13.6.2024 | Svátek má Antonín


Diskuse k článku

EVROPA: NATO s Ukrajinou si hrají s ohněm

V lednu 2019 jsem dostal nabídku, zda bych nepřispěl krátkým komentářem do ankety Newsletteru IVK. Otázka zněla: „Je pět let po „Majdanu“ Ukrajina svobodnější a prosperující a je tím svět bezpečnější?“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kraus 22.4.2021 23:40

Přehlédneme-li výsledky amerických zahraničních aktivit posledních pár desítek let, vidíme všude rozvrat a krev. To nemohou být omyly a selhání, ale úmysl. Není důvod si myslet, že by najednou přestali. USA se hospodářsky vlastně už zhroutily, drží je jen FED tvořící stále nové a nové biliony dolarů z ničeho. Až Čína uzná za vhodné, celý dolarový a eurový svět se zhroutí. Proto války a nahánění strachu zbytku světa musí pokračovat. Trump žádnou válku nezačal, proto už je na čase zase s něčím přijít.

V diskusi fascinují nevěcné příspěvky nepřátel Ruska a jejich osobní útoky na autora. Lidé ve stále temnějším oblaku negace si přitahují budoucnost.

J. Urban 22.4.2021 21:03

Jj. Komousi a nackove opet na strane toho, kdo ohrozuje CR (nejen). Jako komousi a nackove v r. 1939.

T. Kučera 22.4.2021 21:00

Přispěvatel do Protiproudu Petra Hájka. No, dál to nemá cenu rozebírat, článek jsem ani nedočetl.

D. Černá 22.4.2021 19:44

Tak jsem si vás vygůglila Lanzi a nemá cenu s vámi polemizovat.

Vy jste prostě takové malé české ohebné kolaborantské koště.

D. Bowman 22.4.2021 19:07

Konflikt se Putinovi hodí, stejně jako EUnuchům. Pro domácí bodíky.

Nevim, co Putin hraje za strategii. Kdyby v klidu seděl doma, nenšikanoval sousedy a neděsil okolí, měl by víc kamarádů a argumentů proti jeho imperiální konkurenci EU. Které by se tak snáze rozplynulo.

To že se poddává svým generálům, kteří stále vidí strategii prizmatem 1942, je podle mě chyba. Zisk hlíny na východě nadělá víc škody než užitku i pro jeho Euro-Asijské Sajuz ambice.

Ukrajinu by si mohl koupit daleko levněji, kdyby neblbnul.

Asi mu radí stejný druh lidí, co momentálně na Západě radí Bidenovi. Vojensko-průmyslový komplex a akcionáři Gazpromu. S tím rozdílem, že on ty tanky klidně pošle, protože tam žádná opozice neni.

P. Milan 22.4.2021 23:20

Vy víte, zda se Puťka poddává generálům, nebo spíš generálové jemu?

D. Bowman 22.4.2021 23:39

To samozřejmě nevim. Vycházim z toho, že generálové se obvykle snažej sbírat frčky a jejich kamarádi od zbrojařů preferujou, když jejich zboží vybuchuje.

Putin s nima musí opatrně. Koneckonců každá autorita stojí a padá s armádou. Tajná policie je fajn ale, když přijde na lámání chleba, potřebujete armádu.

On je KGB. Tak musí opatrně. KGB a GRU nebyly vždycky tak uplně zajedno. Politický Civilisti versus vojáci, který to nakonec odmakaj.

Nevim jestli se mu podařilo udělat z Abwehru, SD. Pochybuju. Možná ta jednotka 90210 neboco je ta politicky loajální?

Nevim.

Přijde mi, že Putinova strategie nedává moc smysl, pokud nepřičteme vliv generálů.

Podobně se děje i v Číně. Leta tam razili sousedy neděsící politiku. Až nakonec PLA, začla tlačit na expanzi. Ta je ale ze strategického hlediska blbost - ztrácej tim víc vlivu než získaj viz změna postoje Indie, Austrálie atd

D. Bowman 22.4.2021 18:51

Putin o žádnej mír neusiluje. Usiluje o Ukrajinskou hlínu. Mírumilovnej je, jen když v Bílém Domě sedí týpek, který by na porušení smíru, mohl zareagovat velmi nepředvídatelně.

Biden resp. jeho loutkovodiči jsou šiřitelé globohomo ale jsou snadno čitelný - zmůžou se maximálně tak na ostrou nótu nebo drone attack na nějakou uplně nezajímavou vesnici v poušti.

Srbsko není náš spojenec, když mu vládne blb, který navíc tahá za delší konec v občanské válce tj. kdyby se mu nechala volná ruka, zválcoval by celej region.

Důkazem budiž, že vraždění ustalo, jakmile byl mimo hru.

P. Havel 22.4.2021 18:12

Po svém dopoledním příspěvku nad tím ještě dodatečně přemýšlím.. Lanz JE sr*č a je naprosto jedno zda z blbosti nebo zaplacenej. Co předvedl je ve výsledku demagogie nejhrubšího zrna.

To je třeba důsledně potírat a zcela vyloučit z jakékoli debaty, PROTOŽE po lanzech přijde rezident eman s koko*inou méně vypjatou, ale o to sofistikovanější, a vedle záplav z IVK a jiné nepokrytě proputinovské sféry to bude na slabší kusy vypadat jak státotvornost.

Proč by z nás chtěl někdo dělat rusácký nebo jiný protektorát?

Lanzovi, Klausovi a emanovi: finlandizujte se klidně obden, Čechy z toho vynechte.

V. Pokorný 22.4.2021 18:42

Neradím, jen navrhuju abyste si opláchl pinďoura, tedy jestli ho máte, ve vařící vodě.

P. Havel 22.4.2021 18:49

Typický nick z peterské farmy. Kolik kopjejek dává generál za příspěvek?

P. Havel 22.4.2021 18:56

Piš víc, BISka a NÚKIB ještě tvoj IP adres nestihla, dej jim šanci komsomolče.

J. Urban 22.4.2021 21:02

Vy si myslite, za takovyhle kraviny po vas bude nekdo opakovat??;-D

O. Uživatel 22.4.2021 21:35

Uživatel požádal o vymazání
P. Milan 22.4.2021 23:21

Spíš ten Lancz.

V. Prochoda 22.4.2021 18:06

Autor článku si neuvědomuje jedno: v alespoň relativně slušném západním světě není, pro současné Rusko, místo. Putin a jeho kamarila tuto zemi odsoudili, svým stylem vlády, na totální periferii.

M. Rozbořil 22.4.2021 17:17

Že by další článek objednaný IVK?

V. Hodorka 22.4.2021 16:35

A pritom by stacilo, tak malo. Proste kazdy stat, ktery je ohrozen kremlem nebo pekingem prijmout do NATO. To je jedina silna a schopna organizace co zajisti mir a svet bez valek mezi nato, ruskem a cinou.

J. Lukavsky 22.4.2021 14:14

"Rozšíření NATO o státy bývalého sovětského bloku" Otázka je, proč se všechny bývalé země SSSR a tábora míru tak vehementně cpou do NATO? Inu asi proto, že si za ty roky kdy se hřály v náručí velkého obra "kde tak vólno dýšet čelověk" neumí představit nic horšího, než se tam opět ocitnout. Že Ukrajina je trochu nehomogenní? Nu kdosi mi říkal, že Němci musí dabovat filmy ze severní do jižní němčiny a naopak. To, že Ukrajina vítala Hitlera jako osvoboditele od Stalina asi nebylo bezdůvodné. Tedy než zjistili, že to je z louže pod okap. Jinak i Gorbačev pravil, že žádnou záruku ani slib o nerozšiřování NATO nežádal. U Ruska je problém, že oni si tak dlouho lžou jak jsou úžasní... až tomu sami uvěří. Rus lže i tam, kde mu to škodí, a tak, že ani opak není pravdou. Probatum est. J.L. end

J. Kulheim 22.4.2021 14:50

Rus lže stejně jako všichni ostatní.

P. Milan 22.4.2021 14:55

Jen je tam méně příležitostí na to upozornit. Viz třeba Magnickij, nebo občasný pád z okna, konec konců, i Navalnyj.

V. Novák 22.4.2021 15:38

Nepíšete pravdu, Gorbačov tohle nikdy neprohlásil a to, že mu bylo přislíbeno nerozšiřování NATO včetně neumísťování Bundeswehru na území "nových zemí" dobře zdokumentovali investigativci z Le Monde Doplomatique.

U nás to samozřejmě moc šířeno nebylo.

Ukrajina není ani tak nehomogenní, jako stalinský slepenec, který nestačil ve slepených místech srůst a taky v nich praská.

P. Havel 22.4.2021 17:34

Vzdej to. Šlo jen o NDR. Ale pak se spojili = jiná konstelace. Kolik nových NATO jednotek je tam teď, ve východním Německu, ty geopolitiku?? Kam půjdeš pro noty? A vůbec, prozraď které křivdy vůči SSSR máš ještě na svém slovanském srdéčku? A proč?

J. David 22.4.2021 12:47

Bylo hůř a lidi si to chválili. I spařená huba v respirátoru je požehnáním. Přímo lahodou libida. Jdu koupit kořalu, abych zapudil RNA virových polypeptidů, Prymula pochopí, C2H5OH nezklame.

J. Farda 22.4.2021 12:33

Máte pane Lanzi ouplně pravdu, Rusové jsou v právu a ohrožováni po zuby vyzbrojenými divizemi NATO a banderovskofašistické kijevské soldatesky shromažďující se u hranic svobodných Luhasnské a Doněcké republiky. Anevěří jim nikdo, tak jako v roce ́68 nevěřil zprávám TASSu o hromadění žoldácké soldatesky NATA a Bundeswehru u hranic ČSSR - kdy dokonce už jejich první odřady vystupovaly ve starém Mostě pod průhlednou záminkou filmování "Most u Remagenu" - takže naši spojenci, přátelé nejvěrnější, chca nechca museli zasáhnout na poslední chvíli! A proto ani nepřemožitelná armáda RF nedovolí další teror kijevské soldatesky vůči ruským svobodně žijícím občanům obou republik, kteří už získali pasy, stejně jako jihoosetinci a abcházci, o krymanech nemluvě, a tím i občanství RF. Na závěr dík za brilantní rozbor situace a radu - vyhledejte buď odbornou lékařskou pomoc, nebo požádejte o azyl na ambasádě RF dříve, než bude zavřená! :-)

P.S. Podobnost ruské propagandy s hysterickm řvaním Hitlera o tom, že ubozí sudetští Němci nejsou ani slabí, ani opuštění, je hnusná lež! ;-)

P. Milan 22.4.2021 13:03

Jsou čím dál, tím stejní, ti Rusáci.

D. Bystriansky 22.4.2021 13:42

Prostě Moskali, kteří již pět set let dobývají a dobývají a ani ten budík nezvládnou nastavit, když už jej ukradli.

D. Polanský 22.4.2021 12:05

Leč bušení se do prsou tak láká. A navíc je tu stále komplex z roku 1938. Jak pravil Hitler: Češi jsou jak cyklista, nahoře se hrbí a dolu šlape. Tak to už nikdy ne!

J. David 22.4.2021 12:58

Nebyly to smějící se bestie "die lachende bestie"? Do prsou a do huby buší pouze Fin a Laponec Kamara ze Skotska ze Zimbabve, docela genetický guláš.

M. Valenta 22.4.2021 11:42

Lanzi, nechcete se raději místo toho věčnýho kolaborování zúčastnit slavnostního povýšení Koudelky do hodnosti generála? Ovčáček a prý i někteří další budou trpět tou dobou lehkou indispozicí a tak nějaká volná místa ještě zbývají. Jo a prý bude boršč s novičokem. Prej docela síla.