28.11.2022 | Svátek má René


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
joora 22.7.2006 17:46

Re: marmelejd anebo cokoliv podobného

 Bude to asi Marmite (čti marmajt), tmavohnědá protoplasma chutnající trochu jako maggi. Po více než třicetiletém pobytu v J.Africe si jí občas dám třebas na slané sušence s kouskem sýra, ale návštěvy z Čech jí nekompromisně odmítají.

Mysch 22.7.2006 14:07

nejdřív prodal, a posléze otevřel novou

mila harpye, on tu praxis preci prodat musel, nebot mu bylo 65 a kassenärztliche vereinigung  uz mu nedovolilo dale vrtat. co vim, byl pak u noveho majitele na nekolik hodin v tydnu zamestnan. Neni ta nova prxis jeho syna? on tu zubarinu vystudoval v madarsku?

jo a abychm to tu nezaplevelovali, muzete se stejne jako VerkaVerkovata ozvat na:

Mysch@iol.cz

possum 22.7.2006 13:41

Re: Marmite

;-D C.P.Callister to taky tak nejak zkousel. A pak z toho byl Vegemite. ;-D;-D;-D

possum 22.7.2006 13:35

Re: recpt na marmelade

No tak sorry, male nedorozumeni. Ja myslela ze.....ale to je jedno.

possum 22.7.2006 13:25

Re: Oprava

Mila Judith, co tim chces rict???  Za prve jsem nenapsala, ze marmite, promite ci vegemite jsou jedno a to same. Vegemite je jen jeden na svete. Promite a marmite jsou chutove slabsi (jemnejsi?). V kazdem pripade je vegemite doporucovan lekari. Australske deti na tom vyrustaji. Krome kvasnicoveho a zeleninoveho extractu je v 5g : energy- 41kj, protein-1.3g, carbohydrate  total -1g, cukry- min nez 1g, fats-min nez 1g,  niacin-2500ug,thiamine-550ug, riboflavin-430ug, folate-100ug, sodium-160mg.

possum 22.7.2006 13:02

Re: Re: Re: no teda do marmelade

rado se stalo, doufam, ze se povede.

Harpyje 22.7.2006 12:37

Re: jo on pan doktor V.B

Já toho pana a.e. neznám osobně, ale myslím si, že je to on, kdo operoval otce, když ležel v VS. Večer se ho zeptám. První manželku od dr.B jsem znala povrchně, ona pomáhala v praxi. Ale už je to moc dávno, v té době měl otec ještě svoji praxi a oni jezdili sem. Tušila jsem, že se rozvedl, protože se jednou zmínil o své přítelkyni. No hlavně že je šťastný, on si to zasluhuje. Je to moc milý člověk. Tak, tak. Když budete mít cestu přes TUT, tak se zastavte.

Mysch 22.7.2006 11:15

teda vy jste ale ranni ptace,

a ty detrichovice jsou hned vedle jindrichovic pod smrkem. kdyz uz jsem tam byl se podivat na ty fofrniky, tak jsem to vzal jednim vrzem i s tou pstrosi farmou. a pred tim jsme se byli podivat v hejnicich a libverde. tak uz na ty kozy nezbyll cas. a ani jsem o nich nevedel. tak zas pristi rok. je tam nadherne, predky tam sice nemam, ale vyborne kamarady z vojny, takze tam kazdy rok stravim par dni. a rad.

Mysch 22.7.2006 11:10

jo on pan doktor V.B

byl opravdu dobrej. jezdili k nemu nejen cechoslovaci az z zürichu. ja u nej byl naposledy v roce 1986, to jsme jeste bydleli asi tak 80 km od bad dürrheim v herrenberg. vzdycky jsme dostali vosledni termin v patek, a pak sli na kafe a na zmrzlinu za rohem od ty bahnhofstraße. pak uz mi to ale z mnichova bylo moc daleko.

ale kontakty ve vs a okoli porad jeste mam, a zpravy jsou, ze si nasel mladsi zenu a praxis prodal.

a je dost dobre mozne, ze vas treba operoval v nemocnici ve vs vynikajici doktor, kamarad a.e.  

ostatne ten bydli ted taky v tuttlingen. s tim jsem jeste porad v kontaktu.

Harpyje 22.7.2006 10:43

Re: Re: Re: a abych si nezapomel rejpnout

Paní Verko, díky že jste mě na to upozornila va Vaší e-mail. Hned je mi trochu líp! Představte si, ten pan Mysch měl stejného zubaře jako já. Svět malý. Doufám, že mi brzo bude lépe, pak se hned ozvu! Ať žijou kozy! ( Ty čtyřnohé! )

Harpyje 22.7.2006 10:38

Re: SVĚT JE MALÝ

Bingo! Já tam jezdím každý třetí týden, teď ale ne, protože jsem delší dobu churavěla. Nevím, kdy jste tam byl naposledy, ale on svou praxi nejdřív prodal, a posléze otevřel novou, přímo naproti. Pane doktore B., jestli už máte notebook a jste připojený na internet, tak Vás také srdečně zdravím a slibuji, že se brzo ozvu. Svět je opravdu malý. Vám se omlouvám, že jsem včera už nodpověděla, ale to horko mě zmáhá.

VerkaVerkovata 22.7.2006 7:58

Re: Re: Myslím (ale hlavu na špalek pro to nedám),

Jak to? Na Moravě se říká "mám Tě rád jak osinu v (Y)" nebo slušněji "osinu za košulú"  a myslí se tím něco pichlavého, co pochází z obilí  Voštinu bych cítila spíše jako odvozeninu od VOSK, budu hledat ve slovníku. Díky za zamotání hlavy.

VerkaVerkovata 22.7.2006 7:44

Re: teda ty svestky srovnavat

Tož dojeď na jižní Moravu a možeš porovnat tú slivovicu.

VerkaVerkovata 22.7.2006 7:41

Re: Kozí farma ve Vsi u Habartic

Kvítku medový, já tam byla před týdnem, neb jest to rodná víska mého pana chotě, dříve Wiese zvaná. Faru u nejstaršího gotického kostela  v SV Evropě tam opravují mladí brigádnici-katolíci s panem farářem a stavebním  mistrem, majitel farmy - houslový virtuos - zahrál nádherná houslová dílka - valila jsem oči. V chladných místnostech zemanského sídla bylo nádherně, ale ten sýr, muzika, udržovaný hřbitov (muž tam má předky), prodejna mléčných výrobků, nadšení majitelů, ale i historky o soužití Čechů a Němců mne ohromily  i nadchly. Proto dělám tuto reklamu. Naproti farmy žije rudý gardista(RG), který prováděl "čechizaci" území, při níž byla vyvražděna jedna celá německá rodina (ženy s dětmi) a leží zatím někde v okolí bez hrobu. Další mrtvý byl německý voják, který se vzdal, ale byl zastřelen na prahu domu, jeho paní léta opatrovala hrob manželových předků. To už je zase téma pro historiky. Ale snad všechno tak spolu trochu souvisí - soužití a zvyky národů či etnik,  uchovávání tradic, obnova zničeného - i to dobré jídlo a pití k tomu, ať už se jmenuje jakkoli. Kdybych znala Váš e-mail, pošlu Vám pohlednici farmy. Já jsem VerkaVerkovata@seznam.cz. Ekologickému hospodaření velmi fandím - a ještě navíc zažijete legraci s těmi kozami a dalším zvířectvem. Dětřichovice jsou blíž k Děčínu, nemýlím-li se. Ať žijí kozy i pštrosi!

exulant 22.7.2006 6:10

Re: on ma gesindel

hele Mysch, moc se nevytahuj, ich stehe fr, klajn, abr genug

Judith.Saebel 22.7.2006 5:39

Oprava

Koukam, ze tam mam chybu.  5g Vegemite obsahuje 169mg soli (3380mg ve 100g).  Pro porovnani, 100g bileho plnotucneho jogurtu ma jen 77mg soli.

Mysch 21.7.2006 23:56

Kozí farma ve Vsi u Habartic

tak tu jsem nestacil v kvetnu navstivit navstivit, ale mam dojem, ze to byly detrichovice, a tam je zas pstrosi farma.

VerkaVerkovata 21.7.2006 23:48

Kozí farma ve Vsi u Habartic

Navštivte ekologickou farmu HLAVÁČ ve Frýdlantském výběžku, vybudovanou z ruin ve vysídlené a téměř vybydlené obci, kde se díky ekologické farmě dějí zázraky. Matka se synem-houslovým virtuosem tam chovají kozy, koně, krávy - a mají tam mlékárnu a sýrárnu z kozího mléka! Perfektní čistota, historicky cenná budova, vynikající produkty, vlídní majitelé - takoví lidé oživí bohem zapomenutý kraj. Začínám věřit na zázraky. A vynikající houslista, který jezdí traktorem, Vám zahraje nádherné skladby v gotickém sále. Možnost ubytování. Škoda, že ekologické farmy mají nulovou podporu ze strany vlády a ministerstva. Vzhůru na kozí sýr!

VerkaVerkovata 21.7.2006 23:39

Dostala jsem šílený hlad

Že jsem sem na tuto diskusi lezla! To kvůli paní Harpyji, je moudrá a moc ví o světě. Teď ovšem, když jsem prolétla všechny příspěvky, tak jsem ve 23.30 dostala šílený hlad, asi neusnu. Poslední jídlo požívám v 17,00 kvůli tloustnutí - a teď toto. Pan autor je také vtipný, budu usínat se spoustou nových pamlsků ze všech koutů světa - alespoň v představách.  Nazdar, všichni dobří lidé! A dodržujte pitný režim v těchto vedrech!

