1.5.2024 | Svátek práce


Diskuse k článku

VĚDA: Změřte Zemi teplotu!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jarda 29.7.2009 15:06

Re: Oteplení, nebo ochlazení?

Jenže tenkrát se proti ničení ozónové díry začalo dělat docela dost - použití plynů které ji nejvíce narušují je dnes omezeno nebo úplně zakázáno, jejich vypouštění do ovzduší dramaticky pokleslo - a tak to že nepřišla katastrofa není argument.

Jenda 30.7.2009 0:13

Re: Oteplení, nebo ochlazení?

V porovnani s biomasou hmyzu je to prd.

F. Čech 29.7.2009 11:10

I když se o tom bůhví proč nemluví akutně nám hrozí další doba ledová

Ledové doby tafy v nejblžší minulost (od - 400 000 let př. Kristem prokazatelně byly a mezi 100 000 let se křdy vyskytly asi 10 - 15 000 let trvající meziledová období (prokazují to vrty v ledu v Antarktidě prováděných USA i Ruskem). Současné meziledové období trvá už přes 10 000 let a je pravděpodobně u konce. Nezvýší-li se dramaticky obsah ovidu uhličitého v atmosféře, tak tady asi zmrzneme, protože zalednění vždy sahalo až někam po Rakousko! Mezinárodní oteplovačská lobby vedená podvodníkem Al Gorem nemá pravdu, akutní riziko blízkého zalednění (důvody cyklických zalednění neznáme) zcela opomíjí a mlivit o tom je v těchto kruzích tabu!

Jirka 29.7.2009 11:26

Re: I když se o tom bůhví proč nemluví akutně nám hrozí další doba ledová

Zakažte sopkám soptit a uvidíte, jak zmrzneme. Jenomže nám bylo vnuceno, že se otepluje, tak se otepluje a basta! Fidli! Udělat si ze všech lidí na planetě srandu a ještě na tom vydělat, to je síla. Budu vypouštět kysličník Proti všem.

Glosator 29.7.2009 10:14

Vždycky tu byli lidé, ta nejodpornější sorta, která se chtěla živit žvaněním a ideologií

Většinou předstírali, že mohou ovlivnit přírodní jevy a hlavně všechny katastrofy líčili jako důsledek porušováních Božích (čti jejich) příkazů. A úplně nejhorší bylo, že pro ovládnutí lidí jim nařizovali vyslovené zločiny, jako rituální vraždy vlastních dětí nebo upalování "kacířů."

Teď si vynalezli Gaiu cí "Přírodu", v jejímž rámci vnucují lidem oběti a samozřejmě úlitbu pro sebe. Nejnovějším "božím trestem" jsou současné povodně, ale jsou schopni své odpůrce vinit i z toho, že někde dojde k zemětřesení (ač to říkají poněkud zastřeně, protože většina lidí přece jen není tak blbá, jak oni potřebují).

F. Čech 29.7.2009 11:19

Re: Vždycky tu byli lidé, ta nejodpornější sorta, která se chtěla živit žvaněním a ideologií

V pohanských dobách byly lidské oběti zcela běžné na celém světě i např. ve vzdáleném Tichomoří, ale o rituálních vraždách vlastních dětí jsem nikdy neslyšel. Nedělali je ani extrémně krvežízniví Aztékové a Mayové, kteří na svých pyramidách dokázali vytrhnout srdce zaživa i tisícovce zajatců určených k obětování. V pohanském Kartágu bylo sice zvykem obětovat prvorozené děti vznešených Kartagiňanů, ale nikoli vlastními rodiči a jistě proti jejich vůli. Jediným příkladem možného obětování vlastní dcery Ifigenie pro zdar výpravy proti Troji (pokud Homér nelže) je případ hlavního vůdce Řeků krále Agamemnona, který tuto hnusnou věc opravdu zorganizoval.i 

qwertz 29.7.2009 12:28

Re: Vždycky tu byli lidé, ta nejodpornější sorta, která se chtěla živit žvaněním a ideologií

A co takhle bible? Tam není, byť nedokončená, rituální oběť vlastního syna popsaná? Abrahám ...

Glosator 29.7.2009 13:28

Re: Vždycky tu byli lidé, ta nejodpornější sorta, která se chtěla živit žvaněním a ideologií

Jefte a jeho dcera, další příklad. Jinak tyto oběti dětí byly v Kanánu běžné ale Bible Židům výslovně zakazuje obětovat vlastní děti fénickému Molochovi (pro tuto rituální vraždu se používalo eufemismu "projít ohněm.") V Ugaritu bylo obětování prvorozených dětí běžné, v Karthagu v případě nebezpečí šel počet obětí do stovek.

I v antickém Řecku a Římu se několik případů lidských obětí vyskytlo (v Řecku před bitvou u Salamíny, v Římě po porážce u Cann), ale Římské císařství je už na svém území tvrdě potíralo.

honzak 29.7.2009 10:12

doktor nikde

a vševěd Zima taky ne...

GRUNTORÁD 29.7.2009 9:46

OTEPLOVAČI

GENDEROVÉ, GLOBÁLISTI VŠECH ZEMÍ SPOJTE SE!!!!A JDĚTE DO REKTA!!V

TTSO 29.7.2009 9:30

Víte proč se další konference o Globálním oteplování jmenuje konference o Klimatické změně ?

Víte proč se další konference  o Globálním oteplování v Kodani  jmenuje "Konference o Klimatické změně ?"

Protože do tzv" Klimatické změny" se dají zahrnout i jevy, ze kterých nekouká Globální Oteplení.........

Glosator 29.7.2009 10:16

Re: Víte proč se další konference o Globálním oteplování jmenuje konference o Klimatické změně ?

Ano, to je ta dialektika, ono se v rámci "globálního oteplování" může klidně ochlazovat, ale na nutnosti platit "povolenky" na vypouštění CO2 to samozřejmě nic nemění...

Goro 29.7.2009 14:54

Re: Víte proč se další konference o Globálním oteplování jmenuje konference o Klimatické změně ?

A v rámci GO je třeba zateplit. Pobyt v zatepleném domě ve třicetistupňových vedrech je skutečné pošušňáníčko.

selskýRozum 31.7.2009 3:17

Re: Víte proč se další konference o Globálním oteplování jmenuje konference o Klimatické změně ?

Nezatepleny dům se ohřeje v lete rychleji. Takže plácáte nesmysly.

Honza z podhůří 29.7.2009 9:16

jsem rád, že se otepluje

dík tomu mám letos nevíc a nejchutnějších meruněk a broskví, jaké jsem kdy v životě mohl ochutnat, dík oteplení je vlhčí klima a zahrádka se zalévá sama, ranní brambory lze sázet a sklízet dvakrát ročně - nevím na co bychom si zde v Čechách měli stěžovat ve vztahu k oteplování - je pro nás jednoznačně přínosem. Velice rád se přizpůsobím.

druhý honza z podhůří 29.7.2009 9:34

Re: jsem rád, že se otepluje

ty ranní brambory se sází ráno ? A dají se sklízet už ten večer nebo nějaký jiný večer (jen dvakrát ročně ?) Samozřejmě znám ty ruské. Ráno zasazené, večer se vyhrabávají. Hlad je hlad...:-)

Kolma Puši 29.7.2009 10:59

Re: jsem rád, že se otepluje

milý druhý honzo z podhůří, brambory ani jiná zelenina nejsou ranní, ale rané. Ranní může být tak deštík nebo moč do zkumavky.

;-)

Honza z podhůří 29.7.2009 13:58

Re: jsem rád, že se otepluje

příště budu psát "malinový" brambory, Vy "hnidopiši" - tj. malý-nový :-)

čtenář zdrojů 29.7.2009 10:10

Re: jsem rád, že se otepluje

máte pravdu. Ani já jsem letos ještě nemusel kropit zahradu. Ale to oteplení by mohlo být větší. Zhruba tak 2 stupně celsia v průměru navíc by se hodilo.;-)

Pedrák 29.7.2009 8:58

Ale přece byste neničil takový krásný kšeft vědou.

