30.6.2022 | Svátek má Šárka


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rudolf 23.6.2022 8:43

Vzpomínám si na to, jak nás kremlofilové přesvědčovali, že Majdan byl uplacený penězi Evropské unie. Dnes je evidentní, jak absurdní to byly lži. Podle nich EU nejdříve uplácela Ukrajince na Majdanu, aby demonstrovali pro vstup Ukrajiny do EU, a přitom trnuli hrůzou z toho, že by to Ukrajina opravdu mohla udělat.

P. Brecík 22.6.2022 22:04

Jenže Johnson – i když přímo nelže – tak falešně zobecňuje partikulární zájmy. Válka na Ukrajině není v Evropském zájmu – psal jsem to vícekrát, Z války na Ukrajině těží jedině Spojené státy a částečně také pobrexitová Británie, protože se jim podstatně zvětšuje trh vyčerpané Evropy, která „musí“ hledat náhradu za ruský trh a ruské suroviny. Ztráta Ruska je pro Evropu hlubokou ránou se špatnou prognózou.

Proč? To je nabíledni. Vyrostl by jim obtížný konkurent. Válka na Ukrajině zabijí dvě mouchy jednou ranou. Z Evropy – potenciálně konkurenta – se stává slabý a na USA závislý celek a za druhé – významně oslabuje Rusko. Je to součástí jejich dlouhodobé doktríny – jak neobratně prozradil sám Johnoson:

...vycvičili britští instruktoři více než 22 000 ukrajinských vojáků, což se stalo za sedm let.

Sedm let před konfliktem připravovali ukrajinské vojáky na konflikt s Ruskem? Když k tomu přičteme hlášky Viktorie Nulandové 5miliard $ a „Fxxk the EU! – Exactly!“ (opět Nulandová v rozhovoru s velvyslancem USA na Ukrajině), tak se dramaticky zužuje jiná možnost než cílená strategie. Teprve s odstupem si začínáme dávat do souvislostí Litvíněnka, Skripala, agenta s ricinem, Vrbětice, tsunami vypovídání ambasadorského personálu po celé Evropě, vyřazení Rosatomu ze soutěže...

L. Beneš 22.6.2022 14:05

Vždyť i Češi mají zkušenost s ruskou invazí? A s jakou, prosím vás? Pomalu mi bude 80 let a na žádnou ruskou invazí se nepamatuji. Já si pamatuji na invazi sovětskou a shodou okolností ti vojáci na tanku, který stál u nás před blízkou školou, spolu mluvili ukrajinsky. Natolik jsem se rusky naučil, abych poznal, že to ruština nebyla. Pan autor kvůli své protiruské předpojatosti dělá z mladších čtenářů voly.

P. Diviš 22.6.2022 15:26

Vojclové mohli být Ukrajinci, ale celému SSSR vládlo Rusko. Putin to tvrdí dodnes.

P. Boleloucký 22.6.2022 18:22

I Ukrajinci by se měli omluvit !

V. Církva 22.6.2022 19:07

Tak na rozdíl od Rusů by s tím neměli problém a to byli jenom slouhové Ruska, které jim způsobilo hladomory a gulagy.

P. Diviš 22.6.2022 21:04

Však se taky, na rozdíl od mnohem více provinilých Rusáků, omluvili.

V. Kučer 22.6.2022 17:29

Všichni pro nás byli Rusáci s výjimkou obyvatel pobaltských republik.

P. Diviš 22.6.2022 21:04

Tehdy jo, od té doby se to trochu rozsortýrovalo. Jen ti Rusáci jsou čím dál, tím stejní.

P. Dvořák 22.6.2022 17:36

Já spíš podle řeči usuzoval, že sem vtrhly tatarské hordy, i ty rysy nepřipomínaly nic slovanského.

O. Kaucký 22.6.2022 19:47

I ti tam byli, jediné co měla ta banda společného byla ruština.

V. Kučer 22.6.2022 22:10

To byla ta první várka, po nich přišli ty od pohledu inteligentnější, možná Ukrajinci.

V. Církva 22.6.2022 19:05

Ono je jedno jestli je někdo černý nebo Ukrajinský. Jde o to jakou ideologii vyznává. Rusko je evidentně nástupcem carského Ruska i SSSR. Na Ukrajině sice byla korupce ale ne beztrestné vraždění novinářů a okupace sousedních území.

Kdo je nástupcem SSSR a kdo nás okupoval je jasné. I bolševismu je forma marxismu s prvky typickými především pro dnešní Rusko.

Ale omlouvá vás samozřejmě senilita.

L. Beneš 23.6.2022 13:29

Senilita, ale i debilita se může projevit i u osob podstatně mladších, viďte?! Ovšem jen málokdo je ochoten si to připustit.

V. Povolný 22.6.2022 11:13

Pane Petráčku, to je přece jasné, že se jedná o gesto, které sice vypadá dobře, ale jeho praktický význam je nulový. EU to má holt těžký, díky předchozí příšerné politice vedené Německem a zelenými fanatiky si vytvořila takovou závislost na Rusku, že z toho není kudy ven. ČR je na tom pak o poznání hůř díky politikům, kteří poklonkovali Bruselu a na vlastní občany kašlali.

O. Kaucký 22.6.2022 11:18

R^

J. Sedláček 22.6.2022 11:00

ach to horko, nebylo by od věci opět zavést vedřiny, pro novináře především

B. Rudolf 22.6.2022 10:43

Tentokrát s obsahem článku pana Petráčka plně souhlasím. Dokonce si myslím, že hlavními viníky (kromě Putina a spol.) toho, že se válka tak dlouho potáhne, jsou ti, kdo se dohodli na tom, že nebudou Ukrajině dodávat těžké zbraně.

Já vím, že Rusáci vyhrožují třetí světovou, pokud možno jadernou, válkou. Jenomže, když se necháme zastrašit, tak nás budou vydírat stále víc. Macron a Scholz by měli jet na prázdniny na stáž k Mafii, aby se aspoň trochu zorientovali ve způsobu myšlení těchto zločinců.

Nabídka kandidátky v EU, která není doprovázena dohodou o dodávání těžkých zbraní v dostatečném množství, působí buď jako projev nesvéprávnosti nebo jako výsměch.

L. Beneš 22.6.2022 14:11

Macron a Scholz by měli jet na prázdniny a vy můžete jezdit vyjadřovat soustrast pozůstalým všech těch ukrajinských vojáků, a to i to toho posledního. Patříte k těm, kdo chtějí bojovat do posledního Ukrajince. A pojďte se vsadit, že to dopadne jinak, než byste si vy a vám podobní přáli.

B. Rudolf 22.6.2022 14:36

Vy byste je raději nechal padnout bezbranné.

P. Dvořák 22.6.2022 17:41

Jistě znáte plán Kremlu na denacifikaci a demilitarizaci. Znamenalo by to mnohonásobně víc mrtvých nebo přemístěných kdoví kam. Podle praktik Stalina a spol.

Dopadne to určitě jinak, i pro ty, co tady veřejně schvalují zločinnou ruskou agresi. Rv

L. Beneš 23.6.2022 13:27

Konstatování faktu neznamená schvalování či odmítání čehokoli.

P. Černý 22.6.2022 10:41

Co je smyslem toho, že do dávkami zbraní vědomě eskalujeme válečný konflikt, když současně deklarujeme, že nechceme a nemůžeme bojovat?

O co jiného jde než o to, za každou cenu oslabit Rusko? Cizima rukama a životy? Bez ohledu na ničení Ukrajiny a, zatím jen, ekonomik evropských zemí?

B. Rudolf 22.6.2022 10:46

Invazí na Ukrajinu se Rusko stalo zločineckým státem. Díky propagandě, kterou Rusko tuto invazi provází, se stalo nacistickým státem, jehož deklarovaným cílem je genocida na Ukrajině. Oslabení Ruska je minimum toho, co je potřeba v této situaci udělat.

P. Černý 22.6.2022 10:59

Rusko se z pohledu USA a řady jejich spojenců stalo zločineckým státem dávno před tou, nesporně zločinnou invazí. Řada analytiků soudí, že k tomu došlo nejpozději po jakémsi Putinovi projevu v roce 2007.

Tvrdit, že zločinné invaze páchá pouze Rusko, že osm let trvající občanskou válku na Ukrajině zavinilo také výhradně Rusko, to už hodně zapáchá, pane Rudolfe. Hnusným morálním kýčem. Mimo jiné.

Pravda je ovšem taková, že té invazi bylo s velkou mírou pravděpodobnosti možné předejít. Možná ještě v lednu letošního roku. Na základě splnění Minských dohod a deklarace o vojenské neutralitě Ukrajiny to možné nejspíš bylo.

Místo toho prezident Zielensky na bezpečnostní konferenci v Mnichově deklaroval úmysl ukrajinské vlády obnovit jaderný statut Ukrajiny.

B. Rudolf 22.6.2022 11:18

To, co jste předvedl, je klasický postup manipulátorů. Nikde jsem netvrdil, že jedině Rusko se dopustilo zločinné invaze. A nikde jsem ani netvrdil, že občanskou válku na Ukrajině zavinilo výhradně Rusko.

Ale vy se na mne v této souvislosti obracíte jménem, jako bych něco podobného tvrdil a ještě navíc mi vyčítáte, že něco, co jsem nikdy netvrdil, je morálním kýčem.

Z toho vyvozuji, že jste zkušený manipulátor.

P. Černý 22.6.2022 12:36

Pokud vy označujete Rusko za zločinecký stát s odůvodňujete to tím, že se dopustilo invaze, pak v tom máte jistě pravdu. Ale pokud přitom pomíjite fakt, že se USA a další státy NATO v nedávné době dopustily hned několika invazí, aniž byste je také prohlásil za zločinecké státy, pak vy, pane Rudolfe, vystupujete jako trouba. Ať jste zkušený nebo ne.

V. Církva 22.6.2022 19:28

NATO se nedopustilo žádné bezdůvodné invaze do nám spřáteleného státu (natož evropského) ani nevyvolalo největší kořistnickou válku v Evropě od roku 1945.

I z Afghánistánu odešli a leccos co bylo uznali jako chybu. To Rusáci v životě neudělali. Je to primitivní zaostalá nacistická a militaristická země řízená Putinem a jeho mafiány. Kdo je podporuje je buď naprosto vygumovaný prolhanou ruskou propagandou, nebo prevít!

Kdo zabíjí ten i lže!

P. Brecík 22.6.2022 21:38

Amen - Církvo. A nezapomeň si na zeď pověsit nového UA svatého - Jistého Banderu. Ten se vyznamenal vraždami poláků, rusů, čechů i svých krajanů na Volini, SS divize Galizien i všude jinde!! PS: "Oblíbení" dozorci koncentráků = Ukrajinci. Jo a masakr v Babím Jaru by bez místních ukrajinců némci tak dobře nezvládli. Máš to pěkné kamarády 8-o8-o

P. Černý 23.6.2022 7:35

Bývalou Jugoslávii, Srbsko, mezi spřátelené státy nepocitate, pane Cirkvo? Důvodná invaze mimo Evropu je podle vás v pořádku? Vy jste skutečně člověk kompetentní, abyste někoho obviňoval ze šíření prolhané propagandy.