9.12.2022 | Svátek má Vratislav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jiří Zahrádka 23.10.2009 9:50

Re: trest

Dotace z eurofondů jsou sice zajímavé mediální téma, ale pro ekonomiku jako celek zase tak velký význam nemají. Navíc, čistými příjemci máme šanci být asi jen do konce tohoto rozpočtového období (2013). To je přesně ten problém, že se dělá velká propaganda eurofondům, ale nikdo nezmiňuje časové hledisko - pár let můžeme více dostávat (ono i to je na delší diskusi, ale budiž), ale na později bychom měli počítat se stálým aktivním saldem (více peněz z Prahy do Bruselu, než obráceně).

Jiří Zahrádka 23.10.2009 9:47

Re: trest

Yowda 23.10.2009 9:47

Re: to je teda vytvor

pokud do brusele nebudeme posílat daně, nemusíme z brusele čerpat dotace. Jednoduché, ne?

Jiří Zahrádka 23.10.2009 9:46

Re: bohužel na nás mohou. eu je svazkem nezávislých států.

Snažil jsem se vysvětlit v článku, že dohodnout se sice mohou na čemkoli novém, ale tato nová dohoda by nemohla zrušit povinnost otevřeného trhu pro Česko na základě současné Sml. o zal. ES.

Yowda 23.10.2009 9:45

Re: trest

ale u nás zase víte, kam zajít na kávičku s jak velkým kufříkem chechtáků, aby se věci daly do pohybu. V tý bruseli je to přece jenom o malinko složitější....

BM 23.10.2009 9:44

Re: radost z beztrestneho vydirani

Nevím, co má společného Švejk s odmítáním podpisu LS. Jen snad to, že když nějaký hlupák ze sebe chce udělat chytrého a zkritizovat nějaké počínání kohokoliv v Česku, přirovná ho ke Švejkovi. Nevím, proč by měl pan Zahrádka iniciovat vystoupení z EU. Odpůrcům LS se nejedná o vystoupení z EU, ale odmítnutí LS (alespoň většině těch odpůrců). To je ale zřejmě mimo oblast vašeho chápání. Tak ona se polovina silnic staví zbytečně? Jo, podle bruselských byrokratů ano, těm by stačila jedna severojižní a druhá východozápadní. Nebo snad žijete v Rakousku tak dlouho, že nevíte, jak silniční síť v Česku vypadá?!  A Česko si dělá z EU dojnou krávu? No tak to opravdu může říci jen osoba mdlého ducha, která o přerozdělování zdrojů v EU neví vůbec nic. A proč by měli politici odstupovat, když něco nedopadne podle jejich názoru a hlasování?! To je také bruselská demokracie. Od vás si nikdo pamětním desku nevezme, buďte bez obav. Musel by se totiž studem propadnout.  Vy se na svět nedíváte přes talíř s vepřo-knedlo-zelem, ale přes velký Wienerschnitzel, který vám udělali z toho, co jste měl možná kdysi v hlavě.

zoch 23.10.2009 9:37

Re: VAŠE NÁZORY .......

Musím se usmívat. Přece se zde nebudu s Vámi přetlačovat v tom,kdo z nás se měl za bolševika hůř,kdo nemohl studovat nebo kdo si více dovolil.... To po mně nechtějte ač bych měl co uvést a jen pocit,že to sem nepatří, mně brání ve výměně názorů tímto směrem.

Takže zapomeňte na bolševika a snažte se přijít na to,proč to píšu a proč si na takové věci stojím,když jsem minimálně na tom jako Vy. Při debatě trvající několik hodin bych asi taky musel pochopit jistá Vaše stanoviska,ale v tom zásadním bych já přesvědčil právě Vás,pokud je pravda,co zde tvrdíte a pokud nepocházíte z bolševické rodiny a jen jste se časem nějak odrodil..... 

kerim 23.10.2009 9:35

Re: radost z beztrestneho vydirani

Milý Karlíku, Vy mi prostě mluvíte z duše. Koukám, že jste taky pěkně nas aný. A pomoc nikde, ti eurohujerští idioti nás do toho nakonec stáhnou. Stálý tlak skopčáky vlastněných medií, trvalá masáž nakonec unaví. A bude na mnoho generací pozdě....

janoryna 23.10.2009 9:29

bohužel na nás mohou. eu je svazkem nezávislých států.

a ty se mohou nezávisle na nějaké LS mezi sebou dohodnout, že s čechy se nebavíme. mezi námi, proč taky. jsme leda neužitečnou přítěží, se kterou se nedá nic dohodnout. 

hh 23.10.2009 9:29

Re: názory hodné Bendit-Cohena

Nelíbí-li se nám směřování EU, bojujme, křičme, rebelujme - bez ohledu

na to, zda eurošmokové a Bendit Cohenové budou eurofanaticky proti.

janoryna 23.10.2009 9:27

Re: trest

k tomu není třeba jezdit do brusele. Stačí když žádáme o peníze, žádosti  se prověřují a o odstranění některých nedostatků se žádá tak dlouho, až je po všem. můžete začít u svého místního zastupitelstva. tohle je ale NAŠE DEMOGRACIE realisto.

