22.5.2024 | Svátek má Emil


Diskuse k článku

EVROPA: Istanbulská úmluva

Úřad vlády potvrdil 100% právní nadbytečnost Istanbulské úmluvy, přesto se ji rozhodl Andrej Babiš ratifikovat. Proč ratifikovat smlouvu obsahující násilí na ženách objevující se v muslimských zemích, je mi záhadou...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Hraj 18.5.2018 11:04

konečně pravicový back lash : Shapiro, Peterson

Gendrismus je jednou z nesčetných (a nekonečně mnohých) forem ideologie politiky identity. O její nesmyslnosti (vnitřní nekonzistenci) a především morální odpudivosti a zhoubnosti excelentním způsobem přednáší americký politický komentátor Ben Shapiro a kanadský psycholog Jordan Peterson. Jejich brilantní přednášky a debaty skutečně stojí za poslech.

například:

https://www.youtube.com/watch?v=54B988NCF_k

https://www.youtube.com/watch?v=qqi0jHn_7-I&t=3337s

https://www.youtube.com/watch?v=aMcjxSThD54 a spousty dalších

F. Navrátil 18.5.2018 9:07

Čeléém vzad a do útoku!

Volby jsou silný motiv. Pak se z EuroŠavla Zdechovského stane plamenný kazatel a eurokritik Pavel.

J. Anděl 18.5.2018 13:37

Re: Čeléém vzad a do útoku!

Pan Zdechovský má svá tradiční témata a těch se dlouhodobě drží. Dnešní článek se z toho nijak zásadně myslím nevymyká.

J. Kanioková 18.5.2018 14:01

Nejste fér !

D. Bystriansky 18.5.2018 20:00

Re: Čeléém vzad a do útoku!

Zdechovský - předseda Unie evropských federalistů ČR!!!

Malá ukázka mlácení prázdné slámy:

https://www.info.cz/evropska-unie/nazory/evropska-unie-musi-zmenit-komunikaci-nebo-zanikne-komentar-europoslance-tomase-zdechovskeho-25455.html

K. Janyška 18.5.2018 8:31

Zaprve to není naše vláda, ale Babišova bojůvka

v demisi, aniž by kdy vládou byla, a řádí jak správní zločinci, a za druhé věc násilí ve středověkých zemích je věcí úrovně civilizovanosti tamních lidí. A ta je mizerná.

A s tím nikdo nehne, to se musí samo vyvinout... Dzp.

J. Fridrich 18.5.2018 6:45

Dnešní svět - myslím tím křest'anský Západ, bude

Dnešní svět - myslím tím křest'anský Západ, bude muset - a to velmi rychle dospět k zcela zásadní skutečnosti a nekorektně-tedy pravdivě konstatovat, že civilizační úrovně a vyspělost jednotlivých etnik, zemí, států, lokalit-tedy lidí žijících v dnešní době na naší planetě je RŮZNÁ a mnohdy velmi odlišná. Stupnice hodnot, rozvoj společnosti, její kultura, hygiena, tolerantnost, vztah k ženám, k dětem, schopnost akceptovat jiné pohledy na vývoj světa-to vše je velmi ODLIŠNÉ v různých částech světa. Konkrétně země tak zvaného Západu, tedy křest'anské, Euro-Atlantické civilizace jsou nepochybně vyspělejší a to nejen ve vědě, technice, technologiích-ale právě v uspořádání své společnosti, hlavně v její humánní podobě, demokracii, práv a svobod svých občanů.V jiných částech světa jsou zcela jiné hodnoty a je zajímavé, že když přijdou k nám, tak místo spokojenosti a vděku za nový domov přináší až nepochopitelnou NENÁVIST. Raději tedy tyto světy nesměšovat-a když už, tak jim pomoci u nich doma, ale pozor na jejich přemnožení. Uskutečnění této záchrany Evropy půjde jen změnou vůdců hlavních Evropských zemí a ve vedení EU v Bruselu..

A. Pakosta 18.5.2018 7:08

Co je na té nenávisti nepochopitelného?

Kolonisté, přicházející dobýt a podmanit si zemi, obývanou méněcenným a Bohem (čti: Alláhem) zatraceným etnikem, mají svou nenávist jako povinnou a účinnou zbraň proti empatii a přemýšlení vůbec. Když někoho nenávidíš, nenapadne tě přemýšlet o tom, že je vlastně stejně dobrý a možná i v něčem lepší, než ty sám...