Myslíte si, že šéfa zajímají kapitoly z padesát let starých geologických učebnic pana Kettnera ?

karlos 29.7.2009 8:13

Neználek vědcem

 TEN, KDO NAPÍŠE TAKOVOUHLE PITOMOST, MĚ MŮŽE PŘESVĚDČIT POUZE O TOM, ŽE JE MIMOŇ-- U nás byli současníky Řeků Keltové. Když se ochladilo, přišli Germáni. Keltové ustoupili k jihovýchodu - do míst, kde byla teplota taková, na kterou byli zvyklí. --Tak kdopak to kroutí fakta, jak se mu hodí?

čtenář zdrojů 29.7.2009 8:27

Re: Neználek vědcem

Autor si třeba myslí, že britské ostrovy leží opravdu na jihovýchod od české kotliny. Ve skutečnosti je to na západ od nás, ale to je jen taková malá "veděcká" nepřesnost.;-)

Zen 29.7.2009 8:45

Re: Neználek vědcem

Pane jo, psi znalci (Y)

Vliv Golfskeho produ je nic, prumerne teploty v jednotlivych zemich pominutelna velicina -staci se podivat na mapu a vsjo jasno ... kam zmizel blici smajlik?

čtenář zdrojů 29.7.2009 9:16

Re: Neználek vědcem

hm, to je opravdu podnětná teorie o tom, že by měl Golfský proud vliv na změnu světových stran.;-)

Jenda 29.7.2009 8:54

Re: Neználek vědcem

ano a odnikud jinud se keltove do Britanie nastehovat nemohli a ti nasi taky uz nikam jinam nemohli.

Kazdopadne tam asi fakt mel byt jihozapad.

čtenář zdrojů 29.7.2009 9:10

Re: Neználek vědcem

Autor si třeba myslí, že britské ostrovy leží opravdu na jihovýchod od české kotliny. Ve skutečnosti je to na západ od nás, ale to je jen taková malá "veděcká" nepřesnost.;-)

míla dvořáková 29.7.2009 10:21

Re: Neználek vědcem

Všem reagujícím pánům - Keltové od nás neodešli do Británie, ale skutečně směrem na jih a jihovýchod (jejich pobyt je historicky doložen i dnešním Rusku), ovšem z území dnešní Francie (Bretaň) a postupně i z dalších byli vytlačeni Římany právě na Britské ostrovy.... A jen tak mimochodem - je více než pravděpodobné, že do Británie tehdy přešli suchou nohou. A když se ochlazuje, tak bývá většinou na severu chladněji než na jihu, že... i dnes.Logicky tedy byla Germánům větší zima než obvykle a táhli k jihu, Keltové rovněž tak, protože přestože se ochladilo i ve Francii (a okolí;-)), bylo tam klima chladnější, ale tím pádem podobné tomu středoevropskému. O historii keltů jsem zpracovávala absolventskou práci, takže vím, že autor NEKECÁ!!!!!

Historik 29.7.2009 10:30

Re: Neználek vědcem

Skoro se vším bych souhlasil, až na to, že v dané době nebylo dávno možné přejít do Británie suchou nohou.

Jinak Keltové dokonce napadli v 3 století před Kristem Řecko a někteří přešli až na území dnešního Turecka.

Ale pouze klimatickým změnám bych to celé nepřipisoval.

Karolus 29.7.2009 11:37

Re: Neználek vědcem

 No oni asi Ostrogoti a Vizigoti šli od Černého moře se nejspíš podle autora  zchladit. a Alanové z Iránu se k Volze vydali asi pro led. Demagogie a blbost kvete na obou stranách sporu.

Historik 29.7.2009 10:25

Nepište o věcech, kterým tak moc nerozumíte, je to samozřejmě

daleko složitější a já bych takovýto výklad považoval za příliš schematický, nicméně je faktem, že Keltové kolem roku 400 před Kristem opravdu přešli Alpy, obsadili sever Itálie ("Galia Cisalpina") a dobyli dokonce samotný Řím, kromě Kapitolu, který dle pověsti zachránily husy, když spustily povyk, čímž prozradily překvapivý keltský noční útok, který díky malé bdělosti stráží měl naději na úspěch.