29.11.2020 | Svátek má Zina


Diskuse k článku

EVROPA: Pandemie v širším kontextu (10)

Otázka je vlastně zbytečná. Není žádnou mimořádnou odvahou ani projevem zvlášť pronikavého myšlení říci, že Evropská unie v čase koronaviru úplně vymizela. Ti, kteří EU milují, ji teprve dnes začínají za tuto absenci postojů kritizovat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Victorin 14.4.2020 3:53

Pane Staronový, můžete prosím vysvětlit, proč mne nazýváte "soudruhem"?

J. Jurax 13.4.2020 21:52

No jo, voliče vyměnit nelze. Ale zas na druhé straně voličů typu dvou zmíněných soudruhů zas nebude tak moc; akorát hodně hlasitě piští ... :-)

J. Jurax 13.4.2020 21:49

A co Vy? Vy se nepovažujete za pilného?

J. Jurax 13.4.2020 21:45

Kladete otázku přesahující intelektuální možnosti p. Kratochvíla.

P. Staronový 13.4.2020 21:45

Obávám se, že zrušit nelze, tedy, funkčně zrušit. Jediné funkční řešení by bylo vystoupit.

Problém je, že pokud kouknu níže na výkony soudruhů Kratochvíla, Victorina i dalších, nejsem si jist (hodně pochybuji), že by nám vystoupení bylo co platné. S takovými voliči prostě nelze provozovat úspěšný stát. V EU i mimo ni.

J. Jurax 13.4.2020 21:42

Inu, při vší úctě k Vašemu vzdělání si Vám dovoluji s maximální možnou zdvořilostí sdělit svůj názor, že tu píšete peachoviny a ventiluje zde svou obsesi.

J. Jurax 13.4.2020 21:38

Zásadní revizi je třeba podrobit Lisabonskou smlouvu. Nejlépe zrušením našeho podpisu pod ní.

P. Staronový 13.4.2020 21:37

Soudruhu Kratochvíle. Oslovení pane by pro něj mohlo být urážlivé.

P. Staronový 13.4.2020 21:36

Evidentní posedlost.

P. Staronový 13.4.2020 21:34

A to nebyl zdaleka tak zpitomělý, jako Victorin.

J. Vlček 13.4.2020 20:12

Reprezentantem agresivních primitivů číslo jedna jste tu vy, pane Victorine, přestože to maskujete uhlazenými obraty a rádoby intelektuální prezentací své osoby.

Jste přesně ten typ intelektuála, o kterého bych si neopřel ani bicykl.

V. Petr 13.4.2020 19:51

Rudozelená verbež, ke které ovšem patří i Merkelová a Macron!

Nechcem NIC z toho, čemu oni říkají "evropské hodnoty."

Elementary, dear Watson...

P. Victorin 13.4.2020 19:38

Pane Kulheime, zcela vám uniká, že nejde o metodu privatizace, kterou Klaus nevymyslel, nýbrž převzal ze zahraničních zkušeností, ale bohužel tuto zcela zdiskreditoval na bohapustou "epochální státní rozkrádačku", adorováním mezinárodního finančního podvodníka Koženého a vyzýváním spoluobčanů, aby své kuponové knížky s důvěrou odevzdávali právě jemu, jakož i neustálým mediálním vytrubováním, s prominutím naprosté zhovadilosti "Neznám špinavé peníze!", které později, se symptomatickou bezcharakterností, v médiích popíral...

P. Victorin 13.4.2020 19:28

Pane Vlčku, samozřejmě i agresivní primitivové, které zde zdařile reprezentujete, mají právo na svůj názor...

P. Victorin 13.4.2020 19:24

Příhoda nejen pro zasmání

Dne 4. dubna 2011, seděl Václav Klaus vedle chilského prezidenta Sebastiána Pinery na tiskové konferenci v paláci La Moneda v Santiagu de Chile. Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg předtím podepsal spolu se svým chilským protějškem smlouvu o vzájemném cestovním ruchu protokolárním perem, které potom zůstalo ležet před českým prezidentem. Ten pero během projevu chilského kolegy vyňal z pouzdra, zálibně si je prohlédl a pravou rukou vsunul pod stůl, kde je uchopil levou rukou a vložil do vnitřní levé kapsy svého saka. Poté vrátil obě ruce na stůl, sako si zapnul a začal se usmívat, "jakoby nic".

