26.9.2020 | Svátek má Andrea


Diskuse k článku

EVROPA: Pandemie v širším kontextu (10)

Otázka je vlastně zbytečná. Není žádnou mimořádnou odvahou ani projevem zvlášť pronikavého myšlení říci, že Evropská unie v čase koronaviru úplně vymizela. Ti, kteří EU milují, ji teprve dnes začínají za tuto absenci postojů kritizovat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Western 13.4.2020 14:41

Me zase napadl zhrzenej komous deda Hasek

J. Kratochvíl 13.4.2020 15:04

Nevšiml jsem si, že by tady měl článek prof. Drahoš. Za to Klausoun nás tady otravuje neustále.

S. Donát 13.4.2020 15:22

Tak sem nelez a nečti to. Nikdo tě nenutí.

M. Mařák 13.4.2020 10:54

Z toho IVK defétismu mne až mrazí, takové poraženectví, taková fatalita...

Z té hromady chmur temných jako příznivec nezastavitelného procesu vzniku evropské federace nemám vůbec radost, větší sranda by rozhodně byla s někým, kdo by alespoň tak jaksi naoko a pro formu (i když marně sisyfovsky) jakýsi náznak odporu vyjádřil, nebo co.

Zřím ten chrám lidstvu Bohem darován

štěstím naplněn až po okraj

jak krýgl pivní obří mí evropané dobří

náš osud společný jest zemský ráj

Jak bájný fénix z popela zrozená

čeká ji k letu vzepětí

matička národů EU dobrotivá

rozseká nacionální prokletí

Tu hrůzu nelidskou dvou válek světových i knutu komunismu děsivou smršť chřipky virové dny rozteklé sýrové a noc smrtící mrazivou Jak panenky Marie milosrdné hvězdnou korunou kruh sevřený již vznáší se, mocná, perutě blankytné Kelt moravský s Alsaskem spřízněný

A. Nový 13.4.2020 10:58

Vám už z té karantény hodně jebe. :-))

J. Vlček 13.4.2020 12:16

Přesně.

J. Western 13.4.2020 12:24

Vlcku ty to mas snadne s tou tvoji hlavou ty ji mas uz prazdnou ta,k ze nemusis se bat ze to o tobe nekdo napise jako ten tvuj soudruh A.Novak

A. Nový 13.4.2020 12:27

Blbečku komoušku s bůhví kolikátým aliasem, ty neumíš číst a nebo nerozumíš psanému? :_))

J. Western 13.4.2020 14:46

Ale ze jste mu to nandal tomu vasemu soudruhu Vlckovi on si to zaslouzi :):)

P. Staronový 13.4.2020 15:19

Už i před ní.

J. Huml 13.4.2020 17:33

Martine, jen do tech dutych palic nacpat trochu protijedu blbosti. Krasna poesie, dnes bude pekny den,no to je parada...

J. Pospíšil 13.4.2020 10:24

Lidé s touto filosofií a názory neprospívají rozvoji lidské společnosti.

D. Polanský 13.4.2020 10:16

Ono všechny spolky jsou dobré většinou jenom v míru. Stačí vzpomenout paktomana E. Beneše. ČR měla před 2. svět. válkou uzavřených nejvíce paktů a smluv. No a pak když došlo na lámání chleba, všechny státy daly od ní ruce pryč.

Pokud jde o Rusko, náš severní front úspěšně vzdoruje v Pobaltí mohutným útokům Rudé armády, pardon, Ruské armády. A Poláci si naběhli, mysleli si, že USA bude provozovat svoji armádu u nich gratis. Omyl, Trump správně řekl: hoši do posledního dolaru si pobyt zaplatíte. Teď již Poláci nemohou couvnout, když se tolik bušili do prsou, že to jako Rusku osladí. Holt každá sranda něco stojí.

P. Victorin 13.4.2020 10:08

Jeví se smysluplnější, spoluobčany v prožívané "těžké chvíli" povzbudit, nikoliv obtěžovat neustálým sebezviditelňováním "politické mrtvoly", kterou představuje zakladatel a vůdce "duševní laboratoře" IVK, k úlevě většiny občanů již cca 10 let. Proto si připomeňme, že poctiví a pracovití občané postupně překonali, tak řečené "vhození vidlí" do poctivé privatizace státního majetku, které Klaus zapříčinil mediální adorací mezinárodního finančního podvodníka Koženého, za nejapného vytrubování "Neznám špinavé peníze!", a dalším nešťastným počínáním, činěným snad v lepším případě z titulu chabého úsudku, neuvažujeme-li logickou možnost druhou, že jednal po zralé úvaze s cílem osobního nemravného obohacení z naplánované "epochální rozkrádačky". Ať už ale Klaus jednal z prvého či druhého zmíněného důvodu, každopádně svým objektivně trestuhodným jednáním zmařil v nově vzniklé ČR vznik nových poctivých soukromých vlastnických subjektů, až na výjimku, kterou bylo poctivé zprivatizování automobilky Škoda koncernem VW, kterou se mu nepodařilo začlenit do portfolia jeho privatizačního favorita, podvodníka Koženého.

Důsledkem zbabrané privatizace v ČR každopádně došlo k prokazatelnému opoždění ekonomického rozvoje státu, podle zde aplikovaného matematického modelu o cca 15 - 20 let/x/.

Protože "obyčejní" Češi, Moravané a Slezané, následky Klausem zdiskreditované kuponové privatizace postupně úspěšně překonali a po cca třiceti letech od "sametové revoluce" bylo možno započít všeobecně zvyšovat příjmy a životní úroveň obyvatel, neshledávám objektivních důvodů k pochybám, že občané ČR úspěšně překonají i následky současné pandemie, která za předpokladu, že mimořádná opatření skončí k 31.12.2020, způsobí opoždění ekonomického rozvoje o cca 3 - 5 let/x/.

x) Poznámka: Hospodářské opoždění, stanovené na základě matematických modelů, nemůže představovat jistotu, nýbrž jen větší nebo menší pravděpodobnost. Proto předem děkuji za případné jiné výpočty délky ekonomických dopadů.

D. Polanský 13.4.2020 10:24

Pokud jde o kuponovku, ač pana Klause nemusím, přímo pro TV kdysi dávno řekl, že fondy považuje jenom za jakýsi doplněk pro babičky a dědečky, kteří nechtějí vést vlastní agendu. To, že miliony akcionářů odevzdali své vkladné knížky různým fondům, za to pochopitelně nemůže.

Ovšem něco jiného byla privatizace velkých firem, tam se již řádilo. Tam se z chuďasů stávali obratem multimilionáři. Ještě co mohli vytunelovali. Nemluvě o takovém svinstvu jako byla slavná žumpa na dluhy: ČKA nebo o bankovním socialismu.

P. Victorin 13.4.2020 11:21

Vážený pane Polanský, ať Klause "musíte či nemusíte", a ať řečený "kdysi dávno řekl... /citace vašich slov/", cokoliv, historická realita ohledně privatizace je taková, že tzv. První vlna kupónové privatizace, se uskutečnila v ČSFR od května do prosince 1992 a tzv. Druhá vlna, již v samostatné ČR, od března do prosince 1994 a že v obou případech byl z titulu zastávané vládní funkce za přípravu i průběh osobně zodpovědný ing. Václav Klaus, CSc, řečený Pružinskij, dnešní prof. Ing. Václav Klaus, CSc., dr. h. c. mult., sebestředný marx-leninský ekonom, který v lepším případě tehdy buď z chabého úsudku nebo v horším případě, promyšleně a účelově, s cílem vlastního nemravného zbohatnutí, každopádně však ke škodě poctivých spoluobčanů všech věkových a jiných kategorií, nestoudně propagoval v USA již tehdy trestně stíhaného finančního podvodníka Koženého a tím do naší vlasti přivábil profesionální finanční zločince z celého světa.

Netřeba připomínat, že kuponová privatizace v celku znamenala, nikoliv ustavení produktivních nových soukromých vlastníků, nýbrž prachsprostou "epochální rozkrádačku" majetku zaniklé ČSSR...

P. Dvořák 13.4.2020 10:30

Vy jste ale musel echt blbě investovat, když nemůžete Klausovi a kuponovce dodnes přijít na jméno.

:-))

Ovšem správná otázka zní: Kdo za to může? Zeptám se jinak: Držel vám někdo pistoli u hlavy, že jste ty prachy prošustroval?

S. Donát 13.4.2020 10:45

Ano, vypadá to tak. Tapetuje tady ty své litanie pod každý článek z IVK. Sice píše bláboly a vyslovené lži, ale aspoň u toho není sprostý.

P. Victorin 13.4.2020 10:58

Pane Donáte, mohu požádat o relevantní doložení vašeho urážlivého tvrzení, že zde zveřejňuji lži? Děkuji.

PS Ohledně vámi zmiňovaných mých údajných "blábolů", vysvětlení nežádám.

S. Donát 13.4.2020 11:10

Klaus zapříčinil mediální adorací mezinárodního finančního podvodníka Koženého, za nejapného vytrubování "Neznám špinavé peníze!"

To Klaus nikdy neřekl. Tedy lžete.

P. Victorin 13.4.2020 11:28

Pane Donáte, naprosto se mýlíte. Naopak, výrok "Neznám špinavé peníze!", Václav Klaus, s pýchou sobě vlastní, nestoudně vytruboval dokonce opakovaně...

PS Zeptejte se některého charakterního a mentálně zdravého pamětníka.

S. Donát 13.4.2020 11:33

Nemusím se nikoho ptát, pamatuji si to. A tato lež byla vyvrácena už mnohokrát. Jen někteří prostoduší jedinci ji pořád opakují.

J. Kratochvíl 13.4.2020 12:28

Potvrzuji, že Klaus řekl: " Neznám špinavé peníze" a nejen to svým chováním a jednáním dodnes to potvrzuje.

A. Nový 13.4.2020 12:36

Vrána k vráně sedá, komouš Kratochvíl si našel sobě rovného Victorina. :-))

S. Donát 13.4.2020 13:13

No od vás nic jiného než lži nečekám, takže tady je svět pro mě v pořádku :)

J. Western 13.4.2020 14:50

A jeste Klaus vychvaloval tenkrat prazskeho primarora ze je nejlepsi co v Praze kdy byl a pak ze z neho vyklubal s Janeckem poradnej podvodnik a zlodej

Š. Hašek 13.4.2020 18:01

Mein lieber Gott!!!!!!!

Kdy už tady nesledující, neslyšící, nepamatující přestanou "přesně citovat" část souvětí, které řekl ministr financí Václav Klaus!

"Trapně" žádám pt pány Kratochvíla, Victorina (ale až naštudují celé to souvětí), kterak by rozsoudili to množství peněz, které se po Husákovi nacházelo mezi bohulibými občany. Tedy nikoliv třeba mezi dělnictvem, ale i dělník měl syna/bratra zelinářem. Řezník vykrojil maso tak, že bylo cash za dvojnásobek dodejky!!!

To měl Klaus úspory "Nováků a Kratochvílů" vydělit deseti? Nebo zabavit po očmuchání? Vyprat v neckách?

To se hned tak nevidí ......

P. Victorin 13.4.2020 15:57

Pane Donáte, buď zde veřejně lžete, anebo jste nevinně stařecky zapomnětlivý. Mnoho občanů totiž jistě dobře pamatuje, jak Klaus obsedantně vytruboval "Neznám špinavé peníze!" Druhou skutečností je, která vám zřejmě utkvěla v paměti, že později, po všeobecném odporu poctivých občanů nesouhlasu s jeho zmíněnou proklamací a defektními postoji, Václav Klaus následně sám sebe účelově obhajoval těmito slovy "Musí to být zlý a nenávistný člověk, když znovu omílá tisíckrát odmítnutou větu o špinavých penězích. Nikdy jsem neřekl, že špinavé peníze neexistují a nekonečněkrát jsem uváděl na pravou míru, že jsem řekl, že je strašlivě obtížné rozlišit čisté a špinavé peníze, protože to na nich není poznat. Ale toto snad každý slušný člověk ví.... /citace pozdější Klausovy klamavé výmluvy/".

Š. Hašek 13.4.2020 14:09

Zoufalec Victorin, pokud ho to popadne, se přímo vyžívá v televizí a novináři zkomolených/upravených/ustřižených větách.

A zejména (pouze) u politiků Klause, Zemana, Babiše. Tu větu, CELÉ SOUVĚTÍ, zná dnes kdejaká domovnice, i taková, která Klause nemusí.

Také je politik, kterého "moudra" se raději už vůbec necitují. Tím rychlopolitikem byl Václav Havel. O něm se píší už jen vzletné fráze.

P. Victorin 13.4.2020 16:08

Řečený Š. Hašku!

Václav Havel samozřejmě udělal některé chyby, jako udělá každý, kdo něco tvoří. Z historického odstupu lze za jeho největší chyby považovat dvě následující

1) Naivní vypuštění chorobně sebestředného marx-leninského ekonoma Václava Klause do veřejného života jako údajného znalce konzervativní ekonomiky

2) Nedůslednost zákazu zločinné KSČ, připuštěním existence jejího transparentního pokračování v podobě KSČM