1.12.2021 | Svátek má Iva


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Čech 20.12.2007 11:51

Ekologisté a ekoteroristi páchají těžký zločin

A to tím, že téměř zcela pomíjí neuvěřitelné způsoby hospodaření s odpadky, stoupající emise oxidů síry a dusíku ve třetím světě, zamořovaní oceánů šmejdy všeho druhu atd. atd. zcela zprofanovávají ekologii, jako důležitou disciplínu v očích obyčejných lidí. Místo toho, any bojovali proti výše uvedeným skutečným ekologickým zátěžím bojují nesmyslný boj proti oxidům uhlíku, které rostliny potřebují ke svénu růstu a jak prokázala minulost Země tak si s nadbytečným množstvím tohoto neškodného plynu snadno poradí. A pokud si s ním neporadí, pak  nás možná vyšší skleníkový efekt ochrání před blížící se dobou ledovou, která (pokud cykly jejího příchodu zachovají svou pravidelnost, potrvá cca 80 000 let). Fakt, že klimatické změny jsou tak staré jako sama Země snad chápe i malé dítě. Nechápou ho jedině magoři počínaje Al Gorem a konče Kuchtovou.  Mimochdem metabolismus Al Gora vzhledem k jeho vyžranosti produkuje enormní množství metanu, který vypouští příslušným otvorem průběžně brutálně do ovzduší (a metan je 4x silnější skleníkový plyn než oxid uhličitý). Tito idioti pomíjí výše uvedená opravdová rizika a jsou zděšeni výhradně z toho, že se podíl oxidu uhličitého v ovzduší zvýšil za posledních sto let z 0,028 na 0,032%. Jaká hrůza!

Magor Milda 18.12.2007 15:28

Životním cílem státních úředníků a ministrů je krásně cestovat

a to samozřejmě pouze první třídou a na náklady daňového poplatníka. U ekologických organizací zase vybíhají do ulic pobláznění školáci s pikslami na příspěvky. Milión takových včeliček nasbírá na celém světě dost, aby se jejich šéfové mohli koupat v šampaňském. A o nic jiného jim nejde, jsou to všichni příživníci. Obohatili se na nemoci šílených krav, na umírání lesů, na ptačí chřipce. Momentálně letí klimatické změny. Až příspěvková morálka poklesne, objeví se nové téma ve starých měších. Budou to pořád ti samí, to poslední, čeho by se chytili, je poctivá práce od 7 do 15, den co den zařezávat na pracovišti.

F. Čech 20.12.2007 11:58

O světové sebrance ekologistů a ekoteroristů jste to napsal zcela přesně.

Vzhledem k protiamerickému zaměření těchto parazitů bych se nedivil, kdyby to byla zcela stejná sestava, která se po celém světě scházela na konferencích "Světového mírového hnutí" financovaného tehdy po zuby vyzbrojeným SSSR, který hned po 2. světové válce zabral 1 200 000 km čtverečních cizího území a další země včetně Československa na 40 let zotročil (případně některé z nich pak také pro jistotu zabral - např. nás v roce 1968). 

jara cimrman 17.12.2007 21:06

..ja jezdim na koni...

....a za jizdy mu ucpu rukama voba otvory, aby nevypoustel plyny, tekutiny, aniz pevne latky....jak vidite, i ja mam plny ruce prace s bojem o prostredi....

Nový 17.12.2007 19:41

kázat vodu a pít víno

Typický přístup  ideologů  k  řešení  problému ! Nebo  spíš, jak  myslím,  pseudoproblému.

Petr Kiebel 17.12.2007 18:43

?

Pánové a dámy, zkuste si při psaní přispěvku představit,že ten člověk s kterým debatujete sedí před Vámi.Třeba pak ubude vulgarit a urážek...úroveň diskuse je příšerná,registruju,že lidi co měli zajímavé názory a s kterými bylo radost se bavit radši již nediskutují...fakt mne to jako dlouholetého čtenáře psa mrzí.Stojí Vám to za to?PS:co se třeba podepsat vlastním jménem a ne přezdívkou?I to by myslím dost pomohlo...

mueller 17.12.2007 22:49

Re: ?

No ale von nesedi a to je prave ten rajc, ze se da pritvrdit. Neberte to tak vazne, ulevi se vam. Neni to nekdy vetsi sranda takhle ?

xxx Kubeš 17.12.2007 17:01

Autorovi

R^R^R^

Lobo - nájemnej parchant 17.12.2007 16:57

nligkljb

Pokud mají ekofašos s klimatickými změnami pravdu, tak na nich mají zasadní podíl, když se jim povedlo na spoustu let zaříznout výstavbu nových JE.

Bob 17.12.2007 16:42

Názor...

Nesúhlasím s tým, aby sa schádzalo 11 tisíc odborníkov, politikov a aktivistov na 2-týždňovej konferencii o redukcii emisie skleníkových plynov kdesi na druhom konci sveta. Na druhej strane je ale treba pripustiť, že emisia 9 miliádr ton fosílneho uhlíka do atmosféry v roku 2007 je neúmerne vysoká, najmä keď vieme, že asi polovica z neho zostane ako CO2 v atmosfére okolo 100 rokov. To, že CO2 je skleníkový plyn a zdvojnásobenie jeho koncentrácie v atmosfére spôsobí globálne oteplenie najmenej o 2 °C sa dnes učia už malé deti na celom svete, to sa spochybniť nedá a zbytočne je filozofovať o tom, že to môže byť aj inak. Robiť sa niečo musí a najlepšia cesta sú úspory, teda znižovanie emisie šetrením tam, kde na to máme technológie a metódy, ktoré vôbec neznížia životnú úroveň nikde na Zemi. Druhým problémom je riešenie otázky, že čo bude potom, keď skončí lacná ropa a lacný zemný plyn. Ten, kto to vyrieši a prakticky realizuje skôr bude mať náskok pred ostatnými a perspektívu prosperity v budúcnosti.

David 17.12.2007 17:11

ŽE se něco učí děti, není důkaz správnosti či vědeckosti onoho názoru

Oni se už děti museli učit ledasco.

Budeme-li se držet tématu, tak vskutku zelení vykládali, jak do 100 let stoupne moře o 6 metrů. Vskutku problém. Jenomže i samotná zpráva IPCC říká, že na těch 6 metrů bude zapotřebí několik tisíc let. Malý národ Holaďanů za pár století na svém malém pobřeží postavil dost slušné hráze - moderní technologie používal jen posledních několik desetiletí. Nebylo by jednoduší dalších několik tisíc let místo poroučení oteplování země se mu radši přizpůsobit - např. těmi hrázemi. Pro ty tak čast zmiňované ohrožené země v Asii, Africe a td. stačí maličkos - být tak pracovití, jako Holaňďani Na hráze vydělat, hráze postavit. Nežvanit, pracovat.

Bob 17.12.2007 17:25

Re: ŽE se něco učí děti, není důkaz správnosti či vědeckosti onoho názoru

Mňa názory zelených až tak nezaujímajú, zaoberám sa skôr vedeckými problémami GO. Dvíhanie hladiny oceánov je iba menším negatívom dôsledkov GO, hoci tiež vážnym. Zdvihnutie hladin o 6 m je možné pri roztopení polovice Grónskeho ľadovca a polovice ľadovca Západnej Antarktídy a to nie je perspektíva niekoľkých tisíc ale niekoľkých 100 rokov. teda pro GO o 3 °C do 2100 a o ďalšie 3 °C do roku 2200 (čo je celkom možné). Oveľa dôležitejšou zmenou bude ale posunutie klimatických pásiem, čo môže spôsobiť to, že už do 100 rokov stratí niekoľko 100 miliónov ľudí prístup k vodným zdrojom a k poľnohospodárskej pôde s dostatočnou pôdnou vlhkosťou. Tí ľudia sa nebudú mať kde presťahovať, lebo je už všetko obsadené.

David 17.12.2007 17:36

Nekecej. Hraješ si na vědce, jsi ulhanej zelenej sr@č

Doslovná citace z českého překaldu zprávy IPCC:

Předpokládá se, že zmenšování grónského ledovcového štítu bude po roce 2100 dále přispívat k zvyšování hladiny oceánu. Současné modely naznačují, že úbytek hmoty ledu bude se zvyšováním teploty probíhat rychleji než přírůstky ledu díky atmosférickým srážkám, a že povrchová bilance hmoty (surface mass balance) přejde do záporných hodnot při globálním oteplení o více než 1,9 °C až 4,6 °C (ve srovnání s předindustriální hodnotou). Pokud by záporná povrchová bilance hmoty byla udržována po tisíce let, vedlo by to k prakticky úplné likvidaci grónského ledovcového štítu a výsledný příspěvek k vzestupu hladiny moře by byl asi 7 m.

ředpokládá se, že zmenšování grónského ledovcového štítu bude po roce 2100 dále přispívat k zvyšování hladiny oceánu. Současné modely naznačují, že úbytek hmoty ledu bude se zvyšováním teploty probíhat rychleji než přírůstky ledu díky atmosférickým srážkám, a že povrchová bilance hmoty (surface mass balance) přejde do záporných hodnot při globálním oteplení o více než 1,9 °C až 4,6 °C (ve srovnání s předindustriální hodnotou). Pokud by záporná povrchová bilance hmoty byla udržována po tisíce let, vedlo by to k prakticky úplné likvidaci grónského ledovcového štítu a výsledný příspěvek k vzestupu hladiny moře by byl asi 7 m.Tedy několik tisíc let - 7m !!!! Žádné už za 100 let.

Bob 17.12.2007 17:42

Re: Nekecej. Hraješ si na vědce, jsi ulhanej zelenej sr@č

Jedna vec je úplná likvidácia a iný problém je roztopenie polovice grónskeho a západoantarktického ľadovca. Súhlasím s tým, že úplná likvidácia je otázka niekoľkých 1000 rokov, no polovica sa môže roztopiť už za niekoľko 100 rokov, dajme tomu za 500 až 700 rokov. Je to rast hladiny oceánu o 1 m ročne.

David 17.12.2007 17:51

Re: Re: Nekecej. Hraješ si na vědce, jsi ulhanej zelenej sr@č

1 m ročně !!!!! Ha, ha, ha. T yjsi ještě povedenější, než ti zelení fanatici.

IPCC, kteří jsou i tak kritizovaní za přehánění a nahrazování vědy ideologií, uvádějí cca 0,3 až 0?5 m - za století!!!

K tomu já dodávám - to není nic, co nelze technologixky zvládnout. Není to o horizontu let, ale století až tisíciletí.

Ja Obcan 17.12.2007 21:14

Hele vole, kroť se

Myslím, že vim kto ten BOB je a je to vědec pracující v problematice od 1993. Nešaháš mu ani po kotníky. Hlavně, že jsi machr na všechno. Čau. Ja Občan

Mard 17.12.2007 22:53

Re: Hele vole, kroť se

Jasně to musí být príma vědec. Vzestup hladiny o 1 m ročně, za 100 let se zvednou hladiny o 100 m a za pár set let tu bude jen samá voda a žádná pevnina :-) Jsi prima katastrofion :-) Bohužel vědec může být, ale mozek si někde zapomněl v hospodě.

mueller 17.12.2007 22:57

Re: Hele vole, kroť se

To by se teda BOB mel pekne stydet, takovy skvely vedec a tvrdi takove pitominy.