J. Anděl 18.5.2018 9:36

Re: Co je na té nenávisti nepochopitelného?

"Nenávist" je přílišné zjednodušení. Naprosté nepochopení to pokrývá všechno, plyne z něj nenávist i cosi jako soucit - a spousta stavů mezi - což je ještě snad otravnější.

K. Janyška 18.5.2018 9:29

Re: Dnešní svět - myslím tím křest'anský Západ, bude

Žádný křesťanský svět neexistoval a to nikdy. Jen v kostelích... Dzp

J. Fridrich 18.5.2018 10:51

Re: Dnešní svět - myslím tím křest'anský Západ, bude

Jen pro vás, pane Janyška :

Nebýt křest'anství a jeho kultivačního vlivu na lidstvo, tak se tady v Evropě lidé ještě " houpou na stromech ". Samozřejmě trochu nadsazeno - i když někteří diskutující na těchto anonymních Internetových žumpách z těch stromů ještě ani nyní nespadli. Jak by vypadaly bez křest'anství vztahy mezi lidmi, architektura měst i obcí atd. lze docela dobře předpokládat. Na mnoha lidech u nás je do současnosti zřetelně vidět to devastační " dílo soužek učitelek " na základních školách za komunistů, kdy se obecně deformoval vývoj světa nejen v oblasti křest'anství... Dnes je třeba chápat křest'anství na Západě jako " pomocnou " hráz proti islámu a jeho muslimským nájezdníkům přicházejícím Evropu rozvrátit zevnitř.

J. Jurax 18.5.2018 11:49

Re: Dnešní svět - myslím tím křest'anský Západ, bude

"Nebýt křest'anství a jeho kultivačního vlivu na lidstvo, tak se tady v Evropě lidé ještě houpou na stromech".

Ano. Kupříkladu v Číně či Japonsku se na těch stromech houpou furt ...

"Jak by vypadaly bez křest'anství vztahy mezi lidmi, architektura měst i obcí atd. lze docela dobře předpokládat.".

Jistě, vypadaly by jinak. No a? Nikoliv nutně hůř ...

A současné křesťanství dávno není pomocnou hrází proti musulmanům - doby bojovných papežů dávno minuly, dnešní katoličtí hierarchové místo plamenných výzev k boji proti islámu chodí do mešit a mektají něco o smířlivosti, aniž by jim vadily útlak a někde faktická genocida křesťanů v zemích ovládaných islámem.

A. Nový 18.5.2018 12:34

Re: Dnešní svět - myslím tím křest'anský Západ, bude

Ba, mohly tady být mešity už dávno a nemuselo se čekat až na jednadvacáté století. :-))

J. Jurax 18.5.2018 13:05

Re: Dnešní svět - myslím tím křest'anský Západ, bude

Kdepak ... já osobně bych vyznával nejraději Svantovíta - zejména proto, že o jeho kultu naprosto nic nevím.

Zatím se spokojuji s Radegastem dvanáctkou ... :-)

R. Langer 18.5.2018 14:55

Re: Dnešní svět - myslím tím křest'anský Západ, bude

Nebo tady mohla být průmyslová revoluce o 200 let dřív...

A. Nový 18.5.2018 23:00

:-))

Nebo taky o nějaké to století dříve než píšete. Turci by ji zařídili! Už byli u Vídně, ale ta "hloupá" křesťanská Evropa je zahnala.

J. Kanioková 18.5.2018 14:18

Re: Dnešní svět - myslím tím křest'anský Západ,

"Kupříkladu v Číně či Japonsku se na těch stromech houpou furt"

No, mají jiná "božstva", sice Čína má Marxe, ale jinde..

Jsem absolutní ateista, přesto si myslím, že náboženství mělo dost kladný vliv. Každopádně na určité meze v morálce. Nestačí tvrdit, že etika je samozřejmá. Je neochota přiznat, že posun v náboženské příslušnosti pravděpodobně přinese i posun v etických a morálních postojích.

Jsme připraveni na bezbožnou budoucnost? - DOUGLAS MURRAY - https://unherd.com/2018/05/ready-irreligious-future/?utm_source=UnHerd+Today&utm_campaign=4035af2da1-May_16&utm_medium=email&utm_term=0_79fd0df946-4035af2da1

-34676941

R. Langer 18.5.2018 14:54

Re: Dnešní svět - myslím tím křest'anský Západ,

Náboženství nijak kladný vliv na nic nikdy nemělo, a nemá ani dnes. "Vyvolení" jedinci si vždycky budou připadat morálně "na výši" a tím pádem předurčeni k šíření Jediné Správné Víry (tedy té jejich). V praktickém životě to ovšem k ničemu není.

J. Jurax 18.5.2018 21:07

Re: Dnešní svět - myslím tím křest'anský Západ,

No, Čína měla hlavně taoismus a budhismus nšjaké to tisíciletí, těch řekněme cca 70 let Marxe je proti tomu jen špinavá pěna na povrchu, v Japonsku byl šintoismus.

Nepopírám, že náboženství mělo v některých aspektech kladný vliv; v jiných naopak záporný. Obé ovšem není výsada jen křesťanství - zvlášť ten kladný vliv - nýbrž všech náboženských systémů, co jich na světě je. Mimo jiné najmě proto, že je vymysleli lidé za určitým účelem - zpravidla vnutit lidem nějaké normy chování prospěšné celku i těm vnutitelům a ty lidi ovládnout.

A posun v náboženské příslušnosti i příklon k ateismu zásadní posun v základních etických a morálních postojích nepřinese - furt bude platit nezabiješ, nepokradeš etc. jednoduše proto, že je to výhodné pro žití ve společenství. Leda snad, že nábožensky věřící vztahují či vztahovali tyhle normy jen na souvěrce, pro nevěřící pohany a kacíře byly výjimky, což u ateisté není - nezdvihnou meč plamenný ve jménu jediného pravého boha či bohů, protože je nemají.

R. Langer 18.5.2018 14:46

Re: Dnešní svět - myslím tím křest'anský Západ, bude

Pěkně vás to v katechismu naučili, ale pravda to nebyla, není a nikdy nebude a lidstvo si i bez Krista vedlo a vede docela dobře. A nejlépe se mu vedlo v době, když se na ty pohádkové bytosti vybodlo. Dnes už se zase věří na jiné a je to zase v troubě. :-P

J. Anděl 18.5.2018 13:45

Re: Dnešní svět - myslím tím křest'anský Západ, bude

S první polovinou vašeho příspěvku souhlasím plně. V půlce se to trochu láme... mně taky připadá, že jsme civilizovanější, ale nemyslím si, že proces civilizace je přímka. Nechce se mi tedy úroveň jejich civilizovanosti hodnotit a nemám s ní problém. Ten nastává až při vzájemném mísení. A ty problémy vyvstávají prostě díky odlišnosti civilizace.

Raději nesměšovat je na jednu stranu hezká myšlenka, ale ono se už děje.

Kdysi jsem četl sci-fi povídku, jak každá sluneční soustava byla obalená jakýmsi energetickým ochranným polem, které se dalo proniknout pouze zevnitř. Když lidé dosáhli určité technologické úrovně a vytvořili družice, schopné skrz tuto bariéru proniknout, rozbili jí - a bylo to znamení, že jsme už dost vyspělá civilizace pro mezihvězdný kontakt. Jako když se kuře vyklube z vajíčka. A začaly se dít věci.

Bylo to jen sci-fi, pohádka. Na naší planetě jsme však k tomuto bodu dospěli. Možnosti dopravy a sdílení informací jsou takové, že se prostě ledy hnuly a - začaly se dít věci. Je třeba řešit důsledky, nikoliv fantazírovat o naprostém zvrácení situace. To je podobné jako fantazírování o tom, že úsporné žárovky odvrátí globální oteplování.

J. Fridrich 18.5.2018 17:18

Re: Dnešní svět - myslím tím křest'anský Západ, bude

Existuje teorie tak zvaného " inteligentního plánu " na stvoření Vesmíru - a to vyhovovalo i těm největším fyzikům, Einsteinovi, Bohrovi, Tellerovi a mnoha dalším... Mikro-a makrokosmos asi nevznikl zcela náhodně..

J. Anděl 18.5.2018 19:15

Re: Dnešní svět - myslím tím křest'anský Západ, bude

Ano. Z toho mimochodem myslím vycházela ta sci-fi povídka.

J. Anděl 18.5.2018 6:25

Kdo chce kam

Genderově vyvážená skupina deseti žen, to je vtipné :-)

Tyhle věci se nepodepisují proto, aby se zlepšil právní stav v dané oblasti, nýbrž jen proto, aby podepisující získal nějaké výhody, lepší pozici v rámci spolku.

Podepisujícím pak myslím jedince či stranu, spíše než stát.

J. Jurax 18.5.2018 11:54

Re: Kdo chce kam

To jistě.

Jen mne tak napadá, jaké výhody získá podepisující podpisem kdejaké genderhovadiny.

A pokud podepisuje jako reprezentant své země, tedy jaké výhody z podpisu zmíněné peachoviny ta země a její občané budou mít proti stávajícímu stavu? Nejspíš žádné, ba v důsledcích utrpí škodu, protože blbosti plodí jen další blbosti, v tomto konkrétním případě genderblbosti.

J. Anděl 18.5.2018 12:30

Re: Kdo chce kam

Výhody neplynou nutně z obsahu podepisovaného, spíš jsem myslel, že vedou z toho aktu, že podepíšete spolu "s nimi".

Někdy může mít i ta země nějaké výhody v jiných jednáních, tím se podle mě různé podpisy vysvětlují (podepsali jsme, aby nás brali jako spolehlivé partnery a takto s námi v budoucnu jednali), ale nejsem si tím účinkem moc jistý.

J. Jurax 18.5.2018 12:53

Re: Kdo chce kam

Aha ... no, možné je leccos, politika není nic čistého, spíš naopak ... ale specielně u podpisu nějaké genderhovadiny lze získat výhody leda od genderblbů, což není žádná výhra ...

J. Anděl 18.5.2018 12:59

Re: Kdo chce kam

Víte, jak vznikají a fungují různé systémy? Jedno zda náboženství, EU, socialismus či jiné ismy, nebo spolek zahrádkářů?

Tak, že skupina lidí dělá nějaké věci "stejně" (uvozovky jsou místo ztučnění).

Tak systémy rostou a sílí, získávají příznivce (co dělají věci stejně) a moc - a svým oblíbencům pak sypou drobečky ze stolu. Z rebelů ale moc oblíbenci systémů nebývají (ovšem mohou si založit vlastní systém).

Ale tak třeba se pletu :) A není to moje teorie, ale moc se mi líbí. No a plyne z ní, že chce-li člověk od systému nějaké drobečky, musí se účastnit společných rituálů. Ten rituál nemusí s těmi drobečky nutně vůbec příčinně souviset (tedy rituál nemusí generovat prostředky pro ty drobečky).

J. Jurax 18.5.2018 13:24

Re: Kdo chce kam

Ale jo, máte recht ... ovšem nadšením mne to moc nenaplňuje, anžto ono je to vlastně lezení do rekta, kdo hlouběji, dostane drobeček ... :-)

Jenže obecně v systémech žádajících takové broskvovité až peachovité rituály za pár mizerných drobečků je lépe nebýt. Průser bude nejspíš v tom, že jiné systémy vyžadují jiné, leč též hovadné rituály, aby milostivě utrousily drobeček ...

Každopádně stojí za úvahu, zda účast na kravinoidním rituálu stojí za nějaký drobeček, pokud z toho nějaký vůbec bude, prostě zda škody nebudou větší než příslib jakýchsi budoucích výhod.

J. Anděl 18.5.2018 13:32

Re: Kdo chce kam

Já jsem rozhodně pro podobné dohody, memoranda či smlouvy nepodepisovat :-).

Víte, vždycky jsem míval problémy, a vlastně ještě mívám, s dodržováním slibů. Bývalo to peklo, trápilo to mě i jiné.

Ovšem cesta nemusí nutně vést jen skrze větší snahu, pracovitost, svědomitost. Dost důležité je také slibovat málo. Co nejméně. Jen to nezbytně nutné.

Pomalu se to učím.

Tohle je taky ten případ. Jenomže já jednak o žádné drobečky z tohoto stolu neusiluji a jednak bych stejně žádné nedostal.