30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

EVROPA: Dopady amerických událostí na cenzuru v EU

Selhání ochranky na americkém Kapitolu posílí cenzuru v EU. Snažme se v České republice zachovat názorovou pluralitu místo stupňování boje s takzvanými dezinformacemi - i přes vysoce pravděpodobný tlak z orgánů Evropské unie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Šejna 13.1.2021 10:57

Já si tady narozdíl od demagoga Langra a Prokopa nestěžuji na omezování svobody projevu.

Takže jste omezovaní, nebo ne?

J. Nový 13.1.2021 11:47

V umění dělat ze sebe blbce jste se umístil hádejte na kterém místě?

Opravdu nechápete, že tím omezováním svobody projevu nemyslíme právě toto médium? 8-o

Z. Lapil 13.1.2021 12:58

Já omezovaný jsem. Mám "trvale" zablokovaný vstup do diskusí na iDnes. Neptejte se mě, proč. Dokážu zjistit jediné: počet smazaných příspěvků je nula. A vlastně netuším, co s tím můžu udělat. Jít za advokátem, ať mi - oni, ne on :-) - sdělí konkrétní důvod, abych se mohl bránit?

Teď to vypadá neškodně, ale přijde nová politická garnitura nebo budu chtít někam kandidovat a ejhle - to je určitě pěkněj ptáček, má už několik let zablokovaný přístup do internetových diskusí (ano, množné číslo - novináři si s takovými drobnostmi starosti nedělávají), to je určitě nenávistník jak vyšitej.

L. Novák 13.1.2021 15:33

Když tam nebudete chodit, majitel bude mít míň peněz za reklamy, které se čtenářům zobrazují. Potrestejte ho a nechoďte tam! ;-)

Z. Lapil 13.1.2021 15:48

O to nejde, koneckonců jak tam můžu chodit, když tam nemůžu chodit?

Mně jde o to, že mě kdosi - a tvrdím, že naprosto neprávem - označil za nedodržovatele smlouvy, jež zakazuje mj. býti rasistou, nenávistníkem, urážečem a vulgárním člověkem vůbec, což mě A/ uráží a B/ ohrožuje moji pověst slušného a zákona dbalého občana.

Mám si kvůli tomu založit vlastní hnutí LLM (Lapil lives matter)? Nebo vlastní web se základním tvrzením nějak jako "iDnes nedodržují vlastní smlouvy" a ten obratem zrušit coby fejkový?

L. Novák 13.1.2021 18:50

Co jiného byste s tím chtěl dělat? Jedině zveřejnit a tepat... Pokud vám ten web stojí za to. Nebo jim napsat. A nebo si založit jinou identitu. A opravdu tam musíte diskutovat? ;-)

M. Martinelli 13.1.2021 13:06

nemyslíte pane šejna, že až budeme omezováni ve svém projeu všude, že už bude na na stížnosti a protesty pozdě...

L. Novák 13.1.2021 15:27

Svobodu si musíte hlídat v prostoru, kde je vám zaručena Ústavou. Ne tam, kde ji nemáte. ;-)

V. Zurek 13.1.2021 10:13

R^

R. Tesařík 13.1.2021 10:36

Vy jste jak ten padající z mrakodrapu, kterej si ve čtyřicátým patře říká, ještě je to dobrý.

M. Šejna 13.1.2021 10:39

Richarde,

že zrovna Vám musím vysvětlovat, co je to cenzura a omezování svobody projevu, to mě nenapadlo.

Vy si už nepamatujete, jaké to bylo za bolševika? Chcete současnou situaci v médiích srovnávat s tím co bylo za bolševika?

R. Tesařík 13.1.2021 10:42

Moc dobře si to pamatuju. Právě proto jsem ostražitej. Už kvůli politický korektnosti s tím máme , zatím drobné potíže.

M. Šejna 13.1.2021 10:45

Tak to mi, Richarde, napište nějaký současný příklad, kdy Vám nebo Vašemu známemu někdo zablokoval možnostr projevit svobodně svůj názor.

R. Tesařík 13.1.2021 11:48

Já uvedu příklad osobní. Kdy jste, jestli tedy posloucháte Radiožurnál, naposledy slyšel něco od YoYo bandu? A že tam hrajou pěkně starý kousky. Nicméně jinde, na soukromejch nás hrajou, takže si nestěžuju, jenom ten trend je varující . A na Lidovkách jsem měl zaracha, aniž jsem tam něco psal..úsměvné, možná zatím.

L. Novák 13.1.2021 13:08

A byla tím nějak ohrožena vaše svoboda projevu? Nebyla. Na veřejnosti můžete zpívat, hrát a mluvit, co vás napadne. Že to někdo odmítá publikovat, je jeho soukromá věc. Na to vy žádné právo nemáte. ;-)

M. Martinelli 13.1.2021 14:16

přesně pane tesařík, takhle to začíná, nenápadné výběrové řízení, viz bolševici, likvidovali nepohodlné - nejdříve největší továrníci, boháči a sedláci, po čase postupně ti menší no a nakonec i ten poslední živnostník, teprve pak si toho pab šejna možná všimne, v analogii ve vašem případě vás vyřadil radiožurnál (úv ksč) a to je ještě dobrý, hrají vás ještě ostatní stanice-ale trend je tady, pak přijde další vyznamná stanice (kv ksč), pak další (ov ksč) a nakonec ta poslední stanice (mv ksč) no a pak už budete moci hrát jenom doma ve svém bytě, dokud si pro vás nepřijde stb (velice reálné, protože drží post premiéra)... dále viz nacisti (nejdříve židé museli nosit žlutou hvězdu, pak si nesměli sednout na lavičku v parku, pak nesměli používat dopravní prostředky, pak nesměli do kina, pak nemohli vykonávat svou profesi, pak museli odevzdat majetek a nakonec i svůj život...jenom hlupák si té podobnosti nevšimne- nejdříve mu smažeme pro dnešní mocenskou elitu nevhodný příspěvek do diskuze, když nepřestane, dostane doživotní zákaz na této diskuzi, pak následuje vyhazování z práce za účast na demonstraci proti této elitě či veřejné přiznání k volbě jiného kandidáta, než má tato elita atd, ale jsme teprve na začátku toho trendu, i když ti první neozbrojení mrtví v kapitolu jsou velkým varováním (nikdo mi nevymluví, že policie či vojáci nemohli ty demonstranty vyvést bez střelby), ale pro prvoky typu pan šejna, je teprve ráno, času dost než se setmí...

J. Nový 13.1.2021 11:50

Mně na Lidovkách, po několika letech. Během jednoho dne najednou čtyři smazané příspěvky s nesmyslným zdůvodněním, že byly vulgární nebo neetické.

Já se rozhodně vulgárně nevyjadřuji.

M. Martinelli 13.1.2021 13:20

názorný a velice trefný příklad pane tesařík, jestli se ani po něm panu šejnovi nerozsvítí v hlavě , tak holt bude muset ten pád zažít na vlastní kůži...

A. Renjascu 13.1.2021 11:36

To přeci není o tom, že by vše bylo uzavřeno již dnes, ale o trendech a slámové metodě. Atmosféra ve společnosti je určitě méně svobodná než v devadesátých letech. A nebo nevidíte vyhazování z práce, vyhazování ze škol, baby, hromadné vaporizovani z tviteru či Facebooku, vyhrožování, popírání či cenzura nepohodlných zpráv, tlačení názorů bez alternativ, likvidace alternativních způsobů komunikace ( např Parler) atd atd. Kdybyste svoje názory, tak jak je dnes prezentujete zveřejnil v devadesátých letech, tak byste ve společnosti způsobil zděšení a nikdo by nechápal, jak může někdo, kdo zažil totalitu zase usilovat o její návrat. Obávám se, že vaše argumenty pro existenci cenzury jsou nedostatečné a snadno zneužitelné, což se žel již děje.

M. Martinelli 13.1.2021 14:36

hezky a pravdivě anapsáno, bohužel hlupáci to nevidí a mám dojem že jich exponenciálně přibývá a nejen importem...

P. Dvořák 13.1.2021 10:12

Aha. Takže když rozhodně není povinnost provozovatele médií umožnit komukoliv plácat cokoli v jejich mediích, tak si na to zřídí nějakou partičku, která rozhoduje o správnosti názoru.

