Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

EVROPA: NATO s Ukrajinou si hrají s ohněm

V lednu 2019 jsem dostal nabídku, zda bych nepřispěl krátkým komentářem do ankety Newsletteru IVK. Otázka zněla: „Je pět let po „Majdanu“ Ukrajina svobodnější a prosperující a je tím svět bezpečnější?“.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
ŠH

Ukrajina je "zajímavé zoufalství". Ukrajina znamená "u okraje".

Její západ je bývalé Polsko, Uhersko - prostě ta západní Evropa. Střed je kozácké drsno, v minulosti se přidalo ke komukoliv, i k Hitlerovi (a dnes dělají, že by chtěli k Polákům do NATO. Východ je prostě ruský, vždycky byl. Putin to ví. Nejen Putin.

A tak štrasbrusel bude poslouchat Bidenovy skorodementní housličky.

A na Ukrajinu se bude dovážet i zelenina z Belgie. To bude radosti! Jsem zvědav, jaké by dostali dotace, že tam třeba nesvítí Slunce a půda je neúrodná.

Jo, a ten článek je perfektní.

0 0
možnosti
VN

Nejen východ, celý jih a východ je ruský - je to Novorossija, kterou dobyl a osídlil Potěmkin, kníže Tauridský. Samozřejmě včetně Krymu - staré Tauridy.

Hranice vede severně od Oděsy (kterou vybudovali Rusové z turecké vesničky Hadžibej) na východoseverovýchod, jižně od Kyjeva přetíná Dněpr a vede severně od Charkova k současné hranici RF.

Po celou dobu existence samostatné Ukrajiny byla tato hranice jasně vidět na mapách volebních výsledků, ale i deklarovaého národnostního složení nebo jazyka považovaného za "matěrinskij".

O zbytku leninsko-stalinského slepence jsem se už vyjadřoval nejednou. Nemá společnou historii, jazyk, víru ani kulturu. A ve švech praská.

0 0
možnosti
VN

Na Ukrajinu §ere Bílej Tesák.

A, bohužel, Ukrajina byla nezajímavá už v době jímavých lákání do EU. Jediné, co bylo na Ukrajině zajímavé, byla otevřená vrata do postsovětského prostoru EAES, pokračující přijímání do Celní unie a tedy bezcelní export do Ruska.

Jenže už na podzim 2013 Putin varoval, že Ukrajina má dvě cesty - do EU nebo CU, ale rozhodně je nemůže spojit. Že pokud si vybere cestu EU, padají společné projekty, padá možnost CU a tedy ukrajinský vývoz do RF, resp. do EAES podroben clu. A že benefity, které Ukrajina měla ze spolupráce s RF, bude muset Ukrajině nahradit EU.

A to tehdy ještě ani Putin netušil, že většinu spolupráce s Ruskem a exportu do RF si Ukrajina zakáže sama ve snaze Rusku uškodit - a střelí se do vlastní nohy, protože na Západ, který ji tak "miluje" toho moc neprotlačila. Že by jí Západ nahradil jakýkoli benefit, je velmi nevědecká fikce.

Výsledkem jsou krachující závody Motor Sič, Antonov, Južnoje, Južmaš, ChAZ, VGOK (těžba uranové rudy - samozřejmě žádný společný závod na výrobu paliva), nepostavené 2 bloky Chmelnické AE, nezkapacitnění plynové tranzitní soustavy... dalo by se psát ad znelibitum.

Zvláště Motor Sič je pikantní - byl privatizován, po ztrátě ruských zakázek (ukrajinská iniciativa) se léta trápil, pak byl prodán Číňanům, na americký zásah Číňanům znárodněn a dnes se pokoušejí ho prodat Turkům. Ovšem jen budovy a zařízení - odborníci už uprchli do Ruska, kde je přivítali s otevřenou náručí.

A USAEU? Dokážou jen tlačit na Rusko, aby si nedovolilo dostavět NS2 a plantají (pravda, EU jen z části) nesmysly o americkém LNG.

0 0
možnosti
PP

P54a35v74e22l 69P84a90v29e52l

22. 4. 2021 11:00

Ano, a krom Bílého tesáku se z Ukrajiny podělal puťka, lanz a nakonec ty nováku.

0 0
možnosti
PH

P30e72t85r 44H75a61v97e26l

22. 4. 2021 9:11

Toto je poprava analytického řemesla v přímém přenosu.. Hoši si nejdřív položí sugestivní otázku, pak se navzájem citují a korunují to výběrem novinových titulků..

I kdybych byl velkým fanouškem "geopolitického realismu" (do češtiny by se to dalo přeložit mnohem štavnatěji) tak bych se musel STYDĚT za tu podrazáckou metodu argumentace.

Jak praví živý klasik: Každý zboží má svýho kupce. A Lanz má zboží pro íkvouny. Když do toho navíc naroubuje trošku pro-Trump, anti-US, anti-NATO, fake o Gorbačovovi, křivdy proti RF, panslovanskou strunku a fašistické nálety, tak je maglajz dovršen a jelita si mlaskají.

0 0
možnosti
MV

Ohooo pěkně, pane Havle.R^

0 0
možnosti
MV

Pořád ta hloupoučká naivita, že k rusáckému žebrákostánu je možné mít neutrální postoj. Po takových létech zkušeností. Autora omlouvá snad jen to, kdyby byl placen Kremlem za šíření takových hovadin.

0 0
možnosti
MV

Místo lísání se k Putinovi by autor mohl poradit, jak získat zpět anektovaný kus Stromovky.

0 0
možnosti
VN

Pošlete tam české tanky!

Všechny 4.

Pro jistotu, aby aspoň jeden dojel...

0 0
možnosti
FN

S obsahem článku sice úplně nesouhlasím, ale je potěšitelné, že se v dnešní době, kdy se politici a média zalykají rusofobním rasismem, může být takový rozbor napsán a publikován. Konkrétně nesouhlasím s tím, že vláda oligarchie byla umožněna osamostatněním nesourodého celku Ukrajinského státu. Podobný vývoj proběhl ve všech postkomunistických státech, kde se vlády zmocnili oligarchové, pro které státní a národní zájmy znamenají méně než nic ve srovnání s jejich chamtivostí. Pro příklady není třeba chodit daleko.

0 0
možnosti
Foto

Takže žádné osamostatňování a vláda ruského KGBstánu a ruských oligarchů jsou tím správným řešením?

0 0
možnosti
Foto

Jak z Rudého práva. Blábol rudé kremrole.

0 0
možnosti
JG

J64. 80G94a62n27a60u28r

22. 4. 2021 8:28

Papouškuje Čmajzova slova.

0 0
možnosti
JV

Kdo nechce vidět nevidí, kdo nechce slyšet neslyší a kdo je blbej nepochopí. Výborný článek děkuji.

0 0
možnosti
FN

F82u18l30l 82N43a49m12e

22. 4. 2021 8:18

Autor je taková slouhovská nátura, se svou podřízeností dobře zapadá do Narcisova teletníku. Naštěstí žijeme v době, kdy tihle už nic nezmůžou.

0 0
možnosti
LH

Výborný článek, s myšlenkou, že Ukrajina je Balkán východu, si pohrávám roky....

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz