Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

EVROPA: NATO s Ukrajinou si hrají s ohněm

V lednu 2019 jsem dostal nabídku, zda bych nepřispěl krátkým komentářem do ankety Newsletteru IVK. Otázka zněla: „Je pět let po „Majdanu“ Ukrajina svobodnější a prosperující a je tím svět bezpečnější?“.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JL

"Rozšíření NATO o státy bývalého sovětského bloku" Otázka je, proč se všechny bývalé země SSSR a tábora míru tak vehementně cpou do NATO? Inu asi proto, že si za ty roky kdy se hřály v náručí velkého obra "kde tak vólno dýšet čelověk" neumí představit nic horšího, než se tam opět ocitnout. Že Ukrajina je trochu nehomogenní? Nu kdosi mi říkal, že Němci musí dabovat filmy ze severní do jižní němčiny a naopak. To, že Ukrajina vítala Hitlera jako osvoboditele od Stalina asi nebylo bezdůvodné. Tedy než zjistili, že to je z louže pod okap. Jinak i Gorbačev pravil, že žádnou záruku ani slib o nerozšiřování NATO nežádal. U Ruska je problém, že oni si tak dlouho lžou jak jsou úžasní... až tomu sami uvěří. Rus lže i tam, kde mu to škodí, a tak, že ani opak není pravdou. Probatum est. J.L. end

0 0
možnosti
JK

J55a21n 34K10u74l28h15e53i21m

22. 4. 2021 14:50

Rus lže stejně jako všichni ostatní.

0 0
možnosti
JD

J47a62n 15D80a56v11i12d

22. 4. 2021 12:47

Bylo hůř a lidi si to chválili. I spařená huba v respirátoru je požehnáním. Přímo lahodou libida. Jdu koupit kořalu, abych zapudil RNA virových polypeptidů, Prymula pochopí, C2H5OH nezklame.

0 0
možnosti
JF

Máte pane Lanzi ouplně pravdu, Rusové jsou v právu a ohrožováni po zuby vyzbrojenými divizemi NATO a banderovskofašistické kijevské soldatesky shromažďující se u hranic svobodných Luhasnské a Doněcké republiky. Anevěří jim nikdo, tak jako v roce ́68 nevěřil zprávám TASSu o hromadění žoldácké soldatesky NATA a Bundeswehru u hranic ČSSR - kdy dokonce už jejich první odřady vystupovaly ve starém Mostě pod průhlednou záminkou filmování "Most u Remagenu" - takže naši spojenci, přátelé nejvěrnější, chca nechca museli zasáhnout na poslední chvíli! A proto ani nepřemožitelná armáda RF nedovolí další teror kijevské soldatesky vůči ruským svobodně žijícím občanům obou republik, kteří už získali pasy, stejně jako jihoosetinci a abcházci, o krymanech nemluvě, a tím i občanství RF. Na závěr dík za brilantní rozbor situace a radu - vyhledejte buď odbornou lékařskou pomoc, nebo požádejte o azyl na ambasádě RF dříve, než bude zavřená! :-)

P.S. Podobnost ruské propagandy s hysterickm řvaním Hitlera o tom, že ubozí sudetští Němci nejsou ani slabí, ani opuštění, je hnusná lež! ;-)

0 0
možnosti
Foto

Jsou čím dál, tím stejní, ti Rusáci.

0 0
možnosti
Foto

Leč bušení se do prsou tak láká. A navíc je tu stále komplex z roku 1938. Jak pravil Hitler: Češi jsou jak cyklista, nahoře se hrbí a dolu šlape. Tak to už nikdy ne!

0 0
možnosti
JD

J30a70n 18D23a54v80i58d

22. 4. 2021 12:58

Nebyly to smějící se bestie "die lachende bestie"? Do prsou a do huby buší pouze Fin a Laponec Kamara ze Skotska ze Zimbabve, docela genetický guláš.

0 0
možnosti
MV

Lanzi, nechcete se raději místo toho věčnýho kolaborování zúčastnit slavnostního povýšení Koudelky do hodnosti generála? Ovčáček a prý i někteří další budou trpět tou dobou lehkou indispozicí a tak nějaká volná místa ještě zbývají. Jo a prý bude boršč s novičokem. Prej docela síla.

0 0
možnosti
VP

Autore, ne že bych nesouhlasil s některými záležitostmi, které uvádíte. Ale váš článek je proruská litanie - za všechno může západ, Rusko je OK. Chování Ruska je v naprostém pořádku a Putin je rozumně uvažující politik. No, z ruského pohledu asi ano. Z ruského pohledu je asi rozumné např. dát českému trpaslíkovi najevo, že nemá okopávat kotníky ruskému medvědovi. Jenže vaše uvažování je natolik jednostranné, že bych v něm tušil problém, i kdybych o těch věcech nic nevěděl. Skutečnost není nikdy tak černobílá, jako u vás, autore.

0 0
možnosti
VN

Dobře - položím stejnou otázku jako jiným - konkrétního něco máte?

Napište to.

Protože zatím jste napsal jen nějaké své tušení problému. Nic konkrétního, nic s čím by se dalo polemizovat jinak, než "já mám jiné tušení"...

0 0
možnosti
VZ

Zase se tu objevil nejaky 'mistr pera', ktery se nas snazi oblazovat pitomostmi, do nebe volajicimi. Za vsechny ty voloviny jen jedna. Tedy : Jeste jsou tu rozumne uvazujici politici-prezidenti, Donald Ttrump a Vladimir Putin. Pise tento velikan mysleni. Kriste pane!

0 0
možnosti
VN

A něco kromě dojmosloví by nebylo. podučedníku pera?

0 0
možnosti
JU

J58a97n 29U32r71b17a82n

22. 4. 2021 9:57

Autor ma z Rusu opravdu strach. Mozna i opravnene.

0 0
možnosti
Foto

Největší problém téhle části světa je Rusko (a v Asii zase Čína). Ukrajina je až následek toho největšího problému.

Ustupování imperiálním choutkám (o nic jiného v Rusku nejde) nikdy nepřineslo uspokojivý výsledek, vždycky jen problém odložilo.

Jak záležitost řešit je problém, ale nechat Ukrajinu úplně na pospas Rusku jen posune problém na západ, Rusko dostane větší chuť na další posun.

0 0
možnosti
ŠH

Až Ukrajina bude vyhladověna vlastní neschopností a hrátkami USA a štrasbrusele - kam myslíte, že se přikloní?

Užhorod, který by rád ku Praze, to nevytrhne. Ti další by brali Maďarsko. Podívejte se na mapu. A celý východ potom jezdí pracovat do bohatšího Ruska.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz