3.6.2024 | Svátek má Tamara


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Janyška 24.2.2011 10:01

Re: Západ je nepoučitelný

Nic takového dlouhodobě neplatí ! Platí jen to, co říkám ! Platí proces civilizace ! Dzp.

V. Novák 24.2.2011 10:55

Pahlavího že odstranil Západ?

Ty statisíce Íránců na ulicích se zřejmě nepočítají - zato nějaká neviditelná ruka Západu...

Západ Rezatý Pohlaví naopak instaloval, když se Mossadek pokusil o znárodnění (čti úpravu výhodnější pro Írán) těžařských licencí západních, zejména britských společností. CIA se tím ani netají. Svrhla ho lidová revoluce, kterou bohužel nakonec ukradl Chomejní - a předvedl spolurevolucionářům, jak revoluce požírá své děti.

Nadžibulláha instaloval SSSR místo neschopného Karmala. Pravda - svrhli ho Západem podporovaní mudžáhidové, ale popravili až Západen nepodporovaní talibové. Když se od něj odvrátil Dóstum a zapojl se do afghánské záliby - boje každého s každým - neměl už Nadžíb žádný význam.

Prozápadního pučistu a genocidníka Suharta svrhla lidová revoluce, kterou spustilo zastřelení nějakých studentů při demonstraci - a byla to revoluce patřičně revoluční, tedy masitá. Počet obětí se odhaduje na stovky.

A. Hrbek 24.2.2011 11:54

Re: Pahlavího že odstranil Západ?

Velmi jste mne pobavil.

Např. "Západem nepodporovaní talibové"!

S. Netzer 24.2.2011 12:17

Re: Pahlavího že odstranil Západ?

Vy jste mně pobavil též.

(Vysvětlení: Vy si myslíte, že "Západ podporoval Talibán").

V. Novák 24.2.2011 12:25

Jsem rád, že jste se pobavil,

leč talibové skutečně nebyli Západem podporováni - a to ani "Západem" saudskoarabským, který mocně podporoval mudžáhidy. V době "Soukromé války pana Wilsona", kdy je podporoval i Západ západní, od UK po USA.

Taliban vznikl jako hnutí uprchlíků podporované snad (pravděpodobně) Pákistánskou tajnou službou a mající za cíl vyhnání mudžáhidů a warlordů, kteří si Afghánistán rozparcelovali a věnovali se rozvíjení kombinatoriky spojenectví a zrady, tedy disciplíně, v níž dosáhli Afghánci mimořádných úspěchů. Tou dobou už dával Západ i Východ od Afghánistánu ruce pryč - což se asi nejvýrazněji nevyplatilo USA 11/9 2001. Spolu s předchozí podporou hodných islamistů.

A. Hrbek 24.2.2011 15:22

Re: Jsem rád, že jste se pobavil,

V letech 1994 byl Taliban Západem tajně podporován, minimálně dodávkou zbraní, se kterými dobyl Kabul. Odvděčil se popravou Nadžibuláha. Po té byl až do roku 2001 talibanský režim při nejmenším tolerován a byl tolerován i export opia. Když domítl vydat bin Ládina, přízeň ochabla a začalo protitalibanské tažení, které prakticky trvá dodnes. I dnes "spojenec" Západu Pakistán Taliban podporuje a Západ proti tomu nezasahuje.

O obojetnosti chování Západu svědčí pokusy o navázání neformálních kontaktů s Talibanem ve snaze vyjít z prohrané války s čistým štítem.

V. Novák 24.2.2011 15:32

Taliban Západem tolerován byl,

ale co se týče podpory, musíte mít nějaké insider informace. Možná by se hodilo spíše slovo "ignorován" než tolerován. Afghánistán byl všem ukradený.

Podporován byl Pákistánem se zřejmým úmyslem rozšířit vliv Pákistánu k sousedům - a i dnes je vztah Pákistánu k talibům přinejmenším ambivalentní. Na vlastním území nepříliš oblíben, na afghánském spíše podporován... Ono to vypadá, že Píksitán si bere vzor z Afghánistánu a postupně se rozpadá na nestát - sbírku kmenových území bez centrální vlády.

Pokus ukončit válku přijatelným smírem nepovažuji za obojakost - tak končívala většina válek a je to lepší způsob, než "boj do poslední kapky krve". Západ se obojace projevuje více než je mi milo - ale tohle bych mu zrovna nevytýkal.

S. Netzer 24.2.2011 16:11

Re: Jsem rád, že jste se pobavil,

Ty informace máte z Haló Novin?

http://www.satp.org/satporgtp/publication/books/global/aminsaikal.htm

H. Lukešová 24.2.2011 19:22

Re: Jsem rád, že jste se pobavil,

Tedy paní Netzer, přišel Vám ten email od Kobylky Lajdy? Je to úděsné, kdoví jestli nakonec pan Pašek o mohamedánech nemá pravdu. Zakazovat zpívat si, údajně zpěv rakouského důchodce "urazil" zpěv muezína. Jsem zděšena. Psala jste, že Bat Ye ´or přehání s plánem Eurabia, ale jak vidíte,možná, že není daleko od pravdy. Mohamedáni nás nakonec přinutí nosit burky, zabijou ze cti, zakážou dívkám studovat, polejou je kyselinou...Myslím si, že by se hlavně žádná žena neměla mohamedánů zastávat.

J. Schwarz 24.2.2011 13:35

Re: Západ je nepoučitelný

proč by měly mizet? Naopak, musí jich přibýt a mizet by měli místní domorodci, zavazející nám v těžbě surovin. Kdyby tygr spekuloval o tom, že buvol má taky právo pokojně si žrát trávu a ne se nechat sežrat, chcípl by hlady - a ten buvol by ho, zesláblého, nejspíš ještě před smrtí podupal. Z vděku za jeho "velkorysost".

M. Prokop 24.2.2011 14:38

Re: Západ je nepoučitelný

Třeba toho tygra naučíte pokojně žrát trávu ......

L. Šarina 24.2.2011 9:41

Chyba

je  asi v tom,že  v člnku není slovo VÁLKA. Ta to vyřeší i když se v Evropě slovu válka považuje za cosi jako tabu a hřích,v arábií přísloví  CI VIS PACEM PARABELUM platí. EU, vnítřne v mnoha věcech nesourodá,v rozhodování slabá  a zoufale pomalá neuděla nyní a aní později nic.Odhlédnout od toho všeho války byly, jsou a budou jako lidstvo samo,jenom Evropa vlivem a skušeností dvou válek je připosraná ale to ji asi nzachrání,jako v minulosti střetu s islámem a až k tomu dojde tak evropští a světoví pacifisti budou v řiti.Proč  o tom píšu? Protože jestli se naplní vize  pochodu arabu,potažmo muslimu do Evropy tak to je dobití uzemí bez boje, to územi o které usilovala Osmanská Perská Maurská říše celá staletí.Střet muslimu akřesťanů ( asi) nastane mají tady pátou kolonu v Anglii ve Španělsku v Německu,Švédsku s jednoho prostého důvodu KŘESŤANSTVÍ je nábožnství a MUSLIMUS způsob života.

K. Janyška 24.2.2011 9:00

Jen doufám, že si všichni uvědomují právě teď, jak nebezepčné by bylo zbavit se jaderných zbraní ! A bacha, na řadě je Čína ! Dzp.

J. Kanioková 24.2.2011 9:20

Je jedno přísloví - chceš-li mír, chystej válku.

Aby dostatečně odstrašovala.

S. Netzer 24.2.2011 9:22

Re: Jen doufám, že si všichni uvědomují právě teď, jak nebezepčné by bylo zbavit se jaderných zbraní ! A bacha, na řadě je Čína ! Dzp.

Proti komu ty jaderné zbraně chcete použít? Proti muslimům, nebo proti orthodoxním křesťanům?

Bacha, čínští jedinci se ještě neindividualizovali a nesubjektizovali pomocí obchodu!

K. Janyška 24.2.2011 9:31

Re: Jen doufám, že si všichni uvědomují právě teď, jak nebezepčné by bylo zbavit se jaderných zbraní ! A bacha, na řadě je Čína ! Dzp.

