16.5.2024 | Svátek má Přemysl


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
isi 3.6.2009 7:00

Re: Jsem Evropan

Ja nejsem sionista, ja nejsem palestinec ja nejsem evropan , ja jsem pouze Cech v nejhlubsim slova smyslu, a to je  pravdu!! a pouze pravdu!! Vy nepisete pravdu!!!!  neb sionisti pozaduji "Vetsi Israel" to je az po Bagdad !!!  A  proto  Arabove budou bojovat  Sionisty  na vzdy!!!!!! Israel  v dnesni velikosti je pohadka  pro male deti.!!!  Ja neverim oficialnim pohadkam  o Israely od 1900, tam  byly vzdy jine cile.

kopretina 3.6.2009 15:11

Re: Jsem Evropan

Milý pane isi, žádný Israelec nepožaduje Veliký Israel až po Bagdád. Israel chce zůstat židovským státem, kdyby zabral tak rozsáhlé území, stal by se arabským státem. Židé by byli v poměru k Arabům v menšině.To žádný Israelec nechce.

Biblické zaslíbění znělo, že potomci Abrahama budou mít určité území.Ale potomky Abrahama jsou Židé i Arabové. Ani Bible nezmiňuje, že má být Israel po Bagdád. Synové Izáka (Židé) mají ovládat území Země Israele, nic víc.

socan 2.6.2009 17:32

Re: Jsem Evropan

Apropos jeste bych se rad zeptal na Vas nazor na jednu z Finkelsteinovych tezi - ze ADL zneuziva Soa ve zcela nesouvisejicich politickych kauzach. Citite to take tak?

Jeste budu pokracovat "via Finkeltstein": proc EUMC definuje prave antisemitismus a nikoliv anticikanismus, antirusismus, antikomunismus atd...? Krom prveho je to proto, ze se pohodlne vejdou pod ochranu Charty. Proc prave antisemitismus (navic velmi nestastne slovo - antijudaismus by byl spis namiste) si zaslouzil vlastni definici? Byl holocaust skutecne tak jedinecny? Skyta holocaust pravo pachat jakakoliv zverstva?

Harpyje 2.6.2009 17:40

Re: Jsem Evropan

Stačilo by pronejprv, kdybyste vysvětlil, jak se protiprávně hájí práva.

kopretina 2.6.2009 17:58

Re: Jsem Evropan

Tak já neznám činnost ADL. Vím, že je to liga proti pomluvám a monitoruje antisemitismus ve světě. Jestli ADL zneužívá Šoa, to nevím. Ale s panem Finkelsteinem nesouhlasím.Je to člověk, který se stýká s teroristickou organizací Hizballahem, který je silně antisemitský. Hizballah vysílal film "Diaspora", kde bylo líčeno, že Židé pijí krev muslimských a křesťanských dětí. A pan Finkelstein nenávidí Israel, s čímž se taky nestotožňuji.

Co se týká antisemitismu a antijudaismu velký rozdíl příliš není. Anttijudaista nenávidí židovské náboženství, židovské zvyky, židovskou tradici, což je zlé.Pokud však Židé opustili židovské náboženství, tak byli pro antijudaisty "ok". Kdežto  antisemita nenávidí židovskou rasu.Hitler řekl, "Žid se své rasy nezbaví ani křtem". Nacisté likvidovali i pokřtěné Židy. Jelikož je však judaismus náboženství národní (náboženství židovského národa) často splývá s antisemitismem.

Proč se nedefinoval anticikanismus, antirusismus atd? Protože žádný jiný národ nebyl tak pronásledovaný jako Židé. Ať byli Židé jakýkoliv, jistě měli své chyby, ale nezasloužili si takové pronásledování, které je postihlo na 2000 let. Zákaz řemesl, veřejné označení, zavírání do ghet, křivé obvinění z otrávení studní a znesvěcení hostie a nakonec pogromy a zabíjení. Jen mezi lety 1882-1924 odešlo kvůli pogromům do Ameriky na 2 miliony Židů. Rusové, Cikáni a jiní nebyli zaviráni do ghet, veřejně označováni, obvoňováni z vraždy Ježíše a nakonec při pogromu zabíjeni. Proto bylo třeba definovat obzvlášť pečlivě antisemitismus jako zvláštní druh rasové nenávisti.

socan 2.6.2009 18:43

Re: Jsem Evropan

Priznavam, ze historicke ospravedlneni by tu pro specialni kategorii rasismu bylo. Z pravniho hlediska se jedna o redundanci - rasismus jako rasismus. To, k cemu se chci touto oklikou dostat, je, ze soucasny Israel ma mnoho znaku apartheidu, jak ho zname napr. z JAR 80. let. Arabove jsou po mnoha strankach obcane druhe kategorie a to nemluvim o Palestincich v Gaze ci na Zapadnim brehu - jak je to vlastne u nich s obcanstvim? Maji vubec nejake? Pokud ne, pod ochranou jakeho prava jsou?

kopretina 2.6.2009 18:53

Re: Jsem Evropan

Jistě souhlasím s Vámi, že rasismus jako rasismus (z právního hlediska), ale z lidského hlediska, po tom, co všechno Židy potkalo, je nutné obzvláště odsoudit antisemitismus (i antijudaismus).

Co se týká srovnání Israele a aparteidu, nesouhlasím. Israel není aparteid. Israelští Arabové mají rovná práva s israelskými Židy. Israelští Arabové jsou zastoupeni a úřadech, mají zastoupení v parlamentu,na policii. Srovnání s aparteidem je bližší pro muslimské země. Židé a křesťané v muslimských státech zastoupení na úřadech nemají a nemají příliš mnoho zastoupení v parlamentu. 

Ano, je problém s Araby v Gaze a na Západním břehu. Arabové v Gaze a na Západním břehu jisté ústrky zažívjí. Israel se musí s palestinskými Araby dohodnout. Okupace je špatná, palestinští Arabové (v Gaza a na Západním břehu) si mají právo vládnout sami, ale nutné je, aby uznali Israel z hranic 1967.

Ale ať je Israel jakýkoliv, je demokratičtější než všechny muslimské země dohromady.

Sigmund 2.6.2009 11:41

Re: Jsem Evropan

To že nemusejí Izrael,nesouhlasí s politikou USA či jiné mocnosti z nich přece nedělá islamisty. Nevšiml jsem si v diskuzích nikoho,kdo by měl představy světového uspořádání jako ten všivák Chomejní,či se tetelil blahem při představě zavedení práva Šaríia v EU...

Jakub Roth 2.6.2009 11:59

Re: Jsem Evropan

Tak "islamisté", nebo ti, kteří "stojí na straně islamistů"? Které máte teď na mysli? Na straně islamistů zde stojí pěkná řádka nebožáků. Asi nikdo z nich islamistou nebude. Udělejte si v tom jasno.

Sigmund 2.6.2009 12:03

Re: Jsem Evropan

Tak to zkusíme vyjasnit. Napište mi prosím nějaká jména přispěvovatelů,kteří straní islamistům.

vita 2.6.2009 12:01

Re: Jsem Evropan

No ale to přece, jak se můžete dočíst třeba od známého "znalce islámu" Jakuba Rotha, není podstatné.

Islamista, fašista, komunista atd. je každý, kdo nesouhlasí s každým krokem státu Izrael. U politiky USA je podstatné, zda jsou zrovna u moci republikáni (pak se každý nesouhlas započítává) nebo demokrati - a zejména jeden míšenec - to se nesouhlas i promíjí.

kopretina 2.6.2009 14:53

Re: Jsem Evropan

To, že se většina levičáku spojuje proti Israeli je fakt. Je pravdou, že kritika politiky Israele antisemitské není, ale útočit na Israel jako takový, antisemitské je. Israel má právo bránit své území proti muslimským teroristům.

Jakub S. 2.6.2009 16:16

Ano, všímej si, hochu - jsi naivní. Slepý, skoro.

Přesně jak ti napsal Roth. Stačí se dívat, vidět, posoudit. Aspoň pro nás ostatní. Oni ovšem někdy ani netuší, že pracujou pro fanatické muslimy... boží prostoto. Víte? Tož tak. Vnímejte souvislosti, prosím - !!!

kopretina 2.6.2009 14:49

Re: Jsem Evropan

No třeba Vy milý Sigmunde, stojíte na straně islamistů. Nemáte Židy rád, to jste psal na diskusi.

Sigmund 2.6.2009 15:40

Re: Jsem Evropan

A to znamená že stojím na straně islamistů? Židy neměl rád kdekdo a nebyl islamista. Kdybych byl islamista,diskutoval bych zde na tomto foru a dokonce s ženou? :-)

Sigmund 2.6.2009 15:46

Re: Jsem Evropan

Koukám že už podruhé se bráním slovu "islamista" když je řeč o "stání na straně islamistů",jak mne předtím nachytal pan Roth. To je z toho,když člověk leze do diskuzí v pracovní době.... :-)

Sigmund 2.6.2009 15:49

Re: Jsem Evropan

Ale i tak. Nestojím na straně islamistů. "Fandím" ovšem muslimským zemím na blízkém východě. Já v tom vidím rozdíl. A Vy?

Sigmund 2.6.2009 15:51

Re: Jsem Evropan

Tak tedy. Nejsem na straně islamistů,ale "fandím" muslimským zemím na středním východě. Já v tom rozdíl vidím. A Vy?

Sigmund 2.6.2009 15:54

Re: Jsem Evropan

Blbnul mi počítač,tak jsem se tu projevil dvakrát. Jestli to bude pokračovat,budu mít v diskuzi snad ještě víc příspěvků než Vy... ;-)

kopretina 2.6.2009 16:13

Re: Jsem Evropan

Ok, na to právo máte. Vy fandíte muslimským zemím na Blízkém východě, i když musíte uznat, že k dokonalosti mají daleko. Já fandím Israeli.

Sigmund 2.6.2009 19:08

Re: Jsem Evropan

A která země dokonalá je? :-) 

kopretina 2.6.2009 19:16

Re: Jsem Evropan

Uznávám, že žádná.

kopretina 2.6.2009 15:58

Re: Jsem Evropan

Já v pracovní době buhužel nemohu na počítač. Islamista je muslimský terorista, muslim je umírněný představitel muslimského náboženství. Je třaba rozlišovat. Tak na čí straně teda stojíte?

Prorok 2.6.2009 9:04

Každý den povinná oslava sionistických nácků

Neffův židovský plátek se zřejmě účastní dlouhodobé soutěže o příkladnou sionistickou propagandu. Možná ho jen sponzorují sionističtí soukmenovci za tuto protislužbu.

brutu 2.6.2009 10:27

Re: Každý den povinná oslava sionistických nácků

Ale smudliku dej si teple mlicko a vyspinkej se z toho ;-D

Gandalf 2.6.2009 12:24

Re: Každý den povinná oslava sionistických nácků

Pozor, reagujete na bl*ce. To se nema delat, mohl byste se dostat na jeho uroven. A to jiste nechcete.

Jakub Roth 2.6.2009 10:40

Re: Každý den povinná oslava sionistických nácků

Lehni, Frištenský!

kopretina 2.6.2009 14:55

Re:Vt jste muslimský nacista

Čtoucí muslimskou propagandu. Neviditelný pes je pravdivý a objektivní server, Vy jste na úrovni muslimských listů.Kolik Vám platí radikální muslimové?

kraitl 2.6.2009 15:14

Re: Každý den povinná oslava sionistických nácků

Nenálepkuj, vole.

Standa 2.6.2009 8:58

USA

si zaplatily klid. Přestaly platit - klid zmizel.