2.7.2020 | Svátek má Patricie


Diskuse k článku

EVROPA: Pozitivní diskriminace černochů

Chci se s mírným časovým odstupem vrátit k dokumentu, který schválil Evropský parlament 26. března tohoto roku. Dokument se jmenuje Usnesení o základních právech lidí afrického původu v Evropě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Pražák 25.5.2019 12:08

Re: Důsledně postupovat dle této "logiky" kolektivní viny

On ten Napoleon, i když za ním zůstaly miliony mrtvých, se snažil o pozitivní změny. Vždyť jeho občanský zákoník je základem pro většinu dnešního občanského práva. A že se sám korunoval císařem? To bylo logické - potřeboval jednat s ostatními hlavami tehdejších států na stejné úrovni.

Jen přišel o 40 let dříve a tak se proti němu všichni spikli a porazili ho.

A kolaterální dopady: zachování nezávislosti USA (na válku 1812-14 nemohli Britové vyčlenit dostatečné síly), osvobození španělských kolonií v J.Americe,...

K. Janyška 25.5.2019 9:17

Ano, v zájmu svých zájmů je schopen Bilderberg udělat

cokoliv. K němu musí listvo obrátit pozornost. To oni jsou centrem světového zločinu... Dzp.

Z. Klouček 25.5.2019 9:14

A jaký vzak Afričanům to je?

Zjednodušeně řečeno : pojďte do Evropy, budete se tu mít dobře, aniž byste se museli moc snažit.

J. Elias 25.5.2019 9:06

Ten članek je sam diskriminačni, bo je moc dluhy a neide ho dočitat až do konca. Tyka se to aji černych haviřu na Ostravsku? Bo!!!

J. Pospíšil 25.5.2019 18:16

Re:

Tam ještě nějací jsou? Já myslel, že poslední jsou na Karvinsku.

V. Kolman 25.5.2019 8:54

KAŽDÁ!!! DISKRIMINACE JE ŠPATNÁ!!!

A pokrytecká "pozitivní" diskriminace je škodlivější daleko více, nežli "běžná" diskriminace.

Je potřeba důsledně rozlišovat "diskriminaci" od "konstatování nesporných faktů". Uvedu příklad: Upozorňování na neblahý fakt, že někdo nedodržuje noční klid, ani všeobecně uznávaná pravidla společenského chování, neplatí za energie/vodu/nájem, vyhazuje odpadky z okna.... - to není diskriminace, ale pouhé konstatování faktu! Jak tento strohý fakt chcete změnit "pozitivní diskriminací"?

Trochu více selského rozumu a méně používání nic neřešících "krásných" jalových slůvek. A je lhostejné, jedná-li se o bílé, růžové, pruhované, velké, malé, nebo snad o zelené Marťany s tykadélky....

K. Janyška 25.5.2019 16:54

Re: KAŽDÁ!!! DISKRIMINACE JE ŠPATNÁ!!!

Tzv. pozitivní diskriminace nemá s diskriminací nic společného. Je to prostě výběrový, předem připravený, zločin a hloupost neomarxistů... Dzp.

J. Pospíšil 25.5.2019 18:20

Re: KAŽDÁ!!! DISKRIMINACE JE ŠPATNÁ!!!

Snadno, koukněte do Francie, Německa a třeba Švédska. Tam v některých částech měst pravidla, o kterých píšete, přestala platit. Tam se neřeší ani závažnější prohřešky, často ani zločiny.

J. Jurax 26.5.2019 11:18

Re: KAŽDÁ!!! DISKRIMINACE JE ŠPATNÁ!!!

No, pozitivní diskriminací to samozřejmě nezměníte. Ale zato si svými vlastními penězi zaplatíte diskriminaci sebe sama. Je to takové euroušlechtilé.

