13.4.2021 | Svátek má Aleš


Diskuse k článku

EVROPA: Imigranti jako doma

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Nový 16.12.2009 16:35

imigrace kvůli pracovní síle je hloupost

Dávno  vyzkoušené  a osvědčené metody  získávání  pracovníků  požívá  Saudská Arábie  a  další rozumné státy:

Dělník přijede na  omezený čas pracovat  a po té se s  vydělanými penězi  vrací domů !

Nedostatek pracovních sil není  v žádném případě  důvodem pro  rozvracení  tradiční  společnosti hostitelské země a  s tím spojené  etnické násilí.  Navíc je  Saudský model  efektivnější. Když potřebuji  jen dělníka  nebo inženýra nemusím   živit celou početnou rodinu, která by  mně  mohla  zůstat  " na  krku"  ( přesněji na dávkách ) i  poté, co už  pracovníka  nedokážu rozumě zaměstnat.

Princ Drson 14.12.2009 18:30

Co se tyce Svedska

tak jedine pravo, ktere maji lide bez svedskeho obcanstvi omezeno, je volit a byt volen do parlamentu. Jinak maji samozrejme stejna prava a povinnosti jako kazdy jiny. Nemame tu zadny apartheid. Docela by mne zajimalo, ktera prava by takovym lidem pan autor tohoto clanku jeste uprel.

Emil XX 14.12.2009 22:35

Re: Co se tyce Svedska

Např faktickou beztrestnost při porušování zákonů "s ohledem na jejich specifika." Když se někdo neudrží a znásilní hoku v minisukni, měl by být vykastrován, ne dostat podmínku. A nedal bych jim ŽÁDNÉ sociální dávky, ať jim je posílají se zemí původu.

A to "samozřejmě" tam vůbec nepatří. Neměli by mít ani nárok na pracovní povolení, pokud se do země dostanou ilegálně. Ilegálové by měli dostat 50 ran holí a být posláni šupem zpátky. Malmo je dostatečným příkladem, kam vede tolerance k primitivům, páchajícím zločiny a dělajícím bordel.

68 14.12.2009 23:44

Re: Co se tyce Svedska

Bude vaše chot-učitelka opět letos tančit s muslimy kolem vánočního stromečku? A oni s ní?Jaká to "umma"!

Schumacher 14.12.2009 17:04

Důchody ? Hmmm....

Dovolte malou poznámku. Důchodový stystém a vyplácení starobních důchodů původnímu obyvatelstvu je součástí kultury imigrantů ?

ne.. 14.12.2009 17:17

Re: Důchody ? Hmmm....

ale logicky čím více stárne populace, tím se stát dostává na rozcestí: buď bude zatěžovat produktivní populaci zvyšováním mandatorních výdajů, anebo úsek produktivní populace teoreticky rozšiřovat novou pracovní silou - imigranty.

Emil XX 14.12.2009 22:39

Re: Důchody ? Hmmm....

Zkušenost ovšem ukazuje, že nejpozději druhá generace imigrantů je od počátku JEN na sociálních dávkách. Nekvalifikovanou práci dělat nechtějí a přitom se nesnaží, aby nějakou kvalifikaci měli.

Myslíte si snad že mladí Cikáni představují pro nás ekonomický přínos????

kanonýr 14.12.2009 16:19

Je toto řešení?

Nevadí mě člověk bílý,černý,ani třeba fialový.Vadí mě jejich větší kriminalita,jejich nechuť se na veřejnosti chovat tak jak je tady zvykem (doma,pokud neobtěžují hlukem ap. si mohou dělat co chtějí).A že by zachráníli naše důchody?Z těch sociálních dávek,které pobírají?Evropané by si především měli i "podřadné" práce dělat sami a lidé tyto práce vykonávající by měli být oceňováni.Co nám budou platné bílé límečky,když se utopíme v h....ch.Evropanů je méně.No a co.Když v rodině odejde dědeček,honem si dovezeme někoho z (doplň sám)?

Stačí se podívat do Německa,Rakouska a vidíme,jak se to osvědčilo.

M. 14.12.2009 16:35

Re: Je toto řešení?

To, že neevropští imigranti se "chovají, jak je u nich zvykem" (= jako prasata) není ani náhoda, ani za to nemůže jejich rasa. Je to dáno souběhem dvou okolností.

1. mnozí z nich jsou muslimové a muslim je odmala učen pohrdat nevěřícími, jejich kulturou a zvyky, a zároveň se cítí být nevěřícími ohrožován. Celý islám je supermacismus + paranoia. Když ne kafírskou kulturu, tak tedy tu islámskou, a v docela drsné podobě, protože v bohaté zemi odpadají některé praktické ohledy, které "doma" ten nejtvrdší islám přecejen umravňují.

2. Pak je tu zločinná teorie a praxe PC MC, která imigrantům radí "uchovat si vlastní kuluru", kdežto domorodce nutí nevážit si té svojí. Takže i imigrant-nemuslim je nabádán nebrat tu novou kulturu příliš vážně, žít, jak byl zvyklý doma, vlastně ještě rozmáchaněji a howadštěji, když to ti kafíři zaplatí...

Tenhle "multikulturalismus", ve skutečnosti rozvrat společnosti, nemůže nevést k válce všech proti všem. V ní, bohužel, má velké šance zvítězit ta nejagresívnější, nejnamyšlenější, nejmémně tolerantní a v západní Evropě žel i nejpočetněji zastoupená "nová" kultura - islámský totalitarismus.

 

Mgr. Milda 14.12.2009 16:01

Klasická imigrační země je USA

a má proto také nejvíce zkušeností. Imigrovat tam jen tak nelze, je to procedura, jejímž účelem je zamezit přistěhování problémovým lidem. Proto vydávají ty greencards, kdo ji dostal, prošel lustrací a pro USA znamená přínos.

Pokud to někdo chce v Evropě dělat jinak, musí nutně padnout na rypák.

Ludva 14.12.2009 16:09

Re: Klasická imigrační země je USA

Zkušenosti jim jsou houby platné, protože: "Ve Spojených státech dnes odhadem žije 12 miliónů nelegálních přistěhovalců, z toho jich přes padesát procent pochází z Mexika".

Americká Tragedie 14.12.2009 17:30

Re: Klasická imigrační země je USA

Dnešní Nová Amerika - 309 milionů, z toho 45 milionů Hispánců (příliš anglicky neumí a do dvaceti let se zdvojnásobí), 40 milionů Afroameričanů (příliš toho nenapracují, ale o to víc čerpají dávky - za dalších dvacet let to jistě zdvojnásobí), 12 milionů Asijců - vzorných pracantů (asi se ale ztrojnásobí), několik milionů indiánů na ozdobu (ti jsou tu doma a proto si to dál budou užívat), 6 milionů židů (mají na starosti kulturu, média a finance). Co z toho všeho má běžný Američan, jehož předkové tu sami přes dvě stě let  - do roku 1848 vzkvétali s minimálním přistěhovalectvím z původních hrstek puritánů, anglického původu ( Anglie, Skotsko, Wales). U plného stolu je vždy plno, dnes i pod stolem - ilegálové. Charakter Ameriky, Američanů, amerického způsobu života je nenávratně pryč. Co má dnes ta polovina Američanů (včetně bílých evropských pozdních přistěhovalců) spojené s Amerikou ? S Poutníky, Dnem díkůvzdání, revolucí, občanskou válko, válkami s Británií, Mexikem, Španělskem, zákopy první světové války atd. Zkrátka s tím co dělá skutečný národ ? Nic, jen mastnou hubu. Bez nich by dnešní Amerika měla sice jen 150 milionů, byla by však silnější, protože by byla svá, ne ten multi-kulti blivajs.

alena 14.12.2009 18:30

Re: Klasická imigrační země je USA

R^

Jakub S. 14.12.2009 21:37

Re: Klasická imigrační země je USA

Ano - jenom poznámka: ti Židi/židi - to nejsou "běžní Američani" - ? Chci doufat, že je to pouze stylistické, resp. logické škobrtnutí...

