20.10.2020 | Svátek má Vendelín


Diskuse k článku

EVROPA: Pandemie v širším kontextu (10)

Otázka je vlastně zbytečná. Není žádnou mimořádnou odvahou ani projevem zvlášť pronikavého myšlení říci, že Evropská unie v čase koronaviru úplně vymizela. Ti, kteří EU milují, ji teprve dnes začínají za tuto absenci postojů kritizovat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vlček 13.4.2020 18:04

Teď se ještě naučte používat čárky a háčky, a můžete začít psát do novin, pane Rychetský.

J. Vlček 13.4.2020 18:02

Pane Victorine, doufám, že mi při vaší úrovni intelektu, omluvíte moji nedokonalost ve správnosti napsání vašeho ctěného jména.

Já vás naopak mohu ujistit, že ten můj příspěvek patří opravdu jen vám.

J. Kulheim 13.4.2020 18:01

Omlouvám se pane Kratochvíle.

O těch zdrojích asi nebude nic.

Š. Hašek 13.4.2020 18:01

Mein lieber Gott!!!!!!!

Kdy už tady nesledující, neslyšící, nepamatující přestanou "přesně citovat" část souvětí, které řekl ministr financí Václav Klaus!

"Trapně" žádám pt pány Kratochvíla, Victorina (ale až naštudují celé to souvětí), kterak by rozsoudili to množství peněz, které se po Husákovi nacházelo mezi bohulibými občany. Tedy nikoliv třeba mezi dělnictvem, ale i dělník měl syna/bratra zelinářem. Řezník vykrojil maso tak, že bylo cash za dvojnásobek dodejky!!!

To měl Klaus úspory "Nováků a Kratochvílů" vydělit deseti? Nebo zabavit po očmuchání? Vyprat v neckách?

To se hned tak nevidí ......

P. Victorin 13.4.2020 17:58

Pane Kulheime, v podstatě s vámi lze souhlasit až na to, že jste opomenul zmínit skutečnost, že Babiš objektivně představuje ojedinělého zbohatlíka z Klausovy kuponové privatizace, který je poctivým spoluobčanům nejméně nepřínosný, ba naopak, protože nejenže své polistopadové zbohatnutí neužívá výlučně pro sebe na Bahamách jako Klausův privatizační favorit Kožený, nýbrž úspěšně podniká v ČR/x/, a zaměstnává deseti tisíce dobře placených spoluobčanů.

x) Poznámka: Pokud za 6. let nepřetržitého policejního vyšetřování anonymního udání Babišova údajného nezákonného podnikání, na něj nebylo prokuraturou vystaveno žádné obvinění, lze tím mít důvodně za prokázané, že podniká zcela v mezích platných zákonů ČR.

J. Kulheim 13.4.2020 17:58

Pane Kratochvíle, přesně tuto reakci jsem čekal. To je reakce každého levičáka, který nemá žádné argumenty.

Pan Babiš má na Kalouska pifku. Když byl Kalousek ministrem financí byl výměnný poměr důchodů o několik procent vyšší než v průběhu vládnutí pana Babiše. To je mrzuté a to se neodpouští.

Je pravdou, že pan Babiš umí zase lépe lhát jak Kalousek.

Pokud by vás něco solidního napadlo, tak napište.

P. Rychetsky 13.4.2020 17:56

Zena v sirsim kontextu.

Kaka, starne, padaj z ni vlasy a kvuli ni mizej penize z konta.

Auto v sirsim kontextu.

Smrdi, zabiji lidi, zabira misto na ulici pri parkovani a pozira penize.

Dekuji, IVKu, za vase objektivni kontexty.

J. Kratochvíl 13.4.2020 17:53

Banky to nebudou dávat státu, ale potřebným podnikům, od toho tady banky jsou. A stát bude-li mít zájem vstoupí do některých strategických podniků s kapitálem a tím získá v tom podniku podíl, jinak se tomu také říká znárodňování. Zkrátka to posílí roli státu ve společnosti, což je přesně opačný proces než ten, který tady zaváděl Klaus před 30 lety, proto také Klasoun tak prská. A peníze budou i z EU navzdory vám a Klasounovi

J. Kulheim 13.4.2020 17:48

Stát žádné svoje peníze nemá. Má jenom peníze , které vybere berňák a dluhy, které bude platit zase ten nejchudobnější.

Ano souhlasím s tím, že na půjčování jsou banky. Nechápu proč by si měli politici půjčovat peníze na rozdávání? Cizích peněz já slíbím a rozdám tolik, kolik žádná banka nemá.

EU má také pouze peníze, které vybere na daních. Je docela jedno jestli přemístí peníze , které vybere v Řecku a dá je do ČR.

Svět se globalizuje, ale to, že každý ví nejlépe za co své peníze chce utratit. Když mu teče střecha tak si potřebuje koupit tašky, cyklostezka je mu k ničemu. Ještě když navíc nemá kolo a neumí na něm ani jezdit.

Š. Hašek 13.4.2020 17:48

Najděte si, pane Victorine,

originál souvětí ministra financí Václava Klause stran špinavých peněz (tehdy se hlavně jednalo o peníze zelinářů, řezníků, veksláků řádně uložené ve Spořce a jinak deponované), kdy televize kus potom ustřihla (nestihla on line). Pehe a jiní gauneři potom používali do omrzení pouze vytrženou část.

Kdo hledá najde. Je to tam. A znovu opakuji, citovat propagandou znetvořenou větu, považuji za docela trapnost. Nechal bych to Westernovi (čau Westerne).

U Václava Havla jste vybral dvě nesouvisející věci, opepřil svým dojmem, že Vy byste všechny ekonomy let 1990 - 2000 ztrapnil. Článek a reakce obsahují klíčové slovo -Václav Klaus/IVK-.

J. Kratochvíl 13.4.2020 17:45

Podívejte, nepapouškujte mi tady zase pro změnu Kalouska. Na vaše námitky vám mohu jenom sdělit s potěšením, že tito dva exemplární zloději to již řešit nebudou. Proto také Kalousek je nepříčetnej, když vidí nebo slyší Babiše. A to je dobře, Babiš mu šlápl na kuří oko. A to je pro náš stát dobře dvojnásob...

P. Victorin 13.4.2020 17:43

Pane Tesaříku, o intelektuálních produktech vašich a vašich přátel, členů skupiny Yo Yo Band, míním texty písní Karviná, Jedem do Afriky apod., bych se tak opovržlivě, jako se vy vyjadřujete zde výše k textu mému, já opravdu nikdy nevyjádřil. Možná proto, že jsem uvážlivější a zdrženlivější než vy. Tím netvrdím, že se pokládám za rozumnějšího a slušnějšího než jste vy... Poroučím se, se zdvořilým pozdravem!

J. Kulheim 13.4.2020 17:35

Ano. Stát žádné peníze nemá. Měl by hospodařit s penězi daňových poplatníků a nerozdávat peníze některým našim vybraným spoluobčanům.

I ten nejhloupější sedlák na dědině věděl, že každé období hojnosti jednou skončí. Tak to udělal tak, že když se dařilo, tak šetřil na dobu horší, která vždycky přišla. To je jedna z mála jistých věcí.

Pan Babiš, také díky dotacím, má období hojnosti furt. Tak nechal všechno prožrat a ještě si na kaviár půjčoval.

Oslíkům, kteří se snažili poctivě pracovat, probantovali kapse, těm, kteří si snažili uspořit na dobu, kdy už nebudou vydělávat, berou peníze pomocí inflace. Možná víte od koho bude ty daně vybírat. Asi od těch, kterým bude dávat dotace.

J. Huml 13.4.2020 17:33

Martine, jen do tech dutych palic nacpat trochu protijedu blbosti. Krasna poesie, dnes bude pekny den,no to je parada...

Š. Hašek 13.4.2020 17:32

Souhlas a vyhlašuji výstrahu. Myslím to vážně.

P. Victorin 13.4.2020 17:30

Pane Vlčku, protože mé jméno je správně psáno Victorin, nejsem si jistý, koho svou intelektuálně skromnější filipikou /dle slovníku cizích slov rozuměj: veřejná útočná řeč/ myslíte?

Š. Hašek 13.4.2020 17:30

Pane Kratochvíle, (5.p.)

prozraďte mi, prosím, kouzelnou strategii kterak to dostanete z "peněženek bank"! Zde jsem si dovolil vypůjčit Vaši odbornou terminologii.

Bude to asi složitá teorie fungování státu, kde banky dají sofort 500 000 000.- Kč. Nikoliv nových, ale již ve sklepě ležících. Připravených. Jejda to bude život! Možná je má Jourová v jourech, taky ovšem uložené v lednici, co kdyby, že?

Faktem je, že já šáhnu do špajzu a mám konzervu pražské šunky ..... ale zkusím si ji teď odentrovat v počitadle, mrknu se do špajzu, a bude jich tam karton. Uvidíme.

Nazdar!

R. Tesařík 13.4.2020 17:29

To je slátanina.

J. Vlček 13.4.2020 17:25

Jen předkládejte cokoliv a nic nezamlžujte, pane Viktorine, ať se konečně i ti největší kritici současně vlády chytí za nos, a řeknou si, že můžeme být hodně šťastní, že nám nevládnou experti, podobní jakémusi Viktorinovi.

J. Kratochvíl 13.4.2020 17:21

Pane, vy jste zvědavej nebo také možná zvědavý, ale určitě ne "zvědaví"

J. Kratochvíl 13.4.2020 17:18

Peníze jsou nejen od státu, ale také od bank hlavně a také od EU přidá. Nyní teprve nastává úloha EU, kterou Klasoun neustále okopává. Pane Kulheim svět se globalizuje....

