením dodavatelů a sítí ke zdražení energií, tak tomu bude i v telekomunikacích?

tich@dohoda 3.12.2007 8:45

Re: Re: Jsem naprosto nevzdělána

oprava: !! pausaly v USA cca 85% predplacene sluzby 15% tedy obracene nez jsem uvedl

tich@dohoda 3.12.2007 8:43

Re: Jsem naprosto nevzdělána

nevim , co mate presne na mysli: nicmene v USA volate do vsech siti za stejnou cenu, tedy mobilnich i pevnych linek, volani do vsech statu USA je take za stejnou cenu/vyjimky jsou Aljaska a Hawaii/ . U pausalnich tarifu je spousta benefitu, volani v ramci rodiny zdarma, prevadeni neprovolanych minut do dalsiho mesice, bezplatne vikendy a noci dava temer kazdy operator k pausalu. Nevim ted presne ale pomer predplacenych sluzeb vers. pausaly je v USA cca 85:15 v CR snad obracene. Pozor u mobilu se odecitaji/uctuji i prichozi hovory, ovsem napr 1000 volnych minut nebyva nic vyjmecneho, tedy v CR/EU vlastne 500 volnych minut. Je to jen ve zkratce a hodne obecne ale v zasade to tak funguje, jinak kazdy operatot nabizi ruzne sluzby a benefity axtra aby nalakal zakazniky na pausal, predplacene sluzby mivaji dosti  drahe volani.

Kylchap 3.12.2007 8:38

Modrásci,

zase podléhají "jediné správné ideologii". Uvědomujete si modrásci, že i antimonopolní úřad je regulátor. U el. energie, plynu se také oddělily sitě od dodavatelů. I u železnice dochází k oddělení vlastníka dopravní cesty od dopravců. V bezdrátových telekomunikacích nás to teprve čeká.

stepanek 3.12.2007 8:26

pro-business x pro-market

cesti politici - a nejen oni - nerozlisuji mezi temito  pojmy. " business"

da neco na jejich ucty, " market"  tj v konci obcane jim jsou ukradeni. 

Gonzales 3.12.2007 8:21

Re: Kdo to psal?

Jj, taky jsem měl takový pocit.

Kajda 3.12.2007 8:17

Re: Bohužel lze zkonstatovat, že telekomunikační služby jsou u nás drahé ...

Máte naprostou pravdu.

Kajda 3.12.2007 8:15

Jsem naprosto nevzdělána

v oblasti telekomunikací. Jsem pouhý uživatel telefonu, a proto bych ráda věděla, jak to v té Americe s telefonováním vlastně je. Najde se tady kromě protiregulačních plkalů nějaký znalec, který je schopen odpovědět na úrovni tj. stručně vysvětlit jak to tedy je? Děkuji.

ZR 3.12.2007 7:58

Do kouta?

Ne Říman do kouta, ale pan Neff by měl za takovéto články jít KLEČET NA HRÁCH, DO KONCE ŽIVOTA ! To jste mě teda zklamal, pane regulátore.   :-(

Honza42 3.12.2007 7:48

Nevím z čeho přesně Neff žije, ale je třeba na něj "skočit"

a řádně mu jeho obor podnikání v zájmu obecného blaha zregulovat. Tuším, že se věnuje popularizaci a školení v oblasti digifoto. Nebylo by dobré v rámci vzdělanosti a obecného blaha vůbec, aby to nadále dělal za ceny stanovené Evropskou plánovací komisí?

Ono jásat nad regulací, když já na tom vydělám a zplatí to někdo jiný, jakpak se tomu říká? Že by splněný sen závistivce? Hm, ale na tom stál komunismus. Alespoň víme kam Evropa směřuje.

honzak 3.12.2007 7:33

každé "dobro"

z centra pocházející je dříve či později draze zaplaceno. Měl-li bych volit mezi eurokomisí a Římanem, s těžkým srdcem bych volil Římana. Je to menší zlo.

VP 3.12.2007 7:33

Viviane pošli Římana do pr.. nebo do rodinné gumárny ve Vítkovicích

Standa 3.12.2007 7:25

Kdo to psal?

Vážený pane Neffe, s údivem jsem si přečetl jméno autora na konci článku. Celou dobu jsem očekával, že tam bude podepsaný třeba Zaorálek.  Čest a sláva všem regulacím, příště Vám mohou začít regulovat třeba Neviditelného psa. Myslel jsem, že máte pravicové vidění světa. Evidentně nemáte.

sKoba 3.12.2007 6:44

A co nám budou regulovat ještě? Fakt se vše v EU bude řešit rozhodnutím

úřednictva? No dík, to tu fakt ještě nebylo. Když vidím, jaké "kádry" tam šly "za ČR", je mi z té party nanic. Ti jsou drazí i zadarmo ... Rv

Ivan Nový 3.12.2007 6:26

No chtělo by to vědět

za jakou komunikační společnost kope paní Viviane.

