23.6.2024 | Svátek má Zdeňka


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
František I. 4.1.2006 13:38

Re: Pan Pehe nemá pravdu

Měl pan Pehe někdy pravdu? Ňáko si na to nevzpomínám.
Petr Brodský 4.1.2006 16:11

Re: Re: Pan Pehe nemá pravdu

Máte-li pocit, že Váš oponent nemá nikdy pravdu, bude to pravděpodobně tím, že sw nezatěžujete objektivitou.
František I. 4.1.2006 16:53

Re: Re: Re: Pan Pehe nemá pravdu

To jste myslel v neobjektivních žvástech hledat špetky objektivity? Ach jak mne to dojímá.....
kocour 4.1.2006 12:44

A já si dovolím tvrdit,

že politické rozdělení Evropy na 25 mocenských center je třeba vůči Číně konkurenční výhodou, kterou by Evropa sjednocením ztratila.
 
Mimochodem, Hongong či Tchaj-wan - je to Čína nebo to není Čína? A jak hezky prosperují ...
Aleš 4.1.2006 12:58

Re: A já si dovolím tvrdit,

To jste vedle jako jedle,  sdružování investic, náklady na výzkum a vývoj, politický vliv, to přece přeje silným státům  s dobrým prostředím pro využití těchto předností.  Hongkonk je přece už několik let součástí Číny  se zvláštním režimem.
kocour 4.1.2006 13:13

Re: Re: A já si dovolím tvrdit,

A v tom zvláštním režimu to právě je: Ekonomická integrace nemusí nutně znamenat i integraci politickou.
 
Ostatně, ve středověku byly evropské státy pro změnu ekonomicky dezintegrovány, mýtné a cla si vybíral kde kdo ... jde jen o ten jediný měnový a celní prostor. Mimochodem, byla by to skvělá pojistka proti socialistům a dirigistům všeho druhu. Jenže právě o to oni tak tlačí na tu politickou integraci, protože jedině tak budou moci ekonomiku řídit.
 
Já ekonomiku řídit nechci, tudíž politickou integraci nepotřebuji.
kocour 4.1.2006 13:14

Re: Re: Re: A já si dovolím tvrdit,

opravička: "... jenže právě proto oni tak tlačí ..."
kocour 4.1.2006 13:18

Re: Re: Re: A já si dovolím tvrdit,

P.S.: A co se týče obrany, na tu máme NATO. Jen tomu, komu leží v žaludku USA a chce svazek Evropy a USA rozbít, protože se víc kamarádí s Blízkým a Středním Východem a severní Afrikou to může vadit a může prosazovat nějaký jiný model evropské obrany.
JJ 4.1.2006 14:48

Re: Re: Re: A já si dovolím tvrdit,

Italie, ci Nemecko v podobe decentralizovanych statecku byly pro smich.
 
Jednotny menovy prostor znamena fiskalni disciplinu - politicky dopad. Jednotny celni prostor a volny pohyb zbozi si drive nebo pozdeji vyzada urcitou harmonizaci dani.
 
A co se tyce vyzkumu, tak tam je jasne, ze kdyz se bude ve 25 statech opakovat ten samy vyzkum, tak to k nicemu nevede.
 
kocour 4.1.2006 15:04

Re: Re: Re: Re: A já si dovolím tvrdit,

Celek s jedním politickým centrem je mnohem snáz zasažitelný než stát s 25 centry. Jak už tu někdo napsal nad ránem, když dali Kolumbovi košem v Itálii, dohodl se se Španělskem. Kdyby byly tehdy Spojené státy evropské, dostal by košem v Bruseli a byl by v prdeli. Atd., atd. Jednotná politická moc zmnožuje nejen zdroje a politickou sílu, ale i zranitelnost.
Aleš 4.1.2006 16:08

Re: Re: Re: Re: Re: A já si dovolím tvrdit,

Ale jediné politické centrum přece existuje pouze ve Vaší fantazii. První kroky sjednocování pravidel   podpořily  bezpečnost, ekonomiku , ale politická integrace není dnes  na pořadu.  Každý stát je samostatný. Jste vedle.
JJ 4.1.2006 17:00

Re: Re: Re: Re: Re: A já si dovolím tvrdit,

Opravdu jste napsal "stat" s 25 centry? Protoze to proti tomu bych nic nemel. Akorat si myslim, ze pokud by mel ten "stat" fungovat na zaklade jednomyslne dohody vsech 25 center, tak nebude fungovat vubec.
 
 
 
 
Petr Brodský 4.1.2006 15:50

Re: Re: Re: A já si dovolím tvrdit,

Jenomže ten Honkong, je, pane Kocoure, integrován právě politicky. Proto se ten jeho zvláštní ekonomický režim může s tím postkomunistickým harmonicky doplňovat. 
 
huhu 4.1.2006 13:13

Re: Re: A já si dovolím tvrdit,

vy reprodukujete myšlenky stará min. 50 let a více - "sjednoceného průmyslu". Moderní řízení velkých koncernů a firem v zájmu zachování vlastní konkurenceschopnosti, zvyšovaní efektivnosti atd. nechává i své jednotlivé firmy relativně velmi samostatné a navzájem si konkurující nejen ve vývoji, ale i výrobě a prodeji - viz VW, Peugeot/Citroen a kdo zná ekonomickou strukturu uvedl by řadu dalších příkladů.
Jirka 4.1.2006 14:09

Re: A já si dovolím tvrdit,

Srovnani s postavenim Hongkongu a Tchajwanu vuci kontinentalni Cine s postavenin statu v EU je zcela nesmyslna.
kocour 4.1.2006 14:50

Re: Re: A já si dovolím tvrdit,

Ještě nějaké pěkné heslo, prosím, prosím, smutně koukám ...
Jirka 4.1.2006 15:28

Re: Re: Re: A já si dovolím tvrdit,

Proč? Vám to asi nepomůže a ostatní to pochopili.
kocour 4.1.2006 15:41

Re: Re: Re: Re: A já si dovolím tvrdit,

Ostatní? Jací ostatní? Kdo vám dal právo mluvit za ostatní?
Lojza 4.1.2006 11:29

Takhle ne!

Někdy koncem sedmdesátých let jsem měl učitele, který nám říkal: "Děti, já věřím, že se dožijete Spojených států Evropských." Byl to člověk, který přežil nacistický koncentrák, za rok ho zavřeli bolševíci do komunistického koncentráku, ty dva tři roky kolem šedesátýho osmýho byl rehabilitovanej, za normalizace opět ze školství vyhozenej a za pár let zemřel jako slévač ve Škodovce. Klasika - tak zachází český bolševický národ s čestnými a chytrými lidmi. (Pro bolševíky - může za to Bush).
Dnes ty "Spojené státy evropské" objevili ti, kteří ho tenkrát likvidovali. (nebo jejich synkové).
Asi tak v sedmdesátým-jednasedmdesátým roce se v místním plátku objevila na půlce titulní stránky moje fotografie, kterak strhávám "sovětskou" vlajku z baráku. Pod ní byl nápis "Takhle ne!". To už působila normalizace.
Tedy, proč to píšu - sjednocená, spojená, spolupracující a jánevímjakáještě Evropa - ano. Říkám to už desítky let. Ale byrokraticko-bolševický superstát, který nalezl vnějšího nepřítele v USA, to tedy musím nyní já říct eurobolševíkům - "takhle ne!"
huhu 4.1.2006 12:21

Re: Takhle ne!

vaše " Tedy, proč to píšu - sjednocená, spojená, spolupracující a jánevímjakáještě Evropa - ano. Říkám to už desítky let. Ale byrokraticko-bolševický superstát, který nalezl vnějšího nepřítele v USA, to tedy musím nyní já říct eurobolševíkům - "takhle ne!" - ano to je podstata toho co se řeší, plně s vámi souhlasím. Neřeší se určitě jestli EU ano/ne, ale jaká EU. A v poslední době je EU zejména vedením Francie a SRN směřována socialistickým směrem, k ovládání druhých, diskriminaci slabších a nesvobodě podnikání. Osobně tohle rovněž nechci.
Ivan Nový 4.1.2006 12:45

Ne EU, protože je

taková jaká je.
Jirka 4.1.2006 14:11

Re: Takhle ne!

Vzhledem k tomu, ze EU povazuje USA za sveho patnera a aktivne s nim spolupracuje na vsem moznem, je predstava, ze USA je jakysi imaginarni vnejsi nepritel celkem usmevna. Ano, jsme rivalove. Ale to s Japonskem taky.
Kajan 4.1.2006 11:00

Člověče, Pehe,Vy jste ale socialistický zločinec! Vy a Vám podobní zatáhnou Evropu znovu do války! Dzp.

Plzák 4.1.2006 14:58

Re: Člověče, Pehe,Vy jste ale socialistický zločinec! Vy a Vám podobní zatáhnou Evropu znovu do války! Dzp.