P. Victorin 13.4.2020 17:17

Pane Kulheime, k vaší, mimořádně nechytré otázce. každý stát své příjmy samozřejmě získává z daní. Promiňte, ale vědí to i malé děti, pokud netrpí mentální poruchou...

P. Victorin 13.4.2020 17:14

Vážený pane Kratochvíle, realita dokonce předčí Vaše zmíněné skromné přání. Klaus-Pružinskij naštěstí dnes už nerozhoduje vůbec o ničem...

J. Kratochvíl 13.4.2020 17:13

Pane Hašek, z mé ani z vaší peněženky to určitě nebude, jde to z peněženek bank, které nám ty peníze již dávno sebraly. A komu je dát také není tak složité, existuje určitá strategie hospodaření státu, podle které se bude rozhodovat. Zkuste si zjistit jak to v tom Německu funguje. A nestudujte neustále jenom blba Klausovýho.

J. Kulheim 13.4.2020 17:11

"Kde ty peníze na dotace "stát" sebere....".

To je moje otázka.

J. Kulheim 13.4.2020 17:07

Možná má pan Kratochvíl nějaké zdroje, třeba jako Špidla. Nebo ví o nějakých 100 miliardách, jako pan Babiš.

Jsem dost zvědaví co z něho vyleze.

J. Kratochvíl 13.4.2020 17:06

Prostě mu je vrátí zachráněné podniky buď přímo nebo na daních. Zkrachovalý podnik žádné peníze nevygeneruje, navíc stát bude mít na krku nezaměstnané. Toto řešení je okopírované od německé ekonomie (kurzarbeit atd.)nic nového pod sluncem. Německá ekonomie je nejlepší na světě. Je to alternativa. Jsem rád, že Klaus již o tom nerozhoduje.

P. Victorin 13.4.2020 17:06

Abych zjevně nekončící nadprodukci Pružinského duševní laboratoře IVK zde pouze nekritizoval, tentokrát upozorním na nepřehlédnutelné pozitivum jeho zmíněné, nepřínosné činnosti, spočívající ve skutečnosti, že v současnosti využívá internet. Klausovými duševními produkty již není znehodnocován papír a potažmo, již nejsou Klausem bezúčelně ničeny lesy, knižní vydavatelství, prodejny knih a jejich sklady, jako tomu bylo za časů, kdy produkty svého, příslovečně skromného úsudku, vydával v knižní podobě. Mnozí z nás jistě pamatují, že jeho neprodejné spisy byly z normálních knižních prodejen posléze přemisťovány do prodejen "Levné knihy", kde zůstávaly stále neodebírány i za prodejní ceny, nejprve 25,- Kč za jeden několika set stránkový spis, později i po snížení na cenu 5,- Kč za spis a později dokonce i po bezplatném přidávání k placenému nákupu knih jiných autorů, kdy bezplatně "obšťastňovaní" Klausovy spisy vraceli s poukazováním na jejich naprostou neužitečnost a nepříjemnou hmotnost. Pokud vím, řešení zmíněného novodobého Nerudovského problému "Kam s ním?", přineslo až racionální rozhodnutí, obdarovávat Klausovými spisy bezplatně bezdomovce, místo finančně jim nedostupného toaletního papíru...

Po praktických zkušenostech se zdejšími, řekněme "ctiteli Pružinského génia", se důvodně obávám, že výše předložená, historicky pravdivá zkušenost s knižní formou Klausových duševních výdobytků, s akcentem na přínosnost dnešní elektronické formy zmíněné produkce IVK, mi bude opět vícekrát vytýkána, často pohříchu s primitivní agresivitou, příznačnou pro adoranty našeho druhého polistopadového presidenta a že mi nezbývá než smířit se, že ani dnes se všem diskutujícím nezavděčím. Nicméně, protože principiálně setrvávám v odporu k zamlčování historických skutečností a celoživotně se řídím hesly "Pravda vítězí!" a "Pravdu nelze zamlčet!", hodlám zde nadále předkládat své osobní zkušenosti a otevřené názory z oblasti našeho veřejného života...

J. Vlček 13.4.2020 17:00

Ba ne, pane Kratochvíle, to pan Staronový jenom opomněl vedle Baldové, s ještě asi deseti jmény, až po Westerna, jmenovat také vás, tak mu to promiňte, on to jistě příště napraví.

Š. Hašek 13.4.2020 17:00

Já bych také nerozdával.

Podržte se, pane Kratochvíle.

A přemýšlejte, komu byste dal dotace. Abychom si rozuměli, berte jako, že půjdou procentně z Vaší peněženky. Kecy o darovaných penězích od Jourové si nechte pro vnoučata! Hodně malá, to aby Vás neměla za dědečka blbce.