4.12.2022 | Svátek má Barbora


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A.S. Pergill 23.10.2009 5:43

Re: Kouzlo nechtěného: Re: PRASEKRACIE JE KDYŽ

Žádná z EUrounijních institucí není odpovědná občanům unie, žádný delegát v EK nebo RE není odpovědný občanům země, která ho tam vyslala, ani této zemi jako celku (ať už představovaném jakoukoli národní institucí. Neexistuje také jediný mechanismus na jejich odvolání těmi, kdo je volili / delegovali.

PRASEKRACIE -- ano, to je EU!

Jiri 23.10.2009 5:39

Jsou to patalie...

V dome mame takovy problem. Majitele bytu se dohodli, ze spolecne opravi strechu. Uzavrela se dohoda s pokryvacem, vybral druh stresni krytiny. Kdyz prislo na podepsani kontraktu tak se Novak cuknul, a ze nepodepise. Pred lety mu spadla taska na hlavu, rozmlatil hubu pokryvaci, na pokryvace ma holt spadeno, na stara kolena se jich boji. Chechta se nam vsem, do domu tece, zima na krku a on nepodepise, dokud mu ostatni nepodepisi, ze pokryvac do domu nevkroci. Co s takovym k0k0tem?? Vyhodit ho z domu nemuzeme.

Nekdo 23.10.2009 4:45

Re: radost z beztrestneho vydirani

Takze podle Vaseho nazoru je vyuziti vsech legalnich prostredku, jak obhajit ci prosadit svuj nazor a ze za to CR nemuze byt postizena spatne? To uz tady bylo. Rikalo se tomu Breznevova doktrina o omezene svrchovansti tzv. socialistickych  statu a v praxi to bylo uplatneno v roce 1968. Tehdy prijely tanky, ted to maji byt ekonomicke sankce? Nic jineho totiz to "prosetreni" staveb silnic neni. Ty projekty uz jsou na stole nebo se  realizuji nekolik let a "nahle" EU prozre a zjisti, ze je polovina zbytecna. To to nevedeli pri schvalovani? Cele je to nesmysl a kazdy, kdo tomu rozumi Vam rekne, ze ty namitky jsou neodborne a vycucane z prstu na objednavku.

 Jestli si nekdo dela z EU dojnou kravu, tak to neni CR. Prijmy z EU, zejmena po pristoupeni Rumunska a Bulharska prevysuji prispevek do spolecne pokladny jen malo a jsou to prostredky vazane na urcite projekty. Jestli nekdo opravdu EU doji, tak je to Francie se svym podilem na zemedelskych dotacich. Podivejte se na nejaka cisla, nez zacnete basnit.

Reci o ruske statni mafii zneji dramaticky, ale neni to CR, kdo si z EU s Ruskem nejvic notuje. Zajimejte se o aktivikty pana emeritniho bundeskanclere Schroedera a plynovod North Stream.  Takove veci udelaji z EU ruskou gubernii a ne nejakci mafiani, co si koupi baraky v Karlovych Varech, aby meli kde relaxovat.

Takze vice smyslu pro realitu, mene eurohujerstvi a vice se zajimat o fakta.

Nekdo 23.10.2009 4:16

Re: Eurofobní pan Zahrádka však drží s diktátorem na Hradě

No ten Artek bych mu snad ani nevycital. Zalezi samozrejme na okolnostech, ale sam mam jednu znamou, ktera tam jako asi 11leta holka byla. Prisla k tomu jako slepa k houslim, kdyz se umistila v jakesi recitacni soutezi. Tam se nejake vysoce postavene soudruzce zalibila, jak ji to v tom pionyrskem kroji slusi a protoze byla shodou okolnosti nejaka kvota na odeslani urciteho poctu hezkych pionyru a pionyrek na reprezentaci do Arteku, tak se tam ocitla ani nevedela jak. ;-D

 

důchodce 30 23.10.2009 3:55

Re: Eurofobní pan Zahrádka však drží s diktátorem na Hradě

Díky, Svene! To jsme potřebovali slyšet. Jinak taky si pamatuji na spolužáky, kteří to v dětství dotáhli až do Artěku. Představ si, že tenhle slavný krymský tábor asi padne, prý tam řádí pederasti... Celej svět už je nějakej pomatenej.

me first 23.10.2009 3:40

Datpys

Tak eurohujeři, a máte to, ten vám to pěkně nandal. Souhlasím s autorem, že "předposranost" je k "hovnu".

Sven Australan 23.10.2009 3:38

Re: Eurofobní pan Zahrádka však drží s diktátorem na Hradě

Venca II., byl můj spolužák (v 3.,4.,5.,obecné na Nám.Míru na Vinohradech a v 6.,7.,8.,třídě měštanky v Londýnské ulici). Byl to vždycky jeden z nejlepších žáků (opravdu), dobře zpíval (Komandír geroj geroj Čapájev), nosil pionýrský šátek (velký, hedvábný, čínský)-snad i k pyžamu, byl v Artěku v SSSR a později první "svazák" třídy (ČSM). Po tu dobu, neměl ve třídě kamarády, on o nikoho nestál a nikdo nestál o něj ! Říkali jsme mu "Timur bez party" !      To, že byl z komunistické rodiny, i výchovou a vztahy, bych mu nevyčítal. Znám několik lidí z komunistických rodin a přece to jsou slušní lidé !  Co já mám proti němu, je zamlžení pozdějších let v životopisu.  Odešel na studia na Západ roku 1969.- OK, já také, i když ne "na studia", ale do emigrace.  Teddy však Husák řekl, kdo se nevrátí (dal prý na to pár měsíců)- bude "zrádným emigrantem" !   Venca Klaus studoval (na Západě) dál dva roky, tedy to muselo být schváleno v ČSSR a po návratu pracoval v bance a pak byl "delegován" do Prognostického Úřadu, spolu s dalšími "nestranickými" prominenty.  A v tomto já vidím "zakopaného psa" !!! V době, kdy bylo jasné, že celý, bolševický tábor se ekonomicky pokládá, tito dostali stranický úkol, zůstat "nestraníky" pro budoucno a tak se i stalo !   Nakonec, bych ale chtěl poznamenat, že s V.K. souhlasím v jeho "nevíře" ve vinu lidstva na oteplování (ani ti nejtupější Melouni už tomu neříkají tak, ale jen "změny podnebí", což zní "šalamounsky".  Dále s ním souhlasím i v nedůvěře v EU, sice správné uskupení zemí, ale s neférově silným vlivem těch velkých členů (Francie a Německa), tedy- "velkých bratří" !  Jistě se najde nějaký "vlastenec", který mi, jako cizinci řekne, že mi je do toho ....., ale mám stále v Č.R. milovanou rodinu i dobré kamarády, tedy i starost o rodnou zem !    Zdraví Vás  Sven.

aliB 23.10.2009 2:36

radost z beztrestneho vydirani

Pan Zahradka se raduje, ze Cesku nikdo nic nemuze. Na tom stavi i pan Klaus. Neni to hrdine? Neukazuje to, jaci jsou to rekove? Ne, potvrzuje to presne to, co o nas vi cely svet- ze jsme Svejkove. Ze je pan Zahradka potouchly prizivnik EU, ktery nema tu hrdost iniciovat vystoupeni z EU, zabusit se v prsa a zarvat do sveta- ja jsem Cech, kdo je vic? Svedci o tom, jaky je to zamrzly totalitar- naucene je naucene. To stejne plati o Klausovi a tech, kteri uz se ted rozhlizeji, na koho se potom prilepi, kdyz to opravdu s tou EU krachne. Ale ti z nas, kteri vidi aspon za ten okraj vepro-knedlo-zelo talire, vedi, ze EU bez nas bude zit bez problemu, ale naopak uz to bude horsi. Prosim zadne prirovnani se Svycarskem nebo Norskem- tem se ceske obyvatelstvo, nerkuli politici nikdy nevyrovnaji hospodarskym potencialem, natoz moralnim- k tomu nam chybi kontinuita vyvoje. Ale je tu druha vec- a to je ekonomicka lobby- jak na ni asi zapusobila zprava, ze polovina silnic se stavi zbytecne a financovani se prosetri? Koho se to asi dotkne nejvic- ne zrovna tech potizistu, kteri si z EU udelali dojnou kravu? A ti budou pak dal drzet u vesla pana Klause a jine, kteri jim tyto pruseky uvolnili a ted je chteji nechat zarust ruskou statni mafii? K smichu. A jsem zvedav kdo z tech, kteri v ODS dnes tak krici po Topolankove zradne hlave, po podpisu Klause hrde odstoupi z funkce poslancu a hlavne senatoru. Tem potom venuji pametni desky s napisem "Cestny Clovek"- ale tohoto vydaje se nebojim.

JM 23.10.2009 1:15

PRASEKRACIE JE KDYŽ

PRASEKRACIE JE KDYŽ zastupitel, i prezident, není svým voličům-mandantům,i poslancům Pralamentu, při výkonu mandátu odpovědný, není jimi odvolitelný a neexistuje možnost nápravy jeho svévolného výkonu zastupitelského mandátu.     V prasekracii voliči-mandanti, postupují svoje demokratická občanská práva zastupitelům, binco podepsanou generální mandátní smlouvou.

realista 23.10.2009 0:55

Re: Jen si nemyslete!

Chorvatsko není v EU, tam to nejde! Ale třeba kdyby EU vyhnala ty Turky z Kypru....

Delam Sikozy 23.10.2009 0:54

Re: Jen si nemyslete!

Bral bych i Hvar

Mgr. Milda 23.10.2009 0:53

Re: Eurofobní pan Zahrádka však drží s diktátorem na Hradě

Klausova autobiografie je tady. Samozřejmě vynechal to nejpodstatnější- jak se stal spolupracovníkem, vyslaným na zahraniční akci, kdo byl jeho vedoucím důstojníkem, to bychom však ani neočekávali.

Jirka 23.10.2009 0:51

Re: Jen si nemyslete!

Koukám,že jsem těsně druhej.;-P

Jirka 23.10.2009 0:50

Re: Jen si nemyslete!

To by nebylo špatný.Nejlíp někam k Jadranu.:-D:-D:-D:-D

Mgr. Milda 23.10.2009 0:49

Re: Jen si nemyslete!

Jsem pro Chorvatsko, Čechy patří na Makarskou!!!

Mgr. Milda 23.10.2009 0:48

Re: Eurofobní pan Zahrádka však drží s diktátorem na Hradě

přečtěte si Klausovu autobiografii revolucionáře Klause, napsal ji prý sám, jenom s gramatikou pomáhali poradci, snad pan Hájek. K nalezení na klaus.cz

JC 23.10.2009 0:35

Re: Eurofobní pan Zahrádka však drží s diktátorem na Hradě

Nejste momentálně poněkud více pod vlivem? Jestli se nepletu, tak Klausovi bylo v r. 1945 stejně jako mojí máti: tj. 4 roky. V tom věku si dětičky obyčejně staví maximálně sněhuláka.

realista 23.10.2009 0:33

Jen si nemyslete!

Zatočí s námi jako s těmi, co neschváli v referendu EU ústavu ! Odsunou nás na okraj EU! Jako je na okraji Francie, Holandsko a Irsko!!

Někam k moří!

Mgr. Milda 23.10.2009 0:20

Eurofobní pan Zahrádka však drží s diktátorem na Hradě

ona ta LS opravdu není na život a na smrt, je to jenom středně výrazné vylepšení funkce EU. Pokud jde o EU jako stát, jde jenom kousíček cesty, chce jakousi jednotu na venek, třeba o vyjednávání o plyn nebo ropu s Ruskem,  schopnost se opravdu na něčem dohodnout a nebýt při každém pokusu vetován, rozdělení sil podle počtu obyvatel atd.

Zatím je k evropskému státu daleko, co udělá právo veta vidíme právě na tom našem disidentovi Klausovi. Začal 1945 s dlažebními kostkami na barikádu, dnes staví barikádu mezi Čechy a Evropany. Jeho slunce vychází na východě.