Jerome 23.10.2009 9:26

Vydírání

je nejúčinnější nekrvavá metoda nadvlády. Domnívám se, že V.K. nevydírá, jen se brání způsobem, který některé irituje. Jeho moc je ovšem pranepatrná. Jistě to ví i on sám, ale hujeři mají zpocená trička hněvem. Organizátoři jistých srazů jakbysmet. Evropa má tak poměrně jednoduchou možnost ukázat jak hodně a opravdu je schopná integračních ohledů a věcných reakcí.  Sarkozyací nám jen ukazuje právě tu Drátovskou tvář opouzdřeného byrokraticko-mocenského ega. A ego proti egu prostě soupeří. Nic víc. Jeden to vzdá a druhý vítězí. Že to v tom jedem všichni je ovšem naše smůla toliko...;-(

realista 23.10.2009 9:19

trest

Evropa, přesněji řečeno její úředníci nás ne že potrestají, ale spláchnou velice snadno.  Stačí ve bšech případech, kdy žádáme o peníze tyto žádosti veledůkladně prověřovat a o odstranění některých nedostatků žádat pokud možno s dlouhou prodlevou. Komu tohle není jasné, ten nikdy s žádným, natož evropsrým úřadem nejednal. A bude vymalováno, stěžovat si můžem na lampárně. Tohle je aplikovaná evropská demokracie, vy hoši ramenatí.

Harry 23.10.2009 9:14

Re: to je teda vytvor

Mame pravo nepodepsat, - ale zaroven mame pravo neprijit o pravo cerpat z Brusele dotace a prachy. Proste my Cechacci si to umime vzdycky perfektne zaridit.

Cestra 23.10.2009 9:08

Re: VAŠE NÁZORY .......

Vaše názory jsou ale i nebezpečné názory... Kde já jsem už tyto slova slyšel? Jo, už si vzpomínám. Někdy v roce 1985 když jsem soudruhům řekl, že socialismus nemá budoucnost a vpád vojsk spřátelených armád nebyla internacionální pomoc, ale okupace! Neseděl Vy jste náhodou také v té komisi, která mě umlčovala? Teď nám budete tvrdit, že podpis LS není vlastizrada, ale internacionální povinnost? Ale, ale soudruzi, Vy se nikdy nenaučíte žít samostatně. Buď musíte lízat okované boty vojáka Rudé armády nebo Wehrmachtu. Je vám to jedno, hlavně když máte komu sloužit. To je hnus velebnosti! 

Ben 23.10.2009 9:05

Re: Eurofobní pan Zahrádka však drží s diktátorem na Hradě

Svene,Ty vidíš zakopaného psa, takového nemáme. NEVIDITELNÉHO psa vidět nemůžeš!   Ta rodnou zem patří nám co tady žijem a budeme žít dále, my už si poradíme i bez Tebe!  Svene co budete dělat s těmi klokany?

ciric 23.10.2009 8:58

LS

Hysterie ze strany činitelů EU ukazuje, že zřejmě ani ve snu nepředpokládali neschválení LS všemi členy EU. Zrušili referendum, a aby bylo zdání demokratického způsobu přijetí LS nechali to schvalovat parlamenty v domění že to mají v kapse. Ejhle, zase to není ono.

Pánové z EU, neljepší bude, když příště si to schválíte sami a pouze to členským státům nařídíte. Tak budete mít naprostou jistotu.

Robin Hood 23.10.2009 8:57

Re: to je teda vytvor

V tomto clanku neni snad ani dulezite zda podepsat, ci nepodepsat LS, zda davat v potaz clenstvi v EU, diskutovat o moznych ci nemoznych sankcich,......ale o pouhy fakt, ze autor nema ocividne sebemensi stopu studu verejne hlasat sve moralne uchylne nazory.Od takovyhle lidi nemuzete nikdy ocekavat nic normalniho v zadne zivotni situace. Bude uchylnym ve vsech oblastech sveho pocinani.

R.H

karlík 23.10.2009 8:55

Re: radost z beztrestneho vydirani

OVOCE do škol zadara, nařízení Eu, které jsme PRÝ museli přijat. To   zase byla malá domů pro Francouzské farmáře,. Těch kamionů, distributorů, špeditérů, administrátorů, kontrolorů , auditorů, co se budou živit na  těch bananech a pomernčích! Prý že má Evropa tlusté děti, kdyby byla opravdová krize, a nezadlužovali se. tak by nám ty děti zhubly. To voce včetně všech těch, kteří ro budou realizovat budeme platit my.  S jistotou  to nebudou naše jabka. ty budeme šrotovat v kompostech , vlastně na co kompost, když je naše zemědělství díky EU na kolenou, Když ty naše jabka, co se nevejdou do nějaké normy velikosti, červenosti,   necháme je zhnít, možná za to dostaneme z Eu nejaké drobné!

