26.4.2024 | Svátek má Oto


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R.J. 30.1.2009 11:40

Re: žabomyší války

Kdyby boševik nebyl zloděj a vrah, tak jsem mohl studovat na unverzitě kdekoliv po světě, dokážeš to pochopit? A kdybych byl idiot, tak mě rodina klidně mohla zaplatit "soukromou" univezitu . Finance na to rodina měla. Dokud to komouši neukradli. A část rodiny mé a manželky zavřeli do lágru. Tak se nediv, že jsem na rudou barvu alergický.

PetrK 30.1.2009 11:38

Drobný omyl, toto patří s. Jouzovi.

pepi 30.1.2009 11:37

Poturčenec horší Turka

říkala babička a bývalý rusák Bystrov je toho důkazem. Nic ež nadávat na svou minulou vlast nento renegát neumí.

qwerty 30.1.2009 11:37

Re: Rusko ohrožuje svobodný svět

zas ti nedala, co?

PetrK 30.1.2009 11:36

Pane, vy jste spadl z jahody naznak!

Rusko je demokratické asi tak, jako já jsem papežem. Pokud nevěříte, zajeďte se tam podívat. A že nemá imperiální choutky? Není to tak dávno, co drželo Evropu pod krkem s plynem. A to je teprve začátek. Jo, a nezapomeňte oprášit svoji rudou knížku.

Lampedusa 30.1.2009 11:33

Když někdo dělá to samé, není to to samé - jde jen o to, kdo o tom píše !

;-€A kdo chce zničit USA, že dělá po světě takovou paseku, přestože je schovaná za dvěma oceány ? Rusko možná přímo teď  zničit nikdo nehodlá, ale k jeho surovinám by se rád dostal. A když Putin skřípl Američanům tipec, aby tyto neskoupili přes Berezovského, kdoví co bude za pár let. To je jak s těmi raketami Íránu a potažmo radary a raketovými základnami u nás a v Polsku. Tvrdí se nám, že musí  nutně být, protože  kdoví co bude za deset let - je třeba myslet dopředu, abycho pak nebyli nepřipraveni (zaníceně hlásají všichni zastánci radaru). Tak o co teď jde !  Rusi se snaží o to samé - a mají k tomu v daleko nestabilnějším prostředí podstatně víc důvodů než Američani. RvRvRv

Spirit 30.1.2009 11:33

Pan Bystrov

nenávidí Imperiální Rusko - rodnou zemi svého otce, který už jako československý občan byl po WWII vězněn 10 let v Sovětském Svazu. Zvláštní odrodilec.

Jouza 30.1.2009 11:30

Rusko snad není už nepřítel!

Žasnu nad článkem autora.Skládá se většinou z otázek.Rusko má spousty nepřátel.Tady u nás i jinde kolem sebe.Snaží se jej rozdrobit a pak čerpat z jeho pohádkových zásob surovin.Strategicky má pravdu,že se brání obklíčení i nepatrných nepřátel.Kdo se drábkem zachytí,jen těžko se vystrnadí.Ale to víte moc dobře všichni.Není mi jasné,proč si stále vyrábíme nepřítele,když už je Rusko demokratickou zemí,jako my?

Hanyz01 30.1.2009 11:28

Re: Doplněk:

O školitelých jsem se zmínil, protože vaše argumentace se téměř do písmene shoduje s články vycházejícími v Halo novinách (a bohužel často si s nimi notují i Blisty).

Nálety na Srbsko byly nezbytné, když jednání selhávala právě díky podpoře Srbska Ruskem (zatímco vraždění Srbů pokračovalo). Zmínku o tom, že i někteří z chorvatské a bosenské strany jsou souzeni za masakry jsem dodal kvůli tomu, že je to pravda - nepopírám tím nijak tezi, že Srbsko ta zvěrstva dělalo větší - doporučuji, abyste se podíval na záznamy a fotky. V nacistickém Německu se našli i stateční lidé, kteří proti režimu bojovali a jeho obětem pomáhali, takže o černobílé situaci nelze hovořit (no a technicky vzato, Pobaltí, Ukrajina a další oblasti obsazené Němci se měly upřímně řečeno stejně, jako za Stalina a někde dokonce lépe - ejhle nacisté a osvoboditelé...divné, že?). Stejně tak jsou známé (a není jich málo) válečné zločiny SSSR za 2. sv. války (není jen Katyň).

Napsat, že režim Miloševiče měl sklon k autoritativnosti by bylo jako napsat, že Stalin měl drobný sklon k osvobozování cizích států proti jejich vůli (abych to opsal podobně eufemisticky).

No a dále jen telegraficky: užiteční idioti také třeba vítali Hitlera v Sudetech (dokonce i v Praze)...  v Osetii i Abcházii to bylo naprosto totožné. K tomu samozřejmě ruské "menšiny" s osetínským, resp. abcházským pasem (a zároveň přiděleným ruským občanstvím). V tomhle se měl Hitler od Putina učit.   

muf 30.1.2009 11:18

Re: žabomyší války

no..dobrý...a pak že komanči byli špatní když ti všechno tohleto defacto umožnili..

Mirek F. 30.1.2009 11:13

Re: Doplněk:

mělo být: páchali je i Srbové

Mirek F. 30.1.2009 11:12

Re: Zajímavý článek

Četl jsem o tom a pokládám to za špatné rozhodnutí, takový zločin by se měl prošetřit co nejdůkladněji, i když už je známo, že to nebylo dílo nacistů, nýbrž bolševiků. Ovšem odmítnutí podrobnějšího vyšetřování nezznamená, že se zločin samotný popírá nebo dokonce znovu hází na nácky, skončilo to jako mnoho vyšetřování v komunistických zločinů u nás, už je to promlčenoRv 

Mirek F. 30.1.2009 11:09

Re: Doplněk:

Co se bývalé Jugoslávie týče, vy jste přirovnal k náletům na Německo, což je naprosté zkreslení, což přiznáváte částečně i vy, když píšete, že je vám známo i vyšetřování nesrbských zločinců. Ovšem, tady analogie končí, aniž by pořádně začala, spojenecké nálety na Německo byly akcí proti jednomu z nejhorších režimů dějin, který zvěrsky a programově likvidoval nesčíslně nevinných obětí. Tam byla situace černobílá. Ale zde jsme u konfliktu Srbsko-kosovští Albánci, kde se o černobílosti nedá mluvit ani nejmenším, a) obě strany mají na kontě válečné zločiny b) propaganda o nesčíslně obětí srbské genocidy v Kosovu ani po deseti letech  nebyla podpořena důkazy. Takže můj výrok ohledně „pohádek o zlých a hodných“ v souvislosti s Kosovem platí. Režim Miloševiče měl sklony k autoritativnosti, což neznamená, že Srbsko nemělo právo zamezovat snahám albánských separatistů o odtržení Kosova. I ostátních částech Jugoslávie se páchaly zločiny, páchali je Srbové, ovšem naštěstí už je překonána jednostranná tehdejší propaganda o šptaných Srbech a jejich protivnících jako obráncích svobody.

Mirek F. 30.1.2009 11:09

Re: Doplněk:

Takže hned ze začátku, požadovat omluvu od někoho, o kterém v tom samém příspěvku píšu v souvislosti o nějakých ruských školitelích, považuju za chucpe a dalších komentářů se zdržuju, protože jediná vhodná slova jsou velice sprostá. Pokud schází argumenty, je ovšem, osvědčené někoho nazvat agentem imperialismu, sionismu, rusismu… 

Že jste psal schválně Rusko, to vám naopak věřím naprosto, o tom mě přesvědčovat nemusíte. Lži o Katynu a Černobylu ovšem tvrdili stejně tak zástupci komunistického SSSR, jako představitelé komunistického ČSSR. A přitom nikdo netvrdí, že to zůstalo jako oficiální čský postoj dodnes.  

Třetí odstavec už brousí do končin humoru, je až dojemné, že to, nám není sympatické, označíme za práci tajných služeb a užitečných idiotů. Hezká vzpomínka na listopad 1989, kdy masové demonstrace komanči  označovali za práci zaprodanců Západu a zmanipulovaných studentů. O kolik se liší touha a nadšení Osetinců a kosovských Albánců? Oba národy nepochybně upřímně toužily po odtržení. Stejně tak jako by Osetie nepřežila bez Ruska, by Kosovo bez zahraničních jednotek také samostatnost neudrželo.

 

 

R.J. 30.1.2009 11:06

Re: žabomyší války

Máš pravdu, pracoval jsem tak hodinku denně, v té kotelně, deset let, četl jsem tak v průměru tři knihy týdně, měl jsem "přísun", krom jiného, celý život jsem si hledal pořádnou zašívárnu, abych si mohl číst, měl jsem málo peněz, ale za to mě to stálo. Kdybys viděl mojí knihovnu,něco jsem zdědil po předcích, něco dostal,hodně koupil, upadl bys údivem. Většinu mám v palici, nakonec, když budeš třicet let číst jak "zjednaný" , také budeš mít  ánung o mnoha věcech. Pokud mě nebylo něco jasné, měl jsem kam jít se zeptat, dostalo se mě soukromého semináře,s dalším rozvíjením temat, to měl málo kdo, věř mě. A ještě jsem měl čas na sport, kulébr,mariášek, šachy, kolo, ježdění na vandry,  chytání ryb a podobné radovánky.  Ale chtělo to jedno, zašít se za almužnu a nebudovat socialismus. Jinak když jsem byl v kotelně, v létě jsem nefachčil,měl jsem základ,asi 1700 Kč, ale jenom jednou v týdnu jsem večer šel vyhodit popelnice,někdy jsme se střídali s kámošem odnaproti, pak jsem do práce čtrnáct dní nepáchl. Abys viděl, kolik jsem měl času, který jsem ale nepros.. ale využil.

liberal shark 30.1.2009 11:00

dobrý článek

Není co dodat. Jestli něco ohrožuje Rusko, pak jedině jejich vlastní neschopnost vybudovat fungující stát s přiměřenou infrastrukturou a životní úrovní obyvatelstva. Území a přírodních zdrojů na to mají víc než dost.

Hanyz01 30.1.2009 10:54

Re: Voloďa Bystrov

No hrome... ale jo, máte recht:--)))

milkom 30.1.2009 10:52

Re: Voloďa Bystrov

Já bych napsal spíš: ... u jenoho z nich je nižší pravděpodobnost ... ;-)

pbla4024 30.1.2009 10:42

Re: Zajímavý článek

Včera Rusko opět odmítlo vyšetřit Katyni. Je pro vás nejvyšší soud dost oficiální?

Hanyz01 30.1.2009 10:41

Re: Voloďa Bystrov

Myslím si, že ve snaze o objektivní vidění těchhle problémů příliš relativizujete. Jednoduchý příklad - proti sobě stojí policista a lupič - oba ozbrojeni. Pokud byste nevěděl, co jsou zač, řekl byste no fuj, máchají proti sobě zbraněmi, odzbrojte je a zpacifikujte. Jenže jeden z nich vás, i když je ozbrojený, nezabije ani neokrade.

Woe#terim 30.1.2009 10:38

Neseriózna tlač v Amerike (1940-41); Ján Lichner

Americké noviny si potrpia na senzácie a preto rady všetko zveličujú a k interviu si podávajú svoj prehnaný a zveličovaný komentár. Stalo sa mi jeden raz, že som redaktorovi miestneho časopisu dal celkom krátke interviu o našom úsilí obnoviť republiku, ale v novinách som objavil dlhý článok, kde bolo popísané všetko možné, čo som mal povedať, čo ovšem pravda nebola. Po tejto skúsenosti som vždy vopred pripravil článok pre noviny a keď som sa niekde objavil, riporterom som rozdal mnou písaný článok s požiadaním, aby ho uverejnili tak, ako som ho ja napísal, ale mnoho ráz toho nedbali a uverejnili si to svojím senzačným spôsobom alebo senzačným komentárom. Táto nezodpovednosť amerických novinárov je všeobecne známa, a preto písanie amerických novín nemožno brať vážne. Potrpia si menovite vyzdvihovať osoby, pestujú osobný kult a keď je to nejaká vážnejšia osobnosť, píšu o nej samé bájky, ktoré si vo svojej obrazotvornosti vymyslia. Všade kde som sa objavil bol som vítaný riportermi, fotografovaný a potom si napísali celé bájky o mojej osobe, mnoho ráz som sa musel nad tým smiať, niekedy i zlostiť, lebo tieto nehoráznosti presahovali už všetku slušnosť.

Tak napríklad som sa vrátil zaťiatkom roku 1941 z Kanady a v meste St. Louis ma vítalo asi 15 riporterov, ktorým som rozprával hisrorku nášho incidentu s japonskou armádou na stanici Chailar v Mandžusku, kde sme s nimi 2 dni bojovali a to ešte v r. 1920! To bola priamo senzácia. Na druhý deň noviny v tomto miliónovom meste nič iná nepísali, len ako Čechoslováci bojovali s Japoncami. Moju fotografiu uverejňovali z každého uhlu a ľudia sa na mňa chodili pozerať ako na zázračnú osobnosť.

Takto vypadá americký tlač, naprosto neseriózne senzacionalisticky zavádza verejnosť, kŕmi ho vyslovenými luhaninami a skreslenými nepravdami.

Hanyz01 30.1.2009 10:38

Doplněk:

Když už jsem něco přirovnával k něčemu, byla to filosofie bombardování Německa a Srbska - srbské vedení bylo fašizoidní v tom nejhorším slova smyslu a tady má Rusko další velký vroubek, když vesele podporovalo srbský režim jak jen se dalo. Ten měl potom dojem, že si může proti EU i NATU dělat co chce a jako obvykle to odskákali hlavně civilisté v celém regionu.

Hanyz01 30.1.2009 10:37

Re: Zajímavý článek

Sice mi dobře podsouváte něco, co jsem neřekl, po vzoru vašich ruských školitelů, ale budiž, tak to zkusím napsat ještě jednodušeji, abyste se i vy chytnul.

Psal jsem schválně Rusko, nikoliv SSSR, protože beru do úvahy, že SSSR tu byl jen relativně krátkou dobu oproti Rusku;-), druhý důvod je ten, že mentalita těchto států a jejich vůdců je stále stejná a nezměnila se.

Samostatnost Abcházie a J. Osetie byla naprosto umělá záležitost, kterou měly od začátku do konce pod palcem ruské tajné služby, ty davy nadšených byly složeny zčásti z užitečných idiotů (terminus technicus...tuším také z Ruska, že?) a zčásti z lidí, kterým ani nestačilo oschnout na pasech razítko občanství (tipněte si jakého).

Ty vaše "pohádky" o genocidních Srbech řeší mezinárodní tribunál v Haagu. Bohužel už nevyřeší ty haldy mrtvol, co po vašich mírumilovných Srbech zůstaly. Podotýkám, že je mi známo i řízení tribunálu proti chorvatským, bosenským (resp. muslimským) válečným zločincům.

O hodných Albáncích jsem se tu nikde nevyjádřil, buďto se omluvte, nebo jste u mě za lháře a demagoga.

Hašek 30.1.2009 10:37

Pane Bystrove!

Trefné! R^

 

muf 30.1.2009 10:34

Re: žabomyší války

koukám, že jsem se vůbec nesekl v tom co jsem psal výše..my ostatní jsme marnili čas žvaněním po hospodách a tlučením špačků..tak nějak, ne?

čtenář zdrojů 30.1.2009 10:31

Re: Voloďa Bystrov

Tady přece vůbec nejde o to, jaké zbraně mají být dodávány. Jde o rozdělení sfér vlivu. A v tom jsou si Rusové a Američani podobní jako dvojčata.

Mirek F. 30.1.2009 10:25

Re: Zajímavý článek

Kde jsem napsal, že věřím Rusku jako takovému? (mimochodem, že by dnešní Rusko tvrdilo oficielně, že v Katyni vraždili nacuisté nebo že se v Černobylu nic nestalo, se mi nějak nezdá) Vy očividně máte problémy se záměnou osob a příspěvků.

Samostatnost Abcházie a Jižní Osetie byla vyhlášena za mohutného souhlasu Abcházů a Osetinců stejně jako se nezávislost Kosova setkala s nadšením u Albánců. V obou zemích se nacházejí ruské síly, opět po vzoru Kosova, kde je umístěna mj. velká americká základna.

Ale jinak jste mi sympatický, někdo, kdo i po deseti letech dále věří na pohádky o zlých až genocidních Srbech a hoddných Albáncích bojujících za svobodu a dokonce to přirovnává k situaci okolo nacistického Německa, musí být hodně zajímavý člověk:-)

R.J. 30.1.2009 10:24

Re: Ten kto je spojencom Ameriky, ten sa má...

Neměli chodit v cylindrech a kouřit doutníky, burziáni,  soudruzi jim to říkali a říkají to pořád.;-D 

necykl 30.1.2009 10:24

Může za plynovou krizi Rusko nebo Ukrajina?

zde je vysvetleni

http://inciklopedia.org/wiki/%D0%97%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F:Mimikry.JPG

Hanyz01 30.1.2009 10:20

Re: Voloďa Bystrov

Narozdíl od vás on má informace z Ruska takříkajíc z první ruky...;-)

Rusko považuje za součást imperiálního vlivu Gruzii, otázka ale je, zda Gruzie chce být v imperiálním vlivu Ruska. Srovnávat chování RUska a USA v tomto kontextu je zcela mylné - minimálně proto, že nikdo do Gruzie nedodává jaderné střely či štěpný materiál, jako v případě Kuby, Íránu a Libye.