23.10.2021 | Svátek má Teodor, Theodor


Diskuse k článku

EVROPA: „Právní stát“ jako bič na neposlušné Česko

Mezi částí občanstva převládá názor, že naši politici nestojí za nic, a proto je prý fajn, když dostáváme některé věci od bruselské vrchnosti befelem. Jednak tam prý vědí všechno lépe a jednak té naší konečně někdo zatne tipec.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Kubáč 21.6.2021 13:42

Čím více pravomocí předáme zdechající bestii - tím horší pro nás bude její konec.

V. Pavelka 20.6.2021 22:22

Jak dlouho si naivní češi budou myslet že Brusel jsou naši nezištní kamarádi kteří chtějí naše dobro. A když zničíme Babiše vypukne superdemokracie?!EU s Piráty v čele !EU

P. Szirotný 19.6.2021 23:24

Zapomeňme na chvíli na Babiše. Výhrady EK k fungování "právního státu" směřují k Polsku, Maďarsku a ČR. Tedy k zemím V4, které se ne vždy a ve všem hodlají podřídit tomu "jedinému správnému názoru". Důvod je prostý. V4 je (zejména díky velikosti a tím pádem i váze Polska, ale i díky tomu, že s V4 spolupracuje často i Rakousko) docela podstatným "hráčem" v EU. A to je nebezpečí pro bruselské eurokraty. Důvod výhrad EK je ve všech třech případech pochopitelně jiný. Proč nejsou a nebyly výhrady ke Slovensku, kde policii a soudy ještě před pár lety ovládala mafie ?? Proč nejsou výhrady ke Španělsku, kde jsou katalánští političtí vězni ? Opravdu, ale opravdu vám připadá, že EK jedná nestranně, korektně a stylem "padni komu padni" ?

V. Církva 20.6.2021 6:58

Samozřejmě že to není korektní. Jourová řeší Polsko ale cenzura je v Německu. Soudcokracie řídí svět ale Polsku je vytýkáno že poslali staré komunistické soudce do důchodu. Na Západě jsou lidé vyhazováni z práce, pokud prohlásí něco proti homosexualismu nebo feminismu. To samozřejmě vládcům a soudcům ze stejné elity nevadí. Proto se stal právní stát zprofanovaným termínem značícím pokrytectví a odebrání moci lidu!

A sebekriticky. Jistě i my máme chyby. Jenže Babišovo Čapí Hnízdo bylo předtím, než byl předsedou vlády. Jinými slovy, evropské fondy a dotace dojí dávno lidé nejen u nás ale i jinde v EU a to i ti co mají přes lobisty prsty ve vládách i EU. Ti zas mají bílé koně. Je to jen pokrytečtější a skrytější.

U nás se tunelovalo a rozkrádalo přes 3tí osoby co nebyly přímo v politice ale mnohem víc před Babišem. Jinými slovy jen naivní stádo Milionů Chlívek si myslí, že Babiš je ten nejhorší oligarcha a žaba na prameni. To se měli vzbudit za vlád "demokratů", Topolánka s Dalíkem, Langera, Grosse, ale především když se tunelovaly státní a jiné podniky.

Tehdy se mělo demonstrovat a zavírat.

J. Kadeřábek 20.6.2021 10:39

Když se podívám kdo zde vyrobil největší tunely tak především socani s komunisty, KDÚ a ÚS bilionový fotovoltaický. Babíš zase zcela bezprecedentně zadlužuje stát po stovkách miliard. Proti nim jsou Vámi zmínění břídili.

H. Kotaz 20.6.2021 12:04

" Pořádek/kapitalismus " zde zaváděli novodobí svazáci/převlékači kabátů, hned po " sametu ". V čele s V. Klausem st., utíkali před právníky, bylo přitom zhasnuto.

Proti nim je Babiš troškař/čučkař !

P. Milan 20.6.2021 17:06

Máte v tom zmatek, jako obvykle.

Bureš se snažil už v těch devadesátých. Komouš.

V. Pavelka 20.6.2021 22:37

Kdyby tady byla jakákoliv jiná vláda tak by taky zadlužovala , nebo jsme tak blbí , že si myslíme že ne ???Všechny vlády v EU i světě zadlužovali svoje rozpočty EU[>-]EU!!!!!!!!

V. Pavelka 20.6.2021 22:39

Byl a je tady Covid!!!!

D. Müller 20.6.2021 15:28

Ono se nedemonstrovalo a nezavíralo? Jak skončil Dalík? Gross? A spousta dalších? Problém je, že Babiš zlodějinu legalizoval a dokonce přesun peněz druhých do svých kapes nazývá nárokovou dotací. A vy tu zlodějinu obhajujete také. Lidi, kterým to jedno není teď, ani nebylo předtím. nazýváte stádem. A podsouváte jim, že ohajují Dalíka i Grose. Jenže nelze jedno zlo relativizovat existencí zla jiného. Zlo je zlo. A vy to dobře víte. Obhajobou jednoho s těch zel, jste za morální úpadek spoluzodpovědný.

T. Kučera 19.6.2021 21:15

No, stačí se podívat na článek v iRozhlas, aby jeden pochopil, že paní Lhotská je Babišova podržtaška: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/andrej-babis-stret-zajmu-evropsky-parlament-brusel-agrofert-premier-zpravy-z_2106111735_gak

P. Szirotný 19.6.2021 23:26

Nevím jak vy, ale já se snažím přemýšlet nejprve o vyřčených názorech kohokoliv. Dehonestovat něčí názory jen proto, že má nějaké preference (a třeba je i podržtaška) je hloupé.

J. Jurax 20.6.2021 14:25

Inu, možná.

Nicméně lépe by bylo, kdybyste se z výšin své moudrosti vyjádřil k názorům autorky v článku vyjádřeným. Váš názor bude nepochybně zajímavý a přínosný.

Kádrovat můžete až potom.

T. Kučera 19.6.2021 21:08

Ano, paní Lhotská má evidentně potíže s pochopením psaného textu. Pokud vím, tak tohle Brusel říká dávno a v každém prohlášení, že buď ať nepobírá dotace a je premiérem, a nebo ať je pobírá a premiérem není. To, že si Babiš prd dělá i z českého zákoníku, ve kterém je to uvedeno, je dávno známo. Pozor, chybou autorky je tvrzení, že Brusel má nějakou jinou sadu zákoníků, než my. Bohužel pro paní autorku, nemá. OLAF vycházel výhradně z českých zákonů.

M. Grundmann 19.6.2021 20:24

Problémem střetu zájmů je v tom, že střet de facto musí být také střetem de iure. Pokud tomu tak není, tak Česká republika hrubě porušuje pravidla právního státu. Střet zájmů je v tomto případě křišťálově jasný a jedině soudy státu nerespektujícího pravidla právního státu mohou rozhodnout jinak.

Dívám se na tuto věc objektivně a v žádném případě se nejedná o nějaké nepřátelství vůči Andreji Babišovi.

V případě Čapího hnízda jde o podvod pouze v případě, existuje-li v rámci koncernu Agrofert nějaká firma, která podniká ve stejné nebo v navazující oblasti na oblast podnikání Čapího hnízda. Nevím, zda tomu tak je či není. Pokud v rámci koncernu Agrofert žádná taková firma není, Čapí hnízdo je v daném případě malý podnik podle pravidel Evropské unie.

Česká republika má problémy ve fungování právního státu a vnější kontrola naší justice je nezbytná, jinak by došlo k úplnému rozkradení tohoto státu.

V. Pavelka 20.6.2021 22:31

Pochybuju že by Babiš a jeho právníci ohrozili 700milionovou investici Čapáku , kvuli padesáti mega , které už dávno vrátil ..

M. Grundmann 20.6.2021 23:39

Oni vrátili 50 000 000 KČ, ale vrácením problém nezmizel. Víc toho dělat nemohou.

J. Kanioková 19.6.2021 19:42

EU - brrrr

P. Dvořák 19.6.2021 16:28

S právním státem je to jako s demokracií.