Podle chilských hostitelů předmětné pero mělo být ještě použito pro podpis dohod ve třech oblastech významných v obou zemích /technologií, cestovního ruchu a využití nekonvenčních energií/, ale v kapse Václava Klause skončilo ještě před podpisem těchto smluv. Kromě všech světových TV, videozáznam události ČT zveřejnila 10. dubna 2011 v publicistickém pořadu 168 hodin jako tradiční úsměvnou tečku, přičemž moderátorka v komentáři konstatovala, že se prezidentovi republiky při návštěvě Chile "mimo jiné zalíbilo i tamní protokolární pero". Václav Klaus v mediální reakci na vysílaný záznam uvedl, že šlo o obyčejnou propisku, kterou si běžně návštěvníci různých akcí ponechávají. Podle jeho mluvčího, Radima Ochvata, šlo o běžné pero s logem státu či kanceláře, které dostávají členové delegací při státních návštěvách. Jistá Paola Elbietová z tiskového oddělení chilského prezidentského paláce, později k události zveřejnila, že šlo o umělecký výrobek z dílny chilských šperkařů, vyrobený z modrého polodrahokamu, který se těží v chilských Andách, vyzdobený rytinami. Pro úsudek o ceně lze uvést, že svůj prezidentský slib Václav Klaus podepisoval v roce 2008 perem, jehož cena byla odhadována na sto tisíc až jeden milion korun.

J. Kulheim 13.4.2020 19:15

Podívám se. Děkuji za upozornění.

Já jsem vám nic neudělal, tak mne napadáte. Když něco nedovedu přečíst nebo nechápu psaný text, tak mi to manželka vysvětlí.

J. Kulheim 13.4.2020 19:09

Cyklostezka je k ničemu pro toho, komu teče střecha a nemá peníze na to, aby si mohl koupit tašky a střechu opravit. Místo toho mu za jeho peníze, které mu seberou ve formě daní, vybudují cyklostezku. Navíc nemá kolo nebo na něm neumí jezdit. On si potřebuje koupit tašky, aby mu za nějaký rok nespadl celý dům.

On ten stát Budvar nevybudoval a když vybudoval, tak za cizí peníze. Peníze, které vybral od lidí ve formě daní. Na to, aby bylo braní legální si udělal zákony. Tím se zlodějina stává legální. Pro toho, kdo je okradený, je to docela jedno.

Stát nemůže podnikat protože má pouze peníze daňových poplatníků a s nimi podnikají státní úředníci. Ti, pokud by uměli podnikat, tak to budou dělat na svoje triko.

J. Vlček 13.4.2020 19:07

Tyhle historky si schovejte pro vnoučata, ty vám za ně budou vděčná, pane Stirský. Možná zaujmou i v hospodě, ale tady...?

J. Kulheim 13.4.2020 18:50

Kde se prováděla ještě kuponová privatizace nevím. Co vím je to, že mnozí dostávají ne dostali peníze. Pro dceru a manželku jsem získal akcie nějaké elektrárny a každý rok jim chodí peníze.

Největší příjmy z privatizace /Transgas a Telekom/ inkasovaly vlády ČSSD. Navíc největší zásek v bankovním sektoru vyvolala právě Zemanova vláda v IPB. Nevíte náhodou o někom, kdo z toho něco dostal?

J. Kulheim 13.4.2020 18:36

Máme každý jiný způsob myšlení. Na tom není nic zvláštního. Já vím, že moje názory nesdílí víc jak 30% občanů. Vím, že to mám docela jednoduché. Na prvním místě žebříčku lidských hodnot mám svobodu jednotlivce. Chtěl bych, aby mi nikdo do života moc nekecal a nerozkazoval. Respektuji, že stát je potřebný, aby zajišťoval služby, které si nemůžu zajistit sám se svou rodinou a na to chci platit daně. Aby se politici postarali i lidi, kteří si sami pomoci nemohou nebo neumí. Atd.

Vycházím z toho, že stát nemá rozum a proto není schopen nic vyřešit. Dělají to státní úředníci. To jsou lidé z masa a kostí tak jako já, jsou chybující, stejně jako já. Já se chci mýlit raději sám ze sebou než s někým cizím, neznámým sídlícím někde v Brně nebo v Bruselu.

Nejsem pro žádné dotace, žádné přerozdělování. Nech si každý buduje a podniká za své. Já od nikoho nechci cizí peníze. Na půjčování jsou tu banky a na rozdávání Mikuláš.

Š. Hašek 13.4.2020 18:32

Jó, ....

Myslíte, že banky poskytnou úvěry jištěné majetkem? Firmám, osobám, spolkům, obcí? Tak nějak postaru? To je jiná! To klidně!

A furt bacha na ty peníze, které vzniknou na obrazovce počitadla! Nějak tam pošilháváte. Furt. Vaše konto není kouzelnický klobouk pro cizí? Pro banky! Nebo ano?

D. Stirsky 13.4.2020 18:31

Znal jsem jednoho lána, který neustále opakoval: "Nejhorší jsou ty evropské elity, ty elity." Chtěl jsem vědět, ci si po tím mám představit. A on jen opakoval: "no ty elity, elity, elity."

J. Kratochvíl 13.4.2020 18:24

O těch zdrojích píši na jiných místech v diskusi, tak si to laskavě přečtěte, kdybyste to nedokázal tak vám to přepíši ještě jednou znovu. pro vás méně chápavého.

J. Kratochvíl 13.4.2020 18:19

Kuponová privatizace nebyl jediný způsob, jak jste na to přišel. Kde se mimo ČSSR prováděla kuponová privatizace. Měl byste již s touto Klausovskou lží konečně skončit po 30 letech.

J. Vlček 13.4.2020 18:18

Stejně jako já úspěšné nepochybuji o vašem zbytnělém egu, o intelektu raději ani nemluvě, pane Victorine.

J. Kratochvíl 13.4.2020 18:15

Souhlasím !!!

J. Kulheim 13.4.2020 18:15

Celá privatizace po roce 1989 mohla být zbytečná. Počátek je v padesátých letech kdy socialisté sebrali všechno všem. Okradli je o svobodu ekonomickou i politickou. Pokud už se tak stalo bylo možné privatizovat nebo to nechat a hospodařit po socialisticku. Možná jste to chtěl nechat tak, jak to bylo od války.

Ano, bylo docela tragedií, že majetek mnohdy privatizovali občané, kterých rodiče příštipkářům brali verpánky. Pan Babiš měl výhodu, že jeho rodiče pracovali v zahraničí.

Kuponová privatizace byl jediný způsob privatizace, kdy občané dostali nějaké peníze. Koženému nemusel nikdo kupony prodávat. Kde by byl Kožený pokud by nebylo komunistů?

J. Kratochvíl 13.4.2020 18:13

Pane Kulheime, vy zase ne známkujte, já se za to nestydím, že jsem levičák a těch argumentů jsem vám zde již předvedl dost. Já vám také nenadávám do pravičáků. Pravda je že Kalousek důchodcům přidal na rozdíl od Babiše 40,-Kč, navíc mi sebral slevy na dopravu, kterou mi vrátil Babiš apod. a to mi dost zkvalitnilo život.

J. Kratochvíl 13.4.2020 18:06

Jak jste přišel na to, že stát nemá peníze. Stát peníze má, protože existuje něco jako je státní majetek, který mu vynáší zisky. A pod tento majetek také spadají státní podniky, které jsou ziskové např. Budějovický Budvar, Řízení letového provozu a další.

Vy jste asi již pořádný dědek, když můžete tvrdit, že cyklostezky jsou k ničemu, k ničemu jsou vám, ale měl jste jít právě na nyní o volných dnech podívat a viděl byste tisíce lidí, kteří je využívají jako silnice, dálnice a další komunikace. Mluvte za sebe a nezáviďte.

P. Victorin 13.4.2020 18:04

Pane Vlčku, potom lze ovšem úspěšně pochybovat o vašem dobrém vychování a o uspokojivém intelektu.