7.8.2020 | Svátek má Lada


Diskuse k článku

EVROPA: Pozitivní diskriminace černochů

Chci se s mírným časovým odstupem vrátit k dokumentu, který schválil Evropský parlament 26. března tohoto roku. Dokument se jmenuje Usnesení o základních právech lidí afrického původu v Evropě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Šimáček 25.5.2019 2:35

většinu černých otroků

Evropané nakupovali buď od otrokářů arabských v té době již většinově muslimských, nebo přímo od místních černošských vládců . A ve většině případů s nimi zacházeli lépe než jejich uchvatitelé. Nakonec pro ně založili i vlastní stát, Liberii. A navíc u nás v Českém království by se dali černí otroci spočítat na prstech jedné ruky. Jistě možná v evropě existují země i firmy které profitovaly z afrických i jiných otroků, naposled do bylo německo v druhé světové válce které se k určitým lidem chovalo hůř jak otrokáři ke svým otrokům.

J. Pospíšil 25.5.2019 18:14

Re: většinu černých otroků

Což ovšem platí pro novověk. Ve středověku naopak otrokáři arabští kupovali otroky v Evropě, zvláště pak z našich končin. Praha byla velkým tržištěm, na kterém se arabským obchodníkům dařilo. Díky tomu také existuje první zmínka o Praze.

J. Jurax 25.5.2019 1:14

Jako obyčejně EK vyplodila kolosální hovadinu

a kejvací putovní cirkus onu olbřímí peachovinu též jako obyčejně schválil. Z toho je patrno trojí:

1) - kterého blba mezi komisaři tohle napadlo, protože tohle by střízlivý nevymyslel a jelikož to komisaři museli kolektivně schválit, museli být pod vlivem nějaké drogy všichni, protože až tak sebevražedně třeskutá blbost, jakou tohle osvědčuje, se neslučuje se svéprávností.

2) - na co je slovutný europarlament, když tuhle krávovinu neopráskal komisi o hlavu, ba naopak ji vydal co schválené usnesení. Zjevně v praxi na dvě věci . na nic a na howno.

3) - ve sdělovacích prostředcích bylo ticho po pěšině, ač skutečnost, že i my v české kotlince i moravských úvalech podle slovutných eurokomisařů i uvážlivých europoslanců můžeme za utrpení ubohých černoušku zotročených koloniálními mocnostmi před nejmíň jedenapůl stoletím by byla v kontextu voleb do putovního cirkusu mimořádně mediálně zajímavá a výživná, odhalujíc tak, jakými krávovinami si bruselští pitrysové krátí výtečně placený čas a ukazujíc, že to holt mají v palicách jakési pomotané.

Děsivé je, že ti euroblbci jsou schopni a ochotní tohle usnesení přetvořit ve faktickou pozitivní diskriminaci tentokrát jen černých ilegálních připrchlíků (není to nepřípustná diskriminace jiných připrchlíků na základě rasy?) - pochopitelně ke škodě a na náklady bílého domorodého evropského obyvatelstva. Doba vymknuta z kloubů šílí - a očividně v bruseli ...

J. Vintr 25.5.2019 1:19

Re: Jako obyčejně EK vyplodila kolosální hovadinu

To jste si ještě nevšiml, že základní podmínkou pro jmenování eurokomisařem je, že uchazeč musí mít IQ houpacího koně? Ty cizí neznám, ale Špidla a Jourová mluví za vše. A korunu tomu dává ožrala Juncker.

J. Vintr 25.5.2019 0:45

Ohánět se dnes vinou za koloniální minulost je pitomost

Pokud se bílí kolonizátoři chovali k černochům nějak špatně, šlo v každém případě o lidi, kteří už dávno nežijí. Dnešní černoši naopak profitují na civilizaci, kterou jim kolonizátoři přinesli. Jestli si někdo myslí, že by byl dnes život černochů v Africe, kdyby se nikdy nepotkali s bílým mužem, nějaká idylka, tak je úplně vedle. V prvé řadě by se naprostá většina dnešních afričanů vůbec nenarodila. V druhé řadě by se mělo říct, že otrokářství v Africe kvetlo dávno před příchodem bělochů a nepochybně by tam fungovalo dodnes. Takže my dnešním Afričanům absolutně nic nedlužíme. Škodí jim jen různí humanitní dobroserové, kteří mají velkou vinu na jejich přemnožování.

B. Volarik 25.5.2019 8:11

Re: nepochybně by tam fungovalo dodnes

Funguje. Zejména v zemích kde vládnou muslimové, tedy kde je státní systém šarija.

B. Volarik 25.5.2019 0:37

Nějak se mi zdá že rasovou politiku vedl Hitler

a Mussolini. Inu, zpět ke kořenům....

J. Novák 25.5.2019 0:34

Takže v tom zase jede ta děvka Jourová.

M. Prokop 25.5.2019 0:12

"Země Františka Josefa"

nebyla nikdy kolonií, byl to pouze název.

Jinak celkem souhlas, další EUnijní nesmysl.

M. Pechar 25.5.2019 1:31

Re: "Země Františka Josefa"

„Například jedinou rakousko-uherskou kolonií byla Země Františka Josefa. Odtud se mohl teoreticky dovážet led do pivovarů, těžko však otroci.“ Však to známe ze Švejka:

„Případ vašeho černocha Kristiána,“ řekl jednoroční dobrovolník, „třeba promyslit i ze stanoviska válečného. Dejme tomu, že toho černocha odvedli. Je Pražák, tak patří k 28. regimentu. Přece jste slyšel, že dvacátý osmý přešel k Rusům. Jak by se asi Rusové divili, kdyby zajali i černocha Kristiána. Ruské noviny by jistě psaly, že Rakousko žene do války svá koloniální vojska, kterých nemá, že Rakousko sáhlo už k černošským rezervám.“

„Vypravovalo se,“ prohodil Švejk, „že Rakousko má přece kolonie, někde na severu. Nějakou tu Zem císaře Františka Josefa...“

„Nechte si to, hoši,“ řekl jeden voják z eskorty, „to je moc nevopatrný, vypravovat dnes vo nějakej Zemi císaře Františka Josefa. Nejmenujte nikoho a uděláte lepší...“

„Tak se podívejte na mapu,“ vpadl do toho jednoroční dobrovolník, „že opravdu je země našeho nejmilostivějšího mocnáře císaře Františka Josefa. Podle statistiky je tam samý led a vyváží se odtud na ledoborcích patřících pražským ledárnám. Tento ledový průmysl je i cizinci neobyčejně ceněn a vážen, poněvadž je to podnik výnosný, ale nebezpečný. Největší nebezpečí panuje při dopravě ledu ze Země císaře Františka Josefa přes polární kruh. Dovedete si to představit?“