J. Pokoutný 25.5.2019 8:42

Dodal bych, že existují i propočty, týkajících se bělochů,

zotročených muslimskými piráty ze SZ Afriky (Maroko, Alžír, Tunis) za cca 300 let (15-18 stol.): cca 1,250 000 osob, a Turky na Balkáně, Ukrajině a Rusku v téže době, cca 2 milióny dalších. Mezi posledními státy, které zrušily otroctví, byly Saudská Arábie a Yemen (1962, pod tlakem Velké Británie); Omán v r. 1970 ad Mauretánie v letech 1905,

1981, a znovu v srpnu 2007!

J. Pokoutný 25.5.2019 8:54

Re: Dodal bych, že existují i propočty, týkajících se bělochů,

Ještě bych dodal, že objem arabského (a posléze muslimského) objemu obchodu s otroky je za staletí provozování odhadován na 11-17 miliónů osob, z toho 2/3 žen, o něž byl větší zájem - západní uživatelé otrocké práce měli spíše zájem o práceschopné muže. Udává se, že v Amerikách skončilo cca 6 miliónů otroků. Ale o muslimských otrokářích se nemluví prakticky vůbec a i Amíci raději s*rou do vlastního hnízda, než aby s srovnávali s Jižní Amerikou, kam bylo Afričanů dovezeno výrazně více.

Osobně se domnívám, že je čas požadovat reparace na Turecku a blízkovýchodních i severoafrických muslimských zemích.

J. Zaorálek 25.5.2019 10:43

V rámci celého kontextu zní Váš požadavek rozumně. Evropský parlament nepochybně chystá další kroky tímto směrem. :)

F. Kodera 25.5.2019 10:59

Re: Dodal bych, že existují i propočty, týkajících se bělochů,

Taky Angeliku málem prodali sultánovi, kdyby ji nepřeplatil Žofrej...

V. Halašta 25.5.2019 8:27

Jak "hráli" naši

Mimo Svobodného Payna ktyrý byl proti a dvou odeesáků, kteží se jen zdrželi všichni pro, včetně rezolutně Česko bránícího se ANO.

P. Harabaska 25.5.2019 8:22

Zde v textu se lze dočíst, že europoslanec

Zdechovský podporuje to, co jeho spoluobčané odmítají. Proto není namístě ho volit. Ostatně na účtu má už dost finančních prostředků, aby netrpěl hlady.

J. Kanioková 25.5.2019 10:48

Re:

Payne - proti, Tošenoský a Zahradil - zdrželi se, ostatní všichni souhlas

O. Zuckerová 25.5.2019 17:47

Re: Re:

Tohle všechno jsou ti "sympaťáci", kterým dáváme za pravdu coby "zásadovým" a "nekompromisním" obráncům českých zájmů. Akorát se dovedou "zdržet", aby nepřišli o tak nutné peníze, bez nichž by určitě skončili o žebrácké holi! Je to sebranka, před kterou by si měl každý jen odplivnout. Ti, co souhlasili, by měli být dáni "pozitivně diskriminovaným" (už ten termín je nesmysl) k dispozici jako pomocné síly, např. uklízet jim záchody po večírcích a nosit nákupy (dva kroky za nimi...).

J. Ráž 25.5.2019 8:18

Musíme si to přiznat

Češi svou koloniální politikou přispěli k devastaci Afriky a rozhodně patří k zemím, kterým otrocká práce Afričanů zvedala životní úroveň. Potomci českých kolonizátorů a otrokářů musejí proto přijmout svůj díl odpovědnosti a přiznat Afričanům právo na podíl z bohatství našeho státu.

PS. Vážně: Co se málo ví je, že aktivní otrokáři byli Dánové, kteří v době, kdy vlastnili Panenské ostrovy, přivezli do Karibiku cca 200tis. otroků z Afriky, ke kterým se chovali brutálněji, než otrokáři na jihu dnešních Spojených států.

V. Pavelka 25.5.2019 8:18

Boha jeho

A to nikdo nezažaloval předsedu komise za rozvracení EU, To je záměrné startování rasové nenávisti , Co tam ti poslanci a novináři dělají.To už není legrace!! Takže válka v Evropě , bude rasová ? Ne nacionální(staré dobré zbrojení na poslední válku, ta nová bývá jiná.

R. Vacek 25.5.2019 8:02

Daný dokument

vychází z toho, že lidstvo vzniklo v Africe. I Evropané jsou afričany, akorát se na cestu vydali dříve než naši afričtí soukmenovci. A jak je v dokumentu psáno, tedy i my máme nárok na důstojné bydlení, na pozitivní diskriminaci, na citlivější přístup při získávání vzdělání. Bílý muž je taky černoch, i bílá žena (dokonce Češka) může být černoška - https://www.expres.cz/zpravy/rachel-dolezal-rasismus-podvod.A180525_162017_dx-zpravy_stes

Daný dokument má zabránit právě takovým lživým zprávám - nešlo o žádnou falešnou černošku a neokrádala nikoho na sociálních dávkách - brala si to, na co měla nárok.

K. Salajka 25.5.2019 7:14

Brání

něco tomu, aby Česko přijalo Usnesení o tom, že je proti českému právnímu řádu domáhat se výhod na základě barvy pleti?

V. Liptovský 25.5.2019 6:48

Prečo sa Nemci "nestydí" za svoju minulosť...

...voči Slovanom? Ale za minulosť voči černochom... Veď Nemci by dnes mali cesty v Poľsku, na Ukrajine, v Bielorusku a Rusku dláždiť zlatom - podľa logiky pozitívnej diskriminácie. Napodiv - odvolávajúc sa na údajné krivdy voči černochom - vozia ich sem a vnucujú dokonca aj nám, čo s tým nemáme nič spoločné. Mimochodom - nebyť zdravotnej starostlivosti, ktorú do Afriky priviezli Európania, by vôbec nebol problém s preľudnením tamojších území - skôr naopak.

J. Strakoš 25.5.2019 6:03

Odkaz na usnesení

Vím, že jsem to tady do diskuze několikrát dával, ale tohle prostě "neomrzí" - Usnesení Evropského parlamentu ze dne 26. března 2019 o základních právech lidí afrického původu v Evropě

https://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-%2F%2FEP%2F%2FTEXT%20TA%20P8-TA-2019-0239%200%20DOC%20XML%20V0%2F%2FCS&language=CS&fbclid=IwAR0pbEmsvqDHKR6wPOiZ6pwYUlHZOc44uxsDflVbCBA_r4H8xtC5ZCc_cdU

Pokud nahlédnete na tento slovní průjem, myslím, že článek jste ani nemuseli číst.

Tak mě napadá, kolik času tomu museli chlapci v Bruselu věnovat a jak málo pozornosti tomu seriózní noviny, které jinak komentují každý sporný náznak v projevech politiků, věnovaly.

Z. Rychlý 25.5.2019 4:23

Tyhle 3,14-čoviny mají zdroj

v hlavách lidí, kteří se cítí morálně nadřazeni nad tím póvlem, co obývá tu Sodomu a Gomoru - myšleno jejich celý okolní svět. Dále se cítí být takovými mesiáši, kteří mají povinnost tento zlu propadlý svět spasit. Novodobí flagelanti. Užiteční idioti se zbytnělou emotivní inteligencí a zakrnělou inteligencí normální. Emoce ze své podstaty tlačí rozum do pozadí a znemožňují racionální vyřešení problémů.

Tenhle "materiál" je mocně podporován jinou sortou lidí, kteří si z jejich idealismu udělali dobrý byznys; podporují je a povzbuzují v jakési soutěži, kdo přijde s ještě větší humanitou a všechny trumfne. Obyčejná altruistická pomoc ve svém okolí lidem chudých jak na statky, tak i duchem, tak tohle už jim nestačí a hodlají spasit celý svět. Lehkoživkové a většina neziskovek. Zdroje tu jsou, jak pravil náš klasik.

J. Pospíšil 25.5.2019 4:10

Na druhé straně.

Pokud EU bude přijimat kolonisty z Afriky, bude muset přijmout i nějaká pozitivně diskriminující opatření a to ne z nějakých historických důvodů, ale kvůli osobnostním a motivačním charakteristikám značné části těchto kolonistů. U vlastního obyvatelstva s tím ostatně už začala zásadní proměnou vyššího a vysokého školství, rozvojem neziskového sektoru a úřednictva.

Dá se také říci, že je třeba důsledně skončit s diskriminací alternativně nadaných a odchylně pilných, a to všech, bez ohledu na barvu kůže.

V. Pavelka 25.5.2019 9:00

Re: Na druhé straně.

Nechtějte napravovat přírodu p. Pospíšil , vy děláte jakoby už v EU černoši nežili ,a ti schopní se uplatní at jsou odkudkoliv , Pozitivní diskriminace v USA má celkem šílené dopady , Ti opravdu dobří jsou v tom vašem plošném dobru, zašlápáváni nepřátelským podprůměrem (Gangy v USA) a většina si zvyká na mantru "Mám právo ". Jestli jste ztratil víru v Boha , tak to nenapravujte všeobjímajícím KONTRAPRODUKTIVNÍM hlupáctvím?!

J. Pospíšil 25.5.2019 17:24

Re: Na druhé straně.

Pane Pavelko, špatně jste četl můj příspěvek. Ano, ti schopní se uplatní, ať jsou odkudkoliv. Já nepíšu, co je správně, já píšu o tom, co se děje s průměrem. Ten je ovlivněn trochu těmi schopnými, trochu víc tím nepřátelským podprůměrem a přicházejícím průměrem, který je z hlediska usedlých nižší.

Já přece nepropaguji ani hromadnou migraci a jsem ostře proti ní. Její průběh dovolili jiní a nás se neptali.

A poslední věc. Vy jste si nevšiml mocného zhoršení vzdělání vysokoškoláků v průměru. Je způsobeno tím, že se vysokoškolské vzdělání dostává jednak mnohem větší a tím i méně nadané skupině mladých a také tím, že vznikly obory a pseudoobory, které se nedají vlastně za vzdělání vůbec považovat a tzv. vzdělávají mladé lidi v masových počtech. Jejich diplomy jsou považovány za rovnocenné lidem v tradičních oborech, ve státní správě umožňují stejný postup a platové třídy a jejich absolventi houfně obsazují úřady a neziskové organizace, protože jinde by se s tímto vzděláním vůbec neuplatnili. Tak mění strukturu celé společnosti z efektivní na nevýkonnou a mění také postoje ke vzdělání a posuzování toho, co znamená vzdělaný člověk. To nemůže zůstat bez následků.

Jedním z následků je například to, nač poukazujete. A to je záměna významu slova právo za význam, který dříve používal slovo nárok.

Právo je chápáno jako nárok něco dostat, zatímco dříve bylo slovo právo chápano tak, že člověk smí o předmět svého práva usilovat, vynaložit na jeho dosažení všechny své schopnosti a prostředky a nikdo mu nesměl v dosahování jeho práva bránit. Dnes se slovo právo bere jako něco, co má člověk dostávat nárokově, zadarmo a od druhých. Já to nejsem, kdo napravuje přírodu. Já jsem popsal, co se děje a vůbec se mi to nelíbí. Ale je to tak.

J. Kanioková 25.5.2019 19:19

1*****

M. Moravcová 26.5.2019 7:08

Re: Na druhé straně.

Ano

B. Baron 25.5.2019 3:51

EK je odkladiště zasloužilých politiků. Byli tam aby svojí neschopností neškodili přímo doma viz. citovaný špidlík. Bohužel i v EK jsou nebezpeční.