Vy, Netzerová, nic neříkejte ! Nic nevíte ! Čína je před katastrofálním výbuchem, jako SSSR ! A jsou tam stamilionové národy ! To bude mela ! Dzp.

S. Netzer 24.2.2011 9:45

Re: Jen doufám, že si všichni uvědomují právě teď, jak nebezepčné by bylo zbavit se jaderných zbraní ! A bacha, na řadě je Čína ! Dzp.

Nejdříve se ale budou muset individualizovat a subjektivizovat účinky z obchodu, a teprve potom si budou tito jednotlivci zařizovat věci podle svého i na národní úrovni !

K. Janyška 24.2.2011 10:02

Re: Jen doufám, že si všichni uvědomují právě teď, jak nebezepčné by bylo zbavit se jaderných zbraní ! A bacha, na řadě je Čína ! Dzp.

Ano, a to se tam právě děje ! Jako v SSSR ! Dzp.

S. Ševeček 24.2.2011 9:57

Re: Jen doufám, že si všichni uvědomují právě teď, jak nebezepčné by bylo zbavit se jaderných zbraní ! A bacha, na řadě je Čína ! Dzp.

"proti orthodoxním křesťanům?"

Nebude třeba - ty smetou nadržení mládenci jako první.

V. Vlk 24.2.2011 11:22

Re: Jen doufám, že si všichni uvědomují právě teď, jak nebezepčné by bylo zbavit se jaderných zbraní ! A bacha, na řadě je Čína ! Dzp.

Liebe Frau Netzler, tvrdit že se musí Číňané nejdříve Individualizovat a subjektivizovat je neuvěřitelně...nechci říci hloupé,ale neinformované. Číňané jsou výsostně individualizovaní již tisíce let. A vynikající obchodníci. Vy jste asi nikdy nenavštívila žádný China Towen. Doporučuji k četbě Dějiny Číny J.FK. Fairbrank.

S. Netzer 24.2.2011 11:33

Re: Jen doufám, že si všichni uvědomují právě teď, jak nebezepčné by bylo zbavit se jaderných zbraní ! A bacha, na řadě je Čína ! Dzp.

To doporučte laskavě Janyškovi, a ne mně. Dzp.

V. Novák 24.2.2011 13:00

Málo sledujete Janyšku.

Uznávám, že to nelze nikomu vyčítat - sledovat Janyšku a jeho jedinou myšlenku je, obávám se, příznakem masochismu. Nebo sadismu? Teď nevím...

K. Janyška 24.2.2011 7:55

Ano, nepřítelem muslimů jsme my. Svobodní lidé ! Dzp.

K. Janyška 24.2.2011 7:56

Re: Ano, nepřítelem muslimů jsme my. Svobodní lidé ! Dzp.

Jsme však nepřítelem i ortodoxních křesťanů ! Dzp.

K. Křivan 24.2.2011 8:26

Re: Ano, nepřítelem muslimů jsme my. Svobodní lidé ! Dzp.

Ortodoxní křesťani nechávají všechny na pokoji. Není důvod být jejich nepřítelem.

K. Janyška 24.2.2011 8:41

Re: Ano, nepřítelem muslimů jsme my. Svobodní lidé ! Dzp.

KK, jsou mi ukradeni ! To já jsem nepřítelem jejich ! To oni mají za nepřítele mně ! Dzp.

J. Heincl 24.2.2011 9:42

Re: Ano, nepřítelem muslimů jsme my. Svobodní lidé ! Dzp.

Tak nepřátelé jsou jasní. Máte nějaké přátele?

K. Janyška 24.2.2011 10:05

Re: Ano, nepřítelem muslimů jsme my. Svobodní lidé ! Dzp.

Ale, no tak... Mezi levičáky ?  Ne ! Dzp.

J. Heincl 24.2.2011 10:09

Re: Ano, nepřítelem muslimů jsme my. Svobodní lidé ! Dzp.

A mezi pravičáky?

K. Janyška 24.2.2011 10:38

Re: Ano, nepřítelem muslimů jsme my. Svobodní lidé ! Dzp.

A co jsem měl na snídani nechcete vědět, že ne ...?! Dzp.