Celý život si z jakéhosi školení pamatuji větu, kterou prý řekl V. I. Lenin:

"Když řekneme ̋demokracie ̋, tak se ihned také musíme ptát: Demokracie pro koho?"

Š. Hašek 19.6.2021 16:50

R^ Hodnotím kladně.

J. Chaloupka 19.6.2021 15:50

Jaký právní stát. To se nedozvíme. Vždyť norimberské zákony byly také zákony a nějaký parlament je musel schválit.

A co se týče dotací, navrhl někdo z našich europoslanců jejich zrušení?

Prodat Agrofert. Komu a ty peníz dá doma do špajzu a bude se chodit na ně koukat?

V. Petr 19.6.2021 14:19

Na jakékoliv zastavení dotací bychom měli reagovat zrušením povolenek na CO2. AŤ se Brusel třeba pose...

Š. Hašek 19.6.2021 15:13

Samozřejmě! I dále reagovat. Mně nebude rozkazovat nějaká poslankyně z venkova Portugalska! Jméno Babiš si musela vygůglovat!!! Nic proti Portugalsku a Sicílii. Stran oliv, vína.

Jen tady je problémek! Zastavení dotací by Agrofert přežil nejsnadněji, nikoliv hladce. Drhlo by to jinde. fest. S Kalouskem a Hilšerem by to seklo.

Politická scéna současné ČR je nastavena tak, že sto dotačníků kříčí na jednoho.

Voliči rozhodnou, na podzim.

E. Pawlica 19.6.2021 14:07

Ostatně soudím, že Lhotská tu píše blbostě.

Hotové, vyřízené ...

J. Jurax 19.6.2021 14:35

Ostatně soudím, že soudíte blbě. A to tak, že úplně.

P. Dvořák 19.6.2021 16:24

Nejen úplně blbě teď, ale vždy takto.

Š. Hašek 19.6.2021 15:15

Kupte si i grém na boty, který Vám doporučí poslankyně z nějakého kanclu, kdes v brusele.

V. Pavelka 20.6.2021 22:46

Lhotská říká nemilosrdnou pravdu ! Kdo to nechápe , bude odsouzen k sežrání Bruselským Neosocialismem který si nás pomocí užitečných zdejších idiotů " Naporcuje EU!!

J. Jurax 19.6.2021 13:41

Naprostý souhlas.

Jenom bych si dovolil opravit varování, že se neúprosně blíží doba, kdy budeme místo toho volit kandidáta na post „místodržící EU pro český a moravský region“. Ano, blíží se, ale my ho nebudeme volit, bude nám matičkou naší EU dobrotivou jmenován. Podřízená gubernie přece nemá co kecat do obsazení postu gubernátora, smí jej pouze s vlajkoslávou a servilními úklonami přijmout. A osobnost i konání současného premiéra je jen vhodnou záminkou k dalšímu omezení suverenity naší země v rámci čtvrté říše. Byť dotyčný premiér na všechny hovadiny z brusele nařizované včetně zeleného magoření Green Dealu a ručení za eurodluhy poslušně kejvnul.

Š. Hašek 19.6.2021 13:55

Premiér ČR má zmocnění ku kejvání, ústa mu ale ještě bruseláci nezalepili.

Máme všici určitá zmocnění od parlamentu ČR. V parlamentu ČR ale sedí značný počet podruhů, slouhů brusele. Ti se bojí nejen samostatně hospodařit. Oni se bojí i redaktorek televize!!!

Syn kamaráda/kloťák má, za "hovadiny brusele", jen to nějak lifruje z počítače jinam a naopak, tak 250 000.-Kč měsíčně. Plus dále, ani se nezakucká, že ročně mu zaplatí čtrnáct dní ve Svatém Mořici. Zatím neříká ve společnosti, že dršťkovou/cmundu vymyslela v r. 2018 komise brusele, ale směřuje k tomu. Dostane přidáno, protože tenhle rok čučel doma, nervy v kýblu, šťoural se v nose.