30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

ESEJ: O neomarxismu a fabianismu

V Praze se vice méně pravidelně schází jeden debatní spolek, takové shromáždění několika desítek chytrých hlav. Kavárnám se vyhýbá, ovšem sklenka chutného piva z nějakého minipivovaru nemůže vadit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Lukavsky 22.2.2020 8:24

"by nepochybně optimalizovala jejich korporátní zisky." no nějak si neumím představit jak invaze negramotných a povětšinou nezaměstnatelných muslimů může přinést Evropě nějaký zisk. Jejich pobyt musí zaplatit pracující Evropan z daní. Stejný efekt bychom dostali kdybychom poslali do důchodu všechny Evropany nad 40 let? Kupodivu to neplatí jejich islámští spolubratři ve víře z bohatých arabských zemí. Jinak perfektní analýza, ukádám si to a díky. J.L. end

M. Mařák 22.2.2020 7:58

Tzv, centralizace je normálním znakem každé federace a částečná centralizace je znakem konfederace, mimo jiných znaků, samozřejmě. Bez jistého stupně centralizace by správa věcí veřejných v těchto nadstátních útvarech, ve kterých zatím žije více než polovina lidí na zeměkouli, prostě nemohla existovat a to ani v USA, poukáži-li namátkou na jenu z mnoha úspěšně fungujících federací.

EU je neutrální rámec, který se vyznačuje čtyřmi ekonomickými svobodami, jež jsou nedotknutelné, jak ke svému údivu zjistili i Britové při brexitu. Brexit klauni si to na ty tři roky protáhli sami, neboť nebyli schopni jasně vyjádřit, co vlastně chtějí. Jakmile se konečně dohodli, brexit proběhl za pár měsíců a hotovo.

Výplň onoho EU rámce tvoří zastupitelé volení občany EU, tito zastupitelé pak dále jmenují jiné činitele do dalších mocenských struktur, následně pak vytváří a schvalují legislativu a podílí se na exekutivě, vše ovšem zůstává striktně demokratické, i když je to místy složité. Osobně mám problém s těmi občany EU, neboť jsou momentálně napadeni zelenou rakovinou lidstva a jinými neduhy, no a volí podle toho, čímž se zákonitě mění i podoba EU. Dříve byla více vpravo, dnes je tomu jinak. Koneckonců i Ústava EU ve Francii padla kvůli tomu, že EU směřovala ekonomicky příliš doprava. Byl kolem toho dost slušný ideologický boj a dost o tom vím, neboť jsem to tehdy sledoval, ledacos jsem překládal a aktivně o tom všem informoval.

To jsou všechno věci, o kterých se dá vést relevantní diskuze. Jakmile se však sklouzne k NWO, různým spiknutím a finančně politickým tahačům zákulisních nitek typu Sorros -Bannon, plánu EU elit na islámské osídlení Evropy a podobně, je jakákoliv diskuze podle mne zbytečná. S quasi náboženským třeštěním se pohnout nedá, řekl bych, ztráta času.

P. Aron 22.2.2020 9:02

Jistě pak už je každá diskuse zbytečná a tak ji nejlépe zakážeme. To jste zapomněl dodat. Každým dnem je mi více a více jasné, kam vy patříte.

M. Mařák 22.2.2020 9:24

Ne, nic takového jsem nikdy nenapsal a ani si to nemyslím. To jen dogmatici Vašeho typu jsou schopni vytvářet podobně vylhané přesmyčky. Jsem dokonce i toho názoru, že veškeré druhy knih by se ze studijních důvodů měly vydávat a stejně jako Jakl jsem nesouhlasil s tím, když šel u nás natvrdo sedět zpěvák údajně národně socialistické kapely pouze za text o tzv. bílé revoluci.

Ś. Svobodová 22.2.2020 12:15

EU není žádný neutrální rámec, už je téměř federací, i když se o tom nemluví. Zbývá už jen pár kroků. Proto tlak na společnou ústavu a armádu. Co se týče voleb, tam už je to podobné jako za SSSR. Občané EU mohou zatím volit koho chtějí (tlaky na vylučování nevhodných stran a kandidátů stoupají), ale vedení je najmenované a musí být proevropské.

M. Mařák 22.2.2020 12:39

EU je zatím na přerodu mezi konfederací a federací. Co se týče SSSR, rád bych se Vás zeptal, kolik je Vám let a jestli jste stejně jako já žila během komunistické totality a tudíž z vlastní zkušenosti něco víte o průběhu a formě tehdejších voleb. No a k tomu vedení EU, pokud se skutečně budete zajímat o relevantní informace a něco si o tom nastudujete, možná přestanete plácat bláboly u ničem a zjistíte, že vrcholným orgánem moci v EU je Evropská Rada a v ní je kdo? Demokraticky zvolení prezidenti a premiéři jednotlivých zemí. Co se týče EK, tak komisaři jsou navrženi vládami jednotlivých zemí, což je opět demokratický proces, poté jsou jmenováni Radou EU a předsedou EK, aby byli po interpelacích v Evropském parlamentu schváleni demokratickou volbou demokraticky zvolených poslanců.

Můžeme seriózně diskutovat o čemkoli, no problem, nicméně bychom se měli podle mne držet pojmů a nikoli dojmů.

J. Krásenský 23.2.2020 7:38

"...komisaři jsou navrženi vládami jednotlivých zemí, což je opět demokratický proces, poté jsou jmenováni Radou EU a předsedou EK, ..."

A vládám je doporučeno, aby navrhovaly osobnosti s kladným poměrem k EU, jinak jejich kandidáti "demokratickým" schvalovacím procesem neprojdou. To už jsme tu měli, akorát se tomu neříkalo liberální demokracie, ale reálný socializmus. A vadit může i kandidát s kladným poměrem k EU, ale zastánce jiných hodnot než vyznávají komunisti v evropské komisi - viz případ Rocco Buttiglione. Inu samá svoboda a demokracie, kterou si rozvracet nenecháme.

M. Mařák 23.2.2020 9:55

Nejen Vy si pořád nedokážete uvědomit tu zcela podstatnou a naprosto zásadní skutečnost, ze které se to vše v EU neustále vyvíjí. Třeba v marxistické dialektice, když jsme již u toho marxismu, kauzální souvislost všech jevů vysvětlují tzv. příčina a následek. To znamená, že žádný jev nemůže existovat bez příčiny a zároveň příčina s následkem jsou mezi sebou neoddělitelně propojeny.

Pokud si toto jednoduché a vcelku pochopitelné paradigma dokážete přenést do vývoje situace třeba v ČR (strany tzv. demobloku, Milion chvilek, ANO) a EU (současné směrování zasažené zelenou rakovinou lidstva, direktiva Bolkestein o službách, kvůli které ve Francii padla Ústava EU zleva a podobně) zjistíte, že tak, jak je zásadním hybatelem věcí v ČR občan ČR během voleb, tak v EU je to zase občan EU. To, že je momentálně zasažen výše uvedenou zelenou metastázou a volí podle toho, je i z mého pohledu mrzuté, ale taková je jíž demokracie a nějakým způsobem vyměnit současné občany za nějaké jiné a ideologicky správnější asi patrně nebude tak jednoduché ani v EU a ani u nás řekl bych.

V momentě, kdy budou občané EU masivně volit strany typu Svobodní, Trikolóra a podobně, tento posun rozhodně nastane, zatím tomu tak není a nedokáži relevantně odhadnout, jestli a kdy vůbec k němu dojde.

V. Pavelka 22.2.2020 5:36

Je to tunel na normální život .Je to vidět i na snížení úrovně středních a vysokých škol ..

J. Sinnreich 22.2.2020 4:53

Proc ztraci demokracie v USA argumenty v boji s t.zv . "demokratickymi socialisty" ? Pokud je vzdelavaci system slolstvi v USA na urovni prevychovnych taboru, ktere chrli miliony brainwashovanych "vzdelancu" kazdym rokem, pak se nemuzeme divit ze 90% mladych lidi vidi zachranu sveta v socializmu a boji proti zmenam klimatu.

V. Koreis 22.2.2020 2:50

Velmi reálné. Bohudík. (Neboť takových článků je zapotřebí!)

V. Mokrý 22.2.2020 5:59

Zapotřebí častěji a nejen zde, na NP.

J. Pokoutný 22.2.2020 8:29

Tu první část o fabianistech a EU chápu. Ale není mi jasné, jak přesvědčili vedení SSSR, aby se jalo rozesírat svět podporou tzv. národně osvobozeneckých hnutí?

J. Lukavsky 22.2.2020 14:29

"jak přesvědčili vedení SSSR, aby se jalo rozesírat svět podporou tzv. národně osvobozeneckých hnutí?" inu převědčili se sami. Tak dlouho si nalhávali, že jsou předvojem a světlou budoucností lidstva - až tomu sami uvěřili. No a proč nepomoci i jiným k té skvělé cestě do světlých zítřků? Když uvěřím, že veganství je skvělá věc a záchrana Zeměkoule, proč to nepodporovat i u dalších? Totéž je s CO2 aj. symboly. Takže i třídní boj a podpora národně osvobozeneckého hnutí jsou takové symboly vlastní ušlechtilosti. J.L. end

P. Staronový 22.2.2020 0:58

Dost reálné. Bohužel.