28.10.2020 | Den vzniku samostatného československého státu


Diskuse k článku

EVROPA: Pandemie v širším kontextu (10)

Otázka je vlastně zbytečná. Není žádnou mimořádnou odvahou ani projevem zvlášť pronikavého myšlení říci, že Evropská unie v čase koronaviru úplně vymizela. Ti, kteří EU milují, ji teprve dnes začínají za tuto absenci postojů kritizovat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 13.4.2020 21:38

Zásadní revizi je třeba podrobit Lisabonskou smlouvu. Nejlépe zrušením našeho podpisu pod ní.

P. Staronový 13.4.2020 21:45

Obávám se, že zrušit nelze, tedy, funkčně zrušit. Jediné funkční řešení by bylo vystoupit.

Problém je, že pokud kouknu níže na výkony soudruhů Kratochvíla, Victorina i dalších, nejsem si jist (hodně pochybuji), že by nám vystoupení bylo co platné. S takovými voliči prostě nelze provozovat úspěšný stát. V EU i mimo ni.

J. Jurax 13.4.2020 21:52

No jo, voliče vyměnit nelze. Ale zas na druhé straně voličů typu dvou zmíněných soudruhů zas nebude tak moc; akorát hodně hlasitě piští ... :-)

P. Victorin 14.4.2020 3:53

Pane Staronový, můžete prosím vysvětlit, proč mne nazýváte "soudruhem"?

P. Victorin 13.4.2020 19:24

Příhoda nejen pro zasmání

Dne 4. dubna 2011, seděl Václav Klaus vedle chilského prezidenta Sebastiána Pinery na tiskové konferenci v paláci La Moneda v Santiagu de Chile. Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg předtím podepsal spolu se svým chilským protějškem smlouvu o vzájemném cestovním ruchu protokolárním perem, které potom zůstalo ležet před českým prezidentem. Ten pero během projevu chilského kolegy vyňal z pouzdra, zálibně si je prohlédl a pravou rukou vsunul pod stůl, kde je uchopil levou rukou a vložil do vnitřní levé kapsy svého saka. Poté vrátil obě ruce na stůl, sako si zapnul a začal se usmívat, "jakoby nic".

Podle chilských hostitelů předmětné pero mělo být ještě použito pro podpis dohod ve třech oblastech významných v obou zemích /technologií, cestovního ruchu a využití nekonvenčních energií/, ale v kapse Václava Klause skončilo ještě před podpisem těchto smluv. Kromě všech světových TV, videozáznam události ČT zveřejnila 10. dubna 2011 v publicistickém pořadu 168 hodin jako tradiční úsměvnou tečku, přičemž moderátorka v komentáři konstatovala, že se prezidentovi republiky při návštěvě Chile "mimo jiné zalíbilo i tamní protokolární pero". Václav Klaus v mediální reakci na vysílaný záznam uvedl, že šlo o obyčejnou propisku, kterou si běžně návštěvníci různých akcí ponechávají. Podle jeho mluvčího, Radima Ochvata, šlo o běžné pero s logem státu či kanceláře, které dostávají členové delegací při státních návštěvách. Jistá Paola Elbietová z tiskového oddělení chilského prezidentského paláce, později k události zveřejnila, že šlo o umělecký výrobek z dílny chilských šperkařů, vyrobený z modrého polodrahokamu, který se těží v chilských Andách, vyzdobený rytinami. Pro úsudek o ceně lze uvést, že svůj prezidentský slib Václav Klaus podepisoval v roce 2008 perem, jehož cena byla odhadována na sto tisíc až jeden milion korun.

D. Stirsky 13.4.2020 18:31

Znal jsem jednoho lána, který neustále opakoval: "Nejhorší jsou ty evropské elity, ty elity." Chtěl jsem vědět, ci si po tím mám představit. A on jen opakoval: "no ty elity, elity, elity."

J. Vlček 13.4.2020 19:07

Tyhle historky si schovejte pro vnoučata, ty vám za ně budou vděčná, pane Stirský. Možná zaujmou i v hospodě, ale tady...?

V. Petr 13.4.2020 19:51

Rudozelená verbež, ke které ovšem patří i Merkelová a Macron!

Nechcem NIC z toho, čemu oni říkají "evropské hodnoty."

