15.5.2021 | Svátek má Žofie


Diskuse k článku

EVROPA: Imigranti jako doma

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Nový 16.12.2009 16:35

imigrace kvůli pracovní síle je hloupost

Dávno  vyzkoušené  a osvědčené metody  získávání  pracovníků  požívá  Saudská Arábie  a  další rozumné státy:

Dělník přijede na  omezený čas pracovat  a po té se s  vydělanými penězi  vrací domů !

Nedostatek pracovních sil není  v žádném případě  důvodem pro  rozvracení  tradiční  společnosti hostitelské země a  s tím spojené  etnické násilí.  Navíc je  Saudský model  efektivnější. Když potřebuji  jen dělníka  nebo inženýra nemusím   živit celou početnou rodinu, která by  mně  mohla  zůstat  " na  krku"  ( přesněji na dávkách ) i  poté, co už  pracovníka  nedokážu rozumě zaměstnat.

lucinapes 15.12.2009 11:53

Re: Klasická imigrační země je USA

Americký tragiku, na to, že jste potomkem Otců-poutníků, píěšete perfektně česky. Jo, vy nejste Američan?

lucinapes 15.12.2009 11:48

Re: Můj názor - imigrace je cesta do pekel

68 14.12.2009 23:44

Re: Co se tyce Svedska

Bude vaše chot-učitelka opět letos tančit s muslimy kolem vánočního stromečku? A oni s ní?Jaká to "umma"!

68 14.12.2009 23:39

Re: švédská demokracie a přistěhovalci

Prostě Vy, Drsoni, si tam v tom Švédsku žijete ve svém, jaksi velice specifickém a milém, švédsky teplém prostředí, kde se ženuškou učitelkou a s muslimy tančíte čtverilku kolem vánočního stromečku. Kromě jiného dovádění. Jak milé. Oj, vy se tam máte!

amatér 14.12.2009 23:33

Re: Už to chápu,

Jediná pomoc zaostalým zemím by měla být v oblasti vzdělání, uvolnění patentů na ekologické technologie a spravedlivého trhu. Žádná migrace.

Správná populační politika a kdyžsi uvědomíme jak vzrostla produktivita práce za poslední půlstoletí, tak bych se o důchodce tak nebál.

Jakub S. 14.12.2009 22:45

Re: Klasická imigrační země je USA

Pár nových zajímavých poznatků, díky. A antisemitismus u mnoha protestantských denominací byl zajisté větší než u katolíků či pravoslavných, jistěže. Navíc třeba kalvínisti taky  upalovali ap.

Jakub S. 14.12.2009 22:40

Re: Stejná práva imigrantům,

Možná je tu určitý rozpor mezi podporou (řekněme) de iure a de facto - ne?

Emil XX 14.12.2009 22:39

Re: Důchody ? Hmmm....

Zkušenost ovšem ukazuje, že nejpozději druhá generace imigrantů je od počátku JEN na sociálních dávkách. Nekvalifikovanou práci dělat nechtějí a přitom se nesnaží, aby nějakou kvalifikaci měli.

Myslíte si snad že mladí Cikáni představují pro nás ekonomický přínos????

Emil XX 14.12.2009 22:35

Re: Co se tyce Svedska

Např faktickou beztrestnost při porušování zákonů "s ohledem na jejich specifika." Když se někdo neudrží a znásilní hoku v minisukni, měl by být vykastrován, ne dostat podmínku. A nedal bych jim ŽÁDNÉ sociální dávky, ať jim je posílají se zemí původu.

A to "samozřejmě" tam vůbec nepatří. Neměli by mít ani nárok na pracovní povolení, pokud se do země dostanou ilegálně. Ilegálové by měli dostat 50 ran holí a být posláni šupem zpátky. Malmo je dostatečným příkladem, kam vede tolerance k primitivům, páchajícím zločiny a dělajícím bordel.