Americká Tragedie 14.12.2009 22:09

Re: Klasická imigrační země je USA

Tak pozor ! Stylisticky Židé, Vaše verze má v češtině pejorativní nádech. Chtěl jsem tím upozornit na jejich novost v americkém prostředí, která i mě překvapila, vzhledem k účasti jednoho z nich v revoluci. Píše o něm v románu Howard Fast. Před první světovou válkou jich totiž bylo v celých USA jen 100 000 ( 0,1 procenta), takže se na historii vzniku národa v USA nepodíleli, stejně jako Hispánci a Asijci, kteří se přes popularitu westernů a různých Chinatowns objevili v USA v tomto množství, až po druhé světové válce. Ještě v padesátých letech byl ve Spojených státech obrovský antisemitismus (Jih, Horské státy a Středozápad) jak například vzpomíná Bob Dylan. Ostatně v jeho rodném státě Minnesota přetrvává dodnes. Vydělení Židů ve Spojených státech ve statistikách se používalo pro odlišení jediné skupiny obyvatelstva USA nevyznávající křesťanství v minulosti (antisemitismus zde měl zcela bigotně náboženské kořeny, nikoli rasové, jako v Německu), Dnes je vše úplně jinak.

Jakub S. 14.12.2009 22:45

Re: Klasická imigrační země je USA

Pár nových zajímavých poznatků, díky. A antisemitismus u mnoha protestantských denominací byl zajisté větší než u katolíků či pravoslavných, jistěže. Navíc třeba kalvínisti taky  upalovali ap.

lucinapes 15.12.2009 11:53

Re: Klasická imigrační země je USA

Americký tragiku, na to, že jste potomkem Otců-poutníků, píěšete perfektně česky. Jo, vy nejste Američan?

gnomon 14.12.2009 14:27

Švýcaři uhodili hřebík na hlavičku

a jdou na  imigraci od základu. Doporučil bych Evropské unii totéž, zakázat jako v nesnášenlivém  Švýcarsku stavět nové mešity a synagogy. Výsledek  v omezení  přistěhovalectví by se dostavil.

Harpyje 14.12.2009 15:02

Re: Švýcaři uhodili hřebík na hlavičku

Ve Švýcarsku zakázali stavbu mešit a synagog? Nepovídejte!

alena 14.12.2009 13:23

navrhuju pštrosa!

1. Unie by si měla dát do znaku pštrosa strkajícího hlavu do písku, obklopeného šakaly cenícími zuby - to bude více vypovídající než slon v porcelánu, si myslím.

2. "Polovina občanů unie trpí předsudky..." - předsudek často bývá neoprávněný, je to takové dvojsečné slovo - jakože podceňujeme nějaké dobré, šikovné a pracovité lidi, jen proto, že jsou "odněkud odjinud...". Věřím, že jsou i dobří, šikovní, pracovití, neprávem pronásledovaní a trpící lidé, jimž stojí za to podat tu pomocnou ruku. Jenže 1 takový človíček připadá na 1000 takových, co se ženou za vidinou bezpracného života na sociálních dávkách a ve stejném životním stylu, jaký vedli "tam".

Tudíž - slovo "předsudky", jimiž "trpí" Evropané bych nahradila slovem (oprávněné) OBAVY!!! Zdareček! :-/ 

Ludva 14.12.2009 12:57

Už to chápu,

proč jsem hned označen za rasistu, když mluvím o omezování sociálních dávek. Ve skutečnosti ty dávky situaci jen zhoršují - jak se zlepšilo pstavení některých skupin, když přestaly pracovat a spoléhají na dávky ? A co to přináší zaměstnaným lidem, kteří na ty dávky musí vydělat ? Citát: Proč se lidské společnosti čelící volbě mezi přežitím a kolapsem tak důsledně rozhodují pro to, co je zničí?"

alena 14.12.2009 13:33

Re: Už to chápu,

Protože je to osud lidí. Protože lidé spějí k dobrovolnému sebezničení- není naděje! Nejsem prorok - naštěstí, páč ten kdo je a ví jak to dopadne už si asi hodil mašli.

Vývoj lidských dějin ukazuje k tomu, že konec přijde - furt se opakuju, ale buď to bude virus, nebo chemie, nebo ta 3. světová - úplně odlišná od všech předešlých válek. I na toho Terminátora možná dojde, už dnes je přece umělá inteligence - kdo si myslí, že to ukočíruje? Jistě, zůstane pár lidí - a začne to od začátku. Všechno, co popsali autoři sci-fi - počínaje Orwellovým 1984 je reálné. Je to vývoj, nevěřím v dobrý konec- podle toho, co se dělo a děje.

Na okraj: vždycky mě popadala lítost nad utrpením lidí v minulosti - války, epidemie, od počátku světa až po dnešek - a pak jsem pochopila, že nebýt toho, stáli bychom už dnes jeden druhému na hlavě. Naštěstí - nebo naneštěstí? naši předkové všechno přežili a proto si tady můžeme dopisovat - jen nevím, co ti naši potomci - jaké bude jejich štěstí... Zdareček!:-(

Ludva 14.12.2009 13:56

Re: Už to chápu,

Mě je těch lidí taky líto, ale když vidím, jak se potravinová pomoc mění jen v další lidi na ní závislé - marnost nad marnost. Pomáhat se musí, ale dávat zadarmo, to nejde do nekonečna.

Kolumbo 14.12.2009 14:40

Re: Už to chápu,

Lidská láska k bližnímu měla smysl, když kromě té lásky člověk nic moc nemohl. Takový cit potěší, a nic nepokazí, protože příroda a vnější síly měly vždy navrch. Dnes jsou podobné city naprosto destruktivní. Jakýkoli živý tvor bude žít i v podmínkách, kde se ještě udrží - tedy oproti těm, žijícím v podmínkách ideálních bude "ubohý a chudý". Pokud mu "pomůžete" a nezabráníte jiným se množit, vznikne další "ubohý a chudý" - prostě chudí budou pořád jak život expanduje. Bůh věděl, proč vyhnal člověka z ráje - kdyby jej tam ponechal, člověk by mu jej zničil a samjotného Boha by přesvědčil, že ani není všemohoucí , ani vševědoucí. Howgh.

amatér 14.12.2009 23:33

Re: Už to chápu,

Jediná pomoc zaostalým zemím by měla být v oblasti vzdělání, uvolnění patentů na ekologické technologie a spravedlivého trhu. Žádná migrace.

Správná populační politika a kdyžsi uvědomíme jak vzrostla produktivita práce za poslední půlstoletí, tak bych se o důchodce tak nebál.

Mára 14.12.2009 12:43

Někdo zase chce vykoupat Evropu v krvi.

Nejhorší na tom je, že se lidé z historie nepoučí, protože se vyučuje jenom to, co se zrovna vládnoucí garnituře hodí.

Jura Jurax 14.12.2009 13:01

Re: Někdo zase chce vykoupat Evropu v krvi.

A i z toho si kulové zapamatují ... nehledě na to, že v knihovnách lze nalézti mnohé, o netu nemluvě garnitura negarnitura ... ;-) ... chce to ovšem chtít se poučit ,,,

Jakub S. 14.12.2009 15:11

Re: Někdo zase chce vykoupat Evropu v krvi.

Chtít. Ano. Nechtějí. Kdo chce vidět, vidí.

Machi 14.12.2009 12:41

Nejen práva

Pokud je v tom návrhu, že kromě práv stejných jako občané EU budou mít i stejné povinnosti, tak bych v tom neviděl až tak velký problém. Spíše mám dojem, že se často s imigranty jedná více v "rukavičkách", aby se náhodou nepoškodila víra "multikulti".

Jura Jurax 14.12.2009 13:04

Re: Nejen práva

Vyžadovat povinnosti po imigrantech je dyzgrymynace ... najmě jsou-li nebílí a/nebo muslimové ... ;-)