Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

PB

P68e33t42r 54B77r37e60c86í34k

21. 6. 2024 21:12

Autore - vole: Na válku se připravují USA. Válčí už od r. 1945. Zbytečné vypočítávat kde všude. VB + USA nenávidí Rusko historicky stovky let. Churchil plánoval napadnout SSSR se zbylými SSáky už v r. 1945 !! https://www.securitymagazin.cz/historie/winston-churchill-planoval-valku-proti-stalinovi-jiz-v-roce-1945-bylo-to-nemyslitelne-1404068428.html#google_vignette

LZ

L78u60i20s 18Z90í50d83e22k

20. 6. 2024 21:00

S nejdražší energií na světě, díky grýndýlu, nás bude stát výroba každého dělostřeleckého granátu milion......

FDW

V 90. letech byla podepsána Smlouva 2+4, ve které se vítězné mocnosti z 2. světové války zavázaly stáhnout svá vojska z Německa a umožnit jeho znovusjednocení. Tehdejší SSSR svou část dohody dodržel, když stáhl svá vojska z Německa i z dalších zemí. USA však tuto písemnou dohodu nedodržely a ponechaly si své vojenské základny na německém území. Navíc nedodržely ani ústní slib a vstoupily prostřednictvím NATO na území, kde SSSR dříve měl své základny. Majdan na Ukrajině je jen dalším pokračováním v této politice.

V 90. letech si západní korporace myslely, že Rusko ovládnou stejným způsobem jako ovládly nás. To se ale nestalo a Rusové se rozhodli, že si budou své nerostné bohatství drancovat sami. Odtud ta nenávist.

Na začátku ukrajinské krize se zdálo, že vše jde podle plánu. Na Ukrajině proběhl Majdan a vypadalo to, že Američané ovládnou zemi včetně ruských základen na Krymu.

Tentokrát se ale Rusko začalo bránit a celý konflikt přerostl v souboj, který zpochybňuje světový ekonomický řád. Boje na Ukrajině, jsou válkou mezi Ruskem (BRICS) a USA (Západ) o zachování ekonomického řádu, o zachování dělby moci, kdy na jedné straně jsou tvořeny hodnoty a zisk je odváděn do rukou jednoho procenta západní elity, která prostřednictvím peněz ovládá celé státy.

JG

J23. 88G46a35n29a93u19r

20. 6. 2024 11:01

To, co jste napsal, se dá shrnout do jednoho slova KECY!:-P

PP

P27e83p47a 75P11e40p29a30x

20. 6. 2024 9:42

Před 2www určité národy snily že je možná dohoda s fašistickým Německem, ne s Ruskem, Čína a Rusko zbrojí hlavně proto že jim hrozí reílná vojenská konfrontace ze strany US, takže železná opona verze 2 je tady a jediná dobrá naděje je že možná smete bláznivý green deal v Evropě ze stolu a nebudeme zavírat uhelné elektrárny, OZE jsou tak dobré na hraní, nikoliv na zbrojení. No a ty suroviny pro průmysl budeme dovážet z Ruska:-)!!

FN

USA už nejsou jediným globálním světovým hráčem a s touto skutečností se musí vyrovnat. Pokud se rozhodnou respektovat mocenské a bezpečnostní hranice jiných hráčů, pak je možná koexistence a kooperace. Pokud se rozhodnou svoji mocenskou exkluzivitu hájit zbraněmi, pak je to špatná zpráva pro lidskou civilizaci.

MK

V době, kdy USA bylo na vrcholu, zjistili, že je to zlé pro obchod, protože nikdo nemá na to, aby kupoval jejich výrobky. Vedlo to ke krizi v třicátých letech a od té doby v USA vědí, že není dobré příliš utéct ostatním. Ale po politické stránce bych je ještě dlouho neodepisoval - zatím pořád ještě umí využívat lidského potenciálu lépe, než kterákoliv diktatura, a v tom je obrovská síla.

VM

Momentálně už delší dobu čelíme ose zla - Berlín, Paříž/Brusel !

P44e11t19r 98Č59e17c64h

20. 6. 2024 7:22

Pod tu osu zla jsme dobrovolně a na základě demokratického referenda vlezli. My totiž již od 4. srpna 1306 neumíme být, s krátkou dobou vlády Karla IV. ,soběstační. Neustále dobrovolně lezeme pod nadvládu někoho jiného. Jedinou cestou jak z toho ven je nové referendum o ev vystoupení ČR z EU. Poté snaha o neutralitu a zastupitelskou demokracii švýcarského typu.

RL

Jsem zvědavý, kdo jako první prohlásí autora za proruského Švába. ;-D

P52e58t39r 26Č11e51c63h

20. 6. 2024 5:48

" Aby se tak stalo, potřebujeme politické vedení"????

Co je to to "politické vedení"? V současnosti to je vedení států politickými stranami. A to je přesně to, co my, lidé a občané nepotřebujeme. Bez těchto politických vedení by možná k válkám vůbec nedošlo. Veškeré dosavadní války byly totiž jen důsledkem neschopnosti politických stran řídit a vést státy. Podívejme se do minulosti a přiznejme si konečně jednu zásadní skutečnost! Politické strany po celou dobu jejich vlády a moci jednoznačně prokazují, že státy řídit nedovedou a tedy ani nemají. Státy musí řídit jejich občané a to třeba s pomocí s v ý c h zástupců. Zástupců - fyzických sosob , těmito občany přímo volených. Přímo, ne přes politické strany a hnutí. Že něco takového může efektivně fungovat a funguje, můžeme vidět na příkladu Švýcarska, jehož zavedený systém zastupitelské demokracie by měl být příkladem pro všechny ostatní státy. K tomu je třeba zásadně odmítnout existenci všelijakých "velmocí" a sátů, které chtějí vést a ovládat ostatní. Odmítnout zásadně vytváření sfér vlivu takových "velmocí" a zejména se do nich dobrovolně necpat, což třeba my děláme již od bitvy na Bílé hoře. To je ten zásadní problém, který vždy dosud vedl k válkám se snahou o ovládání jedněch druhými.

MK

A co asi udělají ty velmoci, až je odmítne takový srandovní trpaslík jako jste vy? Vytřou si s vámi pozadí.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz