17.9.2021 | Svátek má Naděžda


Diskuse k článku

EVROPA: „Právní stát“ jako bič na neposlušné Česko

Mezi částí občanstva převládá názor, že naši politici nestojí za nic, a proto je prý fajn, když dostáváme některé věci od bruselské vrchnosti befelem. Jednak tam prý vědí všechno lépe a jednak té naší konečně někdo zatne tipec.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
E. Pawlica 19.6.2021 14:09

Vy máte teda kamarády, tsss ...

Jen jestli s vámi necloumá slepá závist, že jeho syn se přes rok šťourá v nose a vy pořád nic.

;-D

Š. Hašek 19.6.2021 15:22

Necloumá. Můj otec jeho práci zvládl za obyčgáži. A mělo to smysl. A psalo se to inkoustovou tužkou a frčelo to do Hamburku/Lvova. Asi v poštovním vagoně.

Ten vejtaha se už chlubí tím, že týden řeší, jestli na futrále ke konzervám mají být nápisy vodorovně nebo svisle. A jak velký!

Závidíte Vy. Přihlaste se. Až bude v Praze, najme si Vás jako svačináře, budete mu kupovat taky barvy do tiskárny. Letenky na dovolenou Vám asi nesvěří.

Zdar brusele!!!

J. Strmiska 19.6.2021 12:44

"Pokud je totiž Andrej Babiš skutečným majitelem Agrofertu", pochybuje autorka článku. A. Babiš byl, je a bude majitelem Agrofertu a dalších firem i když je vložil dočasně do svěřenských fondů. Když si koupím auto a odstavím ho do garáže, tak jsem stále jeho majitelem. Jako premiér ovlivňuje přidělování dotací a státních zakázek do svých firem. Jiní podnikatelé tuto možnost nemají. Toto je ukázkový střet zájmů, nevím co je tady k soudnímu řešení.

V. Církva 19.6.2021 13:25

Jiní podnikatelé mají možnost ovlivňovat přidělování dotací a zakázek a taky to dělají. Už dávno. I když ne všichni.

E. Pawlica 19.6.2021 14:12

Jenž ne všichni podnikatelé si k ovlivňování toku dotací znárodnili státní aparát za potlesku necelých dvaceti procent rozumově méněcenných daňových plátců.

Jen ten jeden zmrrd, víme? :-P

V. Petr 19.6.2021 14:22

Jenže většina dotací je NÁROKOVÝCH. A bývalý europoslanec Vladimír Železný svého času řekl, že čeští zemědělci by na tom byli nejlépe, kdyby se zemědělské dotace v rámci EU ZRUŠILY. Dostávají totiž méně, než ti na západ od nás!

Š. Hašek 19.6.2021 17:04

Je to jasné.

Hektar u Přeštic dostane pouze 38% dotací hektaru u Palencie. Ta Palencie je v zemi, kde 41% vysokoškoláků nemá do čeho píchnout. A hrdě to prohlašují na "Rádiu brusele". Že jako filoložka nebude trhat rajčata!!! Pro Němce. To mě bere přímo za srdce.

Jourová to považuje za základní úkol pro daňové poplatníky z oblasti Berouna. Taky u Olomóca by se mohli uskrovnit. Tam to roste samo.

Poláci rozhodnou, až se naserou. Ti podržtašky Čaputové budou hákovat furt. Piráti by to ještě víc vymakali.

Nic ve zlém. Hory Horních Uher, zem moje prázdninová!

Š. Hašek 19.6.2021 13:44

Každý poslanec ovlivňuje zákony, toky financí v republice. Každý ministr také. Dotace ostatně běží podle té zmrvené sešlosti v brusele. Mám dojem. Soused je fasuje taky, na všechno možné. Jen já si to zaplatil ze svého. Vždycky nějaký ten rok před ním. Samostatně.

Bylo by ovšem možno ze žebráka vyrobit premiéra, poslance z bezdomovců. Presidenta z nějakého analfabeta. Tak nějak by nastala ta láska.

Budete, spolu s "brusiči demogracie", konečně spokojeni? A také bych zrušil všeliká hlasování, zejména tajná.

Kamarád jezdí zásadně na dotované zájezdy, vodkud ty prachy jdou, po tom nepátrá. Já cestuji zásadně za svoje. Asi mu tedy připlácím na ty jeho dotace. Ten kamarád, logicky, nenadává Babišovi, on zájezd - ČR řepka a salámy.

A největší prča je, když potom v rakouském penzionu dostanete nějakou kartu, že jako něco vokolo je zadarmo. Blbci si to myslí. Nějaká Máňa je šťastná jak blecha. My, se starou maturitou víme, že v ceně toho penzionu bych to našel, tedy zahrabané v rozpočtu města! Ale nelze koupit penzion "bez té karty", to by se bruseláci pos... ! Viz čerpání!

Zkráceno.

A ta Vaše poznámka s tím odstaveným autem? To Vám nakukal nějaký ekonomický manekýn ČT09?

J. Jurax 19.6.2021 13:53

Ano.

Jen mne tak napadá, že člověk opravdu velmi majetný vlastně nemůže kandidovat na politické posty v moci výkonné, aniž by se byl majetku předtím zbavil. Což je vlastně paradoxní nerovnost. Po málo majetném se pochopitelně nic podobného nechce.

Absurdita vynikne, když to obrátíme - kdyby naopak jedinec chudobný nesměl kandidovat na politické posty v moci výkonné, dokud patřičně nezbohatne, a to s odůvodněním, že bude ve funkci chtít zbohatnout a tudíž - pochopitelně pokud možno legálně, právníci za tučné palmáre z vejvaru rádi poradí - krást jak straka.

E. Pawlica 19.6.2021 14:15

Je rozdíl mezi zbohatnutím vlastní prací, ať už manuální nebo duševní (např. prof. Holý, který se ovšem zhruba 2 miliard za patenmty vzdal ve prospěch instituce, pro kterou pracoval) a zbohatnutím prostřednictvím čerpání dotací a vlastních známostí mezi hochy, co spolu mluví...

J. Jurax 19.6.2021 14:38

Jistě.

Nicméně způsob nabytí majetku je ovšem pro předmětnou úvahu nepodstatný.

Š. Hašek 19.6.2021 17:12

Vy jste mág, možná taky guru pondělního politického školení mužstav (PŠM).

Moje babička zbohatla, protože v rámci zákonů z Vídně, byla maličko pracovitější/zhůry dáno, než soused. Ovšem ve 21:15 zavírala slepice a potom do půlnoci něco psala inkoustovou tužkou. Nepsala si dotace.

Mám se udat do brusele??? Že užívám jejího zbohatnutí? Mám vařit kafe Maláčové?

Jste prvoplánový Pavka Morozov.

V. Podracký 19.6.2021 11:59

Podepsal bych obzvláště poslední větu s důrazem na polisabonské.

J. Makovec 19.6.2021 11:26

Přišlo mi jako velice trefené přirovnání dotací k drogám a EU pak k jejich dealerovi, který pak díky vzniklé závislostí tak může své klinety již přímo nebo nepřímo ovládat . Je přitom obrovským paradoxem , že původně, než se z EU stalo současné obludné monstrum, to mělo být přesně naopak. EU na začátku byla jen "štíhlá" účelová organizace, kterou si členské státy zřídili a platili za to aby jim poskytovala své služby. Například organizaci jednotného trhu. A pokud by své služby neposkytovala dobře, měli právo si je neplatit nebo požadovat změnu organizace , výměnu vedení atd.. Vlastně úplně stejně jako by se chovali akcionáři v nějaké firmě. A teď si představete , že v nějakém okamžiku (podle mne to bylo období kolem lisabonské smlouvy) tento přímočarý vztah zmutuje do takové podoby , že "Firma" své "akcionáře" najednou pohltí a z ovladájícího se stane ovládaný a džin vypuštěný z lahve se začne bez jakékoliv kontroly najednou šířit prostorem a pohlcovat své okolí do EU superstátu ...a místo aby poslouchal příkazy svého původního majitele a pána tak je najednou začíná vydávat.;-O

E. Pawlica 19.6.2021 14:16

Plně souhlasím, pane Makovče. R^

H. Rybnická 19.6.2021 10:46

Tendenční příspěvek paní autorko

M. Koutný 19.6.2021 11:48

Tendenční je většina vašich komentářů. Jak prví klasik, když jsou fakta v rozporu s tím, co chcete, tím hůře pro fakta.