Bob 18.12.2007 8:39

Re: Re: Re: Nekecej. Hraješ si na vědce, jsi ulhanej zelenej sr@č

Ten 1 m ročne je, samozrejme, omyl, ospravedlňujem sa, ponáhľal som sa do mesta a namiesto 1 cm som napísal 1m. Priebeh roztápania polárneho zaľadnenia pri predpokladanom oteplení o 6 °C za 200 rokov by mohol byť nasledujúci: na každý 1 °C globálneho oteplenia horných vrstiev oceánu sa teplotnou dilatáciou zdvihne hladina oceánov asi o 15 cm, do roku 2050 sa bude roztápať predovšetkým plávajúci morský ľad, čo hladinu oceánov nezdvihne, preto IPCC predpokladá do roku 2100 iba malý rast do 50 cm, na ktorom sa bude ale podieľať už aj roztápanie pevninských a horských ľadovcov, potom sa vplyvom slnečného žiarenia oteplia moria bez plávajúceho ľadu a začne sa masívnejšie topiť najprv šelfový ľad a potom aj ľadovce v malej nadmorskej výške, to už bude znamenať rast hladiny oceánu približne o 1 cm ročne až dovtedy kým nezačne klesať teplota v polárnych oblastiach, ľadovce v nadmorskej výške nad 2000 m sa asi neroztopia ani počas najbližších 5000 rokov, vplyvom zvýšených úhrnov zrážok budú dokonca pravdepodobne rásť vo svojom objeme. Roztopenie ľadovcov v Arktíde by znamenalo rast hladiny oceánov o 7 m, rovnako roztopenie západoantarktického ľadovca zodpovedá rastu hladiny svetového oceánu tiež o približne 7 m. Na konci poslednej ľadovej doby, pred asi 12 tis. rokmi sa roztápalo polárne zaľadnenie na severnej pologuli v niektorých obdobiach aji 5x rýchlejšie, teda oceán sa zvyšoval časom aj o 5 m za 100 rokov, a to napriek tomu, že sa vtedy globálne oteplilo tiež len asi o 5 °C. Keby sa roztopili všetky polárne pevninské ľadovce znamenalo by to rast hladiny oceánu takmer o 75 m. To ale určite nehrozí počas najbližších 5000 rokov ani pri oteplení o 10 °C.

strejda 17.12.2007 17:40

Re: Re: ŽE se něco učí děti, není důkaz správnosti či vědeckosti onoho názoru

Máte sice pravdu a podáváte ji zcela střízlivě. Dnes se ale nosí zlehčování a popírání celé situace, případně se ďábel vyhání Belzebubem. Je doba, kdy se politické kyvadlo u nás vychýlilo doprava a myšlení těch pravých pravých tvoří jejich guru na Hradě. Možná je to dobře, následný šok leckoho lépe probudí. Pak budou tvrdit, že to dávno věděli. Tak to v životě chodí.

David 17.12.2007 17:42

Re: Re: Re: ŽE se něco učí děti, není důkaz správnosti či vědeckosti onoho názoru

Co je špatného na (případné) změně klimatu, která umožní v Grónsku opět pěstovat obilí ???

Bob 17.12.2007 17:44

Re: Re: Re: Re: ŽE se něco učí děti, není důkaz správnosti či vědeckosti onoho názoru

To, že iných 500 miliónov ľudí na Zemi stratí možnosť existencie.

David 17.12.2007 17:55

Re: Re: Re: Re: Re: ŽE se něco učí děti, není důkaz správnosti či vědeckosti onoho názoru

Ale neztratí. To jsme právě u toho strašení Dokonce i Afričiani, kteří rezignovali na zemědělství a Sahara se jim valí na jih, tak stáel existují.

Existují i Italové, Chorvati, Řekové a Turci, přestoože jejich země byly neuváženěv starověku odlesněny.

Těch 500 mil. lidí možná bude muset žít o pár desítek či set kilometrů jinde, možná budou muset vyložit větší usilí ke své obživě, ale neztratí možnost existence.

Přestaň šířit paniku.

Nový 17.12.2007 19:55

Re: Re: ŽE se něco učí děti, není důkaz správnosti či vědeckosti onoho názoru

Doporučuji  Vám  k  vědeckému  zamyšlení  fakt,  že  v  předidustriální  době docházelo  ke  změnám klimatu, které se zcela  vymykají  našim dnešním představám. 

Vzhledem  ke  skutečnosti, že   máme   přesný teploměr  asi    200 let  a kronikáři  vedou  jakési  záznamy   asi   2000 let  se  může  soudný  člověk   extrapolaci  vývoje  klimatu   na  další staletí   pouze  vysmát.  

Souhlasím  s  oteplovači  pouze  v jednom:  

" příroda  může  opravdu  cokoliv a  klima  se  bude  stále  měnit, skromnost  ve spotřebě   uhlíkatrých  paliv  je  rozumná " 

Ale to  ví normální  člověk i bez oteplovačů.

