27.1.2023 | Svátek má Ingrid


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Mejla 3.12.2007 10:14

ODS i ČSSD vždy prosazovaly tzv. bolševizaci ekonomiky, tj. její ovládnutí několika firmami tak, aby představitelé stran z toho měli prospěch.

Kdo např. viděl "losování" v Karlových Varech o zakázce na sportovní halu, nepotřebuje další informace.

Pytel 3.12.2007 10:11

liberál Říman

Pan Říman se prohlašuje za liberála. Na postoji, který nyní zastává, lze krásně demonstrovat, o čí svobodu v liberální propagandě jde.

M. Zima 3.12.2007 9:55

Na Vámi předvedený styl

hlásání pravdy má nárok pouze guru Václav, Vy byste musel říct proč.

drak 3.12.2007 9:53

Re: kotrmelce p. Neffa

Těch firem je po Evropě už tak málo, že si už skoro nekonkurují ale naopak začínají vznikat neprokazatelné kartely. Za této situace i přes to, že jsem spíše zastáncem působení trhu musím přiznat, že ta regulace je už dnes jediné, co ty , co ty telekomunikační padouchy ještě může donutit chovat se alespoň trochu slušně. Přestávám pak mít pocit, že si z daní platím něco, co mi jen a pouze škodí.

Luděk 3.12.2007 9:52

Na jedné lodi s komunisty

Martin Říman je typickým představitelem arogantní moci ODS,pro kterou je hlavním cílem propojení politické moci s velkými národními i nadnárodními firmami,protože tímto spojením proudí do stranické kasy a kapes jejích politiků miliony .Každé jeho vystoupení v mediích se vyznačuje drzou arogancí ,demagogií a lživými útoky proti Evropské unii.Nejvíce se bavím,když na jedné straně politici ODS nadávají na ty byrokraty a socialisty z Bruselu a na druhé straně téměř každé vystoupení politiků ODS od starostů měst po nejvyšší odeesácké figury končí tím,že ten a ten projekt bude realizován,pokud na něj dostanou peníze z fondů EU.To,co předvádí v zahraniční politice ODS,je nechutné a také škodlivé pro celý stát a její občany.Donedávna bylo naším spojencem v tomto nesmyslném počínání Polsko,teď už jsme jako kašpárci v Bruselu sami.Příznačné je také to,že v tomto směru jsou na jedné lodi ODS s komunisty.

Von 3.12.2007 9:52

Dnes už se tomu mohu jen smát - pardon paní Adino Mandlová -

jak je to telefonování zřejmě jedna z nedůležitějších věcí na světě! Bez mobilu ani mikrovteřinu!

Kenavp 3.12.2007 9:49

Re: Pane Neff, není to jenom telefon,

Vy jste nemocný bolševik, nelze Vás brát vážně. Nebylo by od věci změřit si teplotu...

Kenavp 3.12.2007 9:47

Re: Opět se mýlíte,

Hlupák jste Vy, Jura má pravdu.

drak 3.12.2007 9:46

Re: A vůbec,

Přečetl jste si vůbec s čím vším souhlasíte když jste tu věc instaloval? Spíše ne, jak je v našich zeměpisných šířkách rozšířeným zlozvykem a bohužel nejen v našich.

M. Zima 3.12.2007 9:39

Opět se mýlíte,

Vy nejste udiven, Vy jste jednoduše hlupák, jak jste ostatně již často velmi ochotně doložil.

Jura Jurax 3.12.2007 9:37

A vůbec,

moudrý člověk do zahraničí volá přes Skype!

M. Zima 3.12.2007 9:37

Jo, správně,

za kLausovu. Ale ani jeho nenecháme na holičkách, během vyšetřovací vazby kvůli privatisaci, LTO, kampeličkám, fondům, vysqueezování, ... mu budete moci nosit balíčky. (ne ty jeho pověstné úsporné, ale podle EU norem, aby si udržel navyklý standard)

Jura Jurax 3.12.2007 9:36

Re: Re: Kdo to psal?

Jojo - a proč tu předraženou službu kupujete?

