30.9.2022 | Svátek má Jeroným, Ráchel


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
VerkaVerkovata 21.7.2006 23:48

Kozí farma ve Vsi u Habartic

Navštivte ekologickou farmu HLAVÁČ ve Frýdlantském výběžku, vybudovanou z ruin ve vysídlené a téměř vybydlené obci, kde se díky ekologické farmě dějí zázraky. Matka se synem-houslovým virtuosem tam chovají kozy, koně, krávy - a mají tam mlékárnu a sýrárnu z kozího mléka! Perfektní čistota, historicky cenná budova, vynikající produkty, vlídní majitelé - takoví lidé oživí bohem zapomenutý kraj. Začínám věřit na zázraky. A vynikající houslista, který jezdí traktorem, Vám zahraje nádherné skladby v gotickém sále. Možnost ubytování. Škoda, že ekologické farmy mají nulovou podporu ze strany vlády a ministerstva. Vzhůru na kozí sýr!

Mysch 21.7.2006 23:56

Kozí farma ve Vsi u Habartic

tak tu jsem nestacil v kvetnu navstivit navstivit, ale mam dojem, ze to byly detrichovice, a tam je zas pstrosi farma.

VerkaVerkovata 22.7.2006 7:41

Re: Kozí farma ve Vsi u Habartic

Kvítku medový, já tam byla před týdnem, neb jest to rodná víska mého pana chotě, dříve Wiese zvaná. Faru u nejstaršího gotického kostela  v SV Evropě tam opravují mladí brigádnici-katolíci s panem farářem a stavebním  mistrem, majitel farmy - houslový virtuos - zahrál nádherná houslová dílka - valila jsem oči. V chladných místnostech zemanského sídla bylo nádherně, ale ten sýr, muzika, udržovaný hřbitov (muž tam má předky), prodejna mléčných výrobků, nadšení majitelů, ale i historky o soužití Čechů a Němců mne ohromily  i nadchly. Proto dělám tuto reklamu. Naproti farmy žije rudý gardista(RG), který prováděl "čechizaci" území, při níž byla vyvražděna jedna celá německá rodina (ženy s dětmi) a leží zatím někde v okolí bez hrobu. Další mrtvý byl německý voják, který se vzdal, ale byl zastřelen na prahu domu, jeho paní léta opatrovala hrob manželových předků. To už je zase téma pro historiky. Ale snad všechno tak spolu trochu souvisí - soužití a zvyky národů či etnik,  uchovávání tradic, obnova zničeného - i to dobré jídlo a pití k tomu, ať už se jmenuje jakkoli. Kdybych znala Váš e-mail, pošlu Vám pohlednici farmy. Já jsem VerkaVerkovata@seznam.cz. Ekologickému hospodaření velmi fandím - a ještě navíc zažijete legraci s těmi kozami a dalším zvířectvem. Dětřichovice jsou blíž k Děčínu, nemýlím-li se. Ať žijí kozy i pštrosi!

Mysch 22.7.2006 11:15

teda vy jste ale ranni ptace,

a ty detrichovice jsou hned vedle jindrichovic pod smrkem. kdyz uz jsem tam byl se podivat na ty fofrniky, tak jsem to vzal jednim vrzem i s tou pstrosi farmou. a pred tim jsme se byli podivat v hejnicich a libverde. tak uz na ty kozy nezbyll cas. a ani jsem o nich nevedel. tak zas pristi rok. je tam nadherne, predky tam sice nemam, ale vyborne kamarady z vojny, takze tam kazdy rok stravim par dni. a rad.