Ivan Nový 3.12.2007 6:16

Co pak se v USA

za roaming neplatí, když využíváte sítě jiného operátora?

rita 3.12.2007 5:09

jen se vy pitomci hádejte

stejně budete všichni cálovat:-D

Martin 3.12.2007 2:58

Re: Re: Re: Úředník - přítel člověka ?

dalsi skvelej odkaz, tentokrat na bojovnika z prebujelym statem co si zije za penize ze .... senatu :) a jeho sdruzeni je sponzorovany firmama co dostavaj najednou zakazky od topolankovy vlady

jeste nejaky modry proliberalni volnetrzni zvasty dostaneme ? treba neco od marxisty sevcika z liberalniho institutu ? :-D

hamar 3.12.2007 2:58

Bohužel lze zkonstatovat, že telekomunikační služby jsou u nás drahé ...

A to třeba i proto, za jakou cenu musely operátoři zaplatit licence (UMTS) státu. Stát se "nažral",  a tím skončil další rozvoj ...  Jinak pan Říman je vůbec tragická figurka (třeba takovou maličkostí, že zruší Design centrum ČR, viz http://www.designcentrum.cz/index_cz.asp ..., hlavně to odůvodnění zrušení je "na úrovni" uličního výboru KSČ).

Abonent 3.12.2007 2:56

Re: Re: Úředník - přítel člověka ?

Vidím, vážené SUMO, že máte ve věci podezřele jasno. My, fašistoidní protilidoví Modří ptáci, jsme opravdu proti regulaci cen i vodních toků.

My můžeme za všechno, my jseme spálili naši (Vaši) zem, což trefně poznamenal přítel Zeman už pár let po pádu komunismu.

Ale po opětovném, a tentokrát konečném, vítězství České Strany Sociálně Demagogické bude lépe všemu lidu. Regulovat se bude vše, tím pádem ceny všeho klesnou.

Díky příteli Komárkovi bude dolar za za deset korun a euro maximálně za jedenáct, devizový příslib dostane každý bezúhonný občan minimálně jednou ze patnáct let; důchodci budou mít přednost. Abonenti, spravedlivým hněvem lidu smeteni, budou ve výkonu trestu těžit uran pro ruské mírové rakety. Do kůže vybraných jedinců (neradioaktivních !) budou vázány členské legitimace ČSSD. Ať žije Česká sociálně demokratická republika ! >-

O skvělých důsledcích regulace roamingu třeba tady : http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/edvard-kozusnik.php?itemid=1087

Igor 3.12.2007 2:50

Re: Re: Úředník - přítel člověka ?

Souhlas, abonent je mentalni onan.

SUMO 3.12.2007 2:36

Re: Úředník - přítel člověka ?

Portál ODS no co jiného idioti tvého ražení tam mají psát? Že to zkonili? ;-D;-D;-D že to neumí a jejich pseudoliberální žvásty jsou na úrovni salóních komunistů a s realitou nemají nic společného?

Žiji v zemi kde nemohu volně obchodovat s akciemi díky takovým abonentům, žiji v zemi kde platím přemrštěnou cenu za telefon, internet, energii molochům neustále hájenými různými abonenty.

Europortal  jo to je opravdu odkaz ;-D;-D;-D

Kolda 3.12.2007 1:31

Tak to Aston prekvapil

Jako příznivce státu a regulace jej tu nevídáme často.

V USA však zásahy státu spočívaly především v rozbití monopolu a podpoře konkurenčního prostředí. Určitě ne v regulaci cen. To je totiž vskutku protitržní opatření a k ničemu dobrému to nepovede. Kromě toho, že Aston krátkodobě na cestách ušetří.

Abonent 3.12.2007 1:03

Úředník - přítel člověka ?

Jediný oprávněný zásah státu do fungování trhu je omezování monopolů. Jinak řečeno, zajišťování svobodné soutěže.

Všechny ostatní regulační zásahy doposud vždy a všude vedly ve svých konečných důsledcích k poškození spotřebitele.

Důsledky zamýšlené regulace budou výhodné pro úzkou vrstvu lidí. Pan Neff si myslí, že patří mezi ně. Asi má pravdu. Většina občanů ČR však bude nuceným "zlevněním" roamingu poškozena.

Více např. zde : http://www.euportal.cz/ShowArticle.aspx?artId=1523