Milan Kralovic 17.12.2007 21:02

Re: Re: ŽE se něco učí děti, není důkaz správnosti či vědeckosti onoho názoru

Pane, vezmite si ucebnicu geometrie a s jej pomocou sa pokuste vypocitat aky by musel byt objem roztopeneho ladu, keby hladina svetovych oceanov a mori stupla o 6m. Take mnozstvo ladu na tejto planete neexistuje.

Ja som na to isiel opacne: poscitaval som odhadnute objemy vsetkych svetovych ladovcov (poskytuju ich dost rozdielne vedne odbory, ako geografia, geologia, klimatologia), vydelil som to plochou vsetkych mori a dostal som, cuduj sa svete, 6cm! Takyto udaj (+ - jedem cm) dostali nezavisle jeden na druhom viaceri geografi i matematici (na internete ich najdete).

Tiez by neskodilo vsimnut si, ze nedavno sa vedci zhodli na tom, ze stupanie hladiny svetovych mori sa "rapidne" (t.j. o 100%) zvysilo z doterajsieho 1mm na 2mm! Z toho vyplyva, ze holandania, nemci, bangladesania a dalsi mozu kludne spavat - samozrejme len pokial sa tyka stupania hladiny mori a nie inych klimatickych zmien.

Na zaver vam odporucam, ked nieco (cokolvek) citate alebo pocujete, vzdy si najprv povedzte "mozno ano", ale tiez aj "mozno nie". Nebudte nikdy lahkoverny voci nikomu, nielen voci ludom typu Al Gora, ktory svoju hlupost uz vyrokmi dokazal velakrat...

David 17.12.2007 23:00

Re: Re: Re: ŽE se něco učí děti, není důkaz správnosti či vědeckosti onoho názoru

Pochopitelně, že to s tím ledem je blbost. Taky mně to vrtalo hlavou a také jsme počítal. A musí se uznat, že zpráva IPCC dává (na rozdíl od ideologů od ekoteroristů) celkem srozimitelnou odpověď. Jádro zvýšení hladiny moří je zvýšení jejich objemu v tůsledku tepelné roztažnosti. Ty ledovce jsou jen drobný příspěvek.  A protože v té ploše hladiny světových moží to je něco jiného, než rtuť v teploměru, tak je to dynamika tak pomalá, že na ní lze reagovat. To se ekologistům nelíbí, tak přehánějí. 6 m za století. BOBovi to nestačí, tak přináší zprávu, že 1m za rok.

bohuš 17.12.2007 17:59

Re: Názor...

Velmi silný argumet, co se učí děti ve škole nelze zpochybnit!! Víš ty, kolik hovadin už de veškole učilo? Zkus si jen tak namátkou vzpomenout. OD placaté Země přes Lysenkovu jarovizaci až po nejsvobodnější zemi sovětů ...Stále nic?:-)

Nový 17.12.2007 19:39

Re: Názor...

Vážený pane, skuteččnost, že  se  něco učí ve  školkách  na  celém světě,  ještě  zdaleka  neznamená, že   se  nejedná   o   nověřenou  hypotézu.

K závěrečné  myšlence  o  technickém porkroku a   náskoku  mě  napadá otázka:  Proč  zelení  nesmyslně  brzdí  jadernou  energetiku?   Zabili bychom  tři mouchy  jednou ranou:  náhrada  ropy  (  alespoň  na  sto let ),  technický pokrok  a   navíc  omezení produkce CO2 ( pro  případ, že  by se  ta  neověřená  hypotéza  opravdu  měla  realizovat )

Emil XX 17.12.2007 20:02

Stačí přejít na jádro a není do řešit

A už vůbec není potřeba jezdit kvůli tomu žvanit na Bali ani nikam jinam.

Vše ostatní jsou drahé nesmysly a ty vyhozené peníze mají evidentně přitéci do "správných" kapes.

.

Anděla 17.12.2007 23:30

Re: Názor...

Bohužel - svět je kulatý - nemá konec.