VerkaVerkovata 21.7.2006 23:23

Re: Ta c.k. rakousko-uherská pohoda

Tož to přesně bylo i  s mou rodinou, doufám, že jsi církvi čs. husitské zůstal věrný a že Ti může říkat "bratře". Bohužel je ale členem této církve i Parub, kterého nemám ráda, ačkoliv je to můj "bratr ve víře".  Mně se po c.k. RU taky nestýská, já jsem republikánka. Nazdar!

VerkaVerkovata 21.7.2006 23:19

Re: Marmalade

Já jsem před týdnem navštívila Sudety u Liberce, konkretně obec Ves u Habartic, dříve u Černous, poslední želez. zastávka před polskem, dál je už Zawidów. Dějí se tam zázraky! Nejenže tam žije jeden hbusný RG (revoluční gardista), který býval komunistickým starostou a pravděpodobně stopil všechny dokumenty i obecní kroniku, ale žije si tam v pěkném domku v poklidu. Osud ho však doběhl! Naproti něho postavili 2 Pražáci (matka se synem) z ruin krásnou zemanskou usedlost, která patřila jejich rodině od 18. století (české ruce)! Zbudovali ekologickou farmu a mlékárnu, kde zpracovávají kozí mléko a sýry. Tož to bylo v parnu pošušňáníčko!!! A ty sýry, mňam, mňam. Ten statek se jmenuje U HLAVÁČU, je možné se tam ubytovat, jezdit na koni. Mladý spolumajitel nás posadil do gotické síně se 40 židlemi, vytáhl housle - a opět zázrak, zahrál nádherné skladby Dvořáka a Bacha. Je totiž houslistou s mnoha oceněními, působil ve Švýcarsku, ale dal přednost obnově rodového sídla i cti. Teda to jsme  smekli. Pořádá koncerty pro lidi z okolí, i z Polska, vždy přijde v tomto zapomenutém kraji 40-50 lidí. To je zázrak znovuzrození. Lidi, jeďte tam, je tam krásně. Je to rodná obec mého muže, dříve Wiese, konečně se probouzející díky nadšencům k životu.

VerkaVerkovata 21.7.2006 23:07

Re: Re: marmelejd anebo cokoliv podobného

R^VV;-D

VerkaVerkovata 21.7.2006 23:03

Re: Re: i tady si dovolim oponovat

Ostřeluji Tě pozdravy!:-D:-D:-DVVVVVV>->->-

VerkaVerkovata 21.7.2006 23:01

Re: Jídlo je jídlo, ale držet v náruči urostlou, ochotnou a chtivou . . . pánečku, to je žrádlo! . . .

Bóže můj, ty musíš být statný junák, že v těchto vedrech mysliš nejen na jídlo, ale dokonce i na žrádlo. Já výhradně jen na sprchu a koupaliště. Ani jíst se mi nechce. Zachraňuješ čest českých mužů.

VerkaVerkovata 21.7.2006 22:57

Re: Re: teda ty svestky srovnavat

VVVVVV>->->-

VerkaVerkovata 21.7.2006 22:57

Re: Re: nejde o to shodnout, ci neshodnout

Nazdar, Harpyje!  Německy moc neumím und mein zweite Mann  má rád Heidelbeerenkuchen. To je borůvkový koláč. V Jizerských  horách právě začaly růst. Já vím, že nemluvím k věci, ale chci Tě takto na sebe upozornit, pozdravit a pochválit Tvou krásnou češtinu, když tak dlouho žiješ v BRD.  Nazdar.

VerkaVerkovata 21.7.2006 22:49

Re: Re: a abych si nezapomel rejpnout

Drahá Harpyje, já věděla, že Vás nachytám při dobrém papáníčku a konečně na letním tématu, které osvěží a nerozčílí, jako dění na politické scéně. Byla jsem na dovolené v Liberci, až na hranicích s Polskem a Německem - a do diskuse mohu přispět jen "eintopfem", protože ten mám i v hlavě z těch veder.  Můj první manžel Rakušák (Vídeňák)  používal s trochou výsměchu, ale běžně " Povidelntatschkerln" a mně, jelikož jsem trochu korpulentnější, říkal Bohmische Knedel. Ty povidlové taštičky neumím v němčině dobře napsat.  Zdravím a ozvu se. VVVVVV

Mysch 21.7.2006 22:20

on ma gesindel

v nordrhein-westfalen plural?

Mysch 21.7.2006 22:16

a ted mne jeste napada,

nemeli jsme nahodou stejnyho zubare v bad dürrheim?

exulant 21.7.2006 22:11

knedliky

tak mi to jen pripomnelo jedno prohlaseni v hospode kdesi v Dortmundu pri pivni diskuzi mistnich stamgastu -- " Bohmen, Bayern, Osterreich, dieselbe knodelgesindel". A musim se priznat, ze mi to ale vubec neurazilo.