24.10.2020 | Svátek má Nina


Diskuse k článku

EVROPA: Pandemie v širším kontextu (10)

Otázka je vlastně zbytečná. Není žádnou mimořádnou odvahou ani projevem zvlášť pronikavého myšlení říci, že Evropská unie v čase koronaviru úplně vymizela. Ti, kteří EU milují, ji teprve dnes začínají za tuto absenci postojů kritizovat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Donát 13.4.2020 11:10

Klaus zapříčinil mediální adorací mezinárodního finančního podvodníka Koženého, za nejapného vytrubování "Neznám špinavé peníze!"

To Klaus nikdy neřekl. Tedy lžete.

A. Nový 13.4.2020 10:58

Vám už z té karantény hodně jebe. :-))

P. Victorin 13.4.2020 10:58

Pane Donáte, mohu požádat o relevantní doložení vašeho urážlivého tvrzení, že zde zveřejňuji lži? Děkuji.

PS Ohledně vámi zmiňovaných mých údajných "blábolů", vysvětlení nežádám.

M. Mařák 13.4.2020 10:54

Z toho IVK defétismu mne až mrazí, takové poraženectví, taková fatalita...

Z té hromady chmur temných jako příznivec nezastavitelného procesu vzniku evropské federace nemám vůbec radost, větší sranda by rozhodně byla s někým, kdo by alespoň tak jaksi naoko a pro formu (i když marně sisyfovsky) jakýsi náznak odporu vyjádřil, nebo co.

Zřím ten chrám lidstvu Bohem darován

štěstím naplněn až po okraj

jak krýgl pivní obří mí evropané dobří

náš osud společný jest zemský ráj

Jak bájný fénix z popela zrozená

čeká ji k letu vzepětí

matička národů EU dobrotivá

rozseká nacionální prokletí

Tu hrůzu nelidskou dvou válek světových i knutu komunismu děsivou smršť chřipky virové dny rozteklé sýrové a noc smrtící mrazivou Jak panenky Marie milosrdné hvězdnou korunou kruh sevřený již vznáší se, mocná, perutě blankytné Kelt moravský s Alsaskem spřízněný

S. Donát 13.4.2020 10:45

Ano, vypadá to tak. Tapetuje tady ty své litanie pod každý článek z IVK. Sice píše bláboly a vyslovené lži, ale aspoň u toho není sprostý.

S. Donát 13.4.2020 10:42

Přesně. Nejlépe, kdyby bruselská jelita někam zalezla a nebylo o nich slyšet.

P. Dvořák 13.4.2020 10:30

Vy jste ale musel echt blbě investovat, když nemůžete Klausovi a kuponovce dodnes přijít na jméno.

:-))

Ovšem správná otázka zní: Kdo za to může? Zeptám se jinak: Držel vám někdo pistoli u hlavy, že jste ty prachy prošustroval?

D. Polanský 13.4.2020 10:24

Pokud jde o kuponovku, ač pana Klause nemusím, přímo pro TV kdysi dávno řekl, že fondy považuje jenom za jakýsi doplněk pro babičky a dědečky, kteří nechtějí vést vlastní agendu. To, že miliony akcionářů odevzdali své vkladné knížky různým fondům, za to pochopitelně nemůže.

Ovšem něco jiného byla privatizace velkých firem, tam se již řádilo. Tam se z chuďasů stávali obratem multimilionáři. Ještě co mohli vytunelovali. Nemluvě o takovém svinstvu jako byla slavná žumpa na dluhy: ČKA nebo o bankovním socialismu.

J. Pospíšil 13.4.2020 10:24

Lidé s touto filosofií a názory neprospívají rozvoji lidské společnosti.

D. Polanský 13.4.2020 10:16

Ono všechny spolky jsou dobré většinou jenom v míru. Stačí vzpomenout paktomana E. Beneše. ČR měla před 2. svět. válkou uzavřených nejvíce paktů a smluv. No a pak když došlo na lámání chleba, všechny státy daly od ní ruce pryč.

Pokud jde o Rusko, náš severní front úspěšně vzdoruje v Pobaltí mohutným útokům Rudé armády, pardon, Ruské armády. A Poláci si naběhli, mysleli si, že USA bude provozovat svoji armádu u nich gratis. Omyl, Trump správně řekl: hoši do posledního dolaru si pobyt zaplatíte. Teď již Poláci nemohou couvnout, když se tolik bušili do prsou, že to jako Rusku osladí. Holt každá sranda něco stojí.

P. Victorin 13.4.2020 10:13

Vážený pane Musile, když se dotazujete jedince, trvale vykazujícího chabý úsudek, rozumné odpovědi, očekáváte nemožné...

P. Victorin 13.4.2020 10:08

Jeví se smysluplnější, spoluobčany v prožívané "těžké chvíli" povzbudit, nikoliv obtěžovat neustálým sebezviditelňováním "politické mrtvoly", kterou představuje zakladatel a vůdce "duševní laboratoře" IVK, k úlevě většiny občanů již cca 10 let. Proto si připomeňme, že poctiví a pracovití občané postupně překonali, tak řečené "vhození vidlí" do poctivé privatizace státního majetku, které Klaus zapříčinil mediální adorací mezinárodního finančního podvodníka Koženého, za nejapného vytrubování "Neznám špinavé peníze!", a dalším nešťastným počínáním, činěným snad v lepším případě z titulu chabého úsudku, neuvažujeme-li logickou možnost druhou, že jednal po zralé úvaze s cílem osobního nemravného obohacení z naplánované "epochální rozkrádačky". Ať už ale Klaus jednal z prvého či druhého zmíněného důvodu, každopádně svým objektivně trestuhodným jednáním zmařil v nově vzniklé ČR vznik nových poctivých soukromých vlastnických subjektů, až na výjimku, kterou bylo poctivé zprivatizování automobilky Škoda koncernem VW, kterou se mu nepodařilo začlenit do portfolia jeho privatizačního favorita, podvodníka Koženého.

Důsledkem zbabrané privatizace v ČR každopádně došlo k prokazatelnému opoždění ekonomického rozvoje státu, podle zde aplikovaného matematického modelu o cca 15 - 20 let/x/.

Protože "obyčejní" Češi, Moravané a Slezané, následky Klausem zdiskreditované kuponové privatizace postupně úspěšně překonali a po cca třiceti letech od "sametové revoluce" bylo možno započít všeobecně zvyšovat příjmy a životní úroveň obyvatel, neshledávám objektivních důvodů k pochybám, že občané ČR úspěšně překonají i následky současné pandemie, která za předpokladu, že mimořádná opatření skončí k 31.12.2020, způsobí opoždění ekonomického rozvoje o cca 3 - 5 let/x/.

x) Poznámka: Hospodářské opoždění, stanovené na základě matematických modelů, nemůže představovat jistotu, nýbrž jen větší nebo menší pravděpodobnost. Proto předem děkuji za případné jiné výpočty délky ekonomických dopadů.

O. Musil 13.4.2020 9:58

Jak by měly podle iVK vypadat hranice? Shengen je údajně špatný, přitom bylo vidět, že hranice je možné uzavřít v podstatě z hodiny na hodinu, aniž by tím byl zásadně omezen pohyb zboží. Zvláště vlaky fungují bez problémů, s kamióny je to horší, ale jde to. IVK není (jako ostatně obvykle) nijak konkrétní, ale nejspíš chce návrat ke stavu z počátku devadesátých let, spíš ještě dřív. Proč to jasně neřekne? Neví nebo nechce?

J. Kraus 13.4.2020 9:57

Záleží na tom, kolik času koronavirus bude mít. Čím dříve odezní, tím silněji nám pak EU šlápne na krk. Kdyby mu byl dopřán čas do doby, než se ekonomiky skutečně začnou hroutit, kdy Čína nám za bezcenné papírky už nic nedodá a skoupí ve výprodeji celý Západ, kdy se každý bude muset postarat sám o sebe a nejbližší, potom se bruselské paláce vyprázdní, potom teprve bude možno odrazit se ode dna.

O. Rychlík 13.4.2020 9:51

Stále stejná mantra IVK. Ale ne úplně všemu rozumím. Argumentace Eurem se nás přece netýká, ČR v eurozóně není. A zavření hranic koronavirus ani nezaznamenal. Všichni naši sousedé jsou na tom s nákazou podobně. Přes hranice můžete dnes jezdit na výjimku MV, které zváží důvod proč chcete někam jet. Potvrzení, zaměstnavatele, či úředníka v jiném státě, ale podmínka zdraví, natož povinného vyšetření tam není. A totéž platí pro cizince. Kocourkov.

S. Pavuk 13.4.2020 9:23

Nezmysel súčasnej koncepcie EÚ si dovolím demonštrovať aj na takomto detaile : "Za onoho času" tj. na začiatku blbnutia s jednotnou Európou sa rozbehli práce na jednotnom európskom dejepise. Cha chá ! Vysvitlo, že čo je pre jedných historický hrdina, je pre druhých zločinec. Už len z tohto príkladu je zrejmé, že gleichgeschaltet Európa je nezmysel.

J. Kulheim 13.4.2020 9:07

Myslím, že brzy bude na stole otázka peněz a plateb pouze kartou. Samozřejmě to bude v zájmu ochrany zdraví a životů občanů.

P. Lenc 13.4.2020 9:04

A které party jste šéfem vy, smím-li se ptát pane Fleishmane?

P. Lenc 13.4.2020 9:01

12 evropských zemí chce po koronavirové době naopak urychlit evropský "Zelený úděl".A ano, jako takřka vždy článek vycházející z faktů a opravdu se máme na co těšit.

P. Staronový 13.4.2020 8:51

Radši snad nééééé! :-P

J. Vlček 13.4.2020 8:44

Pane Fleishmane, jsem plný očekávání, na co se můžete vy, kromě této vaší hloupé otázky. Tak se předveďte.

J. Vlček 13.4.2020 8:38

Další článek z IVK, jež popisuje popravdě reálný stav a chování EU v současné koronavirové krizi, stejně tak dobře nastiňuje scénář kroků EU po této těžké situaci celosvětově pandemie.

Ani v jednom z bodů tohoto článku nelze najít jakýkoliv rozpor, či sporné tvrzení, a pokud bude EU postupovat podle scénáře a předpokladů v článku uvedených, máme se na co těšit. Skončí zlaté období, kdy o EU není vidu ani slechu.

M. Fleishman 13.4.2020 8:36

Timure na nic jiného se nezmůžeš ?

F. Žůrek 13.4.2020 8:18

Souhlas. EU je spolek lidí pro velké peníze, o nic jiného těmto lidem nejde. Život běžného člověka je jim "ukradený", jak se lidově říká.

J. Kostelanský 13.4.2020 8:09

Snahy o ešte väčšie upevnenie silu bruselských (j)elít som zaznamenal už pred pár týždňami. Jednak v slniečkárskych novinách Sme a jedna u českého ministra zahraničia Petříčka. Zdôvodnené to majú veľmi jednoducho:

Brusel preto nemohol dostatočne v korona kríze zasiahnuť, lebo nemá v oblasti zdravotníctva dostatočné právomoci. Tento problém sa preto dá vyriešiť len presunutím ďalších právomocí národných štátov na bruselskú centrálu.

:-) :-)

L. Písařík 13.4.2020 6:59

Souhlasím, ale pořád nevím, co, jako občan, udělat. EU v této podobě je spíe škodlivá než užitečná.

D. Bystriansky 13.4.2020 6:57

Nelze než souhlasit. Eurohujeři budou jen víc a víc vysávat národní zdroje a víc a víc manipulovat, v tom jsou vyškoleni.

Stejně tomu bylo za komoušů, jednou by už měli být po zásluze ti marxisti pozavírání do pracovních táborů, o kterých tak rád psal Marx.

P. Dvořák 13.4.2020 6:02

V této chvíli by Evropská unie nejvíc pomohla tím, že do ničeho nebude srkat rypák. Všechno akorát tak rozryje jako ty prasata a lanýži pořád nikde.

Sem tam pod listím shnilý žalud nebo funkčním státům sebere i ten uschovaný, vysušený ale vyklíčitelný kaštan od loňska.