Cricket 23.10.2009 8:53

názory hodné Bendit-Cohena

Vůbec kecy o vystoupení z EU jsou mimo. Pokud máme nyní, po diplomatické i faktické aktivitě USA vůči Rusku něco na výběr, tak jedině zůstat v euroatlantickém uskupení, jakkoliv se nám zdá oprávněně, že stále rychleji kráčí k jakési evropské konverzi socialismu. Pořad lépe, než být vystaven vlivu komunisticko- kagébáckého absolutismu v podobě cara Putina. S Klausem v tomto nesouhlasím a vím proč.

Nelíbí-li se nám směřování EU, bojujme, křičme, rebelujme - bez ohledu na to, zda eurošmokové a Bendit Cohenové budou eurofanaticky proti. Máme právo dávat na vědomí, co se nám nelíbí a z čeho máme obavy a usilovat o získání většiny pro tento názor. Mimo EU: strach, nahota a mráz, byť možná se vztyčenějším čelem. 

ciric 23.10.2009 8:52

Re: To jsme to na ně vyzráli,

To není chytračení, to je pouze reakce na to, co někteří eurohujeři používají za argument, proč má Klaus podepsat. Doufají, že u jednodušších občanů to zabere přestože vědí, že to není pravda.Je to hnus.

ciric 23.10.2009 8:49

Re: to je teda vytvor

Tím že máte právo schvalovat LS, máte právo volby  ano nebo ne. Pokud by to byl příkaz, tak by nám, když bychom nesouhlasili, nezbylo nic než odejít z EU. Takto je pak strašení ze strany eurohujerů i samotných euročinitelů nehorázná sprosťárna.

Harpyje 23.10.2009 8:47

To jsme to na ně vyzráli,

v chytračení se nám nikdo nevyrovná! :-PRv

woka 23.10.2009 8:45

občané nejsou znepokojeni

tlakem eurofilních úředníků či jak to píšete - občanům je to celkem šumafuk, protože  LS, její podpis nebo nepodpis a důsledky nemohou nijak ovlivnit - jako ostatně vše v celých moderních dějinách, takže si zvykli velkou politiku ignorovat. Většina občanů v celé Evropě se chová stejně.  

ciric 23.10.2009 8:45

Re: Brusel nas nijak nepotresta

To jako mají třeba 2 poslední, kteří ratifikují LS, podepsat automaticky? Tak to si strčte celou EU do  někam. Tohle tu už bylo.

Jirka 23.10.2009 8:42

Dají nám pohlavek, nebo na holou?

Bruselští soudruzi by se měli rychle vzpamatovat. Kdyby byl u nás jakýkoli zákon přiímán metodou ala Lisabon (opakovaná "neúspěšná" referenda, nátlak všeho druhu), tak by ho musel ústavní soud shodit ze stolu jako nedemokraticky schválený.

To, že nejvíc vyskakuje zakomplexovaný Sarkozy (první Evropan - maďarský Žid prezidentem Francie) je - řečeno slovy pně prezidenta - signifikantní.

Malý Aston 23.10.2009 8:40

Proč tolik problémů? Dají nám to příkazem!

No tak co, poslanci a senátoři to odhlasovali a posuzuje to Ústavní soud. Po jeho rozhodnutí se bude řešit zda to hradní pán podepíše. Mezi tím je nutné jednat o dodatku který také schválila poslanecká sněmovna a to jak zabránit sudeťákům aby nechtěli prachy. Pokud Evropa tvrdí " Musíte podepsat a sudeťákům platit " je na zváženou zda raději z té velké Evropy neodejít a mít postavení jako Švýcaři nebo Norové. Já se na to dívám ekonomicky, kolik do Bruselu platíme, kolik dostáváme přiděleno zpět a k tomu ještě nikdo nevypočetl kolik budeme platit sudeťákům. Je nutné to posoudit a podle prachů rozhodnout.:-P

Jarda 23.10.2009 8:35

Re: Ale mají možností dost

Přečtěte si uvedený článek pořádně a zkuste mu porozumět. Ony stavby nejsou nepotřebné, nýbrž jsou upřednostňovány před potřebnějšími, jako je D11, R35, R43 a další.

Jedním ze zásadních důvodů jsou obstrukce ekošílenců a ekovyděračů, kterým se jedná o to, aby nepostavilo vůbec nic (kromě ventilátorů a fotovoltaických plantáží).

Rozšíření D1 je samozřejmě potřeba, neumím si ovšem představit, jak by se tato stavba realizovala bez dopravních omezení; a to by se mělo stavět 10 let.

karlík 23.10.2009 8:35

Re: Oni ti eurifilní politici

Euhujerům, by po tíhou argumentů došel dech,. Blbce omlouvá jejich nedostatek  rozlišovacách schopnosti.    Jen  placení agenti mají zadání,..voda teče nahoru, prachy jsou velká motivace, vydží!

Sid 23.10.2009 8:28

Re: VAŠE NÁZORY .......

Podle toho, co jste naspal, chapu, ze s clankem musite souhlasit. Proti sve vuli, ale souhlasite. Dik za nazor!