To je Pehemu jedno. Hlavní když se dostane do politiky - třeba za komunisty
mel 4.1.2006 10:41

malá chybka

.....na kolik může evropská integrace být i nadále především projektem elit._________Chyba mělo být...projektem jelit :-(
ticha@dohoda 4.1.2006 10:38

pane Korensky

sazim proti a aby to vas/vasi pnezenku/ tolik nebolelo :-)) klidne muzeme mluvit o bedne treba spanelskeho sektu, tusim Frixenet, nebo tak nejak, pripadne nejake dobra italska znacka. Na vcelku inteligentniho cloveka se casto nechate unaset prchlivosti vaseho majestatu, potom pisete veci totalne mimo misu, ta vase sazka do placu je typickym prikladem. Jinak do noveho roku vse v pohode preju, Fafovi take :-))
ticha@dohoda 4.1.2006 10:26

to Borivojneslusny-polsky agro export

tajemstvi "zazraku" /narustu/ polskeho zemedelskeho exportu je ve stupidni dotacni zemedelske politice EU, ze ktere profituje zejmena Francie ale take Polsko, ktere je jednim z nejvetsich prijemcu pomoci ze spolcne EU pokladny ,zatimco CR je na nule, prijmy z Bruselu a vydaje tamtez se kryji. Polske zemedelstvi je jedno z nejzaostalejsich v Evrope a je dotovano mimo jine i ceskym, ktere opacne patri k nejvyspelejsim. Polaci tradicne hazi sve ekonomicke problemy na krk jinym, delali to za casu RVHP a delaji to i nyni v EU, vzdy zili na ukor nekoho jineho. Ve skutecnosti z novych zemi skutecne splnovali kriteria EU jen Slovinsko, jih Kypru a Malta, se zavrenim jednoho oka mozna CR a Madarsko. V roce 2007 maji byt prijaty Bulharsko a Rumunsko, cire silenstvi, zaostale zemedelske staty, cca 35 milionu chudych do EU, podle meho nazoru by se rozsirovani EU melo minimalne na 20-30 let zastavit, novym zemim dat statut pridruzenych zemi a dlouhodobe je na vstup/skutecny/ pripravovat a kontrolovat jak plni kriteria. Prijmout Polsko do EU byla snad vubec nejvetsi chyba, prave kvuli Polakum trva odpor ostatnich zemi EU k otevreni pracovnich trhu, spocitejte si kolik Polaku pracuje v CR a opacne, Britanie by mohla vypravet, na jednoho Cecha pripadne minimalne 50 Polaku, stejne je to prakticky v Nemecku, Francii, Rakousku atd, jen skandinavske zeme jsou vyjimkou, tam dominuji obcane pobaltskych statu, ve skutecnosti casto Rusove s pasy Estonska a spol.
borivojneslusny 4.1.2006 18:07

Re: to Borivojneslusny-polsky agro export

Pokud nevíte, tak v předstupním období se Poláci vydali tržní cestou zemědělství - tj. minimální zásahy státu bez poskytování dotací! Ani předvstupní program SAPARD, určený pro drobné zemědělce, nijak oslnivě nevyužili. To my Čechách jsme se pochlapili..Levice protiústavně zastavila transformaci zemědělství, aby podniky vzniklé zločinem (bývalá JZD), mohly spolufinancovat SAPARD. Jak vidíte, stejně to nepomohlo.Politiky řízené ekonomické procesy nadělají více škody než užitku. Nemůžu jinak, než hospodářsky nekonkurenceschopnou Evropu dneška přirovnat stavu československého zemědělství konce 70. let, kdy se jednotlivé projedené kolchozy přifařili k těm ještě dýchajícím, aby následně společně vše projedli, včetně náležitého otrávení půdy..
Ivan Nový 4.1.2006 8:17

Výhoda evropské unifikace.

Unifikované stavby a tomu vylobované stavební směrnice. V Itálii předimenzované u nás podimenzované, proto aby výstavba unifikovaných objektů byla co nejlevnější. Půjde odpovědný eurokrat sedět?
Nacočekáme 4.1.2006 8:16

Putin DOVOLIL obnovit dodávky plynu...proč ustrašeně mlčíme?

Chápu, když se po Mnichovské dohodě nikdo nezastal ČR, tak proč to nezopakovat, když jsme v jejich pozici.Jenže politické vydírání a nedodržování smluv platných ještě několik let je trochu něco jiného. Putin teď ví,že asi stáhneme ocas mezi nohy a celá EU bude předposrážená, aby nezavřel kohoutky s plynem a bude skákat podle něj. Hezké časy nás čekají....a dotoho inteligentní rakušáci s protesty proti jediné alternativě plynu Temelínu...jak je vidět, lidská blbost je nekonečná a paměť neslouží(takže si to budeme muset všechno zopakovat?)...