Důsledkem je, že např. na Novinkách už doživotně zablokovali drtivnou většinu profilů, takže pod články se zajímavými tématy, kde dříve byly stovky příspěvků, jich jsou řádově jednotky a desítky, výjimečně přes stovku. Diskuse je zajímavá asi jako popáté vylouhovaný sáček čaje. Dnes je např. k článku o Covidu od pěti hodin ráno nula příspěvků. Je to taková spirála plurality, která má tvar přesně opačný, než je spirála nespokojenosti.

Touto bohulibou i když nevděčnou prací vlastně šetří naše soudy pře zavalením žalobami.

M. Šejna 13.1.2021 10:43

Zákon Vám umožňuje vytvořit si svou vlastní mediální platformu. Internetovou, tištěnou nebo televizní.

Nikdo Vám to nemůže zakázat. To je ta svoboda projevu.

No a Vy pak jako majitel média můžete mazat pro Vás nepohodloné komentáře těch, co se zaregistrují ve Vašem mediálním prostoru.

Pokud byste nevěděl, jak se to dělá, zeptejte se majitele Neviditelného psa - pana Neffa. On Vám poradí, jak se blokují hulváti a lháři. A rozhodně to nebude považovat za cenzuru.

P. Dvořák 13.1.2021 11:14

Odkázal bych vás na článek na NP ze dne 11.01.2021 "GLOSA: Čistka na síti".

Už není rok 1995, kdy byl NP zakládán.

A. Renjascu 13.1.2021 11:43

Ano Parler se o to pokusil, jak dopadl můžete sledovat v přímém přenosu. Chtěl být svobodný a jiný a hned mu všichni vysvětlili z hodiny na hodinu, že tudy cesta nevede. Kdo chce vidí, kdo nevidí uvidí až bude mít kolem krku oprátku. Jak říkal Lenin: Ti demokraté jsou tak blbí, že nám prodají i tu oprátku na který je oběsíme. No byla to prorocká řeč a platí i dnes.

Z. Lapil 13.1.2021 13:04

Jste si jist, že "mým diskutujícím" nemohou zakázat diskutovat? Když takhle omezují i Facebook a Twitter?

Připomínám: zrušení Trumpova účtu je podle některých zdůvodněno nikoliv tím, že je Trump, ale že vyvolal revoluci nebo kýho čerta.

M. Martinelli 13.1.2021 14:47

správně pane dvořák, je to trend dnešní doby, zbavit se rozumně a na základě argumentů uvažujících lidí, a protože takových lidí je menšina, tak např. seznam.cz nezkrachuje, a když ti lidé přejdou ve velkém jinam, např. parlel, tak tuto konkurenci likvidují (v tom bolševickém amazonu jsem pracoval skoro 2 roky a můžu vám jenom říci, zlatí otrokáři) ...

I. Polák 13.1.2021 10:25

Není pravda, že k žádnému omezování ""svobody projevu" nedochází. Když na Staromáku demonstrovali anti-covidisté, bylo to téměř v přímém přenosu jak v TV tak v novinách. Když jsme se ženou zkusili na Novinkách napsat do komentáře jakousi nesouhlasnou kritiku,dostali jsme "ban" na jeden den (prý). Jediné závadné slovo, které jsme použili bylo d.menti. ???? Později jsme našli v jiných komentářích stížnosti dalších, kteří dopadli stejně na stejném místě, ale řada z nich tvrdila, že nepoužila vůbec žádné slovo, které by bylo nějak závadné.

Takže reportáže vyzněly téměř jako oslava těch ..., zatímco negativní odezvy byly potlačeny!

R. Langer 13.1.2021 10:29

Páni, tak anti-covidisté už mají takovou skvělou podporu? Dokonce cenzurují jejich odpůrce? Tak to je určitě dobrá zpráva, že to je alespoň někdy naopak... ;-D ;-D ;-D

M. Šejna 13.1.2021 10:48

pane Poláku,

pokud si pletete vyjádření svého názoru se svobodou urážet lidi s jiným názorem, pak vám lze těžko vysvětlovat, co je to cenzura a svoboda projevu.

:-/

J. Uzel 13.1.2021 11:49

Co je urážka a co svobodný projev má rozhodovat soud a ne parta komsomolců.