6.10.2022 | Svátek má Hanuš


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ludva 24.10.2009 9:41

Trestat mohou firmy

Jednoduše tak, že převedou výrobu do vlastních zemí. Stačí aby k tomu dostaly od svých vlád nebo dokonce od EU vhodné pobídky. Což v době krize není tak nepředstavitelné. Už jen zavření Škodovky a TPC by nám zasadilo pěknou ránu. A takový Sarkozy se na to přímo třese.

Nový 24.10.2009 1:48

přesné

R^

Fišta 23.10.2009 22:21

Re: Chování Klause - to zneklidňuje !

Lžete Vízku! Zase jenom lžete...

Fuj, styďte se! Takový velký kluk...

Hnyk 23.10.2009 21:53

Re: Hrrr na ně!

EU není Brusel a bruselský starosta ČR určitě trestat nebude. EU je spolek 27 států a o jednom státu, o ČR se s úspěchem dá pochybovat jesli je opravdu demokratický. Smlouvy o EU nemají nic společného s mezinárodním právem. A jistě je Vám jasno, že pro každou smlouvu musí být přinejmenším dvě strany které ji chtějí dodržovat, jinak je to jen cár papíru. V. Klaus se chová tak, že ostatním státům EU ukazuje, že LS nechce a i kdyby ji ČR schválila tak ji stejně nebude dodržovat. A když se členové EU rozhodnou vyloučit jednoho člena který se projevuje jako vřed na společenství, jaké mezinárodní právo jim v tom brání?

Koneckonců čistě formálně by těch 26 nebo 25 mohlo z EU vystoupit a vytvořit novou EU. Bez ČR a možná bez VB. Pak by si mohla ČR vytvořit s VB vlastní spolek, pokud by Britové o ČR stáli.

. 23.10.2009 20:27

Re: bohužel na nás mohou. eu je svazkem nezávislých států.

Opravdu je to výborný článek a měli by si ho přečíst všichni Klausobijci a eurohujeři.

JM 23.10.2009 20:15

STÁLE VÍCE VYČUHUJE, ŽE KALOUSOVI NEJDE O NEMĚNNOST MAJETKOVÝCH PRÁV

STÁLE VÍCE VYČUHUJE, ŽE KALOUSOVI NEJDE O NEMĚNNOST MAJETKOVÝCH POM+RŮ  vzniklých po 2.světové válce, ale o neměnnost  majetkových poměrů po Kalousově privatizaci.     Při Kalousově privatizaci byly privatizovány podniky, ke kterým byly komunisty ukradeny majetkové podíly - pravda spoluobčanům obyčejným, normálním, běžným, standardním a jak ještě jinak nám beze studu nadávají.     Kalousovou privatizací těchto majetků byla posvěcena komunistická krádež majetkových podílů v akciových společnostech, vzájemných pojišťovnách a záložnách, v hospodářských, výrobních a spotřebních družstvech.

darny 23.10.2009 19:39

Stojí za shlédnutí....

http://dotsub.com/view/d25a9402-c339-4603-af2b-5449e4dd4d1b

http://dotsub.com/view/18adddd9-3b12-46a3-a1a2-e69b57c439e4

F.Vízek 88.100.57 23.10.2009 19:27

Chování Klause - to zneklidňuje !

Skoro už ani nezáleží na tom, kde je - ve věci „Lisabon“ - pravda.  Nezpochybnitelné ale je,  že Václav Klaus měl dlouhé roky na to, aby  včas k tzv. Lisabonské smlouvě něco konkrétního "černé na bílém" předložil.  V době, kdy se smlouva rodila, kdy se upravovala, kdy se "sumarizovala", a dříve než ji  tehdejší premiér Topolánek (jako představitelé ostatních 26 zemí EU) podepsal. Dokonce i poté měl Václav Klaus mnoho měsíců „ k mání“, aby věcně a konkrétně a prokazatelně "hodil na stůl" požadavky na úpravu, na doplnění, na změnu.  Mohl se kdykoli účastnit i jednání vlády, která je podle ústavy vrcholným orgánem exekutivy a prosazovat to svoje.

 Neudělal to... Zbaběle spoléhal na Irsko, na Polsko i na Německo, že to "zařídí" za něj... Dokonce ani k Ústavnímu soudu se písemně a věcně "nehrnul",  nic neposlal včas, dříve, než se jednalo. I tady se schoval za skupinu senátorů.  Hrdina! 

A až  teď - protože nechce ztratit tvář - koná !   Jeho konání na tento způsob přijde republiku draho, protože ztráta pověsti se léčí po generace... 

zoch 23.10.2009 19:01

Re: Za názor ve prospěch Lisabonu je nadávka EUROFIL, beru, stojí to za to !

Tak hele !  Mirek Ti jasně říká,že mu konvenují podmínky ve starých evr. zemích. A protože obdobné podmínky lze očekávat v budoucnu i zde,chová jistou naději.  Ty v sobě chováš jistou obavu,že se zde podmínky tímto směrem změní.  ojíš se toho,rebneluješ proti této očekávané skutečnosti.

Pokud bych měl mezi vámi dvěma volit,je mi Mirkův postoj milejší.  Protože hájí podmínky,kde je zloděj nejen chycen,ale i potrestán. Hájí podmínky,kdy zrada a vydírání se trestají. U nás ,jak jistě víte tyto praktiky používá i Václav Klaus.  Takže mám jasno.

V. Hoffman 23.10.2009 18:33

Re: bohužel na nás mohou. eu je svazkem nezávislých států.

Prezident má střežit ústavu podle svého nejlepšího svědomí a vědomí. - To ano, s tym mozem suhlasit. Lenze v situacii, ked sa vsetky ostatne zlozky moci v state /vladna, zakonodarna aj sudna/ domnievaju, ze podpisat LS je pre CR vyhodnejsie ako nepodpisat a sucasne je vacsine obcanov LS bud uplne lahostajna alebo su za nu, prezident /pokial sa chcel zachovat ako cestny muz/ mal povedat "vazeni, nehnevajte sa, ale toto ja podpisat nemozem" a abdikovat. Teraz kvoli vnutropolitickej situacii nema ani tu moznost abdikacie, vznikla by totiz tazka ustavna kriza.  Pokial ide o oslabenie vplyvu CR, povedal by som, ze ako sucast bloku mensich statov vplyv CR ostava zachovany, dokonca sa mierne posilnil. Takisto dochadza k posilneniu pri celoeuropskych temach ako je energeticka bezpecnost. Zoberte to proste tak, ze doba sa zmenila, svet je podstatne previazanejsi a ziadny stat uz osamoteny nema moc sanci. A pokial mozem hovorit za Slovensko, radsej budem sucastou europskeho bloku, aspon s akym takym vplyvom, ako rusky alebo americky mopslik /uznavam, ze v druhom pripade mopslik hyckany a opatrovany, ale stale mopslik/.  

. 23.10.2009 18:17

Re: Pravidla přijetí LS byla jasně stanovena:

¨V podstatě irské referendum je plichta, mělo by tambýt referendum ještě jedno a potom bychom zvýžili, zda se nám LS vyplatí, či ne. Ale jinak s Vámi souhlasímR^R^R^R^R^R^R^

fh 23.10.2009 18:15

Re: bohužel na nás mohou. eu je svazkem nezávislých států.

1. Nebylo moc dlouho udržitelné, aby ti co nejvíc platí, měli menší poměrné zastoupení než ti co nejvíc berou, tady nemá smysl si stěžovat

2. Pokud jde o naše čecháčkovské zájmy (boj o názvy syrečků ap.) má pan Hoffmann asi pravdu, budou se tíž prosazovat. Jenže naše hlavní zájmy (t.j. aby nám nemohly být vnuceny na př. daně na širokánské sociální paraple na úrovni západních států),  máme společné se všemi postkomunistickými státy. Diktování daní a sociální úrovně by mohlo mít katastrofální dopad na ekonomiku všech těchto států, při tom takové hlasy ze západní Evropy k nám zaznívají. Z LS mi není moc jasné,  je-li to možné nebo ne, ale mám pocit, že pokud se budou tyto státy schopny dohodnout, nelze jim to vnutit. Na druhou stranu EU není spolek, který by příliš úzkostlivě dodržoval vlastní pravidla.

3. Všechny naše nejistoty z Ústavní i Lisabonské smlouvy padají podle mého názoru na hlavu  našim vyjednávačům, kteří nebyli schopni se včas domluvit se svými postkomunistickými partnery a - promiňte mi ten výraz - idiotsky se spoléhali, že všechno za nás vyřeší někdo jiný. Při tom nikde tam, kde byly smlouvy odmítnuty v referendech, důvody jejich odmítnutí neměly nic společného s našimi zájmy. Máme co jsme si zasloužili. Bohužel.

zoch 23.10.2009 18:11

Re: Za názor ve prospěch Lisabonu je nadávka EUROFIL, beru, stojí to za to !

R^VR^

zoch 23.10.2009 18:07

Re: Autor plácá nesmysly....

R^

zoch 23.10.2009 18:05

Re: Jak ? Odebéře nám dotace.

Jde o to,že je to přístup leváka a nikoli rovného člověka. Ale nemylte se.

zoch 23.10.2009 18:02

Re: jsem zneklidněn počínáním Václava Klause, momentálně presidenta ČR

Máte pravdu,ale zde to nějak není moc pochopeno.....

Kolemjdoucí (J.Š.) 23.10.2009 17:27

Svenovi Australanovi

Nechápu, jak jste přišel na to, že V.Klaus byl od roku 1969 ještě DVA ROKY na studiích v zahraničí. Ve svém životopise píše, že v zahraničí byl studovat dvakrát, vždy jen na JEDEN semestr. A od r.1969 pak dva roky, tj. do února r.1971, strávil v Ekonomickém ústavu.

Odkud jste čerpal své informace?

mag 23.10.2009 17:16

Pan Zahrádka je realista!

HOWG ! 

 ;-)

Jiří Zahrádka 23.10.2009 17:11

Re: bohužel na nás mohou. eu je svazkem nezávislých států.

Autor toho článku v LN říká, že ta lepší pozice, když budeme poslušní, trvá vždy jen do doby, kdy ji chceme využít. Jakmile o něco jde, je nám poslušnost z minulosti asi na nic. To, myslím, vystihl.

Je to právě LS, která oslabuje vliv ČR (další rušení práva veta, snížení váhy hlasu ČR, zvýšení hlasu Německa).

Myslím, že většině Čechů a Moravanů také komunisti moc nevadili, když Beneš nešel radikálně proti nim. Češi a Moravani se v politice docela pletou, řekl bych. Pak jsme za to platili v celém Československu všichni (vč. Slováků, kde ani komunisté nevyhráli). Prezident má střežit ústavu podle svého nejlepšího svědomí a vědomí.

honzak 23.10.2009 17:10

Re: jsem zneklidněn počínáním Václava Klause, momentálně presidenta ČR

tak se uklidni, ty mamlasi zelenej!

Josef K. 23.10.2009 17:06

Autor plácá nesmysly....

členské změ EU nemusí ČR vylučovat, pouze opomíjet. Tato země se bude plácat a plácat a buď vystoupí sama , což není pravděpodobné, nebo se v ní objeví elity, které po dlouhém přežívání v bezvýznamnosti budou velmi namáhavě budovat důvěryhodnost země vůči ostatním členským zemím. Je zřejmé, že ČR je pátou kolonou RF v EU, opravdu se autor domnívá, že taková země může být partnerem? a že bude brána jako odpovědný hráč. Opravdu si autor myslí, že politici členských zemí nevědí o míře české korupce, vlivu ruské FSB atp. a že nemají nástroje na vlastní ochranu před tímto vlivem. ČR je vlastním samosoudcem, jehož výrokem je nicotnost země.

Jiří Zahrádka 23.10.2009 17:01

Re: Ahoj Jirko,

Ahoj Honzo!

Nejde o to, zda to bylo řečeno oficiálně. To jsem také v článku nepsal. Mrkni se na výroky Sarkozyho v souvislosti s Klausem. Nemluvě o debilních článcích v nějakém španělském titulu, kde se snad údajně nadhodilo vyloučení Česka z EU. A hlavně - domácí eurofilové. Topolánek se již dříve vyjádřil, že při neschválení LS bychom museli z EU odejít, či co (nemám teď přesnou formulaci). Můj text jen upozorňuje na to, že nic takového se v souladu s nynějšími smlouvami nemůže stát.

Dvourychlostní EU - ta je již dnes (některé státy jsou v Schengenu, jiné ne, některé mají euro, jiné ne, existují různé opt-outy...). Strašení naším marginálním vlivem je opět jen hraní na emoce - jak už Ti napsal někdo přede mnou, náš vliv v EU je marginální tak jako tak. Na jiném serveru někdo napsal roztomilou poznámku: že nás EU může potrestat tím, že na tom budeme stejně špatně, jako teď :-)). Jen tam snad chybí poznámka, že lépe na tom s Lisabonem asi opravdu nebudeme. Vliv nám totiž omezuje právě LS, která odstraňuje právo veta u dalších oblastí, snižuje váhu hlasu ČR a relativně zvyšuje Německu (a tuším i jiným velkým státům).