J. Lambert 19.6.2021 11:50

Muzete priblizit proc tendencni, pani Rybnicka? Takhle to vypada pouze jako zaujata trucreakce EU-fanaticky.

J. Lambert 19.6.2021 19:33

Takze ani po bezmala 8 hodinach zadna odpoved, pani Rybnicka? V tom pripade by bylo lepsi, kdybyste se napriste zdrzela jakychkoli komentaru. Nabozensky fanatismus neni v jakekoli diskusi namiste.

V. Církva 19.6.2021 13:34

Právě že ne. Právě že tendenčně přes kopírák je dnes obsah většiny medií u nás, i v západní části Evropy, či v USA. Tam už jsou dokonce netendenční názory pomalu zakazovány. Z facebooku mažou konta odpůrců homosexuálních sňatků. Z práce vyhazují lidi co podporují Trumpa nebo v Německu odmítají migraci a cizince.

Někde jsem četl o Číňance co se odstěhovala do USA a nakonec říká že už je to tam horší než v Číně.

S. Zemitý 19.6.2021 14:22

Není to Číňanka, ale uprchlice ze severní Koreje jménem Yeon-mi Park. Jestli nepřehání, Amíkům nezávidím jejich přítomnost a Evropanům blízkou budoucnost. Jsme-li Evropané, do níž jsme se před třiceti lety tak toužili navrátit, v dohledné době slovo tělem učiněno bude i u nás. Pitomců, blbů, magorů či vysokoškolsky infiltrovaných fanatiků se na to najde dostatek. Mnozí právě "studují" na humanitních fakultách našich VŠ, jako ona na Kolumbijské univerzitě. Kdo a čemu je učí ?

Budeme v příští pětiletce prchat za svobodou do severní Koreje?

O zkušenosti téhle Yeon-mi Park viz echo24.cz/a/SY3WX/horsi-nez-severni-korea-znama-uprchlice-z-kldr-je-zdesena-politickou-korektnosti-v-usa

J. Jurax 19.6.2021 13:58

Mýlíte se.

Jde pouze o příspěvek nehovící Vašim eurohujerným názorům.

J. Nevrkla 19.6.2021 9:34

Ve strkání nosu do cizích věcí je západ přeborníkem. Jenomže sám má tolik problémů a tolik slábne, že už ho východ bere vážně stále méně. Měli bychom udělat totéž, než nad stáhnou do bahna.

Š. Hašek 19.6.2021 9:47

...... kvůli strkání nosu do cizích věcí bylo brusele vytvořeno. Faktem je, že velice chytře/rafinovaně.

Německo má neustále pocit, že okolní státy budou stát v pozoru. Za cukrátka, nebo pod bičem.

Myslím, že posledním hlasováním toho bruseleparlamentu o naší republice se "ucho utrhlo". U podzimních voleb bude možno snáze rozlišit naše politiky. Včetně slastného hýkání o moudrosti Jourové.

H. Kotaz 19.6.2021 10:35

[>-] Tak jest R^

L. Písařík 19.6.2021 11:05

Nevím, zda na ni budou volby stačit, ta se v Bruselu zakousla, už je komisařkou EK a to nejsou volení poslanci. Sama říkala, že pracuje pro EK a ne pro republiku a že její povinností je implementovat do našeho práva všechny bruselské výmysly. Tak jsme si moc pomohli. Nebylo lepší ji nezavírat?:-/ - to byl start její kariéry - zůstala by alternativní úřednicí v Třebíči a republika by na tom byla podstatně lépe.:-(

J. Jurax 19.6.2021 15:14

No, volby stačit ... hořký bonmot praví, že kdyby volby mohly něco změnit, už dávno by je zrušili. Pro volby do putovního cirkusu EP to platí stoprocentně.

A eurokomisaři se pro sichr nevolí, alébrž jmenují. A do toho nemá sprostný lid voličský vůbec co kecat.

V. Hodorka 19.6.2021 9:15

Nikdy to nebude idealni. Ale lepe by u nas bylo bez babise, zemana a komunistu.

K. Křivan 19.6.2021 9:39

A hlavně bez pirátů, zelenejch, antifáčů, a jiného ultralevicového svinstva.

H. Kotaz 19.6.2021 10:36

R^R^R^ [>-] !!