Princ Drson 14.12.2009 22:19

Re: ...AMEN!...

oprava zeme vyjednaly

Americká Tragedie 14.12.2009 22:09

Re: Klasická imigrační země je USA

Tak pozor ! Stylisticky Židé, Vaše verze má v češtině pejorativní nádech. Chtěl jsem tím upozornit na jejich novost v americkém prostředí, která i mě překvapila, vzhledem k účasti jednoho z nich v revoluci. Píše o něm v románu Howard Fast. Před první světovou válkou jich totiž bylo v celých USA jen 100 000 ( 0,1 procenta), takže se na historii vzniku národa v USA nepodíleli, stejně jako Hispánci a Asijci, kteří se přes popularitu westernů a různých Chinatowns objevili v USA v tomto množství, až po druhé světové válce. Ještě v padesátých letech byl ve Spojených státech obrovský antisemitismus (Jih, Horské státy a Středozápad) jak například vzpomíná Bob Dylan. Ostatně v jeho rodném státě Minnesota přetrvává dodnes. Vydělení Židů ve Spojených státech ve statistikách se používalo pro odlišení jediné skupiny obyvatelstva USA nevyznávající křesťanství v minulosti (antisemitismus zde měl zcela bigotně náboženské kořeny, nikoli rasové, jako v Německu), Dnes je vše úplně jinak.

Neemigrant 14.12.2009 21:43

Re: Naši emigranti X imigrace ......

Osobně jsem znal pouze šest  posrpnových emigrantů ( většinou až sedmdesátá léta). Ve dvou případech pečení holubi, ve třech neprovdatelnost a klamné iluze, v jednom stíhání za krádež auta. Jejich osudy jsou rovněž symbolické, třikrát předčasná rakovina (ženy) , jedenkrát přece jen basa a dvakrát vyžírání rodičů co zůstali doma po listopadu.

Jakub S. 14.12.2009 21:37

Re: Klasická imigrační země je USA

Ano - jenom poznámka: ti Židi/židi - to nejsou "běžní Američani" - ? Chci doufat, že je to pouze stylistické, resp. logické škobrtnutí...

Jakub S. 14.12.2009 21:33

Re: budouctnost

Pravopis za pět, slovní projev za tři.  Nepouštět do osmé třídy!

Princ Drson 14.12.2009 18:30

Co se tyce Svedska

tak jedine pravo, ktere maji lide bez svedskeho obcanstvi omezeno, je volit a byt volen do parlamentu. Jinak maji samozrejme stejna prava a povinnosti jako kazdy jiny. Nemame tu zadny apartheid. Docela by mne zajimalo, ktera prava by takovym lidem pan autor tohoto clanku jeste uprel.

alena 14.12.2009 18:30

Re: Klasická imigrační země je USA

R^

lukavak 14.12.2009 18:29

Re: švédská demokracie a přistěhovalci

 Poslyšte, vono se v tom Švédsku tolik hospodských debat neodehrává,(pokud vám není do dvaceti) .   Znáte jejich  životní styl?   Systembolaget a  pouze páteční -spíše rodinné party-  víte  o  tom něco? Hospody  "U staré báby"  tam budete hledat dost  komplikovaně. Pro nás bohužel, ale to sem nepatří.   

Princ Drson 14.12.2009 18:18

Re: ...AMEN!...

Ale prosim vas. Ty vyjimky, na ktere si stezujete si vyjednali jednotlive zeme. Nikdo je k tomu nenutil. Exekutiva (komise) je odpovedna rade a ta je slozena z predstavitelu jednotlivych zemi. Trosku si o tom neco nekde prestete. A korupce a byrokratizace  - vas prazsky magistrat dokaze prosustrovat pekny mnozstvi penez a nic je nezastavi.

M. 14.12.2009 17:54

Re: ...AMEN!...

věcně je to jednoduché:

EU není demokratická: Exekutiva(komise) není odpovědná parlamentu, tj. parlament není parlament; komise není sestavována na základě výsledků voleb, ale na základě kooptace, kde je důležitým kritériem nikde nedefinované "evropanství"; předhánění se v tohle "evropanství" dělá ze všech euro-zaměstnanců servilní hujery; neexistuje politický národ, země jsou na různé úrovni veřejné debaty, velký problém je jazyková bariéra; bez politického národa nemůžete mít demokracii ani kontrolu politiků veřejným míněním.

Stejně tak EU není férová: co je dovoleno jedněm není dovoleno druhým; spleť různých výjimek a výjimek z výjimek podporuje korupci; o vyložených prasárnách jako jsou opakovaná referenda nemluvě.

EU stojí na korupci: všechny ty Kohezní fondy a Operační programy nejsou nic jiného než ad hoc korumpování každého, kdo vykáže dost trpělivosti a ohebnosti; "evropanství" a kvalifikace v PC MC bull-shitting je nicm. důležitým výběrovým kritériem...

EU je OK, dokud jsou na tu srandu prachy. Až dojdou, a ty dojdou protože korupce a byrokratizace podvazují inicitativu a povedou k ekonomickým potížím, až dojde, začne se to mazat. Na což bruselské struktury zareagují tím, že se pokusí utáhnout šroub....  Stačí?

lukavak 14.12.2009 17:47

Re: Do ČR se přistěhovalo 300 tis. cikánů

  Romští aktivisté   vydělávají na svých  nevzdělaných  soukmenovcích.

Všichni  politici  se vykecávají ouplně jinak, neboť  je jim jasné, kde lze získat hlasy pro svoje opětné oblbování  30 korunového národa. Naše  hlasy-milá BEBE ,či sympatický BEBE- mít  určitě nebudou. Kdyby tito  kariéristi (a oni si myslí možná!!! -něco hodně podobného  našim názorům)- alepoň náznakem  přiznali, že  je tomu tak , museli by jít pracovat!! A to nikdo nechce a většinou ani neumí----jen se teatrálně předvádět  a  nezodpovědně žvanit naučené  fráze   bez jakékoli zodpovědnosti. 

Americká Tragedie 14.12.2009 17:30

Re: Klasická imigrační země je USA

Dnešní Nová Amerika - 309 milionů, z toho 45 milionů Hispánců (příliš anglicky neumí a do dvaceti let se zdvojnásobí), 40 milionů Afroameričanů (příliš toho nenapracují, ale o to víc čerpají dávky - za dalších dvacet let to jistě zdvojnásobí), 12 milionů Asijců - vzorných pracantů (asi se ale ztrojnásobí), několik milionů indiánů na ozdobu (ti jsou tu doma a proto si to dál budou užívat), 6 milionů židů (mají na starosti kulturu, média a finance). Co z toho všeho má běžný Američan, jehož předkové tu sami přes dvě stě let  - do roku 1848 vzkvétali s minimálním přistěhovalectvím z původních hrstek puritánů, anglického původu ( Anglie, Skotsko, Wales). U plného stolu je vždy plno, dnes i pod stolem - ilegálové. Charakter Ameriky, Američanů, amerického způsobu života je nenávratně pryč. Co má dnes ta polovina Američanů (včetně bílých evropských pozdních přistěhovalců) spojené s Amerikou ? S Poutníky, Dnem díkůvzdání, revolucí, občanskou válko, válkami s Británií, Mexikem, Španělskem, zákopy první světové války atd. Zkrátka s tím co dělá skutečný národ ? Nic, jen mastnou hubu. Bez nich by dnešní Amerika měla sice jen 150 milionů, byla by však silnější, protože by byla svá, ne ten multi-kulti blivajs.

ne.. 14.12.2009 17:17

Re: Důchody ? Hmmm....

ale logicky čím více stárne populace, tím se stát dostává na rozcestí: buď bude zatěžovat produktivní populaci zvyšováním mandatorních výdajů, anebo úsek produktivní populace teoreticky rozšiřovat novou pracovní silou - imigranty.

Harpyje 14.12.2009 17:07

Re: švédská demokracie a přistěhovalci

Myslím, že v zemi, kde je možné aby vycházely knihy jako Slánský se dobrovolně přiznal, svoboda slova není problémem. A proto, klidně bojujte dál proti EU! ;-D

Schumacher 14.12.2009 17:04

Důchody ? Hmmm....

Dovolte malou poznámku. Důchodový stystém a vyplácení starobních důchodů původnímu obyvatelstvu je součástí kultury imigrantů ?

Harpyje 14.12.2009 16:54

Re: ...AMEN!...

A co kdybyste místo bojovných apelů za zničení EU začal věcně argumentovat?

M. 14.12.2009 16:40

Re: ...AMEN!...

No, Vy si to musíte vyhrát / můžete prohrát v té úžasné a skvělé a demokratické a civlizované "staré EU".

A bohužel to vypadá, že máte našlápnutou k variantě "můžete". Opravdu to britům, angličanům, francouzům, holanďanům, němcům, skotům, švédům, valonům, vlámům a welšanům nepřeji.

M. 14.12.2009 16:35

Re: Je toto řešení?

To, že neevropští imigranti se "chovají, jak je u nich zvykem" (= jako prasata) není ani náhoda, ani za to nemůže jejich rasa. Je to dáno souběhem dvou okolností.

1. mnozí z nich jsou muslimové a muslim je odmala učen pohrdat nevěřícími, jejich kulturou a zvyky, a zároveň se cítí být nevěřícími ohrožován. Celý islám je supermacismus + paranoia. Když ne kafírskou kulturu, tak tedy tu islámskou, a v docela drsné podobě, protože v bohaté zemi odpadají některé praktické ohledy, které "doma" ten nejtvrdší islám přecejen umravňují.

2. Pak je tu zločinná teorie a praxe PC MC, která imigrantům radí "uchovat si vlastní kuluru", kdežto domorodce nutí nevážit si té svojí. Takže i imigrant-nemuslim je nabádán nebrat tu novou kulturu příliš vážně, žít, jak byl zvyklý doma, vlastně ještě rozmáchaněji a howadštěji, když to ti kafíři zaplatí...

Tenhle "multikulturalismus", ve skutečnosti rozvrat společnosti, nemůže nevést k válce všech proti všem. V ní, bohužel, má velké šance zvítězit ta nejagresívnější, nejnamyšlenější, nejmémně tolerantní a v západní Evropě žel i nejpočetněji zastoupená "nová" kultura - islámský totalitarismus.

 

M. 14.12.2009 16:28

Re: švédská demokracie a přistěhovalci

Faktem je, že uhnije je zatím "hodná" - protože ví, že její odpůrci jsou atomizovaní (kůvli neexistenci politického národa, jazykovým bariérám) a taky "nesynchronizovaní" - s tím, jak různé země vstoupily v různou dobu, prochází si každá z nich po časově posunuté trajektorii touha - nadšení - rozčarování - rezignace.

Spíše než uhnije jsou nebezpeční eurohujeři "dole", mezi lidem, pro které se "evropasnství" pomalu stává, nebo doufají že bude stávat, výtahem ke kariéře.

kanonýr 14.12.2009 16:19

Je toto řešení?

Nevadí mě člověk bílý,černý,ani třeba fialový.Vadí mě jejich větší kriminalita,jejich nechuť se na veřejnosti chovat tak jak je tady zvykem (doma,pokud neobtěžují hlukem ap. si mohou dělat co chtějí).A že by zachráníli naše důchody?Z těch sociálních dávek,které pobírají?Evropané by si především měli i "podřadné" práce dělat sami a lidé tyto práce vykonávající by měli být oceňováni.Co nám budou platné bílé límečky,když se utopíme v h....ch.Evropanů je méně.No a co.Když v rodině odejde dědeček,honem si dovezeme někoho z (doplň sám)?

Stačí se podívat do Německa,Rakouska a vidíme,jak se to osvědčilo.