Zdar a sílu, starý spolubojovníku ;-)!

Jirka

? 23.10.2009 16:48

Hm, jak tady čtu ty výkřiky - nebylo by lepší, kdyby si pan prezident nechl amputovat pravou ruku?

Stačilo by jen po zápěstí...

Vašek 23.10.2009 16:39

Re: Ahoj Jirko,

Hozo, přivítám dvourychlostní Evropu, zatím těch rychlostí je ale několik, Irsko Prtugalsko , Česko , Slovensko, Řecko, Německo, Máš pocit že jde o jednu rychlost? Navíc, kdo bude asi rychlejší? Ten, kdo se bude klanět Bruseli, nebo ten, kdo bude mít relatvní svobodu? 

jasan 23.10.2009 16:33

Re: Ahoj Jirko,

po podpisu LS bude marginalni v kazdem pripade - proste 2.5% ve vetsinovem hlasovani

Honza Rechnovský 23.10.2009 15:52

Ahoj Jirko,

já s Tebou souhlasím, že zatím neexistuje právní nástroj jak vyhodit čl. stát z EU. Možná se mýlím, ale Komise nic podobného neprohlásila, ani z úst relevantních politiků jsem nic takového nezaslechl. Pokud máš přesvědčivé, ven s ním, rád si počtu;-)

Domnívám se, že Česku reálně hrozí jiná věc. Je to vícerychlostní  EU. Již dnes to  primární právo EU umožňuje. V případě, že se tak stane a ČR se ocitne mimo hlavní skupinu, bude náš vliv na věšinu důležitých rozhodnutí marginální.

Zdraví

Honza

V. Hoffman 23.10.2009 15:33

Re: Za názor ve prospěch Lisabonu je nadávka EUROFIL, beru, stojí to za to !

Pretoze vase ceny klesli este o dost viac. Presnejsie povedane, klesli pre nas, nie pre vas. Holt mame silnejsiu menu:-P

prchliková 23.10.2009 15:29

Re: Proc ? To se musite zeptat EU-Politiku

pod to sepodepisuji a Chirakovi to nezapomenu

V. Hoffman 23.10.2009 15:27

Re: bohužel na nás mohou. eu je svazkem nezávislých států.

Hm, co to ma spolocne s mojou namietkou? To, ze CR nebola schopna dostatocne uplatnovat svoju poziciu v minulosti predsa nijako neodporuje tomu, ze po pripadnom potopeni Lisabonu to bude mat este tazsie. Skor by som povedal, ze opak je pravdou.

Pozrite sa, ono su to same uslachtile myslienky, co tu prezentujete, ale takto svet zial nefunguje. Pokial niekomu podtrhnete koberc pod nohami /jedno ci pravom alebo nepravom/, tak na vas bude mat pifku a da vam to vyzrat. A otazka je, ci vam to stoji za tie problemy. Ja skutocne nechapem, v com je Lisabon PRINCIPIALNE odlisny od aproximacie prava a predoslych zmluv v ramci EU. Holt je to dalsi krok k europskemu superstatu /mozno o 30, mozno o 50 rokov/ a vy sa bud zapojite alebo ostanete stat v kute. Hlboko si vazim kazdeho, kto sa sam za seba rozhodne radsej pridrzat svojich zasad aj za cenu urciteho nepohodlia, ale tu euroskeptici na cele s V. KLausom nerozhuduju samo za seba ale aj za ostatnych spoluobcanov, vacsine ktorych je nejaky Lisabon uplne ukradnuty, ale dosledky oslabenia politickeho vplyvu CR v EU uz tak jedno nebudu.

Jiří Zahrádka 23.10.2009 15:23

Re: Ja jsem, soudruhu Zahradko,

Kdyby třeba i nácek šel a vytáhnul tonoucího se člověka z vody, bude mojí morální povinností tomu náckovi pomáhat.

Klausovo rusofilství nepodporuji, já mám k rusku maximální odpor. Klaus má ale ve věcech, týkajících se EU, velmi často (ne-li vždy) pravdu. Je smutné, že je tak osamoceným hlasem. To ale není negativní vizitka o něm, ale o těch mlčících, možná mýlících se, nebo překrucujích, ne-li vědomě lhajících.