Elementary, dear Watson...

P. Staronový 13.4.2020 21:34

A to nebyl zdaleka tak zpitomělý, jako Victorin.

P. Rychetsky 13.4.2020 17:56

Zena v sirsim kontextu.

Kaka, starne, padaj z ni vlasy a kvuli ni mizej penize z konta.

Auto v sirsim kontextu.

Smrdi, zabiji lidi, zabira misto na ulici pri parkovani a pozira penize.

Dekuji, IVKu, za vase objektivni kontexty.

J. Vlček 13.4.2020 18:04

Teď se ještě naučte používat čárky a háčky, a můžete začít psát do novin, pane Rychetský.

P. Victorin 13.4.2020 17:06

Abych zjevně nekončící nadprodukci Pružinského duševní laboratoře IVK zde pouze nekritizoval, tentokrát upozorním na nepřehlédnutelné pozitivum jeho zmíněné, nepřínosné činnosti, spočívající ve skutečnosti, že v současnosti využívá internet. Klausovými duševními produkty již není znehodnocován papír a potažmo, již nejsou Klausem bezúčelně ničeny lesy, knižní vydavatelství, prodejny knih a jejich sklady, jako tomu bylo za časů, kdy produkty svého, příslovečně skromného úsudku, vydával v knižní podobě. Mnozí z nás jistě pamatují, že jeho neprodejné spisy byly z normálních knižních prodejen posléze přemisťovány do prodejen "Levné knihy", kde zůstávaly stále neodebírány i za prodejní ceny, nejprve 25,- Kč za jeden několika set stránkový spis, později i po snížení na cenu 5,- Kč za spis a později dokonce i po bezplatném přidávání k placenému nákupu knih jiných autorů, kdy bezplatně "obšťastňovaní" Klausovy spisy vraceli s poukazováním na jejich naprostou neužitečnost a nepříjemnou hmotnost. Pokud vím, řešení zmíněného novodobého Nerudovského problému "Kam s ním?", přineslo až racionální rozhodnutí, obdarovávat Klausovými spisy bezplatně bezdomovce, místo finančně jim nedostupného toaletního papíru...

Po praktických zkušenostech se zdejšími, řekněme "ctiteli Pružinského génia", se důvodně obávám, že výše předložená, historicky pravdivá zkušenost s knižní formou Klausových duševních výdobytků, s akcentem na přínosnost dnešní elektronické formy zmíněné produkce IVK, mi bude opět vícekrát vytýkána, často pohříchu s primitivní agresivitou, příznačnou pro adoranty našeho druhého polistopadového presidenta a že mi nezbývá než smířit se, že ani dnes se všem diskutujícím nezavděčím. Nicméně, protože principiálně setrvávám v odporu k zamlčování historických skutečností a celoživotně se řídím hesly "Pravda vítězí!" a "Pravdu nelze zamlčet!", hodlám zde nadále předkládat své osobní zkušenosti a otevřené názory z oblasti našeho veřejného života...

J. Vlček 13.4.2020 17:25

Jen předkládejte cokoliv a nic nezamlžujte, pane Viktorine, ať se konečně i ti největší kritici současně vlády chytí za nos, a řeknou si, že můžeme být hodně šťastní, že nám nevládnou experti, podobní jakémusi Viktorinovi.

P. Victorin 13.4.2020 17:30

Pane Vlčku, protože mé jméno je správně psáno Victorin, nejsem si jistý, koho svou intelektuálně skromnější filipikou /dle slovníku cizích slov rozuměj: veřejná útočná řeč/ myslíte?

J. Vlček 13.4.2020 18:02

Pane Victorine, doufám, že mi při vaší úrovni intelektu, omluvíte moji nedokonalost ve správnosti napsání vašeho ctěného jména.

Já vás naopak mohu ujistit, že ten můj příspěvek patří opravdu jen vám.

P. Victorin 13.4.2020 18:04

Pane Vlčku, potom lze ovšem úspěšně pochybovat o vašem dobrém vychování a o uspokojivém intelektu.

J. Vlček 13.4.2020 18:18

Stejně jako já úspěšné nepochybuji o vašem zbytnělém egu, o intelektu raději ani nemluvě, pane Victorine.

P. Victorin 13.4.2020 19:28

Pane Vlčku, samozřejmě i agresivní primitivové, které zde zdařile reprezentujete, mají právo na svůj názor...

J. Vlček 13.4.2020 20:12

Reprezentantem agresivních primitivů číslo jedna jste tu vy, pane Victorine, přestože to maskujete uhlazenými obraty a rádoby intelektuální prezentací své osoby.

Jste přesně ten typ intelektuála, o kterého bych si neopřel ani bicykl.

R. Tesařík 13.4.2020 17:29

To je slátanina.

P. Victorin 13.4.2020 17:43

Pane Tesaříku, o intelektuálních produktech vašich a vašich přátel, členů skupiny Yo Yo Band, míním texty písní Karviná, Jedem do Afriky apod., bych se tak opovržlivě, jako se vy vyjadřujete zde výše k textu mému, já opravdu nikdy nevyjádřil. Možná proto, že jsem uvážlivější a zdrženlivější než vy. Tím netvrdím, že se pokládám za rozumnějšího a slušnějšího než jste vy... Poroučím se, se zdvořilým pozdravem!

J. Jurax 13.4.2020 21:42

Inu, při vší úctě k Vašemu vzdělání si Vám dovoluji s maximální možnou zdvořilostí sdělit svůj názor, že tu píšete peachoviny a ventiluje zde svou obsesi.

P. Staronový 13.4.2020 21:36

Evidentní posedlost.

J. Kratochvíl 13.4.2020 16:45

Lidé podržte se, Klausovi vadí (v jiném rozhovoru na TV), že se současná ekonomická krize bude řešit dotacemi a subvencemi jako pomoc jednotlivým podnikům a nenechá se zase řádit neviditelná ruka trhu. Oni ti skuteční ekonomové vědí, proč ho k ničemu nepustit. Magor. Alespoň kdyby už konečně někam zalez a držel ústa.

J. Kulheim 13.4.2020 16:55

Kde ty peníze na dotace "stát" sebere, pane Kratochvíle?

J. Kratochvíl 13.4.2020 17:06

Prostě mu je vrátí zachráněné podniky buď přímo nebo na daních. Zkrachovalý podnik žádné peníze nevygeneruje, navíc stát bude mít na krku nezaměstnané. Toto řešení je okopírované od německé ekonomie (kurzarbeit atd.)nic nového pod sluncem. Německá ekonomie je nejlepší na světě. Je to alternativa. Jsem rád, že Klaus již o tom nerozhoduje.

J. Kulheim 13.4.2020 17:11

"Kde ty peníze na dotace "stát" sebere....".

To je moje otázka.

P. Victorin 13.4.2020 17:17

Pane Kulheime, k vaší, mimořádně nechytré otázce. každý stát své příjmy samozřejmě získává z daní. Promiňte, ale vědí to i malé děti, pokud netrpí mentální poruchou...

J. Kulheim 13.4.2020 17:35

Ano. Stát žádné peníze nemá. Měl by hospodařit s penězi daňových poplatníků a nerozdávat peníze některým našim vybraným spoluobčanům.

I ten nejhloupější sedlák na dědině věděl, že každé období hojnosti jednou skončí. Tak to udělal tak, že když se dařilo, tak šetřil na dobu horší, která vždycky přišla. To je jedna z mála jistých věcí.

Pan Babiš, také díky dotacím, má období hojnosti furt. Tak nechal všechno prožrat a ještě si na kaviár půjčoval.

Oslíkům, kteří se snažili poctivě pracovat, probantovali kapse, těm, kteří si snažili uspořit na dobu, kdy už nebudou vydělávat, berou peníze pomocí inflace. Možná víte od koho bude ty daně vybírat. Asi od těch, kterým bude dávat dotace.

J. Kratochvíl 13.4.2020 17:45

Podívejte, nepapouškujte mi tady zase pro změnu Kalouska. Na vaše námitky vám mohu jenom sdělit s potěšením, že tito dva exemplární zloději to již řešit nebudou. Proto také Kalousek je nepříčetnej, když vidí nebo slyší Babiše. A to je dobře, Babiš mu šlápl na kuří oko. A to je pro náš stát dobře dvojnásob...