6.7.2020 | Den upálení mistra Jana Husa


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Kolman 29.5.2020 20:57

Se obecně traduje, že děti za činy svých rodičů nemůžou a neměli by za ně trpět. Takže proč se furt operuje rokem 1947 a podobně. To by pak Němci za obě světové války museli trpět a žrát hlínu minimálně dvě století. Pokud nemíní Izraelci vrátit zabraná území, zbourat zeď vybudovanou na palestinském území plus další (jako že ne), nemá cenu se bavit o nějakém palestinském státu. Tento by nebyl za stávajících podmínek životaschopný, takže by byli Palestinci na hlavu, kdyby na tento "mírový plán" přistoupili. Ostatně s tím se tutově počítá, že s ním nebudou souhlasit. Jinak by takovou blbost Trump nenavrhl.

H. Lukešová 29.5.2020 21:05

Jenže se nejedná jen o rok 1947, ale také roky 1937, 1967, 1979, 1993, 2000, 2005, 2008, 2019. Ve všech těchto letech palestinští Arabové odmítli svůj stát. Vše je psané černé na bílém a vy pořád opakujete ty samé lži.

L. Kolman 29.5.2020 21:16

No jo, jenže později už byly podmínky poněkud jiné. Samozřejmě výhodnější pro Palestince. A také si zkouším představit, kam by se ti židé vlastně naskládali, když původně jich bylo 670 tisíc, dnes je jich 9,2 milionu a do roku 2030 jich má být 14 nebo 15 milionů, jsem si přečetl. Tak mi teď hezky a procítěně povyprávějte, jak to někdo myslí vážně s tím palestinským státem. Tak jedině ve snech. A hodně bujných.

J. Farda 29.5.2020 21:53

Samozřejmě že pro p****elínce by bylo nejvýhodnější, kdyby Izraelší Židé sami naskákali jako páně presidentovi "motýli lumíci" do moře, a ti ostatní z dispory také, Vy dobráku v karikatuře židoplutokrata z Der Stürmera! :-P

J. Farda 29.5.2020 21:59

P.S. Pak by byla tzv. Palestina Judenfrei, to by plast ééé palestínci brali ... :-P

H. Lukešová 29.5.2020 23:21

Z těch 9,2 milionů Izraelců tvoří Židé 6,8 milionů, Arabové čítají 1,93 milionů a zbývající 454 tisíc jsou definovaní jako "ostatní". Takže mluvit o Izraeli jako o nějaké "etnokracii", jak mluví jacísi ultralevicoví antisemité, kteří napsali Petříčkovi jeden velmi ohavný "otevřený dopis" a přilévají do ohně protiizraelské nenávisti, je vylhané.

Stát Izrael je živá demokracie, která zajišťuje rovná práva všem svým obyvatelům bez ohledu na rasu, vyznání, pohlaví. Která muslimská země má takovou demokracii jakou mají v Izraeli? To by mě velmi zajímalo. Ve které muslimské zemi žije tak početná nemuslimská menšina, ať už křesťanská či dokonce židovský?

J. Vintr 29.5.2020 21:37

Palestinský stát by nebyl především životaschopný kvůli Palestincům. Dovede si třeba představit, že by naší spoluobčané tmavší pleti měli samostatný stát? A to jsou na tom proti těm Palestincům ve výhodě minimálně v tom, že nemají Islám.

D. Habina 29.5.2020 19:37

V každém případě to mají někteří VÝBORNÉ. Mají po tisícletí slíbenou vládu a území všech neznabohů, navíc jim ji zaslíbil ten úplně nejvyšší a dokonce jim to dal písemně v koránu s povolením zabíjet všude kde je najdou. A NEJEN že pro ně neplatí pro ně žádné mezinárodní právo, dokonce jej můžou využívat ve svůj prospěch kdy chtějí a jak chtějí, postřílet nevinné lidi třeba v plném klubu v , vyvraždit celou redakci v cizí cizí zemi a na falešné papíry propašovat teroristy do všech zemí, mrtví teroristických činů za osvobození Palestiny jsou jen statistiky a ani se nepočítají, ti se evidují jen jako zajíci po honu. To všechno bez nebezpečí, že by je někdo povolal k zodpovědnosti. Nikdo jejich nároky na stát Palestina nikdy nezpochybní ani se neodváží prověřit, jestli kterýkoliv jejich teroristický čin byl opodstatněný a přiměřený. To se nebavím o tom, že klidně podporují kdejaké teroristické lotry, jen aby mezi Izraelce i nepřestajně zasévali strach. Ale nikdo z Palestinců nebude mít nikdy navrch, aby mohl být Izraeli sebemenším konkurentem. A to ani tehdy, když se vždy jako na zavolanou někde použije cílená propaganda , která jakýkoli obranný zásah Izraelců ihned označí za agresi kterou náležitě zveličí. Tyto věci jistí, stejně jako agendu v OSN, liga arabských států. Howgh, wa alajkum salám.

A. Čepek 29.5.2020 19:41

Na něj to nepůsobí, protože je splachovací ...

L. Kolman 29.5.2020 19:45

Dobrý, ale na spoustu věcí jste zapomněl. Už ale nemám náladu se tady tím zaobírat. Snad jste mohl zmínit aspoň ta zabraná izraelská území a odkloněné vodoteče, takže nemůžou mít takové krásné zahrady jako Palestinci. A akci Lité olovo jste taky mohl zmínit, to byl docela slušný masakr Izraelců.

D. Habina 29.5.2020 19:53

Zjistěte si pozadí takzvaných fakt.

Vždy to není jen černobílé.

Například většinu pitné vody dostávají Palestinci z Izraele zdarma. Také potraviny, léky, stavební materiál, pohonné hmoty, lékařskou péči a to z velké části zdarma. To jsou fakta, které už nechcete znát, neboť se nehodí do obrazu "ZLÝCH IZRAELCŮ". Taky byste mohl vědět, že spousta Izraelců jsou Arabové. Mnoho tzv. Palestinců žijících v Izraeli by "vůdcům" OOP , Hamásu atd. nejlépe nakopali. Ale to je realita , kterou se nedovíte pokud budete číst jen takzvané propalestinské informace.

H. Lukešová 29.5.2020 19:54

Opět převracite pravdu v lez. Palestinští Arabové přijímají každý rok miliardy eur, jenže tyto peníze shrabnou palestinští zkorumpovani vůdčí a zbytek peněz pošlou odsouzeným palestinským teroristům a jejich rodinám.

Teroristy palestinští politici nazývají mučedníky, tj. lidi, co zavraždili Izraelce, všechny vojáky i civilisty, všechny i malé děti. No a pak pro zbývající palestinské Araby zbyde méně peněz.

V. Kučer 29.5.2020 19:23

Spisovatel Arnošt Lustig se před svou smrtí vyjádřil že Palestinci by měli dostat svůj stát. Ten by ihned po svém vzniku napadl Izrael, Židé by se ubránili a byli by nuceni odsunout Palestince za Jordán. Tím by byl problém vyřešen.

L. Kolman 29.5.2020 19:35

Tož těžko by se ubránili - s tím svým ubohým vojenským arzenálem. Palestinským zbraním vesměs čtvrté generace by těžko odolali.

K. Lilibínský 29.5.2020 19:41

Ftipálku....

L. Kolman 29.5.2020 19:14

V každém případě to mají někteří dobré. Mají po tisícletí zabukovanou dmovinu, navíc jim ji zaslíbil ten úplně nejvyšší a dokonce jim to dal písemně na svitcích. A neplatí pro ně žádné mezinárodní právo, můžou bombardovat koho chtějí a kdy chtějí, vystřílet aktivisty na lodi v mezinárodních vodách, zavraždit vědce cizí země v cizí zemi na falešné papíry cizích diplomatů, mrtví Palestinci se ani nepočítají, ti se evidují jen jako zajíci po honu. To všechno bez nebezpečí, že by je někdo povolal k zodpovědnosti. Nikdo jejich argumenty nikdy nezpochybní ani se neodváží prověřit, jestli kterýkoliv jejich vojenský zásah byl opodstatněný a přiměřený. To se nebavím o tom, že klidně podporují kdejaké arabské lotry, jen aby se Arabové mydlili nepřestajně mezi sebou. Ale nikdo z nich nesmí získat natolik navrch, aby mohl být Izraeli sebemenším konkurentem. To se pak jako na zavolanou někde použijí chemické zbraně a je nutno bombardovat. Tyto věci jistí, stejně jako agendu v OSN, Američané. Howgh, salám alejkum.

A. Čepek 29.5.2020 19:38

Za to Vás někdo platí, nebo si s Vámi jen tak škaredě pohrála matka příroda?

H. Lukešová 29.5.2020 19:44

Převracite pravdu lez a ze lži děláte pravdu. To palestinianismus je neomarxisticke náboženství. Palestinci sem, Palestinci tam. Neomarxista povýšil Palestince na Boha. Po Izraeli vy i další neomarxiste plivete neustále.

D. Habina 29.5.2020 19:04

Izraelci vždy reagují na násilí páchané tzv. Palestinci a to včetně počátků vzniku Izraele. Je to nezastavitelný kolotoč násilí , který roztáčejí teroristi na straně Palestinců. Izraelci mají naštěstí účinné zbraně, ale jejich spoušť mačkají zejména Palestinci. Kdysi, jsem to nechápal a byl spíše na straně Palestinců. Dnes díky faktům , jsem 100% na straně Izraelců. Mír s Palestinci lze udržet pouze za cenu války.

L. Kolman 29.5.2020 19:33

Proč za cenu války? Nestálo by za vyzkoušení umožnit vytvoření státu Palestina v hranicích stanovených rezolucí OSN? Pak by se vidělo, co by to přineslo. Kdyby i pak dělali Palestinci neplechu, existuje spousta možností, jak je za to ztrestat. Dokud tomu tak nebude, budou takoví, kteří jejich činy budou považovat za legitimní odpor. Jak je to mnohde jinde a nikdo z "demokratického světa" to nezpochybňuje. Jenomže já už léta tvrdím, že Izrael za žádných okolností vytvoření tohoto státu neumožní. A Američané to posichrují. Všechno další kolem toho jsou jen plané řeči.

J. Zaorálek 29.5.2020 20:16

Četl jste článek paní Lukešové? Tak schválně. Kolikrát Palestinští Arabové odmítli vyhlášení vlastního státu? No? To nevypadá na to, že by po něm tak prahli, co? A tak co myslíte, proč se to nikdy nepovedlo? Například hned na začátku v roce 1947 a 1948? Těžký votázky, pane Kolmane.

H. Lukešová 29.5.2020 17:39

Něco k západnímu informovaní o Izraeli...Dne 16.9.2018 byl Ari Fuld zavražděn poblíž nákupního a obchodního střediska v Gush Etzionu Junctionu v Judeji a Samaří, spisovatel, učitel,a bývalý vysadkář. Fuld byl ubodán k smrti sedmnáctiletým palestinským teroristou. Fuld byl pravým hrdinou Izraele po celý život. Poté, co ho Khalil Yousef Ali Jabarin smrtelně zranil, bojoval i nadále proti němu, snažil se zabránit dalšímu krveprolití a zabránit mu v úmyslu zavraždit další lidi. V tváří tvář teroristovi, který již prchal a chtěl usmrtit další lidi, uběhl dalších několik metrů a postřelil teroristu, posléze se zhroutil k zemi a zemřel. Fuldovi se podařilo zastavit teroristu, kterého posléze postřelil izraelský bezpečnostní strážník a nyní je ve stabilizovaném stavu v izraelské nemocnici a je velmi pravděpodobné, že bude přijímat peněžitou rentu již po celý život.

V Izraeli o něm média informovala jako oddaném a odvážném synovi, bratrovi, manželovi, otci a učiteli, který byl chladnokrevně zavražděn. Ale bohužel pro většinu zahraničních médií byl jen „osadníkem“ a svým způsobem vraždu Fulda omlouvala.

Následující slova jsou krutě vypovídající...Middle East Monitor- Izraelský osadník pobodán u ilegální izraelské osady Associate Press- Palestinský útočník v neděli smrtelně pobodal izraelského osadníka mimo rušné centrum v Západním břehu Jordánu

Reuters- Palestinec smrtelně pobodal v USA narozeného osadníka v okupovaném Západním břehu.

„Osadník“. To magické slovo, které nejvíce přitahuje zahraniční mainstreamová média. Byl osadníkem a basta. Tyto novinové titulky dehumanizují oběť, odjímají lidskost zavražděnému člověku, snaží se omluvit a ospravedlnit další vraždu. Je na nadevší pochybnost, že archetyp nejvíce nenáviděného člověka je Žid, žijící v Judeji a Samaří, mainstreamovými médii označované za osadníky. Média a „svět“ se zaklíná tím, že je lidský život posvátný a že lidská práva jsou nezcizitelná, ale někteří lidé tato práva nemají. To je velmi smutné.

H. Lukešová 29.5.2020 17:41

Fuld byl vášnivým obhájcem práva Židů žít ve své historické domovině, Fuld zastával názor, že pokud můžou Arabové mírumilovně žít mezi Židy v Izraeli, pak by to samé právo měli mít i Židé v Judsku a Samaří. Fuld chápal, že mezi Tel Avivem (Izraelem) a Efratem (nazývaného ahistoricky „Západní břeh Jordánu“ nerozlišují. Brutální vražda jasně dokazuje, že mír nebude možný, dokud Arabové nepřijmou za svou myšlenku koexistence se svými židovskými sousedy v Judeji a Samaří. Pokud si „mezinárodní společenství“ a mezinárodní mediální mainstream skutečně přeje mír mezi Izraelci a Palestinci, měl by přestat ignorovat palestinskou nenávist k Židům.

Tolik k tomu informování o Izraeli v západní neomarxistické proislamistické Evropě.

M. Panter 29.5.2020 18:33

Domovina ? S dvoutisíciletým domovem jinde ? Divné...

H. Lukešová 29.5.2020 18:35

Země Izrael je židovská země, arabskou zemí nebyla nikdy, Arabové jsou doma na Arabském poloostrově.

I. Štípek 29.5.2020 18:48

Ten pan Fuld chodí ozbrojený střelnou zbraní? Když ho nějaký zblblý kluk napadne, musí po něm střílet? Podle mne jsou některé věci, které Izraeli škodí.

H. Lukešová 29.5.2020 19:00

Když vás někdo napadne nožem, tak se asi budete bránit, máte-li čím. Nůž je smrtící zbraň, skončit s nožem v zádech či v jakékoliv části našeho těla není nic příjemného, že ne?

P. Grigar 29.5.2020 20:55

.. nůž je velmi nebezpečný, v kontaktním boji nebezpečnější než palná zbraň. Máte-li zájem, mohu vám zajistit instruktáž, jistěže s nožem cvičným, plastovým.

I. Štípek 29.5.2020 21:44

Ale s tou pistolí chodil, ne? Věděl, že může zabíjet. Já nic takového nemám, nezbývá mi než se modlit, aby mne nějaký magor nenapadl - ale kdybych měl pistoli a picnul ho, bylo by to ještě horší.

L. Kolman 29.5.2020 16:58

Tak, slečno Lukešová, to byl první díl, teď ještě odvysílejte ten druhý. Protože i zde platí, že pravda se téměř vždy nachází někde uprostřed. Asi budu radši zticha, protože za jakoukoliv nevhodnou poznámku se dnes rozdávají nálepky fašistů a nacistů, popíračů holokaustu a vyvolávačů protižidovských nálad. A brzy to bude i trestné.