Jura Jurax 3.12.2007 9:32

No, nevím,

obecně jsme samozřejmě pro trh a kapitalismus co možno nejliberálnějčí, neboť jedině ten uvolní skrytý potenciál firem i každého z nás; ale jak začne jít o naše prachy, je třeba ruče zavést regulaci co nejsocialističtější, abychom nebyli zlotřilými kapitálisty odíráni ... ;-) ... neodvažuji se rozhodnout, kde je pravda, ale jsem poněkud udiven ... :-/

janoryna 3.12.2007 9:30

Re: Re: Kdo to psal?

jaká slušnost ? ceny jsou věcí trhu a každý vydělává podle svých možností. proto také pojem lichva u nás je znám pouze z románů o lichvářích. nyní je to pouze otázka smlouvy mezi věřitelem a dlužníkem !

M. Zima 3.12.2007 9:29

Pane Neff, není to jenom telefon,

v takové energetice je ten podvod na českém občanovi ještě větší a co se týká např. zemědělství, tam objevil Gandalovič "české tradice" - kolchoznictví, atd.. A to ten Říman sám nepatří mezi ty vyložené blby, kteří se za peníze českých daňových poplatníků vedeni guru kLausem flákají ve vládních funkcích a u EU, kde předvádějí český přínos Evropě . Ale blbost není zadarmo, dokud Češi dopustí, že "národní zájmy" definuje prognostická sebranka, kLaus, CEP a spol., ať platí. 

tich@dohoda 3.12.2007 9:29

Re: Dotaz

vite, $7 to je v USA opravdu malo penez , to i spatne placena uklizecka vydela za 1 hod. prace, vcelku znam sveho operatora Sprint, za $50 /bez dane/ mam 600 volnych minut /pozor prichozi hovory se uctuji, tedy 300 min./ veekends a noci neomezene zdarma. Za pevnou linku spol.  Bellsouth cca $20 pausal, vsechny hovory v ramci predcisli 305 zdarma, mimo toto predcisli cca 5-7 centu minuta. U nas dost lidi vyuziva spol. Metro-PCS /je to pro lidi co necestuji/ ta spol. ma dost slabe pokryti signalem v USA ale  pokud jste v oblastech jako Atlanta, Miami a pod, tam je signal v pohode a za 45 USD/mesicne  mate neomezene hovory pro cele USA a take neomezene sms, ma to kamarad, predpokladam, ze to tak porad je . Obecne plati: volani do vsech siti za stejnou cenu, pokud jste v jinem state USA, muze se stat, ze vam nauctuji roaming, tam zalezi na operatorovi a smlouve, mam dojem, ze u me, pokud presvihnu volne min. platim cca 5-7 centu za min.

Ivan Nový 3.12.2007 9:27

Andělo,

za tu, která chce získat středoevropský trh.

Saša 3.12.2007 9:24

Je to jen stará hra s novým zbožím.

Chleba za svobodu.

tosek 3.12.2007 9:22

kotrmelce p. Neffa

Pane Neffe, to jsou mi kotrmelce, ještě 7. listopadu jste na Neviditelném psu psal, že všechno špatné pochází od státu a všechno dobré je dílem jen a pouze soukromníků. A teď voláte, aby hodný stát (ano, jistě píšete EU) hlídal ty zlé soukromníky, resp. soukromé firmy podnikající v telekomunikacích. Nějak byste si měl ujasnit svoje názorová východiska. Jinak ovšem s Vámi v zásadě souhlasím, ODS totiž u nás nehájí práva jednotlivce, jak se sama holedbá, ale takřka všechny její kroky jdou ve prospěch velkých nadnárodních firem.

balance 3.12.2007 9:16

Re: Kdo to psal?

Od kdy má pravicové vidění světa něco společného s naivní hloupostí. Pokud Vám někdo půjčí peníze a chce od Vás 50% úrok, nazvete ho lichvářem (ve středověku byste sháněl dřevo na hranici). Pokud Vám někdo poskytne jakoukoli jinou službu a několikanásobně ji předraží je naivní hloupostí to tolerovat a omlouvat to jakýmkoliv viděním světa. Komunikační společnosti byly několikrát upozorněny na tuto situaci. Díky svému dominantnímu postavení a nepsaným dohododám to ignorovaly. Evropská komise použila k ochraně spotřebitele takový nástroj, který má k dispozici. Bohužel. Osobně jsem taky proti regulaci, ale tyhle firmy dávno ztratily jakýkoliv pojem slušnosti ke svým zákazníkům (pardon rukojmím by znělo lépe).

Jiřik 3.12.2007 9:09

Dotaz

1. Můžeš mi prosím nějak dokázat svou tezi "Před vstupem na burzu prodávál ČEZ na tuzemském truhu elektřiná dráž než za kolik ji vyvážel." ?

2. "V EU vzrostly ceny z důvodu nedostatku elektřiny a její zvýšené poptávce a náš největší výrobce se z toho snaží vytěžit maximum."  - není to nějak v rozporu s předchozí větou? ;-) 

Historik 3.12.2007 9:09

K současnému zdražení ale nedošlo před vstupem do EU, ale už

před tím vstupem na nás EU chtěla přeřazení elektřiny do vyšší sazby DPH. A energetická burza je zase požadavek EU. "Podpora" OZE je pak "třešnička na dortu."

Úplně by stačilo zavést exportní kvóty na elektřinu, tedy něco, co po nás chce EU vždycky, když je to pro nás nevýhodné (naposledy kvóty na mléko).

Jinak, samozřejmě, PRE i EON zdražily více, než ČEZ a tady je tan monopol krajských "energetik" dokonce uzákoněn.

Jiřik 3.12.2007 9:06

Dotaz

A v jaké výši se pohybují paušály? Já platím u českého T-Mobilu 150 Kč (7 USD) paušál bez daně, v tom mám 100 volných SMS a 20 volných minut měsíčně do všech českých sítí, po vyčerpání benefitu platím 1 Kč (5 centů) za SMS, 3,20 Kč (0,65 USD) za volání do vlastní sítě a 5,20 Kč (1,05 USD) za volání do jiných sítí. Lze přikoupit příplatkové paušály v řádu desetikorun měsíčně na zvýhodněná volání o víkendech, na pevné linky, na vybraná čísla atd.

Kajda 3.12.2007 9:01

Re: Re: Re: Modrásci,

Ale ke zdražení došlo ještě před vstupem ČEZu na evropskou burzu. Před vstupem na burzu prodávál ČEZ na tuzemském truhu elektřiná dráž než za kolik ji vyvážel. V EU vzrostly ceny z důvodu nedostatku elektřiny a její zvýšené poptávce a náš největší výrobce se z toho snaží vytěžit maximum. Ale nejde jen o to, kolik si účtuje ČEZ, ale i kolik si účtuje dopravce v mém případě PRE. A tak je to se vším, s plynem s vodou a dále přibudou i telekomunikace.

GLOWi 3.12.2007 8:59

Re: Re: Jsem naprosto nevzdělána

Myslim, ze otazka byla spise na regulaci provideru nez na ceny ..

Anděla 3.12.2007 8:58

Re: každé "dobro"

Proto dáváte přednost "dobru" z jiného centra, ketré draze platíte již nyní.:-D

Anděla 3.12.2007 8:54

Re: No chtělo by to vědět

Tak to asi za nějakou, která chce být levnější a chce být omezována. Kdo to asi je?

Kajda 3.12.2007 8:53

Re: Re: Jsem naprosto nevzdělána

Děkuji za vysvětlení. Ale jak je možné, že to v Americe takto funguje, když u nás se účtuje meziměstský tarif s tím, že jsou vyšší náklady na propojení než u místního hovorného? Domnívám se, že je to pouze dílem operátora a ne technickým problémem nebo se mýlím?

Historik 3.12.2007 8:48

Re: Re: Modrásci,

Za zdražení elektřiny nese odpovědnost EU, tady EU spíše "kope" za občany.