6.3.2021 | Svátek má Miroslav


Diskuse k článku

EVROPA: Naše hanba

Často se v souvislosti s nejapnými pokusy přepsat historii druhé světové války setkávám s tvrzením, že popírat roli SSSR na osvobození táborů a na vítězství nad nacismem je v pořádku - konec konců, „Rusáci“ to v reversu dělali a dělají podnes.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Vaňura 1.2.2015 14:18

Oni Rusové mají k WW2 citový vztah v tom smyslu, že

tam každá rodina má někoho, kdo v té válce padl. Že ho třeba v reálu zastřelil komisař, když odmítl splnit nesmyslný rozkaz, nevědí.

L. Křivan 1.2.2015 16:34

Re: Oni Rusové mají k WW2 citový vztah v tom smyslu, že

1) Obrovské množství Rusů padlo naprosto zbytečně. Díky blbým rozkazům Stalina a posranosti generálů a jiných lampasáků.

2) Kdyby se Němci chovali na Ukrajině a Bělorusku slušně, tak by jim Rusové přinesli hlavu Stalina na tácu.

J. Štrobl 1.2.2015 16:39

Re: Oni Rusové mají k WW2 citový vztah v tom smyslu, že

Přesně tak.

K. Krbálek 1.2.2015 18:04

Re: Oni Rusové mají k WW2 citový vztah v tom smyslu, že

odhaduje se že z 26 milionů sovětských válečných ztrát až několik milionů bylo zabito samotnými Rusy, popravy za naprosto nicotné věci byly na denním pořádku...

J. Láníček 1.2.2015 19:01

Re: Oni Rusové mají k WW2 citový vztah v tom smyslu, že

Není to málo, já bych přihodil. Já bych tam dal zrovna 40 milionů, nebuďme troškaři. A teď by mě zajímalo, proč ti Rusové vyhráli u Stalingradu, jestli je tam někdo nutil k boji s pistolí u hlavy, nebo projevili nezměrné vlastenectví a osobní statečnost. V každém případě kdyby to tam tenkrát projeli, běháte dnes vy všichni mudrlanti za Uralem s nudlí u nosu na nějakém německém statku jako pacholkové. Možná byste byli ale někteří schopni poněmčení a jako kápové byste mydlili karabáči své bývalé soukmenovce.

P. Vaňura 1.2.2015 22:34

U Stalingradu dostala útočící sovětská pěchota tento rozkaz

1) Nikdo se nesmí při útoku otočit. 2) Pokud by se otočil, voják běžící za ním ho musí zsatřelit. 3) Kdyby ho nezastřeli, třetí v řadě musí zastřelit oba dva.

Jinak, sovětští generálové si neumněli představit boj, kdyby za útočícími jednotkami nebyly ještě oddíly NKVD, pro případ že by někdo měl snahu se boji vyhnout.

K tomuto stádiu dospěli Němci až r. 1944-1945, kdy v obklíčených postavením v západoevropských přístavech byli u každé jednotky esesáci, kteří by zasáhli proti jakékoliv snaze vyhnout se boji.

L. Harvánek 1.2.2015 22:34

Re: Oni Rusové mají k WW2 citový vztah v tom smyslu, že

Budu stručný:souhlas.

P. Vaňura 1.2.2015 22:55

To máte pravdu! Ale Stalinem řízená část partyzánů často

záměrně prováděla akce, mající za cíl vyprovokovat Němce k akci proti těm osádám, kde měli s Němci dobré vztahy. Třeba zajali a následně bestiálně umučili německého vojáka, a jeho zohavenou metvolu nechali ležet tak, aby ji Němci našli.