11.5.2021 | Svátek má Svatava


Diskuse k článku

EVROPA: Dublin IV a jeho důsledky

Na veřejnost stále prosakují zprávy o připravovaných změnách celoevropské azylové a imigrační politiky, tzv. Dublin IV. Cílem tohoto článku není zabývat se podrobnostmi a časovým plánem těchto změn.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 9.2.2018 21:06

Za vznik a samostatnost

této republiky bojovalo a zemřelo hodně lidí.

V současnosti máme možnost se této samostatnosti zcela dobrovolně a eurodemokraticky bez boje vzdát a přijít o ni možná navždy, možná jen do doby, kdy se EU vnitřními a vnějšími tlaky rozsype.

Koneckonců, podřízená gubernie brusele jsme už dnes - arogantní EU nám bez problémů může vnutit - ryze demokraticky, přesněji eurodemokraticky, což není totéž - prakticky cokoliv včetně zmíněného Dublinu IV (a nuceného zamuslimení). Tedy když se necháme. Doufejme, že se u nás najdou stateční politici, kteří tlaku brusele odolají a když to nepůjde jinak, iniciují czexit.

Když si to země tzv. Západu vlastní vinou po§raly a nezvládly převážně muslimskou imigraci, nedokázaly ji asimilovat a přinutit dodržovat zákony a zvyklosti těchto zemí, hodlají muslimskou nákazu šířit do zemí dosud nezamuslimených, abychom si také užili plodů jejich blbosti. Toť solidarita podle EU.

Mimoto - stát, který není schopen a ochoten bránit své hranice před invazí, právem zanikná; EU není schopna a ochotna bránit své hranice a dokonce ty své vazaly, kteří tak činili (maďarský plot) kárala. EU v té formě, jakou má dnes, není pro nás nijak zářná budoucnost.

J. Kanioková 9.2.2018 17:28

Stačí si všimnout, kdo Dublinu fandí -

Pehe: Dublin IV je potřebný. Je nutné přerozdělovat migranty. Holt ten internacionalismus je v těch lidech zažraný až běda. Rakousko - vojenský velitel Kurt Raffetseder: Scénáře hrozeb se staly skutečností kvůli kyberprostoru, migraci a destabilizaci západního Balkánu. - http://jdem.cz/duaz95

Tisíce migrantů se přesouvají po Alpách, kudy míří do Francie a Německa - http://jdem.cz/dua2a9

Maďarsko a Polsko: Nelegální přistěhovalce nepřijmeme a naše spolupráce bude silnější - (to doufám, že V4 bude držet spolu !) https://voiceofeurope.com/2018/02/hungary-and-poland-we-wont-take-illegal-immigrants-and-our-cooperation-becomes-stronger/#.Wn2gdBmFn5A.twitter

Pašeráci v Libyi mají vazby na bezpečnostní služby: zpráva OSN - https://www.reuters.com/article/us-europe-migrants-libya-un/human-smugglers-in-libya-have-links-to-security-services-u-n-report-idUSKBN1FR3BQ?il=0

J. Schwarz 9.2.2018 16:56

Tak si říkám

kam asi se ty montovny, co "pokrokovým západním miliardářům" vydělávají stamiliardy ročně asi přestěhují, pokud by ČR z EU vystoupila? Na Ukrajinu a do Běloruska? Tyhle země přece taky v EU nejsou. Do Francie, Španělska nebo Itálie? proč tam ty kapacity dávno nevznikly už před rokem 2000? Pokud jde o levnou konkurenci, tak to je přece především Čína které lezou všichni představitelé západu do (_._) ikdyž taky není v EU a tohohle soupeře si prakticky vyhýčkali. Konfrontace s EU by nám spíš pomohla - byla by motivací skutečně "západ" - dnes už neschopný a dekadentní - opravdu předběhnout.

J. Svoboda 9.2.2018 20:16

Re: Tak si říkám

Nikdo vám nebrání Západ předběhnout, ať jste na dávkách nebo podnikáte.

Pěkný večer.

M. Mikulec 9.2.2018 16:28

Dobrý článek

Lejno chytlo větrák, to je politika Bruselu. Správně píše pan autor, že pro západoevropany Česká republika může být oázou klidu. Proto to chce EU změnit. EU nikdy nepřizná chybu! Stejně jako ji arogantně odmítá Merkelová. Co je jí po lidech?

J. Kopis 9.2.2018 16:17

Kvůli těmto faktům chtějí sluníčkářští neandrtálci obětovat

evropskou společnost! Tento muslim je mi sympatický, akorát potvrzuje to, co hloupí xenofobové neustále vysvětlují giganticky inteligentním neomarxistům! Veselovský je úplně mimo!

https://www.youtube.com/watch?v=w1A13Fp80OI

J. Kanioková 9.2.2018 17:34

Re:

Hatem Berrezouga je skvělý. - http://berrezouga.blog.idnes.cz/

J. Vintr 9.2.2018 20:02

Re: Re:

Muslim, který se snaží Islám interpretovat tak, aby byl "stravitelný" pro Evropany, je mnohem nebezpečnější, než džihádista s bombou. Islám je zlo v samé své podstatě, jako byl skrz naskrz zlý člověk, který ho stvořil. Jakékoliv omlouvání této zrůdné ideologie je ve své podstatě lež. Ostatně lhát "nevěřícím", aby je obelstili, mají muslimové povoleno na přímo přikázáno.

J. Kopis 9.2.2018 20:17

Re: Re:

V tomto případě se nejedná o obhajobu islámu, nýbrž konstatování faktu nekompatibility islámu s demokratickou společností s tím, že mezi muslimy existují ojedinělé výjimky, což je fakt! Současní evropští neomarxisté a Saudové se snaží prosadit pravý opak toho, co tvrdí autor.

J. Jurax 9.2.2018 21:12

Re: Re:

No jo, i někteří komunisté nebo nacisté byli skvělí, vzdělaní, příjemní a vlídní - a ovšem své víře plně oddaní, což byl trošku problém, že ...

L. David 9.2.2018 16:08

Uvažování bruselských kreténů je naprosto průzračné:

Jestliže jsme si kvůli vlastnímu kreténství nechali totálně satanskými muslimy pos.rat naše západoevropské země, donutíme rovněž země V4 k tomu, aby to také u nich bylo totálně pos.rané.

Vždyť naším odedávným bruselským cílem je: ROZVRAŤ A PANUJ ! ! !

J. Kopis 9.2.2018 15:02

Konečně

https://www.expres.cz/moderatorka-nemecke-verejnopravni-televize-vyzyva-cesko-k-opusteni-eu-1nr-/zpravy.aspx?c=A180207_121800_dx-zpravy_jiku

P. Rudolf 9.2.2018 15:15

Re: Konečně

Paní Schayani ro řekla naprosto přesně: "EU musí být silná a solidární. Kdo to kompletně odmítá, musí si najít jinou společnost. Jinak EU oslabuje a rozpouští ji."

Mluví mi přímo z duše.

J. Kopis 9.2.2018 15:34

Re: Konečně

Mimořádně s vámi souhlasím!

J. Schwarz 9.2.2018 16:57

Re: Konečně

Žeby jste si taky našel jinou společnost?

J. Veselý 9.2.2018 15:15

Re: Konečně

Jak je možné, že v německé televizi trpí něco tak rasistického, xenofobního a netolerantního jako je tato paní redaktorka? Mluví o imigrantech jako by mluvila o odpadu, který je třeba vyvézt na skládku. Jakoby se mohla německá ekonomika obejít bez stálého přílivu pracovní síly! Kdo bude paní redaktorce vydělávat na důchod?

P. Rudolf 9.2.2018 15:19

Re: Konečně

Vidím, že lhaní vám jde nepoměrně líp, než myšlení.

S. Netzer 9.2.2018 15:25

Re: Konečně

Podobné hlasy se množí, a to je správné.

E. Erat 9.2.2018 15:48

Re: Konečně

Ano, v tom se shodneme. A kdyby to Germáni dotáhli k našemu vykopnutí z EU tak bych jim poděkoval. I té amorfní enderácké svazačce Merkelové, ale ta už u toho asi nebude, jako ani zásadový ministr/neministr Schulz.

J. Kanioková 9.2.2018 17:36

:)))))))))))

J. Jurax 9.2.2018 21:21

Re: Konečně

No vida, možná se ani nebudeme muset hádat, zda a jestli vůbec si povolíme referendum a zda si i sprostný lid bude smět zareferendit o czexitu, když směl referendit o czaditu, (czech aditus), vykopnou nás jako rebely sami.

Už aby to bylo!

J. Václavíková 9.2.2018 12:51

Europlačky tu pořád ještě mají orgie fňukání

nad neprůchozím návrhem EK, který už dávno pohřbil i Tusk? Pane jo, hysterie je mocná čarodějka :-)))))

J. Kombercová 9.2.2018 13:05

Re: Europlačky tu pořád ještě mají orgie fňukání

Pořád něco pohřbíváte, naposledy Schulze, předtím kvóty a dnes snad dokonce i Merkel... a oni jsou všichni živí až až. Skoro jako zombie.

S. Netzer 9.2.2018 13:08

Re: Europlačky tu pořád ještě mají orgie fňukání

Zeman?

J. Kombercová 9.2.2018 13:27

Re: Europlačky tu pořád ještě mají orgie fňukání

Zemanovi dávám rok, maximálně dva. Pak odstoupí a budeme mít nové volby. Chtělo by to už teď si hledat kandidáta připraveného tuto funkci vykonávat. (To je spíš pro paní Václavíkovou než pro vás, vy tady volit nebudete. A tu Merkel jste tady pod některým z článků pohřbila právě vy, její volička?)

E. Erat 9.2.2018 14:31

Re: Europlačky tu pořád ještě mají orgie fňukání

V tom vám dávám za pravdu. On chtěl hlavně odejít jako vítěz, to bylo jeho hlavní motivací (můj názor) a také se vyrovnat Klausovi, tedy být nejúspěšnějším politikem v dějinách ČR. A oboje se mu povedlo, i kdyby odstoupil ze zdravotních důvodů zítra.

M. Prokop 9.2.2018 15:48

Re: Europlačky tu pořád ještě mají orgie fňukání

Nepovedlo. Klaus udělal spoustu potřebných věcí, hlavně ještě jako premiér. Zeman kudy chodil, tudy škodil.

E. Erat 9.2.2018 16:11

Re: Europlačky tu pořád ještě mají orgie fňukání

To je nezajímavé. U politiků se počítá kolik dosáhli volebních úspěchů, jako třeba o enderačce Merkelové tvrdí, že dohnala v počtu mandátů Khola. A o tom co bylo dobře či špatně nikdo nehovoří. On je to trochu nesmysl, tedy to co píšete. Kdyby byl Zeman neúspěšným politikem, nemohl by obsáhnout stejný počet politických funkcí jako Klaus. Podívejte se třeba na bilanci bratra Kalouska, v politice je cca stejně let. Ale, proti Klausovi a Zemanovi je to hráč okresního přeboru. A taky tak skončil, z ostudy kabát. Tedy vzhledem k věku se z toho může ještě dostat, ale moc šancí mu nedávám.

M. Prokop 9.2.2018 16:36

Re: Europlačky tu pořád ještě mají orgie fňukání

Vy počítáte období a funkce, já přínos či ztrátu. Nic víc v tom není.

E. Erat 9.2.2018 16:52

Re: Europlačky tu pořád ještě mají orgie fňukání

Vy počítáte neměřitelné věci, na přínos či ztrátu může být desítky názorů. A otázka je v jaké kategorii apod. Měřitelné jsou pouze ty dosažené funkce.