14.4.2024 | Svátek má Vincenc


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Xaver 82.117 3.12.2007 14:05

Říman je normální trokavec

A není to poprvé. Ten umí jen prdět za větrem.

Honza42 3.12.2007 13:47

Re: Re: Aston střelil kozla

Dopručuji těm, kdo chtějí levný roming, aby si je vzali na byt a stravu. Přece nemužou chtít tu láci zadarmo.

honzak 3.12.2007 13:40

Re: Co chcete po Římanovi

tomu Čechu jistě sám nevěříš, že?

Anděla 3.12.2007 13:40

Re: Aston střelil kozla

110 úředníků - to je asi jako ve dvou českých menších městech. Fakt rozbujelá byrokracie.;-)

F. Čech 3.12.2007 13:30

Co chcete po Římanovi

Vždyť je to vedle Béma jeden z nějvětších Klausových poskoků. Proti EU je díky tomu ze zásady. Já tvrdím jedno: Čím více EU, tím méně postkomunistického marasmu v našem českém krtinci, který si myslí, že je středem světa. Proslulí bruselští úředníci nás nestojí ani 1 procento ve srovnání s řáděním současných českých mafiánů, kteří měli před 20ti lety téměř bez výjimky legitimaci KSČ v kapse!

Cricket 3.12.2007 13:24

Aston střelil kozla

Ochraňuje právě evropskou centální regulační byrokracii a její bujení. Vždyť Redingová chce právě to, aby evropská komise měla k ruce nový regulační úřad s novou várkou úředníků (až 110)a novým nemalým rozpočtem. Aby mohla nařídit národním regulátorům co a jak mají regulovat (navíc - k jejich vlastní "tvořivosti"). K tomu má mít několik nových prostředků- třeba onu popisovanou "funkční separaci" - tedy nucené rozdělení firmy. Tedy, kdyby mi evropský regulátor nařídil rozdělit svoji firmu, tak bych mu nejdříve nakopal pr/del a pak, nemoha nic dalšího dělat, asi pomalu skončil s podnikáním.  Neff se tady zastává alternativních operátorů- ale nikoliv těch, kteří si sami budují nějaké služby a struktury, či sítě, ale pouze těch překupníčků, kteří jen čekají na příležitost, kdy jim regulátor předhodí nejakou příležitost ke kšeftu, aniž by sami museli něco zainvestovat. Zkrátka zde pan Neff nějak nepochopil, oč v této kauze běží...

Petr Vileta, balík z Plzně :-) 3.12.2007 13:15

Re: Re: A vůbec,

Budete se divit, ale precetl. Kdyz pouzivate nejaky firewall a rozumne nastavite blokovani portu, ve Skype zrusite zaskrtnuti "Pouzit porty 80 a 443" tak prenos hovoru ostatnich ucatniku pres vase PC docela rozumne omezite. Momentalne mi tu bezi 3 cizi hovory a z me 2Mbps linky mi to zabira asi tak 3% kapacity. No a co? Zase muzu volat do sveta zcela zdarma (na pocitace), vidim kdo z mych zakazniku nebo pratel je online atd. A kdyz budu nahodou potrebovat telefonovat do zahranici na mobil nebo pevnou, tak to vychazi levneji, nez vsichni nasi operatori, vcetne tech VoIP.

Kolda 3.12.2007 13:12

Tak to Aston prekvapil

Jako příznivce státu a regulace jej tu nevídáme často.

V USA však zásahy státu spočívaly především v rozbití monopolu a podpoře konkurenčního prostředí. Určitě ne v regulaci cen. To je totiž vskutku protitržní opatření a k ničemu dobrému to nepovede. Kromě toho, že Aston krátkodobě na cestách ušetří.

milkom 3.12.2007 13:06

Re: Re: Re: Na jedné lodi s komunisty

Ještě jsi zapoměl na špatné zacházení s odborníky Doleželem a Péťou... ;-)

Neff 3.12.2007 13:02

Re: Nevím z čeho přesně Neff žije, ale je třeba na něj "skočit"

Z čeho žije pan Neff? Teď už jen z toho, jak je považován za všeználka který komentuje pro ČRo a ČT odborné počítačové věci a také z dividend, ale na hlavní porevoluční rozjezd získal peníze takzvanou vitřní privatizací Mladé Fronty, kterou ta parta, co tam dělala před revolucí, levně zprivatizovala a obratem s velkým vývarem střelila zahraničnímu mediálnímu koncernu.

S takovým startovním bonusem by si pohodlný život mohl zařídit prakticky každý, ale drtivá většina si musí na všechno tvrdě vydělávat a střádat.

jasan 3.12.2007 12:54

Re: Re: Ondřeji a jak by se Vám líbilo toto:

fondy EU jsou jen a jen nase do Brusele poslane penize....

voni kdyby obcane vedeli ci alespon premysleli, tak by i referendum o vstupu do EU dopadlo jinak....

Pamětník I. 3.12.2007 12:40

Re: Ondřeji a jak by se Vám líbilo toto:

Ten šok z 50x dražší vody se nám jeví hrozný proto, že jsme si nemysleli při prodeji strategickým investorům -osvědčeným mezinárodním společnostem schopným velkých dlouhodobých investic, že budou chtít mít náklady na obnovu našich dlouhodobě zanedbaných fondů zpátky tak rychle včetně zisku. Kdybychom to my občané věděli, tak bychom víc řvali, že to není žádný strategický partner a než prodat vodárny a kanalizace, tak si vzít radši půjčku a dnes moci čerpat k tomuto účelu fondy z EU. Jo, ale smlouvy uzavírali naši zvolení zastupitelé kvůli  krátkodobému prospěchu svému. Pozdě bycha honit, Tomáš Ježek včera u Moravce už taky věděl, že se s Klausem měl o pravidla investičních fondů poprat a ne jen s ním přestat kamarádit.

honzak 3.12.2007 12:18

Re: Re: každé "dobro"

předpokládáte naprostou decentralizaci telekomunikačních služeb? Takové "lokální vesnické operátory", kteří za roaming nebudou nic chtít? A svoje BTS budou napájet z větrníků a fotopanelů?

To bude krása!

Spring 3.12.2007 12:13

Ondřeji a jak by se Vám líbilo toto:

Postavám si domek, k němu pěknou asfaltovou cest, vše za své. Ale v okolí si další přistaví domky a chtějí používat moji cestu. Dám jim pronájem, rozpočítám kolik mě stála, opravy atd. Oni(sousedi) řvou že je to moc, začnou se domáhat práva, chtějí to skoro zadarmo. To se mi nelíbí, nevím proč bych to měl dát za hubičku...chci na tom neprodělávat a vytvářet rezervy a přiměřený zisk - no proč ne?

A situace je podobná. V telkomunikacích je unbadling lokal loop, netačí to,všichni chtějí volat a nejraději zadarmo. Zadarmo to ale je a bude pouze z okna. To ostatní bude vždy něco stát.

Ondřeji, tady diskutujete o drobných za telefonování, ale na této straně vpravo nahoře  čteme o zdažení plynu a elektřiny - proč nekřičíte tady, proč nekřičíte, že voda 50 x dražší než v roce 2000?? Přes stromy nevidíte les?

Spring 3.12.2007 12:04

Ondřeji a jak by se Vám líbilo toto:

Postavám si domek, k němu pěknou asfaltovou cest, vše za své. Ale v okolí si další přistaví domky a chtějí používat moji cestu. Dám jim pronájem, rozpočítám kolik mě stála, opravy atd. Oni(sousedi) řvou že je to moc, začnou se domáhat práva, chtějí to skoro zadarmo. To se mi nelíbí, nevím proč bych to měl dát za hubičku...chci na tom neprodělávat a vytvářet rezervy a přiměřený zisk - no proč ne?

A situace je podobná. V telkomunikacích je unbadling lokal loop, netačí to,všichni chtějí volat a nejraději zadarmo. Zadarmo to ale je a bude pouze z okna. To ostatní bude vždy něco stát.

Ondřeji, tady diskutujete o drobných za telefonování, ale na této straně vpravo nahoře  čteme o zdažení plynu a elektřiny - proč nekřičíte tady, proč nekřičíte, že voda 50 x dražší než v roce 2000?? Přes stromy nevidíte les?

Minoltak 3.12.2007 11:28

Příživníci

A já jsem si myslel, že se vyskytla banda (skupina investorů), která nikdy žádné sítě nebudovala, do ničeho tak drahého neinvestovala a pod líbivými slovy o monopolech, o levném volání, o spravedlivé evropské regulaci chce prostě podnikat na něčem, co vybudovali jiní.

Luděk 3.12.2007 11:27

Re: Re: Na jedné lodi s komunisty

Sežeň si statistiky,kolik peněz jsme do pokladny EU vložili a kolik můžeme vyčerpat.Jiná věc je,že současná vláda provedla na ministerstvech tzv. noc dlouhých nožů,vyházela úředníky,kteří už uměli komunikovat s EU a vytvářet projekty na čerpání peněz a nahradila je neumětely se stranickou knížkou v barvě svého ministra.Typické to bylo zejména na ministerstvu školství a ministerstvu pro místní rozvojTotéž na Czechinvestu.Ředitel dosazený Topolánkovou vládou musel být pro neschopnost za pár týdnů odvolán.

milkom 3.12.2007 11:19

Re: Na jedné lodi s komunisty

Neměli by chtít peníze z fondů EU? To by bylo fajnový gesto - příspěvky do fondů vkládat a nevybírat si je. Jsi velmi moudrý a hrdý Luděk. :-D Jen víc takových borců a nebude na světě organizace, která by nás nechtěla za člena. ;-D

Jura Jurax 3.12.2007 11:16

Re: Re: kotrmelce p. Neffa

Jojo - a což padouši energetičtí? Regulaci na ně - a fofrem, zdražují jako jedna rodina!

Jura Jurax 3.12.2007 11:14

Re: Na Vámi předvedený styl

A Vy nám na oplátku nesdělíte, proč máte pravdu ausgerechnet Vy?

milkom 3.12.2007 11:13

Re: nojo...

Neff vypsal další soutěž o vynálezce regulačního opatření, kterým EU dožene USA. ;-D

pája 3.12.2007 11:13

Á kdopak to tam vzadu vyslovil jméno DYBA ?

Á kdopak to tam vzadu vyslovil jméno DYBA ?

Jura Jurax 3.12.2007 11:13

Re: Opět se mýlíte,

Zimo, jsem-li Vámi nazýván hlupákem, chápu to jako ocenění. Kdybyste mne chválil, zpytoval bych svědomí, kde jsem se dopustil tak strašné chyby ... :-D

Pytel 3.12.2007 11:12

Re: Téměř každý, kdo není slepý si musí všimnout tiché kartelové dohody

Termín "superzlodějna" je poněkud maloměšťácký. Nazývejme to správně lidově jako "zůčtování s maloburžoazií" ;-)

Pavel41 3.12.2007 11:10

Re: Nevím z čeho přesně Neff žije, ale je třeba na něj "skočit"

Ale že umí ve svůj prospěch řádně brnkat na správné struny, že? Od nadávek, promitivních zjednodušení ve svých "úderných" úvodnících až po "rozbor", kterému naletí adresáti prvého stylu jedna radost...Nejdříve mne překvapoval, teď už začínám chápat  - zpětně se vybarvuje;-(

Gonzales 3.12.2007 11:01

Re: Opět se mýlíte,

Zimo, Vy raději nikomu nepřidělujte nálepku hlupák! Před půl rokem jste se stal hrdým majitelem tohoto "titulu" nafurt, když vás jirka.s nachytal, že záměrně lžete s citací zprávy stat. úřadu ohledně obchodní bilance. A tvrzení, že Mengele absolvoval školu v Praze, pochází také od vaší maličkosti Rv

jasan 3.12.2007 10:49

nojo...

Brusel brusel ueber alles....  jak jinak

krmič 3.12.2007 10:46

Re: Viviane pošli Římana do pr.. nebo do rodinné gumárny ve Vítkovicích

Já jsem si myslel, že se ve Vítkovicích dělá ocel a ne guma. Vy máte jiné informace?

Raff 3.12.2007 10:27

Re: Nevím z čeho přesně Neff žije, ale je třeba na něj "skočit"

R^R^

BOMBON 3.12.2007 10:25

Re: Nevím z čeho přesně Neff žije, ale je třeba na něj "skočit"

naprosto a uplne presne!!!

jasani dementu nad regulacnimi opatrenimi (protoze jsou zrovna v jejich prospech) se podoba jasani luzy pri "rozkulaceni" bohace. to bych blil(Y)