Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

VĚDA: Páni podvodníci, PhD.

Právě před pár dny vyvrcholila na Harvardu dlouhá krize kolem výzkumnice jménem Francesca Gino (působí na Harvard Business School). Patrně ji vyhodí, protože falšovala data ve svých článcích ve velkém.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
SK

Škoda, že v článku nebyl zmíněn "boj s pandémií covid-19" nebo s globálním oteplováním.

0 0
možnosti
Foto

I46v33o 86P14a68t27t77a

18. 3. 2024 22:48

Cituji z článku: "Jde o hodně, protože vadná věda vede k vadné praxi". Příklad? Ekonomie a ekonomové. V. Klausem počínaje, převzali v 90. letech řízení státu ekonomové a od té doby nám předvádí, jak neumí řídit sociální stát. Fatální neznalost ekonomů přiznal ekonom prof. Ing. Josef Šíma, Ph.D. z CEVRO Institutu, cituji: "Společnost je nepřehledný a složitý organismus a nelze ji smysluplně centrálně řídit". Došlo to po sedmi letech ve vládě také A. Babišovi: STÁT NENÍ FIRMA. Výsledkem řízení státu ekonomy je hromadné vymírání pracující populace (za 30 let nám chybí každé třetí dítě, celkem 1 300 000 dětí), a státní dluh přesahuje 100 % HDP. Že ekonomové tvrdí cosi o 40 % zadlužení státu? Protože ekonomové zatloukají Implicitní dluh ve státním důchodovém systému ve výši 4 biliony korun. Dluh vzniklý právě v důsledku zneužívání našich daní ekonomy za účelem potlačování porodnosti v našich rodinách! Jak to ekonomové provádí, se dočtete na straně 172 v kapitole Sociálně ekonomický audit státního rozpočtu 2018 (za premiéra Babiše), v knize Ekonomům to myslí černobíle. Knihu si můžete vypůjčit v městské knihovně v Praze a na jejich 47 pobočkách. Jako u nás, ekonomové ohrožují existenci původního obyvatelstva ve všech sociálně vyspělých zemích.

0 0
možnosti
MP

V této zemi by autor Kechlibar, do tématu mylných předpokladů, by mohl zahrnout i mylný předpoklad "morální opory tohoto národa".

Všiml jsem si už dávno, mylného předpokladu, že když někdo, z různých důvodů, byl v minulosti zabit či popraven, jeho děti se pak automaticky považovaly za jakousi morální oporu.

Já jsem si naopak všiml, že když syn nebo dcera snad pokračovala v práci svých rodičů, byla to spíše výjimka než pravidlo. Takže pokud tatínek byl například mlynářem, syn pokračoval v životě jako mlynář, protože již existoval ten mlýn.

Ve škole jsme se učili, že například Karel Marx pocházel z buržoazní třídy, kterou pak zradil.

0 0
možnosti
MP

M83i79r36e67k 71P73e54s31a86t

18. 3. 2024 16:41

"Elektromobil je v rozporu s fyzikálními zákony."

Elektromobil neni v rozporu s fyzikalnimi zakony, ale je v rozporu ekonomickymi zakony, elektromobil byl znam uz min. 100 let zpet, ale za celou tu dobu neprokazal svou ekonomickou zivotaschopnost. "Zivotaschopny" je pouze s dotacemi. O plundrovani planety pri tezbe neobnovitelnych surovin nutnych k vyrobe akumulatoru a likvidaci prirody nemluve.

https://www.aljazeera.com/features/longform/2024/3/16/surviving-the-white-gold-rush-life-in-south-americas-lithium-triangle-2

0 0
možnosti
Foto

Ten Elon Musk a Číňané musí bejt úplně blbí, když vyrábějí elektromobily a jsou v zisku i bez dotací.

A samozřejmě výroba akumulátorů plundruje přírodu, ale jen u těch do aut, zatímco do mobilů, tabletů a notebooků neplundruji planetu vůbec. A samozřejmě těžba uhlí a ropy přírodu zkrášluje, což je vidět u nás v severních Čechách nebo na Ostravsku. :-P

0 0
možnosti
JJ

J43u76r26a 86J40u70r41a66x

18. 3. 2024 13:26

Tak mne napadá při četbě diskuzí, že diskutéři z 99% o diskutovaném problému ho√no vědí, ale nerozpakují se to sdělit ostatním a tvrdě se s nimi přít.

A nejhorší je, že se nezřídka přistihnu, že to dělám taky ... :-)

0 0
možnosti
OR

Přesně tak. Počasí je multifaktoriální a neuvěřitelně provázané. Je dost dobře možné, mnohé vazby zatím ani neznáme. Ale je v lidské povaze hledat jednoduchá řešení. A pak se jich skálopevně a iracionálně držet. A to teď vidíme v přimém přenosu.

0 0
možnosti
JM

Jako absolutního neználka bych se chtěl optat,co je to skleník a jak vznikne na zemi,PÁRexpertů tvrdí,že skončíme jako Venuše-my tu máme na 100m2 5sopek?,taky vidím,že se teplota zvyšuje-těchto cyklů už bylo pár za poslední 1000letí,co může udělat výkyv osy země,nebo posun polů,na sahaře kdysi rostly palmy,na sibiři savany a největší sranda-stěhování národu/zvířat/ bylo vždy kvůli posunům podnebí,tak o čem tu vlastně mluvíme - o jaké klimatologii?děkuji za odpověď8-o

0 0
možnosti
Foto

Vykyv osy Země má amplitudu 26 tisíc let (precese), nikoli 150 let, jako současné oteplování.

0 0
možnosti
PD

To je zase diskuse. Lidi, že vědci produkují i nesmysly, je známé, jsou to také lidi. Někdy záměrně, někdy je obtížné pokus provést znovu a dosavadní data tak krásně odpovídají hypotéze. Ale zatahovat do toho klimatologii je blbost. Data jsou veřejná a modely na nich dělá každý. Takže zatímco konkrétní model může být špatněm (zejména pokud se zanedbají některá data), samotný trend nárůstu teploty a koncentrace CO2 nedává smysl zpochybňovat. Co je nejisté je kolik nárůstu koncentrace CO2 je lidská produkce a kolik z nárůstu teploty jde za CO2. Ale to jsou známé otevřené otázky a pokud je někdo ignoruje, nejsou to vědci, ale politici a aktivisti.

0 0
možnosti
RL

Samotný trend nárůstu teploty a koncentrace CO2 nedává smysl, protože nikdo zatím sni nedokázal, ani nevyvrátil, že to není úplně obráceně, tedy že objem CO2 se zvyšuje, protože se otepluje. Ale lhát je podstatně výnosnější. :-P

0 0
možnosti
BH

Moc pěkný článek (neviděl jsem černocha šachového mistra).

Klimatologie.

Včera jsem viděl pěkný dokument Afrika z výšky. Tam popisovali velké jezero a mimochodem sdělili, v historii několikrát vyschlo a zase se naplnilo.

Asi ty cykly budou normální, ale je výhodné se tomu postavit a urvat nějaké peníze.

0 0
možnosti
FK

Skvěle popsaný problém včetně zbožšťování "vědců", zejména v oblasti výzkumu tzv. enviromentalistiky. Tady bych řekl, že je mnoho dat, když ne smyšlených, tak doslova manipulovaných. Zcela jistě proto, že v této oblasti je obzvláště silný cash flow.

0 0
možnosti
LB

Problém je v tom, že ta publikační činnost je u vědců asi jeden z mála nějak exaktně měřitelných výstupů a zejména, že na kvalitě toho výstupu vlastně ani tolik nezáleží. Co je psáno, to je dáno a basta, tak se k tomu přistupuje. Prostě ve smyslu i špatný zákon je zákon a platí. Dalším důvodem je společenská poptávka a společenský tlak. Prostě vznikne nějaká "kritická rasová teorie", která je v zásadě to stejné, jako razil Hitler, jen zabalená do hezkých slov a zatím nepodepřená vraždícími hordami a tanky, ale je prodávána pod hlavičkou vědy. Vznikne společný mocensko-finanční plán podnikatelů v jednom odvětví a politiků, jak využít strach z klimatických změn a vznikne Green Deal.

Jedinou obranou je přiměřená všeobecná vzdělanost co nejširších vrstev obyvatelstva a nevýběrová, poctivá informovanost. V obou případech máme velký problém.

0 0
možnosti
JR

Jen bych si dovolil upozornit, že kritériem hodnocení vědce je asi spíš tzv. citační index. To znamená ne že někdo nějaký článek napíše ale to kolikrát ten článek někdo jiný ocituje, stojí mu za to ten článek prostudovat a použít výsledky ve své vlastní práci.

Samozřejmě že i s takovýmto přístupem je možné s vědeckými výstupy manipulovat. Lysenko by zcela jistě v sovětských vědeckých kruzích hojně citován.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz